Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/big_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.62070

Hunger Games / Hry o život

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Kniha Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Ermeston009

Ne tak dobrý jako první díly ale taky mě to nadchlo. Hunger Games byla moje první přečtená série takže já bych to v každém případě hodnotila kladně. Jinak si ale doopravdy myslím že si knihu stojí za to přečíst

Josetto

Klasický distopický príbeh, ale v porovnaní s Divergenciou to bolo celé lepšie spracované a dobre sa mi to čítalo

Peter73
15.09.2021

(+ SPOILER) Dobrá kniha. Pri čítaní som bol ovplyvnený filmom, všetky postavy mali tváre hercov z filmu, čo nebolo na škodu, pretože film bol dobre natočený. Autorka ukazuje totalitu, kde sa vládnuca trieda baví hrami, pri ktorých sa aktéri snažia navzájom pozabíjať. Svet je rozdelený na hlavné sídlo a 12 obvodov, ktoré otročia za trochu jedla. Víťazka hier rozpúta vzburu, ktorá prejde do ozbrojeného stretu.

myelka
02.06.2021

Za mě 5+, dlouho jsem se knize vyhýbala kvůli filmovému humbuku a tomu poprasku kolem, nemám ráda extrémně zpopularizované knihy/filmy. Ale nakonec jsem ráda, že jsem se k tomu dostala, po dlouhé době něco hodně jiné, neočekávané, k zamyšlení nad degradací lidské rasy. I když v podstatě to samé se dělo v antickém Římě a kultura to byla vyspělá...

Devid
21.02.2021

Půjčila mi ji kámoška a jak je ta knížka tlustá tak jsem si říkal to mám za měsíc přečtení (jelikož takové bichle někdy trvají ), ale ne do týdne to bylo přečtené . Knížka se mi líbila a pěkný bylo , že tam byly i detaily co ve filmů ne

Lejčís
03.01.2021

Nádherná scifi série, kde si snad každý přijde na své. Jen mě zamrzel ten konec, čekala jsem víc.

LaDouche
03.01.2021

Skvělé knihy! Dokonce i filmy udělali téměř stejně, ale knihy samozřejmě vše lépe vysvětlují. Určitě si tuto sérii přečtu ještě jednou.

josef2900
30.12.2020

Napínavé pokračování prvního dílu s nečekaným zakončením