Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/big_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.62084

Hunger Games / Hry o život

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Kniha Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

E.T.007

Veľmi vydarená distopická trilógia. Bolo to napínavé, niekedy smutné, inokedy drsné a aj na trochu romantiky si človek prišiel. Mňa to bavilo, hoci... nechcela by som sa takých hier zúčastniť.

Ermeston009

Ne tak dobrý jako první díly ale taky mě to nadchlo. Hunger Games byla moje první přečtená série takže já bych to v každém případě hodnotila kladně. Jinak si ale doopravdy myslím že si knihu stojí za to přečíst

Josetto

Klasický distopický príbeh, ale v porovnaní s Divergenciou to bolo celé lepšie spracované a dobre sa mi to čítalo

Peter73
15.09.2021

(+ SPOILER) Dobrá kniha. Pri čítaní som bol ovplyvnený filmom, všetky postavy mali tváre hercov z filmu, čo nebolo na škodu, pretože film bol dobre natočený. Autorka ukazuje totalitu, kde sa vládnuca trieda baví hrami, pri ktorých sa aktéri snažia navzájom pozabíjať. Svet je rozdelený na hlavné sídlo a 12 obvodov, ktoré otročia za trochu jedla. Víťazka hier rozpúta vzburu, ktorá prejde do ozbrojeného stretu.

myelka
02.06.2021

Za mě 5+, dlouho jsem se knize vyhýbala kvůli filmovému humbuku a tomu poprasku kolem, nemám ráda extrémně zpopularizované knihy/filmy. Ale nakonec jsem ráda, že jsem se k tomu dostala, po dlouhé době něco hodně jiné, neočekávané, k zamyšlení nad degradací lidské rasy. I když v podstatě to samé se dělo v antickém Římě a kultura to byla vyspělá...

Devid
21.02.2021

Půjčila mi ji kámoška a jak je ta knížka tlustá tak jsem si říkal to mám za měsíc přečtení (jelikož takové bichle někdy trvají ), ale ne do týdne to bylo přečtené . Knížka se mi líbila a pěkný bylo , že tam byly i detaily co ve filmů ne

Lejčís
03.01.2021

Nádherná scifi série, kde si snad každý přijde na své. Jen mě zamrzel ten konec, čekala jsem víc.

LaDouche
03.01.2021

Skvělé knihy! Dokonce i filmy udělali téměř stejně, ale knihy samozřejmě vše lépe vysvětlují. Určitě si tuto sérii přečtu ještě jednou.