Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 4.62047

Hunger Games / Hry o život

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Kniha Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Devid

Půjčila mi ji kámoška a jak je ta knížka tlustá tak jsem si říkal to mám za měsíc přečtení (jelikož takové bichle někdy trvají ), ale ne do týdne to bylo přečtené . Knížka se mi líbila a pěkný bylo , že tam byly i detaily co ve filmů ne

Lejčís

Nádherná scifi série, kde si snad každý přijde na své. Jen mě zamrzel ten konec, čekala jsem víc.

LaDouche

Skvělé knihy! Dokonce i filmy udělali téměř stejně, ale knihy samozřejmě vše lépe vysvětlují. Určitě si tuto sérii přečtu ještě jednou.

josef2900
30.12.2020

Napínavé pokračování prvního dílu s nečekaným zakončením

medulinka
13.09.2020

Napínavé, čtivé. Na konci me to az dojalo. Vsechny dily byly super.

Vesper001
04.08.2020

Hunger Games na první pohled dospělé příliš neosloví, není ale pravda, že by jim neměly co říct. Minimálně přinášejí otázku, jakou cenu má svoboda a lidský život, kde jsou vlastně hranice lidskosti a jaký rozumný důvod může mít člověk, aby v televizi zíral na stupiditu jako je reality show.

andy1436
02.08.2020

Celá série se dobře čte. Je v ní dobře popsáno, co ve filmech není vysvětleno. Po čase co jsem viděla film a pak četla knihy, mě teprve docvaklo co se proč stalo, ve filmu bylo hodně skrytých detailů. Za mě doporučuji.

Korsika
25.07.2020

Naposloucháno jako audiokniha. Čte Tereza Bebarová. Zpracování audioknihy mě nadchlo, přednes T.B. je opravdu výborný, živý - přišlo mi, že se i zadýchává, když postava běží a i na její písně s chvějícím se hlasem jen tak nezapomenu.

Co se týče samotného příběhu pohybovala bych se mezi 4* a 5*. Dlouho mi trvalo než jsem se ke "knihám" dostala, poslední díl filmu jsem neviděla, ale hned na začátku mě zarazilo, že je kniha psána v 1. os. žen. č. - narozdíl od filmů se tím tedy více vyhraňuje pro čtenářky než čtenáře.