Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

lukazsss
11.03.2013 4 z 5

Takže kde bych začal, první díl mi přišel nic moc, poněkud lajcky napsaný, což se postupem knihou zlepšovalo, druhý díl nuda, nuda a až na konci začal být zajímavý a třetí díl bomba i když konec mě trochu zklamal, hlavně tím, že si nevybrala Hurikána. Autorce musím poblahopřát k tomu jak zajímavé intriky, vztahy mezi postavami a jednotlivými kraji, kapitolem vymyslela. Trochu mi vadilo, že se v 1. a 2. dílu opakovali některé věci. Co mi na knize ale vadilo nejvíce byla hlavní hrdinka, chvílemi mě až neskutečně moc štvala tím jak smýšlela a taky mě naštvala spousta dalších drobností, třeba Hladové hry pro kapitolské děti? Copak ony za to mohou? A ta smrt Snowa, čekal jsem nějaké epické vyvrcholení, které se bohužel nekonalo Celkově dávám 4 hvězdy, ale bylo to tak na 3,5, kdyby byla 1. kniha lepší tak bych dal i 5.

hankapimi
28.02.2013 2 z 5

Grafické zpracování obálky moc pěkné, obsahem knihy jsem už tak nadšená nebyla.. Brala jsem to jako "oddychovku",věděla jsem do čeho jdu, ale podle reklamy a ohlasů čtenářů jsem od toho čekala víc... Druhý díl jsem v podstatě "prolistovala", protože se mi zdálo, že už se autorka opakuje, dokonce jsem se přistihla v pochybách, jestli jsem si nevzala omylem znovu první díl..A ke třetímu dílu jsem už nesebrala odvahu. A potom jsem si masochisticky pustila i film, který mě docela pobavil, neb jsem si k němu vzala štupování ponožek !

Zuzi237
07.02.2013

pochybujem dosť že po uzretí filmu sa nájde niekto kto ma presvedčí, že kniha je neporovnateľne lepšia =/ samotnú knihu si nedovolím teda hodnotiť, keďže som to nečítala, ale filmové spracovanie ma maximálne odradilo aj napriek skvelým ohlasom...či to len nie je "nafúknutá bublina" ako pri Fifty shades of grey...ktovie =) možno som mala najprv čítať a potom pozerať, čo zväčša praktizujem....moooožno dakedy niekedy neviem kedy mi kniha zmení názor...ak sa prekonám.. =) ale obálka celkovej trilógie sa mi páči veľmi =D

Thamilka
07.02.2013 4 z 5

Kniha byla velice dobrá, někdy až moc brutální a dokonce se mi o tom i párkrát zdálo, takže doporučuji, nečíst před spaním :-D
Jinak velice čtivá, sice se autorka někdy moc opakuje, u toho co si hlavní hrdinka myslí a podobně, ale jinak ok... Až na ten konec, ten se mi moc nelíbil. Epilog byl vážně jako z Harryho Pottera... ;-) jinak fakt doporučuji!!!!

matej1998
26.01.2013 5 z 5

Výborná kniha, konec trochu melancholický, ale jinak vše výtečné.

Jaymay
01.01.2013 4 z 5

Pravdou je, že jsem se do knihy pustila po shlédnutí filmu (upřímně jako většinou) a musím s radostí říct, že knižní zpracování je lepší než film. Co ale vytýkám, je schizofrenické, nepochopitelné chování citově rozpolcené a psychicky labilní hlavní hrdinky Katniss, která mě stránku po stránce iritovala (když už po sté čtu, že musí zachránit Peetu a pak že ho zase nenávidí, a naopak, a podobné citové výjevy, kterých je v knich nesnesitelně mnoho) tak už to je fakt otravné. Byla jsem sice ráda, za konec ale představa, že tato emocionálně chladná a nevyrovnaná Katniss začne Peetu po pár měsících bezmezně milovat, přičemž celou trilogii se Kat chová jako bezcitný stroj, tak tomu fakt nevěřím. Chudák Peeta, moje oblíbená postava a nejvíc trpěl.

KellyH
25.11.2012 3 z 5

Dlouho jsem se do toho nechtěla pustit, ale nakonec mi to nedalo a přece jen jsem si Hunger Games přečetla. Nemůžu říct, že by mě to úplně pohltilo, ale zaujalo mě to a během pár dní jsem se ocitla na poslední stránce. Některé skutky se daly docela dobře předvídat a už jen proto bych nemohla dát plný počet. Nemůžu ale upřít skvěle vykreslené pocity a prožitky hlavních postav, stejně tak se mi při některých scénách až tajil dech. Přes to všechno však nakonec jen tři hvězdičky, tím epilogem se to prostě zase zazdilo (stejně jako v Harry Potterovi).

Lucka66
21.10.2012 4 z 5

I když od prvního po třetí díl kvalita postupně klesala, zamilovala jsem si tuto sérii a určitě se k ní ještě někdy vrátím.

mutace
02.10.2012 odpad!

Chybí mi do konce ještě asi 30 stran a nemůžu se donutit se to dočíst.
Zásadní problém je v tom, že mne ani nijak zvlášť nezajímá, jak to skončí. Zatím se mi to jeví jako podprůměrné.
Až to dočtu, tak dám vědět.
Tak jsem to dočet a strhl poslední zbyvající hvězdu, kterou, jak jsem si myslel, bych mohl toto sračkoidní dílo ohodnotit.
Žádné překvapení se nekonalo, ono tedy jako mělo, ale ve svém důsledku "ONA ŠOKUJÍCÍ UDÁLOST!" žádnou změnu nepředstavovala.
Pokud by někdo chtěl vědet, jak vypadá propracovaný a vygradovyný příběh, ať si přečte Zolu, nebo A.J. Cronina

Mimochodem, kdo viděl japonský film Battle Royale z roku 2000, těžko to může pokládat za originální námět.
To co v této knize ujde, je vykradené, a zbytek, kterým je vykradený motiv odekorován, je pěkná sračka.

Veronika 99
20.08.2012

Ty knihy jsou božský , kamarádka mi je půjčovala abych si je přečetla , dřív jsem si myslela že je to nějaká fantasmagorie ale je to tak krásně napsaný že se od toho nedá odtrhnout .

julythreemosen
19.08.2012 5 z 5

Úžasná série. Do knihy jsem se zakousla až po filmu, takže první díl nebyl pro mne překvapením, ale neměla jsem žádné tušení, co přijde dál, a že to byla nálož. Doporučuji všem, tuhle knihu musím zařadit mezi nejlepší, které jsem kdy měla to potěšení číst. Sice jsem si na konci málem trhala vlasy z hlavy, avšak ani jedna věta mě v téhle ohromné knize nezklamala. :) Takže zasloužených 5 hvězdiček.

Lea
18.07.2012 5 z 5

Hodnotila jsem zde Arénu smrti a Sílu vzoru zvlášť, s rozdílným výsledkem. Za komplet se přikláním k pěti hvězdám. Je to na čtyři a půl, ale ta nádherná obálka tu trochu rozčarování přebije.

Hakri
24.06.2012 5 z 5

Dočteno, prázdno......co teď budu číst!!!! Moc se mi líbily všecny tři díly, poslední díl byl dost depresivní a vůbec se nedivím že hlavní postavy byly v takovém psychickém stavu v jakém byly, když zažily takové hrůzy a tolik umírání.......

zahadum
19.06.2012 4 z 5

Priznám sa k tejto trilogii som spočiatku pristupoval skepticky..predsa len sa jedná o jedno z mnohých " cool teenoviek " Zlákala ma cena za kompletnú trilógiu a veľmi pekné spracovanie samotnej knihy od Ikaru.
Celú trilógiu budem hodnotiť ako celok. Prvá kniha je jedna vzrušujúca adrenalínová jazda ktorú som dočítal na jeden záťah asi za dve hodiny...bol som milo prekvapený svetom ktorý vymyslela autorka a doviedla ho v detailoch do dokonalosti...dianie v aréne sledujete so zatajeným dychom a ani nevnímate a je tu koniec.
Druhá a tretia kniha bohužiaľ sú ďaleko za kvalitami prvej knihy a sú v podstate len nastavovaná kaša a snaha stoj čo stoj spraviť trilógiu nech to stojí čo chce...dej je umelo predlžovaný ..postavy sú nevýrazné a často konajúce v rozpore s tým čo hlásali o stránku predtým...hlavne trojka je neskutočne pomýlená a plná paranoje...postava A je dôveryhodná a postava B je zradca...o dve stránky je to presne naopak lebo tak konala postava C...každú chvíľku sa musíme prispôsobovať novej povahovej zmene postáv..čo je dosť zmätočné...každopádne koniec je logický a uspokojil ma...
V budúcnosti si určite rád znovu prečítam prvú knihu ... ostanem ale len pri tejto prvej časti.

Patw
12.06.2012 5 z 5

Krásná edice Hunger Games. Vše pohromadě v krásném obalu. Největší radost z toho, že už jsou všechny části pohromadě. A malým plusem je, že Collinsové vděčím za to, že mě opět přinutila číst... od té doby mě to nepřešlo.

Izzy_
21.03.2012 5 z 5

Knižku som si objednala ešte v predpredaji. Hed som ju začala čítať,velmi ma zaujala . je to napínavý dobrodružný príbeh a a som zvedavá ako to dopadne. film ešte nemal premiéru,ale som si istá že bude super.

láska boj o přežití zfilmováno americká literatura reality show pro dospívající mládež (young adult) postapokalyptické romány

Suzanne Collins
americká, 1962