Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru

Aréna smrti / Vražedná pomsta / Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125259/bmid_hunger-games-komplet-spu-125259.jpg 5 2162 356

Kompletní vydání trojdílné sci-fi série "Hunger games", která se zabývá zajímavým fenoménem reality show a zachycuje průběh velkolepé, na druhé straně však i poněkud zvrácené televizní soutěže, v níž jsou ve hře lidské životy. Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger Games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Do hry však vstupuje šestnáctiletá Katniss, která se nehodlá podřídit... Překvapivé výsledky zápasu povzbudí obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé? Souborné vydání světového bestselleru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

SansNom
10.12.2013

Mohl byste mi někdo prosím vysvětlit jakto , že tento komplet má 688 stran ale samostatné díly mají třeba 374 stran ? ( Právě mi přišel domů a jsem z toho celkem překvapen ;) ) Je tam všechno a nebo je obsah nějak zkrácený ?

Kula
08.12.2013 5 z 5

Bývám velmi opatrná ke knihám, které vzbuzují davovou euforii, ale tady jsem se bála zbytečně. Námět se mi velmi líbil, až na pár zakulhání děj pěkně šlape kupředu. Příjemný jazykový styl i dojem po přečtení. Jednou si je zase přečtu.

מיכאל
04.12.2013 5 z 5

Díky Bohu, že se mi dostal do rukou rovnou komplet. Kdybych dočetla jeden díl a ten další ještě nevyšel, nevím, co bych dělala. =)

Silencia
03.12.2013 5 z 5

Autorka si mě nejvíc získává tím, že popisuje budoucnost, a přitom se vyhnula trapnýmu vysvětlování všemožných technických věciček. Zásadní téma je nejprve současná situace a pak vzdor. Autorka je povznesena i nad téma lásky, které jinak zaujímá nejdůležitější části ve většině napsaných knih. Jasně, jsou tam dva kluci a milujou jednu holku. Musí to tam být, jinak by to nebylo realistický. Katniss to ale neřeší, protože má na starosti úplně jiný věci a v zásadě je jí úplně jedno jestli s některým skončí nebo bude sama.

Zuzka_m
19.11.2013 5 z 5

Naprosto skvělá série, která si zaslouží pět hvězdiček. Je to originální a hlavně napínavé, chytlavé a docela kruté. Třetí díl byl slabší, konec se mi moc nelíbil, bylo to takové uspěchané, ale nijak mi to nezhoršilo názor na celou sérii. ;)

Desire_Lydon
19.11.2013 5 z 5

Celá série je úžasná a stojí za přečtení. První kniha je nejlepší, potom to postupně slábne. Ale i tak tam najdeme spoustu emocí, výborné postavy, které jsem si oblíbila.... Každý by si ji měl přečíst :)

lara25
09.11.2013 5 z 5

Knihu jsem dočetla jedním dechem. Naplno se mi líbily všechny 3 díly. Trojka pro mne byla zajímavou změnou oproti předchozím dvěma dílům. Spousty lidí jí zde ohodnotilo negativně a bála jsem se, že mne zklame, ale musím říci, že vůbec nezklamala. Přišla mi osvěžující, protože další aréna by byla opravdu už omýlaná nuda. Brala jsem jako arénu Kapitol. Líbily se mi ty zvraty okolo Hurikána a Peety a vůbec nehodnotím Katniss jako trosku, potom co zažila je jasné, že se zaobírá svými pocity a obviňuje se. Chvílema se peru z pocitem, že se chová jako mrcha, potom jí zase lituju a obdivuju a pak jí zase chápu :-). Peetu miluju. Hurikán mi chvílema vyznívá jako fajn kamarád o kterého se může Katniss vždy opřít a po druhé jako sebejistý machýrek. :-) Miluju Ty postavy a děj, taky Haymitche. :-) Úžasný příběh až dokonce, plný emocí. Konec jsem si četla 3 krát, rozbrečel mne a skončil přesně tak, jak jsem si přála. :-) Vřele doporučuju.

mapet85
06.11.2013 5 z 5

Musím uznať, že prvá kniha - Hry o život bola asi najlepšia kniha, ktorú som kedy čítal. Nechýbalo tam napätie, emócie, človek sa zamyslí či je naozaj reálne posielať deti na smrť. Keď som začal čítať knihu, nezisťoval som si dopredu o čom je a som rád, že som tak urobil. Každý koniec kapitoly núti čítať ďalšiu a ďalšiu až kým človek knihu neprečíta. A posledné kapitoly boli skutočne infarktové stavy. :)
Čo sa týka druhej knihy - Skúška ohňom, mala trošku pomalší rozbeh, premýšľal som čo autorka ešte prinesie. No a po zlomovom momente zhruba v polovici knihy to prišlo. Znova akcia, napätie, dráma až do napínavého konca.
Tretia kniha je asi najslabšia zo všetkých troch, nie je zlá, skôr by som povedal, že prvé dve boli napísané až príliš dobre. :) Musím uznať, že som sa nútil čítať poslednú knihu, ale ku koncu takisto prišiel zlom a už som chcel vedieť ako to všetko skončí. :)
Každopádne autorku chválim a vôbec neľutujem, že sim túto knihu chytil do rúk. Ale bolo by skutočne možné v budúcnosti uskutočniť niečo také ako Hry o život ??

MiaVanAcid
28.10.2013 5 z 5

Originální námět, dlouho jsem se těmto knihám vyhýbala, ale po přečtení musím konstatovat, že to byla chyba, příběh, který mi zůstává v paměti....

Paluska
05.10.2013 5 z 5

Oceňuji námět, který je originální. Velké zklamání pro mě byl třetí díl... Přišlo mi to hodně slabé oproti předešlým dvěma dílům.... I tak, ale musím říct, že se série velmi povedla.

JessicaCorny
02.10.2013 5 z 5

Tahle série nechá v člověku hluboký a především trvalý dojem. Nutí přemýšlet a často nechává čtenáře doslova v slzách a bez dechu. Hltáte kapitoly tak, že si ani nevšimnete že míjíte jejich čísla a najedou zjistíte že jste na konci první knihy. Tu jsem přečetla za necelé dva dny a originalitu vyprávění i nápad příběhu považuji za skvost. Nic takového jsem předtím nečetla a hádám, že asi dlouho číst nebudu.

Druhá kniha byla oproti té první jako ticho před bouří. Což jsem ovšem po strhujícím ději prvního dílu očekávala. A ta bouře poté přišla a vyústila ve třetím díle.

Třetí kniha, která by měla být vrcholem série, pro mě bohužel měla i hluchá místa, chvíle které mi připadaly zbytečné a očekávala jsem více "akce" prvního dílo. Ale nic se nedá opakovat.

Celkově si této série cením jako perly v dnešní záplavě fantasy romancí. Je originální, čtivá, má spád a hlavě postavy jednají jako lidé - jsou nedokonalí, hloupí a tvrdohlaví.

Kituna
20.09.2013 5 z 5

nejlepší kniha co jsem kdy četla

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Z knih od SC jsem nadšená. Námět není zrovna pozitivní, ale příběh mě zaujal. Zajímavé čtení, napínavé kapitoly, když jsem se začetla, tak jsem nemohla skončit. :)
Knihu doporučuji, líbilo se mi i filmové zpracování. Souhlasím s komentářem na přebalu knihy od Stephena Kinga "Hunger games je znepokojivá, strhující kniha plná napětí. Nemohl jsem se od ní odtrhnout".

ewisek22
10.09.2013 5 z 5

První jsem viděla film a hned jsem věděla, že tu celou sérii musím mít...:) Film byl skvělý, ale ta knižní podoba byla naprosto luxusní. Dávám pět hvězdiček, protože něco tak úžasného (kromě Hry o trůny) jsem už dlouho nečetla. Líbilo se mi, jak knihu popsal Stephen King: "HUNGER GAMES je znepokojivá, strhující kniha plná napětí. Nemohl jsem se od ní odtrhnout" . Takže v tomhle s ním naprosto souhlasím a vzal mi slova z úst...:))) A ta obálka je naprosto AMAZING:))

Azizi
14.08.2013 3 z 5

(SPOILER) Mám z tejto trilógie veľmi zvláštny pocit. Pritom som presvedčená, že som určite čítala minimálne niekoľko omnoho divnejších kníh. Je to moja prvá kniha čítaná na čítačke ako e-book. Žeby to bolo tým? Minimálne čiastočne určite, cítim to. Z tej čítačky ide chlad nech sa snažím akokoľvek presviedčať samu seba, že dôležitý je obsah a nie materiál. Prejdem ale konečne k hodnoteniu knihy, resp. trilógie. Začiatok vyzeral viac než sľubne, no moje nadšenie sa po pár desiatkach strán trochu rozplynulo. Čo sa však deju nedá odoprieť, je perfektná čtivosť a udržiavanie napätia. Za polovicou trilógie som už z toho začínala byť vcelku zdeptaná. Absolútne som sa nedokázala stotožniť s povahou hlavnej hrdinky (to platí pre všetky 3 časti) a pôsobila z toho celého na mňa beznádej. Minimálne tá druhá časť vety bola však podľa všetkého cieľom autorky, takže ťažko tu niečo objektívne vyčítať. Odtiaľ zhruba do polovice tretej knihy ma dej zaujal omnoho viac. Vo všetkých smeroch.

Pozor, nasledujúca časť komentáru obsahuje SPOILER! ...Teda tie druhé hladové hry a 13. kraj. Vlastne len vďaka tomu dávam tak vysoké hodnotenie. Záver sa najskôr vliekol putovaním v Kapitole, avšak záverečné odhalenie bolo...no minimálne zaujímavé. Absolútny koniec a epilóg naplnený melanchóliou sa niesol v duchu celej trilógie.

EDIT 19.9.2014: Po roku normálne zvažujem, že znížim hodnotenie na 3 hviezdičky. Ja z Hunger Games jednoducho vôbec nemám dobrý pocit a časom sa to keď tak iba zhoršilo.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Spolu s Harrym Potterem jsou Hunger games nejlepší sérií, jakou jsem kdy četla. Všem doporučuju, protože to je trilogie, od které se jen tak neodtrhnete, budete dýchat s postavami, žít jejich myšlenkami a neustále o všem přemýšlet, jakkoli jsou ty představy šílené. Ono totiž nikdy nikdo neví, jak bude vypadat svět v budoucnosti...

Alenes
09.08.2013 5 z 5

Chtěla jsem si to přečíst už dlouho, taky proto že jsem dlouho hledala film :) ale film jsem zkoukla, velice mě potěšil.. Těším se na 3 :D Knihu jsem četla v třech dohromady, a to šlo dobře... Bylo to suprové, ale musím přiznat, že mě to předtím nijak moc nenadchlo.. ani mě to nějak nezaujalo. Něco ve mě ale řeklo, že by to přece jenom nemusela být taková kravina. Po přečtení jsem byla spokojená.. :)

BáraLišková
08.08.2013 5 z 5

Když mi to poprvé kamarádka doporučila myslela jsem si, že to bude úplná blbost. Ale když mi tu knížku mamka koupila k narozeninám začala jsem ji číst a nedala ji z ruky. Dočetla jsem všechny tři díly asi za 6 dní a pořád se k té knížce vracím. Je to nejlepší knížka, která se dobře čte a vtáhne vás to příběhu hned od první kapitoly.

Imply83
07.08.2013 5 z 5

Četla jsem skoro v kuse celou sérii. Výborné, čtivé, strhující. Budu číst znovu!!!

DariDerek
05.08.2013 5 z 5

Série báječná, jen třetí a závěrečný díl trochu zklamal, ovšem, to nic nezmění na mém názoru, že je to naprostá bomba! :))