Síla vzdoru

Síla vzdoru https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5077 599

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Kaila146
21.04.2022 3 z 5

(SPOILER) No nevím. První část mě bavila, stejně jako většina druhé, ale u svržení Kapitolu jsem si jen říkala: To je jako ono? Smrt Coinové jsem očekávala. Smrt Finnicka mi naopak přišla ÚPLNĚ zbytečná. Super čtení, ale autorka to koncem zkazila. (Podobně jako u Balady...) Taky je mi líto, že jsem se nedočkala interakce mezi Tigris a Snowem.

midone
14.04.2022 5 z 5

Čeho je moc, toho je příliš. Já vím, že se autorka snažila na každou stránku připsat nějakou akci, ale za chvíli to omrzí. Na každé stránce akce akce akce, ale nic víc. Bohužel. Ocenila bych, kdyby to bylo proložené pasážemi o něčem jiném. O čemkoli, na tom nezáleží.

I přesto, že to tu docela kritizuji, stále to je výborné a rozhodně lepší než mnoho jiných knih. Proto 5/5

smardice
12.04.2022 5 z 5

Skvělé zakončení celé série, která je plná nečekaných zvratů a plná emocí, ale hlavně nesoucí v sobě poselství, že zlo má mnoho podob a ne každému se podaří odolat.

ZuzanaZ83
10.04.2022 4 z 5

Poslední díl série popisuje lid padlého 13.kraje a snahu o osvobození země a svrhnutí prezidenta Snowa. Katniss v tomto dílu přichází o své sebevědomí a musí se vyrovnávat s bolestivými ztrátami a nedůvěrou v sebe i ostatní.

Kniha a ukončení série opět velmi dobré. Já bych ten konec viděla asi trochu jinak, ale autorka to chtěla takhle, tak to tak má být.

šneki
17.03.2022 4 z 5

Pořád skvělá kniha, ale už mě to tolik nechytlo.

toni-az
17.03.2022 4 z 5

Konečně nějaký díl, kde se místo fňukání něco děje, za mě nejlepší z celé série. I když pořád se tam moc řeší kdo koho chce a jak se obleče. Filmy 1000x lepší.

Predator3313
19.02.2022 4 z 5

Ano jak je již xkrát zmíněno, už to nebylo úplně takové žůžo, a značně labilní velká část hlavních hrdinů mi šla trochu na nervy. Ale špatné to nebylo.

Lacie
04.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl – 4 z 5 hvězd. Je opět napsaný poutavě a rozhodně mě finále překvapilo (a potěšilo), ale popis psychických potíží Katniss, její noční můry a běsy... jako jo, reálné a uvěřitelné, ale i tak bych to zkrátila, po několikáté už to bylo úmorné.
Během čtení knihy ve mě spolu s hrdinkou sílil pocit (nebo jsem si tak aspoň připadala, že jsme na stejné vlně), že dril pod prezidentkou Coinovou ve 13. kraji není od Kapitolu zase tak odlišný. A ten konec! Super!
Hurikán a Peeta – jeden postupně ztrácí lidskost a stává se zatvrzelým vojákem, pro kterého hromady lidských obětí nic neznamenají, druhý se potácí na hranici šílenství s nekontrolovatelnými ústřely tu na jednu, tu na druhou stranu.
Naštěstí to má Katniss v hlavě srovnané a cítí, co je správné a co už se nedá omluvit ani "vyšším dobrem". Její rozhodnutí mě opravdu potěšilo, i když mě trochu mrzí, že se k němu odhodlala jen díky další tragédii.

IvetaZ
17.01.2022 3 z 5

Třetí díl už jsem dala jen z nostalgie. Chápu, že to muselo nějak vygradovat do wow konce, ale bylo to slabé, nudné a táhlé a ke Katniss jsem chtěla teda ten druhej protějšek :-D

Evar88
03.01.2022 4 z 5

Brilantní zakončení celé série Hunger Games! Ačkoli musím konstatovat, že první část knihy se mi ze všech dílů líbila nejméně. Jako by autorka najednou nevěděla kudy se má kniha ubírat dál. Trochu mi pak (jako ženě) chyběla i nějaká hlubší vztahová linka. Trojúhelník mezi Katniss, Peetou a Hurikánem měl ohromný potenciál, který však vyšuměl do ztracena. Hlavní hrdinka se chovala jako kus ledu, bez ohledu na její pocity z předchozího dílu. Mého oblíbeného Peety mi tak bylo neskutečně líto. Stejně jako dalších postav, které v knize zahynuly. I tak oceňuji snahu spisovatelky popsat obrovské utrpení přeživších, kteří se po prožitých hrůzách snažily navrátit zpět k normálnímu životu. Za mě jedna z nejlepších sci-fi sérií vůbec.

vlkove
04.12.2021 5 z 5

Skvělá série.

HODNOCENÍ SÉRIE: 100 %

jancapen
07.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Ze závěrečného dílu hladových her mám trochu smíšené pocity. Za mě se tam dlouhou dobu skoro nic nedělo a pak se toho dělo zase až moc :-D. Navíc byl pro mě tenhle díl trochu až moc drastický, odehrálo se tu podle mě největší krveprolití z celé série a občas jsem si říkala, zda to není až zbytečné. Rozuzlení trojúhelníku Katniss, Hurikán, Peeta mi přišlo taky dost zrychlené, na to, že vlastně celou dobu Katniss tápala, tak se k výsledku nakonec dobrala celkem rychle. Některé pasáže a pointy mi tam ale naopak přišly skoro geniální, originální a nečekané. Dávám čtyři hvězdy - top pro mě zůstává první díl, pak asi tento a nakonec ten druhý...

Fallenyard
29.10.2021 5 z 5

Emocionalní horská dráha bez příkras. Důstojné završení série. Víc k tomu snad ani nejde napsat, tuhle sérii nejde nedočíst.

Lovana
06.10.2021 5 z 5

Tady asi půjdu dost proti proudu, ale třetí díl mě hodně bavil a líbil se mi více než Vražedná pomsta, ale nejlepší za mě zůstává (i tady jsem dost proti proudu, protože pro hodně lidí je nejlepší druhý díl a za mě naopak nejslabší, byť jen o malinko a pořád je skvělý...) Aréna smrti.
Třetí díl byl pro mě největší emoční záhul, několikrát jsem zejména v závěru neudržela slzy a jedna nebo dvě věci mě úplně odrovnaly...
Jsem moc ráda, že jsem si po téměř deseti letech od prvního čtení dala rereading. Určitě se k sérii zase vrátím.

Hodnocení 4,75*/5*

Vendy1993
24.09.2021 4 z 5

I poslední díl se četl velice dobře... prostě celá série byla skvělé napsaná a velmi mě bavila.

MUDr.Scorpion
06.09.2021 3 z 5

Jednoznacne nejslabsi dil trilogie....

Krisglas
04.09.2021 3 z 5

Poslední díl se mi četl těžce. Stejně jako Katniss je neurotický, nepředvídatelný a ubulený.

killy
03.09.2021 2 z 5

Závěr trilogie je pro mě obrovská tragédie. Jak vzhledem k vývoji hlavních postav, kdy se z nich stane banda nesympatických hlupáků tak vzhledem k vývoji děje. Samá politika, boj nedává smysl, intriky ze všech stran... Mnohem raději bych byla kdyby Katniss po druhém díle zůstala v lese a lovila veverky... Tohle mě prostě nebavilo, nerozumím dějí a událostem a celkově mi to zničilo dojem z příběhu. Mrzí mě to, prví dva díly byly super.

roman9276
20.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Dějově tedy asi nejslabší díl, protože víceméně polovinu knihy rozebíráme Katnissin duševní stav a chudák holka do pozadí celý revoluce vůbec nevidí. Ale jakmile jsme se dostali do třetí "arény" tak se to slibně rozjelo. Celkově konec byl hodně náročnej, smrt Finnicka mě hodně zasáhla, ale smrt Prim mě rozšvihala úplně na hadry a obrečel jsem to. Za mě skvělej konec, protože jsem byl od začátku tým Peeta a potěšilo mě, že nakonec se vrátili do 12. kraje a zůstali spolu.

sarekaslukova
17.07.2021 3 z 5

Po předchozích dílech, které byly opravdu skvostný, jsem byla z tohoto posledního dílu lehce zklamaná. Nevím čím, zda mi chyběla aréna nebo mi nevyhovoval vývoj postav, těžko říci.