Aréna smrti

Aréna smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6532 887

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games , 2008

iqtiqe
25.03.2011 4 z 5

Není to špatné, tak trochu pro děti, ale i pro dospělé - nutí k zamyšlení. Suzanne měla dobrý nápad a skvěle ho prodala. Škoda, že zbylé díly mají lehce sestupnou tendenci.

rusalka1
20.03.2011 5 z 5

waau .. dnes som túto knihu prečítala a som ohromená, zatiaľ najlepšia kniha akú som kedy prečítala :)

izabelle
11.03.2011 5 z 5

Prostě páni. Sice mi chvíli trvalo zvyknout si na přítomný čas stylu psaní, ale bylo to sakra blízko mému šálku kávy.

iqtiqe
13.02.2011 4 z 5

Román pro zhruba podobnou věkovou skupinu jako Harry Potter. Příběh se odehrává v nedaleké budoucnosti ve světě, který se po válce změnil a existují zde kraje, které fungují jako nevolníci Kapitolu. Kapitol pořádá jakési hry, ve kterých se proti sobě utkávají děti z každého kraje na život a na smrt. Kniha mi svým námětem připomíná film Gamer nebo Death Race, stejně tak mi při jejím čtení před očima vyvstává obraz různých soutěží ve stylu Superstar.
Čtení nebylo špatné, taková dobrodružná jednohubka.

Boboking
05.01.2011 4 z 5

Překvapení jako hrom. Kniha, která se svým brutálním námětem může srovnávat klidně s Running manem od velkého Kinga.

Sponka
30.11.-0001 4 z 5

Hodně čtivá kniha, od které se neodtrhnete, dokud hladově nespolknete poslední písmeno. Ale nakonec budete mít z jedné probdělé noci sakra dobrý pocit. Kniha vážně stojí za přečtení.

Light
30.11.-0001 5 z 5

Perfektní kniha. Nádherný příběh, dějové zvraty. Byl jsem do toho začtený a nemohl se odtrhnout.