Hry o život přehled

Hry o život
https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82739/bmid_hry-o-zivot-SO7-82739.jpeg 5 6567 6567

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou päsťou a svoju moc dokazuje okrem iného tým, že si raz do roka vezme z každého obvodu jedného chlapca a jedno dievča vo veku od dvanásť do osemnásť rokov, aby sa zúčastnili na Hrách o život a pred zrakmi televíznych divákov bojovali na život a na smrť. Šestnásťročná Katniss Everdeenová žije sama so svojou mamou a mladšou sestrou, o otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Keď nastúpi ako súťažiaca do hier namiesto milovanej sestričky, zdá sa, že si zvolila smrť. To však pre ňu nie je nič nové – boj o prežitie je súčasťou jej života od útleho detstva. Je rozhodnutá vrátiť sa domov, ale ak má zvíťaziť, musí potlačiť hlas svedomia a zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov. Hry o život sú románom plným napätia, dobrodružstva aj lásky, a hoci dej sa odohráva v budúcnosti, dajú sa v ňom nájsť znepokojivé podobnosti zo života v súčasnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ikar (SK)
Originální název:

The Hunger Games , 2008


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hry o život. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (890)

Jajinka713
29.05.2024 5 z 5

Do Hunger Game jsem šla až po tom, co jsem viděla mnohokrát film ( když jsem byla mladší a ještě nevěděla, že je to knížka ), ale i tak jsem si to mnohonásobně užila. Musím uznat, že knížka je prostě o hodně lepší, i když filmy taky miluju. Bohužel jsem věděla, co se bude dít, takže jsem nebyla nijak překvapená, což mě opravdu mrzí.

Hlavní postavy jsem si samozřejmě hned oblíbila, ale představovala jsem si je jako herce z filmu, kupodivu zjišťuji , že podoby jsou vcelku přesné. Téhle knížce nejde ani nic vytknout, prostě mě nic nenapadá, je to master piece a nedivím se, že má filmové zpracování.

Hned se vrhám na další díl, protože vím, že bude skvělý. A hlavně si na konci měsíce chceme s kamarádkou dát filmový maraton celého Hunger Games i s Baladou, takže se už nemůžu dočkat.

Mimochodem všechny filmy dohromady jsou dlouhý 11 hodin a 47 minut ;)

Durancie
20.05.2024 4 z 5

Jako první jsem četla Baladu o ptácích a hadech. Tedy už jsem měla ponětí, co mě čeká a z čeho to vzešlo. Jsme nyní o několik desetiletí později, probíhají už sedmdesáté čtvrté hladové hry. Dvanáctý kraj, na který je v této sérii opět upřena hlavní pozornost, vyslal do Kapitolu lovkyni Katniss a pekaře Peetu. Moderní doba zformovala celý průběh her tak, že se z původní jednodenní řeže stala zákopová válka na několik týdnů, doplněná o uměle vyvolané výkyvy počasí a zmutované padlé splátce. Vítězem může být pouze jeden. Nebo ne?
Knihu jsem dlouho odkládala, a nyní jsem ráda, že jsem se k ní dokopala. Příběh je příjemně neklišoidní, Katniss a Peeta jsou sympatická reálně působící dvojice, a otevřený konec mě nalákal na pokračování. Zajímá mě, jak to dopadne.


Teddy2023
19.05.2024 4 z 5

Arena smrti je jedna z knížek, kterou jsem četla, viděla a nyní doposlouchala jako audioknihu. Paráda, že ji mám opět v knihovničce :)

Tištěnou verzi jsem četla už před dlouhou dobu a hodně podrobnosti jsem zapomněla. Díky audioknize jsem si všechno osvěžila.

Tereza Bebarová namluvila samotné dílo bezchybně a vystihla myšlenkové pochody naší hlavní hrdinky.

Láska, boj o přežití, rivalita, přátelství , rizika...to zde najdete.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (34. týden)

18.08.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

2010 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Preis der Jugendjury (Cena poroty))


Kniha Hry o život v seznamech

v Právě čtených59x
v Přečtených10 022x
ve Čtenářské výzvě771x
v Doporučených1 009x
v Knihotéce1 629x
v Chystám se číst873x
v Chci si koupit243x
v dalších seznamech48x