Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165200/erebos-hra-ktera-zabiji-165200.jpg 4.3688

Erebos (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Lenna75

Uznávám, že tato kniha mi z mně neznámého důvodu připomínala mnou již čtené Saeculum, v čemsi jsem viděla společné rysy. (Přece jen je to od stejné autorky.) A proto mi čtení této knihy dopřálo v podstatě tentýž pocit. Kniha byla sice zajímavá, ale snažila se mne nažhavit na něco, co jsem pak nedostala. Řekla bych, že velká část knihy byl jen popis postupu ve hře - ano, patří to k ději, ale tyto části nebyly příliš zábavné. Ale zajímalo mne i tak, jak to dopadne. Upřímně jsem se místy docela nudila, ale někdy mne kniha přeci jen nakopla.

a.r.nick

Jelikož jsem už před čtením knihy viděl film Nerve - hra o život, tak mě děj v této knize až tak nepřekvapil; ovšem pointa mě naopak překvapila příjemně :). Bylo to dobré čtení, ale hvězdy ubírám za to, že tam až rozvlekle bylo popisováno, jak se Nick vypořádával s jednotlivými levely v té hře. Ty se totiž odehrávaly v prostředí trpaslíků, trolů, elfů a podobně - a tyhle fantasy hry prostě nemusím, takže mě to docela nudilo. Ale asi to bylo důležité pro pochopení toho, proč se hráči do toho svého virtuálního světa až tak pobláznili.

BeyondHorizon
02. záříodpad!

Možná kdybych byla mladší, tak 11-13 let, kniha by mě i bavila. Přečetla jsem ji celou jen proto, že jsem ji dostala jako dárek. Takové utrpení jsem u knížky snad ještě nezažila. Příběh naprosto nedával smysl a byl tak špatný, že se mi nechce věřit, že ho naprosto seriózně napsala dospělá žena. Možná přeháním, ale tuhle knihu nedokážu brát vážně.

Ennie

Čtivá knížka, vhodnější však pro mladší čtenáře a hlavně kluky. Doporučuji ;)

Palmanka

Já si tuto knihu půjčila od sestry. Vždy mě zaajímalo co si čte, ale od této knihy jsem se nechtěla odtrhnout i když jsem ji četla asi popáté.

KnihomolkaMari

I když je to dlouho, co jsem ji četla, jedno vím naprosto jistě a to je, že ji miluji! Jedna z nejlepších, nejpropracovanějších knih a nejnapínavějších knih, co jsem za poslední roky četla! Určitě plánuji přečíst znovu, je úžasná, doporučuji!

Lexa123

Normálně počítačové hry moc nehraju. Ale ikdyž vím co hra v knížce dělá, tak bych si ji určitě chtěla zkusit. Knížka jinak byla dost napínavá a ke konci bylo i dost překvapení.

liskabystrouska

Napinava kniha, autorku si vždy s chutí přečtu :-)

Nikííís

Když jsem tuhle knížku začala číst, říkala jsem si, bože, co jsem si to koupila. Strašně mě to nebavilo, nebyla pro mě záživná a děj mi přišel jako z knihy pro malé děti. Takže jsem ji na pár měsíců odložila a věnovala se jiným. Každopádně jsem si po nějakým čase řekla, že bych jí mohla dát ještě šanci... stále to nebylo ono a měla jsem chuť ji zase položit, ale nerada odkládám knížky nedočtené a to i ty, které mě nebaví... Takže jsem se tím prokousala, a i když byl konec o dost lepší než celá kniha dohromady, na víc než na dvě hvězdičky to pro mě není..

Tabby

Kniha má v sobě určité kouzlo, ale jsem z ní celkem rozpolcená.
Ta část kde se popisovala počítačová hra mi přišla celkem nudná a psaná formou pro děti. A ,,reálná" část mi přišla už záživnější, ale na můj vkus až moc zkrácená. Zároveň se obě části doplňovali a tvořili knížku která určitě neurazí a nevadí mi že jsem si jí přečetla, zároveň mě ale nenadchla, tak že by jsem si jí ještě někdy přečetla.

Shira27

Od autorky jsem četla Saeculum, které se mi možná o kapičku víc líbilo než Erebos. Tady totiž nebylo rozuzlení tak šokující jako v Saeculum.
Ale i tak moc pěkné zpracování, hra mi ihned připomněla The Elder Scrolls Skyrim (to je jediná, kterou jsem z této série hrála - SHAME ON ME!) a moc mě bavily pasáže, kdy Nick hrál Erebos. :)
Určitě se chystám i na ostatní knihy od této autorky. :)

lachtan77

Kniha se mi docela libila. Spojení virtuálního světa s realitou je dobrý nápad. Chyběla mi trochu nějaká ta mrtvola a tím i napínavější zápletka.

buldozer5

Velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do děje a už nepustí. Přečteno za dva večery.

BeeMaya

Kniha, ke které se vždy mile ráda vrátím. :) Patří mezi mé oblíbené.

HCh

Vzhledem k tomu, že jsem od této autorky přečetl "Pět" a "Slepé ptáky" a byl jsem jimi nadšen, těšil jsem se i na tuto autorčinu prvotinu. Nebyl jsme zklamán. Kniha mě vtáhla do děje už od prvních stran. Jednoduchá a příjemná četba se zajímavým námětem. Neměl jsem zde žádná hluchá místa u kterých bych se nudil. Námět závislosti na hraní počítačových her zde byl dobře zpracován a to včetně prolínání hry do reality zadáváním úkolů od těch jednoduchých a neškodných úkolů až po ty, které jsou za hranou zákona. Jak již psali mí předchůdci a co bych autorce trochu vytknul, rozuzlení bylo překvapivé, ale přišlo tak nějak rychle a nečekaně.

RadimWiniarski

Tato kniha lidi rozdělí na dvě skupiny. Na tu, které se budou líbit části ze života a na tu druhou, která bude fandit příběhům v počítačové hře. Já se určitě přikláním na stranu klasiky. Části z počítačové hry se totiž šíleně vlekly a i když se Nick často snažil děj vysvětlovat, musím říct, že jsem několikrát četl stránku dvakrát, abych ty různý jména a kraviny okolo hry pochopil. A to je pak peklo, číst něco, co vás absolutně nebaví, jen aby jste se dostali k částem co pro vás budou zase zajímavé. Nicméně dějová linka se závislostí na hře, kdy vám hlavní hrdina leze neskutečně na nervy je zase napsaná úžasně, takže pořádně ani nemůžu hodnotit jinak než 50%. Co mě možná ještě trochu zklamalo je uspěchaný a tak trochu i nijaký konec, kdy nepřijde žádný zásadní zvrat. Na posledních deseti stránkách to narychlo nějak šmiknem a budem doufat, že tím lidi moc nenaserem. Mrzí mě to, protože po úžasné Pětce jsem od Uršulky čekal podobnou pecičku. Hold jsem na podobné věci asi už starý.

75terka

Knihy z prostředí počítačových her jsem nikdy moc ráda neměla. Ale tahle mě dokonale pohltila. Snad nejsem jediná, kdo by si přál aby taková počítačová hra doopravdy existovala :-D. Autorka popisuje prostředí opravdu dokonale. Často jsem měla pocit, že sama hru hraji.

Evisis

Nejsem sice velkým fanouškem podobných počítačových her, ale i mně Erebos připadal velmi zajímavý a příběh mě upoutal natolik, že jsem knihu stačila přečíst za den. S Nickem jsem se v určitých situacích dokázala ztotožnit a v jiných jsem si říkala: ,,Co to zase vyvádíš". Každopádně mě kniha zaujala a doporučuji (spíš asi teenagerům a podobným :D ) si ji přečíst.

Artep25

Taky jsem dříve narozená a ačkoliv tato kniha míří na mladší věkové ročníky,tak se velmi dobře četla i mně .Myslím,že bude hlavně líbit pařmenům her .A dokonce mě bavila víc než kniha Pět.

Mr.JaroCZ

Knihu jsem přečetl za víkend. Ač dříve narozený, nemohl jsem ji odložit a nedočíst.
Snad už proto, že jsem si uměl představit, jak s člověkem dokáže hra "zatočit".
EREBOS doporučuji čtenářům každého věku.
A promiňte, už musím jít pařit :-)))

petjanca

Pro mě jako hráče počítačových her má tato knížka velmi zajímavé téma. Přečetla jsem ji během několika dní a závěr byl super.

annamc

Fajn knížka, trochu děsivá představa, posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout:D:)

SimonaP

Kniha asi spíš pro nižší věkovou skupinu, pasáže ze samotné hry mě moc nebavily, chvilkami byla kniha napínavá, ale vysvětlení na konci kdo a proč mě moc neuspokojilo. Nic moc.

Fremr

Kniha, u které je důležité kolik Vám je. Já už asi nejsem cílová skupina, která by to měla číst. Zápletka, která je svým způsobem originální bohužel dostává na frak od reality. Ono by to bylo jedno, kdyby na tom Erebos vyloženě nebyl postavený. To je to, s čím mám problém. Pasáže z Erebosu jsou ze začátku velmi poutavé a baví, protože nevíte do čeho jdete. Jak ale hra postupuje, napětí upadá a upřímně mi bylo docela jedno, jak kniha skončí. Knihu jsem si přečetl proto, že mě zajímal Erebos, jsem totiž člověk, který nahrál v různých počítačových hrách tisíce hodin a z velké části mi hry doslova sežraly dětství. Nelituji toho, ale upřímně bych byl rád, kdybych jako malej radši zažil Erebos. Ten totiž opravdu skončí, narozdíl od jiných her, které Vám doslova vezmou život (MMORPG). Jedno skvělé poselství ale kniha má a to je, že hry jsou fajn, ovšem život je o moc lepší.

Aredhelka

Kniha byla určitě velice zajímavá, poutavá a jedinečná. Převážně myšlenka toho donutit hráče v reálném světě udělat cokoliv využitím světa virtuálního se mi velmi líbila, stejně jako propracovanost hry. Konec knihy už byl sice o něco slabší, ale konečné rozřešení za to stálo. Kniha se velmi povedla

střapatá

Tuhle knihu jsem si vyhlédla, neboť je na ni odkazováno v souvislosti se skvělým Ready Player One. Zklamaná jsem nebyla - je pravda, že se jedná o jednodušší styl i zápletku, ale kniha je úžasně čtivá. Konec mi přišel už moc překombinovaný, ale jinak spokojenost.

Veveruškaaa

Líbila se mi ale, čekala jsem trochu víc...
Nápad byl určitě zajímavý, bylo to čtivé i poutavé ale, občas jsem tam chtěla víc akce a napětí. Hlavně ta realita byla nudná, kdežto se Sairiusem to bylo lepší. Připomínalo mi to jednu hru co, jsem hrála.
Nicka jsem si po pár stránkách i celkem oblíbila, stejně tak Emily, Victora..
Konec mě nějak neohromil, čekala jsem od téhle knížky víc.

Lokina

No asi takhle bych to popsala, kdyby mi někdo knihu chtěl vzít, tak bych ho asi plácla přes prsty :-D Kniha byla čtivá, poutavá, hlavní hrdina sympaťák. S romantickou linkou jsem nijak neměla problém. Spoiler. Jen mě mrzelo, že Sarius, tak brzo skončil, ten mě hodně bavil.

Percabethka

Stejně jako byl Nick závislý na počítačové hře EREBOS, já byla závislá na stejnojmenné knize.... ♥♥♥

koki.veru

Wau,tahle knizka me doslova pohltila. Uzasny,propracovany a napinavy dej,super postavy a originalita. Byla jsem fakt nadsena a nemohla se od knizky odtrhnout.