Vražda s vůní mandlí

Martin Molin, kolega Patrika Hedströma z Fjällbacky, samostatně vyšetřuje svou první vraždu Vražda s vůní mandlí připomíná svou atmosférou detektivky Agathy Christie. Policista Martin Molin se nechá přesvědčit, aby přijel za svou přítelkyní Lisette na rodinné setkání na ostrově Valö. Vzápětí po jeho příjezdu se rozpoutá sněhová bouře, která přeruší spojení s pevninou. Když je během večeře zavražděn patriarcha rodu, bohatý dědeček Ruben, změní se zdánlivá rodinná idyla v noční můru. Všem je totiž jasné, že vrahem musí být jeden z nich. A dědečkovy peníze potřebovali všichni…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155729/big_vrazda-s-vuni-mandli-T0r-155729.jpg 3306
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Snöstorm och mandeldoft, 2007

Kniha Vražda s vůní mandlí

Makůvka
30.07.2022

Mě se to líbilo. Mám od autorky přečtené skoro všechny knížky a vím, že některé jsou lepší než tato, ale já přesto byla moc spokojená. Byla to taková příjemná krimijednohubka na víkend a jelikož jsem i velký fanoušek Agathy Christie, tak jsem byla i příjemně potěšena stylem vyšetřování.

Butterfly340
30.05.2022

(+ SPOILER) Tak tohle byla hrůza už od prvních stránek. Celé to působí jako slohová práce a nabízí se otázka, proč něco takového vlastně bylo vydáno...

Jediné, co se mi na knize líbilo, byl název. Vražda s vůní mandlí, to prostě zní úžasně. Bohužel, ono to tak fakt jen zní, ve skutečnosti je to docela katastrofa.

Prvních pár stránek působí, jak kdyby je psal třeťák. Těžko říct, jestli je takový i originál, nebo se na tomhle podílel překladatel, ale... Už jen to docela odradí. Pak se ten styl trochu zlepší, minimálně tak, že je to čitelné.

Samotný příběh je nic moc. Stránky rychle utíkají, to je tak jediné plus, za které hodnotím dvěmi hvězdičkami, ale jinak je to naprosto o ničem.
Postavy tomu taky nepomáhají. Detektiv působí dojmem idiota, ostatní postavy jsou vykresleny též v dost nelichotivém světle a nemají možnost se obhájit.

SPOILER

Opravdu bylo nutné přidat do knihy incest? Přestože to děj nikterak neovlivní? Za mě to teda rozhodně nutné nebylo. Spíš to jen umocnilo špatný dojem z knihy.

Brou
17.05.2022

Od autorky jsem četla několik knih. Tato mne ale zklamala. Příliš průhledné a opsané rozuzlení. Věřím, že se jedná o výjimku a pravidlem zůstanou jinak skvělé knížky.

Lamanai
11.04.2022odpad!

Chaboučký pokus o nápodobu Agathy Christie. Bohužel absolutně bez charismatu. Dočetl jsem proto, abych se přesvědčil, jestli jsem uhodl pointu, což se stalo. Ale o to ani nejde. Kniha mi připomíná nějaké slohové cvičení z dílny tvůrčího psaní. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby tak byla vznikla.

baji42
06.03.2022

Moc hezká detektivka. Tak trochu jako od Agathy Christie a úplně jiná, než tato autorka píše obvykle.

Péťa1950
20.01.2022

Od autorky jsem četla jako první knihu Mořská panna, začala jsem hledat další, ale tato kniha je nesrovnatelně slabší. Škoda. Ještě zkusím v knihovně najít jiné tituly, snad tato kniha byla výjimka.

Kubajzz
29.11.2021

Oproti jiným knížkám autorky poněkud slabší ale přečíst se to dalo :-D

perpe2a
24.10.2021

Rádoby povídka podobající se stylu Sherlocka Holmese, ale moc se to nepovedlo.