Evina74 Online Evina74 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Při čtení mi automaticky naskakovala píseň Jarka Nohavici Kdybych se narodil před sto lety... Krásně napsaná kniha o těžkých osudech rodin z karvinské oblasti. Člověk si uvědomí, o co lehčí život v současné době vedeme. Také musím přiznat, že jsem se nikdy nezamyslela nad osudy Čechů i Poláků v této oblasti po vzniku republiky po roce 1918. O těchto událostech jsme se ve škole rozhodně neučili. Už se těším na druhý díl a další osudy hlavních hrdinů.

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

I když bych knihu zařadila do žánru románů pro ženy a již dlouho jsem nic z toho žánru nečetla, musím přiznat, že se mi kniha velmi líbila. Autorka velice chytře střídá kapitoly z minulosti a přítomnosti, čímž udržuje čtenáře (spíše tedy čtenářky) v napětí a vzbuzuje dychtivost k dalšímu čtení. Byla jsem velice příjemně překvapena.

14.10.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Čtivá detektivka jako všechny od Roberta Bryndzy.

14.06.2023 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Tenoulinká knížka nikoliv svým dějem. Silné příběhy 3 žen ze 3 kontinentů spletené v cop. Na tuhle knížku rozhodně nezapomenete. Vím, že si ji přečtu za čas ještě jednou.

27.05.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný a přece krásný, citlivý příběh. Styl autorčina psaní mi naprosto vyhovuje. Byla jsem knihou nadšená a s radostí se pustím do další.

01.11.2017 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak tenhle díl jsem si moc užila, i když autorka hodně přitvrdila, až mi někdy běhal mráz po zádech. Zhltnuto při nemoci téměř na jeden zátah.

14.06.2023 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Další ze série o Harrym Holeovi, na kterou jsem se velmi těšila. Byla to opět čtivá kniha se strhujícím dějem. Ale dějově... Proč to Harrymu Nesbo pořád dělá? Je těžké nespoilerovat, ale tohle fakt bolelo...

27.12.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Tolik jsem se těšila a nebyla zklamaná. Snad jen žánrové zařazení detektivka už je skoro moc. Hrdinové vás krásně vtáhnou do děje, že i když knihu odložíte, stejně na ně musíte myslet. Nějakých 700 stran se přečte jedním dechem, i když nedochází k obrovským dějovým zvratům a netečou proudy krve. Autorka je zkrátka úžasná vypravěčka a už se těším na další díl (romantiku moc ráda nečtu, ale sláva, že už se Robin konečně zbavila Matthewa).

27.01.2020 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další detektivka ze série s českým vyšetřovatelem Josefem Bergmanem je tentokrát zajímavá prostředím vesničky u norského fjordu daleko za polárním kruhem. A opět nezklamala.

14.06.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku mi dělalo trochu problém zorientovat se v postavách, ale když se děj rozjel, byla to skvěle propracovaná fantasy. Všem doporučuji audioknihu, ve které asi nejvýrazněji zazněly hlasy Matouše Rumla a Terezy Dočkalové. Už se těším na druhý díl.

27.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ani druhý díl mě nezklamal. Děj měl opět spád. Už se těším až vyjde třetí díl.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Ač není fantasy žánr mé obvyklé četby, tahle kniha mě chytla. Napínavě napsaný příběh, sympatická hlavní hrdinka/hrdina a propracovaný fantazijní svět. Už se těším na další díl.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tolik jsem se na novou knihu těšila a Fredrik Backman opět nezklamal. Vůbec nevadilo, že děj byl občas trochu předvídatelný. Postavy byly úžasné, každá měla svůj osud, který autor postupně odhaloval. A kvůli té spouště moudrosti si knihu hodlám přečíst ještě jednou.

31.10.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá přečtená kniha spisovatelky Aleny Mornštajnové mě opět nadchla. Obyčejný lidský příběh obyčejných lidských osudů, který zanechá velký dojem. Styl autorky mi 100% vyhovuje, jednuduše vyjadřuje vše, co je nutno říci.

27.12.2017 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Shltnuto téměř na jeden zátah. V napínavosti si nový díl série nezadal s ostatními. Opět to bylo drsné a Joona dělal, co musel. Bráním se spoilerování, ale neubráním se - velká radost, že se v příběhu mihla i oblíbená postava z dílů minulých (a tím nemyslím Erika Mariu Barka) :)

04.01.2021 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Tentokrát jsem poslouchala audioknihu bravurně namluvenou Matoušem Rumlem, kterému jsem věřila každé slovo. Napůl úsměvné a napůl vážné vyprávění 15letého autisty o pátrání po vrahovi sousedčina psa nutí k zamyšlení. Život Christophera kvůli jeho handicapu není jednoduchý, obzvlášťě k přihlédnutí k jeho disfunkční rodině, ale ani jeho nejbližší to nemají lehké. Zkrátka každá mince má dvě strany.

14.12.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tohle byl opravdu silný příběh. Nebyla to moje první kniha o holocaustu, ale zanechala silný dojem. Závěr byl pro mě dost nečekaný v rozhodnutí hlavní hrdinky a vedl k zamyšlení o vině a trestu.

23.11.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

I další kniha ze série oddělení Q byla napínavá. Tak konečně už víme, jak to bylo s Asadem. A byla to síla. Ještě dlouho po dočtení mi při vzpomínce na osud jeho nejbližších mrazilo. I přes závěr relativně pozitivní si říkám, jak fatálně ty ženy musely být svým osudem postiženy. Tenhle díl zanechal asi největší dojem.

16.09.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Všechny knihy od F. Backmana mám ráda, ale tahle mě přímo dostala. Tolik různých osudů, malých i velkých událostí. Tolik charakterů a nikdo není černý nebo bílý, dobrý nebo zlý. Prostě život. I na to největším sígrovi se prostě najde kapka dobrého. Akorát to předbíhání děje vždy na konci kapitoly mě hrozně stresovalo. Knížku jsem nechtěla dočíst. Bylo stresující vědět, že někdo zemře. Nepřejete to ani jedné z postav, protože někde uprostřed knížky se většina stala vašimi přáteli... Po přečtení jsem si musela dát dva dny pauzu a nečíst vůbec nic. Ještě ve mně dozníval děj a nechtěla jsem se ještě s Medvědínem rozloučit...

19.03.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Už dlouho jsem nečetla tak citlivý příběh a ještě k tomu z válečné doby. Upřímně jsem ráda, že žiju nyní a nemusím řešit otázku přežití. Kniha byla čtivá, příběh poutavý, jen dočíst se mi ji nechtělo neb jsem tušila, že někdo musí zemřít...

20.10.2016 5 z 5