Evina74 Online Evina74 komentáře u knih

Slídil Slídil Tana French

(SPOILER) Po temné zahradě, která mi opravdu nesedla, jsem si opět hezky početla. Zajímavý příběh z irského venkova, odkrývání tajemství, sžívání s místními, přátelství muže s holkou, která se vydává za kluka, zkrátka zajímavý děj, lehce psaný, lehce se čtoucí.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Čtivá detektivka jako všechny od Roberta Bryndzy.

14.06.2023 5 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Komisař Dupin a má oblíbená Bretaň! I tento díl vzbuzuje touhu rozjet se do kraje druidů, poznat svérázné obyvatelstvo a ochutnat místní dobroty. Už se chystám! A Broceliandský hvozd rozhodně nebude v seznumu míst, které navštívím, chybět!

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Lehké zklamání - čekala jsem trochu více černého humoru.

14.06.2023 2 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Posloucháno jako audiokniha - pěkně namluvená Kristýnou Kociánovou. Zajímavý děj i rozuzlení.

14.06.2023 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Tentokrát jsme poslouchala audioknihu. Byl to takový návrat do 90. let.

14.06.2023 2 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Anthony Doerr je můj oblíbený autor. Vůbec nevadí, kolik má kniha stran, hlavně když se děj na konci propojí a jednotlivé části dávají smysl. Hrdiny nesoudí a čtenáři předkládá zajímavé lidské příběhy.

14.06.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak tenhle díl jsem si moc užila, i když autorka hodně přitvrdila, až mi někdy běhal mráz po zádech. Zhltnuto při nemoci téměř na jeden zátah.

14.06.2023 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Napínavý thriller se mi skvěle poslouchal jako audiokniha. Skvělý byl přednes Kateřiny Veselé doplněný autentickými zvuky. Závěr překvapil.

27.12.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Další ze série o Harrym Holeovi, na kterou jsem se velmi těšila. Byla to opět čtivá kniha se strhujícím dějem. Ale dějově... Proč to Harrymu Nesbo pořád dělá? Je těžké nespoilerovat, ale tohle fakt bolelo...

27.12.2021 5 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Zatím poslední ze série detektivek o Kate Shugakové mě opět bavila. Už se těším na novinku.

15.12.2021 5 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Oddechová knížka je laskavým příběhem dvoučlenné rodiny otce a syna. Snaha o normální život a o překonání synova traumatu je podaná s humorem. Vřele doporučuji všem čtenářům (obzvláště Fredrika Backmana).

15.12.2021 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Tohle asi nebude úplně autor pro mě. Děj mi přijde hodně překombinovaný. Hlavní vyšetřovatel mi ani v druhé knize ze série není sympatický, obzvlášť jeho chování v rodinných záležitostech mi bylo vyloženě nepřijatelné. Poslouchala jsem jako audioknihu pěkně namluvenou Pavlem Soukupem, knihu bych asi odložila.

15.12.2021 2 z 5

Co vyvádí vaše kočka? Co vyvádí vaše kočka? Sarah Heath

Knížka pro milovníky koček.

14.10.2021 4 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Tak tohle mě opravdu baví. Cestovat po Bretani, pít v kavárnách kávu s croissanty, v restauraci si dát skvělou večeři, užít si detektivní pátrání se sympatickým komisařem, zkrátka dozvědět se zábavnou formou o krásné části Francie. A ještě jedno při čtení čtenář dělá: googlí a googlí, protože chcete přesně vědět, kde se to komisař Dupin právě prochází :)

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Tak tohle mě dostalo. Knížka ze života, vtipná, psaná s nadhledem, i když do smíchu vždy nebylo. Doporučuju všem ženským, které mají partnerské trable a nemusí být přitom fanoušky Adély Elbel. To že Vám její humor sedí je takový bonus.

14.10.2021 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Kniha poslouchaná jako audiokniha. Bohužel nikde nemohu sehnat další namluvené díly. Určitě si je tedy přečtu.

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

I když bych knihu zařadila do žánru románů pro ženy a již dlouho jsem nic z toho žánru nečetla, musím přiznat, že se mi kniha velmi líbila. Autorka velice chytře střídá kapitoly z minulosti a přítomnosti, čímž udržuje čtenáře (spíše tedy čtenářky) v napětí a vzbuzuje dychtivost k dalšímu čtení. Byla jsem velice příjemně překvapena.

14.10.2021 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Barvitě vylíčený středověk v Anglii. Opět jedna z knih, při kterých si po přečtení řeknete, jak je fajn žít v současné době.

08.09.2021

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Napínavá detektivka tentokrát poslouchaná jako audiokniha. Obzvláště deník vraha-psychopata byl velice působivý. Opravdu nic pro slabší povahy.

08.09.2021