Evina74

Žena v okněŽena v okněA. Finn (pseudonym)

Napínavý thriller se mi skvěle poslouchal jako audiokniha. Skvělý byl přednes Kateřiny Veselé doplněný autentickými zvuky. Závěr překvapil.

27.12.2021

NůžNůžJo Nesbø

Další ze série o Harrym Holeovi, na kterou jsem se velmi těšila. Byla to opět čtivá kniha se strhujícím dějem. Ale dějově... Proč to Harrymu Nesbo pořád dělá? Je těžké nespoilerovat, ale tohle fakt bolelo...

27.12.2021

Černé zlatoČerné zlatoDana Stabenow

Zatím poslední ze série detektivek o Kate Shugakové mě opět bavila. Už se těším na novinku.

15.12.2021

Když panda tančíKdyž panda tančíJames Gould-Bourn

Oddechová knížka je laskavým příběhem dvoučlenné rodiny otce a syna. Snaha o normální život a o překonání synova traumatu je podaná s humorem. Vřele doporučuji všem čtenářům (obzvláště Fredrika Backmana).

Devátý hrobDevátý hrobStefan Ahnhem

Tohle asi nebude úplně autor pro mě. Děj mi přijde hodně překombinovaný. Hlavní vyšetřovatel mi ani v druhé knize ze série není sympatický, obzvlášť jeho chování v rodinných záležitostech mi bylo vyloženě nepřijatelné. Poslouchala jsem jako audioknihu pěkně namluvenou Pavlem Soukupem, knihu bych asi odložila.

15.12.2021

Co vyvádí vaše kočka?Co vyvádí vaše kočka?Sarah Heath

Knížka pro milovníky koček.

14.10.2021

Bretaňské světloBretaňské světloJ. Bannalec (pseudonym)

Tak tohle mě opravdu baví. Cestovat po Bretani, pít v kavárnách kávu s croissanty, v restauraci si dát skvělou večeři, užít si detektivní pátrání se sympatickým komisařem, zkrátka dozvědět se zábavnou formou o krásné části Francie. A ještě jedno při čtení čtenář dělá: googlí a googlí, protože chcete přesně vědět, kde se to komisař Dupin právě prochází :)

Doba temnaDoba temnaAdéla Elbel

Tak tohle mě dostalo. Knížka ze života, vtipná, psaná s nadhledem, i když do smíchu vždy nebylo. Doporučuju všem ženským, které mají partnerské trable a nemusí být přitom fanoušky Adély Elbel. To že Vám její humor sedí je takový bonus.

14.10.2021

Labyrintem smrtiLabyrintem smrtiA. Franklin (pseudonym)

Kniha poslouchaná jako audiokniha. Bohužel nikde nemohu sehnat další namluvené díly. Určitě si je tedy přečtu.

14.10.2021

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

I když bych knihu zařadila do žánru románů pro ženy a již dlouho jsem nic z toho žánru nečetla, musím přiznat, že se mi kniha velmi líbila. Autorka velice chytře střídá kapitoly z minulosti a přítomnosti, čímž udržuje čtenáře (spíše tedy čtenářky) v napětí a vzbuzuje dychtivost k dalšímu čtení. Byla jsem velice příjemně překvapena.

14.10.2021

Vykladačka smrtiVykladačka smrtiA. Franklin (pseudonym)

Barvitě vylíčený středověk v Anglii. Opět jedna z knih, při kterých si po přečtení řeknete, jak je fajn žít v současné době.

Čtvrtá opiceČtvrtá opiceJonathan Dylan Barker

Napínavá detektivka tentokrát poslouchaná jako audiokniha. Obzvláště deník vraha-psychopata byl velice působivý. Opravdu nic pro slabší povahy.

ZtracenýZtracenýTim Weaver

Napínavá detektivka. Určitě si přečtu i další díly.

08.09.2021

Pod hladinouPod hladinouDana Stabenow

Aljaška a Kate Shugaková mě prostě baví. Je to jednoduché a čtivé, odehrávající se pro nás v exotickém prostředí, se sympatickými hrdiny - prostě oddychovka pro pohodové večery.

08.09.2021

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeMichaela Klevisová

Další detektivka ze série s českým vyšetřovatelem Josefem Bergmanem je tentokrát zajímavá prostředím vesničky u norského fjordu daleko za polárním kruhem. A opět nezklamala.

14.06.2021

Devátá oběťDevátá oběťDana Stabenow

Detektivní příběhy z Aljašky mě moc baví. Vůbec mi u nich nechybí stupňované násilí a potoky krve. Je to oddechové čtení, nepostrádá humor a prostředí je pro nás exotické.

14.06.2021

Prolhaný život dospělýchProlhaný život dospělýchElena Ferrante

Tak přečtení této knihy mě trvalo déle, než přečtení 3x tak obsáhlejších. Asi nerozumím italské mentalitě. Jsem schopná se vžít do pocitů inteligentní -náctileté dívky, ale jak zpracovat chování a jednání její tety Vittorie? To pro mě, bohužel, pochopitelné nebylo, proto jsem knihu stále odkládala. A pranic nepomohlo, že kniha byla pěkně napsaná. Kdybych nevěděla, že mi bude vrtat hlavou, jak příběh dopadl, ani bych ji nedočetla.

CopCopLætitia Colombani

Tenoulinká knížka nikoliv svým dějem. Silné příběhy 3 žen ze 3 kontinentů spletené v cop. Na tuhle knížku rozhodně nezapomenete. Vím, že si ji přečtu za čas ještě jednou.

Šest vranŠest vranLeigh Bardugo

Ze začátku mi dělalo trochu problém zorientovat se v postavách, ale když se děj rozjel, byla to skvěle propracovaná fantasy. Všem doporučuji audioknihu, ve které asi nejvýrazněji zazněly hlasy Matouše Rumla a Terezy Dočkalové. Už se těším na druhý díl.

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Svižně napsaná detektivky ze série o Kate Marshallové - typický Robert Bryndza

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

Na můj vkus bylo v knize zbytečně mnoho brutality.

Černé světloČerné světloPeter May

Další ze série detektive s Enzem v hlavní roli poslouchaná jako audiokniha čtená Davidem Matáskem. Jen škoda, že starý případ zavražděného mladého muže nebyl dořešen. Snad se v příštím díle dozvím, na čí příkaz byl zavražděn.

27.05.2021

Chladný den pro vražduChladný den pro vražduDana Stabenow

Nenáročná detektivka z atraktivního prostředí Aljašky rozhodně pobaví. Jen mi přišla trochu moc krátká, jen co jsem začala, už jsem byla na konci. Další díly si rozhodně nenechám ujít.

13.03.2021

Dlouhá traťDlouhá traťViktorie Hanišová

Přečteno téměř bez přestávky, od povídek se nedalo odtrhnout, a upřímně jsem ráda, že to mám za sebou. Témata zoufalství, beznaděje, psychických problémů a sebevražd nejen v této době nejsou úplně šálkem mé kávy. Nicméně perfektně napsáno, zřejmě odžito či odposloucháno, rozhodně k zamyšlení. Kniha určitě zůstane vryta do paměti, ale přece jen si teď raději přečtu něco veselejšího.

13.03.2021

FajaFajaPetra Stehlíková

Ani druhý díl mě nezklamal. Děj měl opět spád. Už se těším až vyjde třetí díl.

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Při čtení mi automaticky naskakovala píseň Jarka Nohavici Kdybych se narodil před sto lety... Krásně napsaná kniha o těžkých osudech rodin z karvinské oblasti. Člověk si uvědomí, o co lehčí život v současné době vedeme. Také musím přiznat, že jsem se nikdy nezamyslela nad osudy Čechů i Poláků v této oblasti po vzniku republiky po roce 1918. O těchto událostech jsme se ve škole rozhodně neučili. Už se těším na druhý díl a další osudy hlavních hrdinů.

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Ač není fantasy žánr mé obvyklé četby, tahle kniha mě chytla. Napínavě napsaný příběh, sympatická hlavní hrdinka/hrdina a propracovaný fantazijní svět. Už se těším na další díl.

11.03.2021

Králík je taky jenom člověkKrálík je taky jenom člověk. Komára (pseudonym)

Nádherná dětská knížka, vtipná s roztomilými obrázky.

Přežít Smrt není legracePřežít Smrt není legraceSebastian Niedlich

Zajímalo mě, jaké budou další osudy Martina, kterého si vybrala Smrt jako svého nástupce. Téma velice zajímavé, ale bohužel kniha nezanechá trvalý dojem. Nicméně se hodí do čtenářské výzvy.

ProvazochodkyněProvazochodkyněSimon Mawer

Čtivě napsáno, ale někdy už mě ta poválečná politika železné opony začínala nudit.

01.02.2021