Podivný případ se psem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele. Detektivní novela byla ve Velké Británii zvolena Knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2699/podivny-pripad-se-psem-rfV-2699.jpg 4.41004
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo
Orig. název

The Curious Incident of the Dog in the Night-time, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (196)

Kniha Podivný případ se psem

Přidat komentář
Greenfingers
19. září

Je až s podivem, že tato úžasná knížka tak dlouho unikala mé pozornosti.
Originální námět, který autor zpracoval netradičním způsobem. Vyprávění kluka trpícího Aspergerovým syndromem budí silné emoce; místy jsem nevěděl, zda mám litovat jeho nebo rodiče.
Haddon mě zaujal natolik, že si jeho další knihu rozhodně nenechám ujít.

Dela111
15. srpna

Podivný případ se psem přináší dokonalý vhled do mysli autistického chlapce.
Snad všichni čtenáři si Christophera zamilují, je popsaný jako nevinný, čistý chlapec, který má své zvláštnosti. Jenže péče o takového člověka je nesmírně náročná a vyžaduje spoustu trpělivosti a obětavosti.
Nejde tu o detektivní zápletku, je to především příběh autistického dítěte a jeho rodičů. Je to o tom, jak Christopher myslí, co všechno potřebuje, co naopak nesnese a co ho přímo děsí. Je to i o tom, jak těžké je zvládnout život s takto postiženým dítětem.
Tento rozsahem krátký příběh vzbudí velké emoce. Je to rodinné drama očima autistického chlapce, které ocení jak velmi mladí čtenáři, tak i dospělí.


VladiKlaisner
17. července

Kdysi jsem měla možnost vidět divadelní představení s Bennonim v hlavní roli a teď přečetla i jako knížku. Obojí bylo silným zážitkem. Příběh autistického chlapce, pro kterého je vše jednoduché obtížným a naopak umí i přes svou jednoduchost s detektivní zápletkou, vtáhnout do děje.

Kerolka_P.
07. července

Haddonem naprosto špičkově zvládnutý pohled chlapce s aspergerovým syndromem na svět. Nevím, zda má autor ve svém blízkém okolí člověka s AS, či jak tohle dokázal, ale pouhým studiem PAS se mi to nezdá možné. S dětmi s AS pracuji a vystihl to naprosto přesně! Skláním se až k zemi a knihu bych doporučila plošně číst všem, mladým i starým - umožní výborný vhled do hlavy lidí s AS a jistě povede k lepšímu pochopení odlišností. A hned by nám společně bylo na tom světě líp!
Christophera milujete od první stránky a při čtení instinktivně rozevíráte ruku do vějíře :) Jen Ti dospělí by zasloužili..

kokrokr
07. července

Autor psát umí a nápad je dobrý. Příběh ale není výjimečný, je spíše nudný. Zajímavý byl pouze začátek a konec románu, uprostřed jen vata.

Clair16
25. června

Vím, že jsou to prkotiny, ale stejně mě vždycky znejistí. Třeba, když slečna, o kterou má hlavní hrdina zájem, dorazí na večírek v upjatých kalhotách, a za chvíli si rozepíná sukni, jako v Otázce za deset Davida Nichollse, anebo když David ze Zafónovy Andělské hry usedá do tramvaje krátce po poledni za plného slunce, a vystoupí o pár zastávek dál v pozdním večeru, tmě a vichru. V případě Podivného případu se psem jsou to vanilkové sušenky krémové barvy, které si hrdina při útěku pečlivě balí s sebou, jakkoli má ze všech odstínů žluté fobii... To je ale asi to jediné, co bych téhle knížce vytkla. Je velmi čtivá, nepodbízí se, ale ukazuje docela reálně, čím si prochází mladý kluk s vysokou inteligencí, ale autistickými rysy. Pokud se Vám líbil film Simonův vesmír, tenhle příběh si okamžitě oblíbíte.

Meginald
15. června

Tato kniha mi zřejmě úplně nesedla. Při čtení mě rozptylovaly občasné obrázky, častokrát opakující se stejná slova a autorův styl. Každá kapitola totiž začínala jiným příběhem a v následující se vracel k jeho dovyprávění. Příběh cosi postrádal, ale neříkám, knížka je to zajímavá.

ajasin
04. června

Zajímavý, přiměřeně dlouhý výlet do mysli lidí, kteří svět vnímají naprosto odlišně než většina nás ostatních.

1 ...

Doporučujeme

Posel
Posel
Dej mi své jméno
Dej mi své jméno
Nebe je všude
Nebe je všude
Sofiin svět
Sofiin svět