Podivný případ se psem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele. Detektivní novela byla ve Velké Británii zvolena Knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2699/podivny-pripad-se-psem-7fN-2699.jpg 4.4843
Orig. název:

The Curious Incident of the Dog in the Night-time (2003)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (161)

Kniha Podivný případ se psem

Přidat komentář
Lucissia
14. dubna

Opět jedna z knih, na které nezapomenu. Děj napsaný tak, že se mi přesně odehrával před očima a střídavě se mi číst chtělo i nechtělo, protože jsem vše prožívala s Christopherem. Knížka je opravdu napsaná tak, že jí věříte každé slovo a opět mí více přiblížila těžký a složitý svět autistických "dětí" kolem nás...

Sam33
24. února

Úžasná kniha, která mi pomohla nahlédnout na lidi s autismem konečně i jinak (mnohem lépe a konečně i jim trochu porozumět). Rozhodně stojí za přečtení!

Chytuš
16. února

Uchvacující výlet do nitra aspíkovské duše. A to se vším všudy. Vyprávění Christophera přiblíží svět a myšlení člověka s AS víc, než nějaký suchý popis tohoto syndromu z odborných publikací. Je pravda, že na jednom či dvou místech to autorovi trošku ujelo, říkala jsem si, že tohle by někdo s AS daným způsobem asi nenapsal, ale kdo ví, možná ano... Každopádně před autorem smekám, knížka je naprosto výstižná, realistická a trefná. Při čtení přesně víte, jak situaci vidí Christopher (protože on nikdy nelže) a zároveň je z popsaného zcela jasné, jak to vypadá pro okolí. Je to asi jediná kniha, kde sám hlavní hrdina vidí konec knížky optimisticky, ale já byla melancholicky rozložená a přála bych si jiný druh happy-endu... Zároveň ale vím, že "můj" druh happy-endu by ve světě AS nebyl ani trochu realistický, což by celou knížku posunulo do kategorie pohádek a to by byla škoda.... Skvělý čtenářský zážitek.

kabudka
06. února

Jemný inteligentní humor jako kulisa citlivě vyprávěnému příběhu rodiny s autistickým chlapcem. Smekám před autorem, díky jeho realistickému přiblížení toho zvláštního světa měl můj vypravěč tvář Sheldona.

kathla
26. ledna

Zvláštní kniha, podobnou jsem doposud nečetla, ale neoslovila mne, i když se mi četla dobře. Dějově jsem čekala víc. Kamarádka mi vychvalovala divadelní představení, tak jsem se navnadila...

Taťka Hraboš
22. ledna

Nevím, nakolik reálný svět autisty vypadá jako ten, který ve svém románu vytvořil Mark Haddon (i když předpokládám, že se na psaní této knihy výborně připravil). Pokud se na její věrohodnost v tomto ohledu dá spolehnout, je tahle knížka vynikajícím exkurzem do autistického světa a měl by si ji přečíst každý, kdo se s podobnými lidmi v životě setkává nebo může setkat (a to je koneckonců každý z nás); v tomto ohledu vydá tahle knížka za kupu odborných publikací. I kdyby tomu tak ovšem nebylo, jedná se o pozoruhodnou a nesmírně poutavou knihu, kterou nepustíte z ruky, dokud ji nepřečtete.

C.Skilark
15.12.2018

I když Podivný případ se psem není ani trochu typ knih, které čtu, tak musím uznat, že se opravdu povedla. Neskutečně čtivé, vtipné, i k zamyšlení - zkrátka doporučuji.

nika_seven_seve
09.12.2018

Pláčete i umíráte smíchy zároveň. Skvělá pro každého!