Evazita Evazita komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

To je přesně ta kniha, kterou čtete a čtete a čtete a nic jiného vás nezajímá.

27.07.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Autorčiny romány jsou vždycky tak osudově nešťastně zamotané, že by pak z toho člověk pořád jen brečel.

“Tak to asi je, že člověk touží po štěstí, a teprve při pohledu zpátky si uvědomí, že šťastný vlastně byl.”

21.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ach, malá Kyo! Ještě dlouho Tě budu vidět, jak pluješ sama samotinká svou milovanou bažinou.
Úžasně napsané, nádherná kniha!

21.07.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Asi jsem knihu četla v nějakém přecitlivělém období, ale za mě teda hodně povedený kousek. Eleanor byla prostě skvělá, její minulost jsem probrečela, a tak nějak celý román na mě dost zapůsobil. Opět jsem se utvrdila v tom, že knihu musíte číst ve správnou dobu, aby vás chytla za srdce.

31.07.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Naprosto skvělá kniha. Přečtěte si ji!

“Nic víc po tobě tenhle sport nechce. Jen všechno, co máš.”

“Je to jenom hra. Umí jenom změnit život.”

06.09.2022 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Někdo tady psal, že na tuto knihu vzpomínat nebude...Tak to já musím říct, že vždy, když uslyším něco o Egyptě, vybaví se mi Sinuhet a jeho neskutečný životní příběh, Kaptah, Haremheb, Aton s Amonem, mladý chetitský princ.
A rovněž nádherná životní moudra, která jsou v knize obsažena.

“Není rozdílu mezi lidmi a každý člověk se narodí na svět nahý a srdce lidské je jedinou mírou mezi lidmi. A nelze měřit člověka podle barvy jeho pleti či podle jeho jazyka, a nelze měřit člověka podle jeho roucha či šperků, a nelze měřit člověka podle jeho bohatství či chudoby - nýbrž jedině podle jeho srdce.”

09.03.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Miluji pětadvacítku, miluji Nasterey! Ještě že existují eKnihy, takže si další díl mohu hned stáhnout...jinak bych snad běžela v tom dešti do knihkupectví :-)

16.07.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

No ty jo! Nečekala jsem, že mě ta knížka bude tak bavit. Tak skvěle popsány myšlenkové pochody jednotlivých postav...úsměvné a tak pravdivé. Neskutečně mě to bavilo.

04.06.2021 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Opět skvělá kniha, byť tentokrát s docela smutným příběhem. Jak je trefně uvedeno v popisku, je to příběh o bezmoci dětí ve světě dospělých a o bezmoci dospělých vůči svým vlastním představám o štěstí.

22.11.2023 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Určeno pro děti a mládež? Je mi skoro 40 a bavila jsem se neskutečně. Super příběh!

07.04.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Věděli jste, že v jediné hrsti lesní půdy je víc živých tvorů než lidí na naší planetě?

29.06.2022 4 z 5

Dávám 5* už jenom proto, že mu fandím od té doby, co jsem o něm poprvé slyšela!

29.10.2020 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Nápad soužití lidí s vílami se mi líbil. A taky se mi moc líbilo, jak je autorka popisovala s odkazem na přírodní živly. Akorát Stolbenko nemusel žrát tolik prášků a celý příběh nemusel být tak depresivní.

06.05.2019 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tak toto by měla být povinná literatura všech ´´tatínků´´.
Naprosto skvěle napsaná kniha z reálného rodinného života, že nemám slov! Paní Soukupová, děkuji.

´´No jo, Richard má pohodičku, může si plavat, jak dlouho chce, Alice se přece o děti postará, jako doma .´´

20.03.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Strašně ráda čtu autorčiny články v Magazíně MF Dnes. Jakmile jsem se dozvěděla, že vydala knihu, celá nadšená jsem si ji hned stáhla. A nelituji! Do životních osudů Řeků jsem se tak vžila, že si teď připadám, jak bych se snad v Řecku narodila. A to jsem tam nikdy nebyla.
Každopádně po přečtení knihy vím jedno jistě - chci do Pargy!

09.05.2022 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Nikdy se nevracím ke knihám, které jsem již jednou přečetla. Tato kniha mě však TAK zasáhla, že si ji určitě časem přečtu znovu. A ve své knihovničce ji prostě musím mít.

05.12.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Po přečtení této knihy možná pochopíte, proč byl Rudolf H. schopen konat to, co konal. Ač pro některé byla první polovina knihy nudnější, právě o to důležitější je pro pochopení celého jeho charakteru.

18.01.2016 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

JO, tak tohle byla jízda! Kdo má rád duchařinu, tak ho to prostě musí bavit.

13.08.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

S těžkým srdcem dávám 3*.
Tak strašně jsem se na 3. díl těšila a prostě...nějak mě to nechytlo, sakra.
Děj mě začal bavit až s nástupem pětadvacítky, přesto však v celém příběhu bylo na mě až moc tajemství, záhad, těžce představitelných a překombinovaných výjevů. Pořád jsem se musela zamýšlet, jak to autorka myslela, a to mě nebavilo.
Závěr knihy mi však říká, že další díl bude zase jízda, takže se samozřejmě na něj už nesmírně těším!

08.05.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět přečteno jedním dechem!
4* však dávám za až moc dokonalou Ilan, která by to vše ve 13 letech prostě nedala ani boha :-)

20.07.2020 4 z 5