Egypťan Sinuhet

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145715/big_egyptan-sinuhet-ga6-145715.jpg 4.64516
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Český klub
Originální název:

Sinuhe egyptiläinen, 1945


více info...
Nahrávám...

Komentáře (642)

Kniha Egypťan Sinuhet

marcela3655
20. května

Vynikající kniha

Havrnka
16. května

Již po několikáté jsem četla tuto knihu a jako vždy jsem byla uchvácena. Vynikající vypravěčské umění pana Waltariho.


DenisaMue
25. dubna

Myslím, že není potřeba se tolik rozepisovat, hodně toho bylo o této knize už napsáno a se všemi superlativy souhlasím. Plný počet nedávám jen proto, že když jsem si knihu chtěla přečíst po druhé v dospělosti, už to pro mě nebyl takový zážitek jako poprvé. Místy mě nudila. Možná, že až se k ní po letech vrátím po třetí, tak zase nějaké hvězdy přidám, zatím takto. A co mě nudilo? Zdlouhavé politické popisy toho, jak to měl s uctíváním nejrůznějších božstev ten a ten faraon. Román ztrácel na rytmu, kdyby byl o polovinu kratší, nic by se podle mě nestalo.

Racek213
20. dubna

No jo, nádherná kniha, vrátil jsem se k ní po několika desítkách let ... jo jo, pochutnání.
Nevím proč, ale už dřívr mě zaujala postava vojevůdce Haremheba, který nakonec po létech zmytků zavedl do země řád a zde jsem si ho opravdu užil. Byla to opravdu zajímavá doba, která vedla k budoucímu obrovskému rozmach Egypta a kde vzniklo tolik nového.
A připomínám ten starý velkofilm, byl také monumentální ... a ja vím, jsem milovníkem americké kinematografie a velkofilmů z padesátých a 60tých let... tak mi nenadávejte. Když oni jsou tak krásně monumentální...abych se opakoval

Filomena1961
19. dubna

Mika Waltari několik let pracoval jako žurnalista poté se začal věnovat spisovatelské dráze. Egypťan Sinuhet je vedle Tajemného Etruska další jeho světově proslulé dílo. Mám ráda historii a s knihou jsem se opravdu nenudila. Patří k mým oblíbeným nejen, že mi přiblížila historii starověkého Egypta, ale opětovně jsem žasla nad tím, co tehdejší lidé dovedli. Máme se co učit.

Marcela_Hrubá
17. dubna

Moje oblíbená knížka, čte se hladce a je to velmi poutavě psané. Jdi do toho !

PetraBery
06. dubna

V některém komentáři jsem četla, že je kniha přeceňovaná. Já si to nemyslím. Ano, má hodně stran, děj někoho nemusí až tolik bavit, ale za mě to je krásná jízda starověkým Egyptem se zajímavým průvodcem. Osud Sinuheta od dětství přes mládí k dospělosti a stáří je skvělou volbou pro ty, co se o tomto období chtějí něco dozvědět. Klasika, která rozhodně nezklamala.

Lubošovo
06. dubna

Audioverze je skvěle načtená Lukášem Hlavicou. Pokud Vám nevadí občasné detailní popisy a válečné scény, knihu vřele doporučuji. Životní příběh hlavního hrdiny je fascinující a zvraty v ději jsou opravdu nečekané.

1 ...