Krvavá lázeň přehled

Krvavá lázeň
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30727/bmid_krvava-lazen-SA6-30727.jpg 4 308 308

Mikael Karvajalka série

1. díl >

Mládí a podivuhodná dobrodružství Mikaela Karvajalky v mnoha zemích do roku 1527, jak je sám upřímně vypráví v deseti knihách Nejrozsáhlejší historický román Miky Waltariho (spolu s druhou částí: Šťastná hvězda) se odehrává v první polovině 16. století. Waltari líčí neobyčejně poutavě a čtivě dobrodružství dvou finských mladíků, hloubavého a vychytralého studenta Mikaela a jeho druha, siláka Anttiho, jejich boje v německé selské válce i ve válečných taženích habsburského císaře Karla V., pikle, intriky a protivenství, krásné ženy na jejich cestě i hledání lásky a naděje ve světě často bezútěšném. Waltari nemá iluze o spravedlivosti dějin, ale jeho chmurný pohled je vyvažován humorem.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Hejkal
Originální název:

Mikael Karvajalka , 1948


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krvavá lázeň. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (51)

rakosnicek333
08.01.2024 3 z 5

Musím říct, že kdyby byl hlavní hrdina Antti, tak se mi to čte líp, protože Mikael mi k srdci nepřirostl. Tváří se jako učenec, ale přitom je to sebestředný omezenec. Waltariho miluju, ale tohle mi úplně nesedlo.

slezmon
08.09.2023 5 z 5

Forrest Gump ve středověku. Dlouho mi trvalo, než jsem se prokousal začátkem knížky, několikrát ji odložil a zase zvedl. Už se těším na Šťastnou hvězdu


Bishamonten
21.08.2023 5 z 5

"Největší vědomost je totiž ukryta v lidském srdci, ale člověk ji vždycky objeví příliš pozdě, až mu krev vychladne a všechny dobré dary života se mu v rukou změní v písek marnosti."
Ťažko vybrať jeden citát z knihy Mika Waltariho. Waltari je skutočný majster slova. Jeho diela dokážu čitateľa presvedčiť, že nečíta historický román (teda fikciu), ale skutočné príbehy zaznamenané v kronike.
"Pes šel za mnou a pozoroval mě svým jediným okem, jako by nechápal, jak zlí na sebe mohou být lidé, které on tak obdivuje."

všechny komentáře

Související novinky (1)

Vládce džinů, Spálené mosty a další knižní novinky (33. týden)

14.08.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Krvavá lázeň v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených439x
ve Čtenářské výzvě29x
v Doporučených40x
v Knihotéce210x
v Chystám se číst144x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech1x