Šťastná hvězda

Podtitul: Dobrodružství poutníka Mikaela v islámských zemích Podtitul: Deset knih ze života Mikaela Carvajala aneb Mikaela El-Hakima v letech 1527–38, poté co vyznal jediného Boha a vstoupil do služeb Vysoké porty Volné pokračování historického románu Krvavá lázeň se odehrává především v Istanbulu, v harému osmanského sultána Sulejmana zvaného Nádherný, a líčí Mikaelovo okouzlení exotickým světem islámu, po němž však následuje hořké prozření....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3817/stastna-hvezda-DCW-3817.jpg 4.6164

Mikael Karvajalka 2.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Hejkal

Mikael Hakim, 1949

Kniha Šťastná hvězda

los
13.12.2020

skvělé a neméně poutavé pokračování Mikailových dobrodružství, tentokrát v islámském světě; s každou další stránkou jsem si víc a víc přál, aby Giulia zemřela hodně ošklivou, zdlouhavou a nehygienickou smrtí

Anee
20.08.2019

Celá série je velmi povedená, nicméně musím hodnotit každou zvlášť. :)

jfialova
08.08.2019

Musím říct, že Mika Waltari je opravdu pan spisovatel. Sepsat tak rozsáhlé dílo co do rozsahu i hloubky (tím nemyslím jen reálie, ale též duchovní úroveň), je obdivuhodný počin. Román je též skvělý jako učebnice dějepisu, musím říct, že jsem si mnohé osvěžila a spoustu nového dozvěděla. Hvězdičku ubírám za trochu useknutý konec a občas rozvleklejší dějové pasáže. Mimochodem postava Giullie je opravdu odporná.

Radim.01
16.03.2019

Pouze doplním to co jsem napsal ke Krvavé lazni, je to poučné a to že se v těchto knihách dočtete víc než při dějepisu ve škole potvrzuji.
Nebýt toho neznal bych Durera a jeho Melancholii.

Jarda403
04.02.2019

Waltari je skvělý!

Andi
11.08.2018

Vzdala jsem to. Říkala jsem si, že už jsem za půlkou, tak to dočtu, to by byla škoda nedočíst, ale přemlouvala jsem se až moc dlouho na to, abych to vydržela až do konce. Mikaelova šťastná hvězda je až neuvěřitelně a nereálně "šťastná", takový život by člověk snad ani nemohl zažít, být součástí takových hrůz, pokaždé přežít a nejen to, dokonce si přilepšit. Absurdita a neskutečnost tohoto díla je pro mě obrovské mínus.
Jsem fanoušek "velkolepého století", tak jsem se na druhý díl těšila, ale za mě velké zklamání.

pepauzg
06.05.2018

Krásná kniha. Krvavou lázeň hodnotím ještě o něco výše, ale rozhodně stojí za přečtení. Přijde mi, že často byl Antti mnohem chytřejší než Michael. Musím také podotknouti, že už jsem dlouho necítil k nějaké postavě takovou antipatii jako k Giulii. Proto mne nečekaný závěr potěšil.

Red_Fox
08.10.2017

Druhé setkání se vzdělaným Mikaelem, který ale mnohdy nebyl až tak chytrý a jeho "hloupým bratrem" Anttim, kterému to ale kolikrát pálilo víc, než Mikaelovi.

Přesunutí děje do Istanbulu pro mě byla příjemná změna. Protože jsem již toto město navštívila, krásně jsem si zavzpomínala. Waltari mi dal opět možnost seznámit se nenásilnou formou s historií a postavami tehdejší doby a také s odlišným náboženstvím.
Občas bylo náročnější prokousat se některými pasážemi. Závěrečné vygradování ale stálo za to.