Krvavá lázeň

Mládí a podivuhodná dobrodružství Mikaela Karvajalky v mnoha zemích do roku 1527, jak je sám upřímně vypráví v deseti knihách Nejrozsáhlejší historický román Miky Waltariho (spolu s druhou částí: Šťastná hvězda) se odehrává v první polovině 16. století. Waltari líčí neobyčejně poutavě a čtivě dobrodružství dvou finských mladíků, hloubavého a vychytralého studenta Mikaela a jeho druha, siláka Anttiho, jejich boje v německé selské válce i ve válečných taženích habsburského císaře Karla V., pikle, intriky a protivenství, krásné ženy na jejich cestě i hledání lásky a naděje ve světě často bezútěšném. Waltari nemá iluze o spravedlivosti dějin, ale jeho chmurný pohled je vyvažován humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30727/big_krvava-lazen-SA6-30727.jpg 4.4235

Mikael Karvajalka 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Hejkal

Mikael Karvajalka, 1948

Kniha Krvavá lázeň

helena842
30. listopadu

Opravdu úchvatný historický román, zatím asi jedno z nejlepších co jsem od Waltariho četla, i když všechny knihy byly skvělé :-) jdu se vrhnout na druhý díl.

helena8303

Nemám co napsat, pan Heavy to napsal líp, než bych to napsala já.
Minimálně na úrovni Egypťana Sinuheta, možná ještě lepší.
Drásavá obžaloba bigotů a xenofobů, Waltari je evidentně zavilý pacifista.
Poselství knihy: Válka je vůl.

Janča1532

Do knihy sem se ze začátku nemohla začíst,až postupně sem ji přicházela na chut.A dočetla až do konce.

Madla81

Knihu Krvavá lázeň jsem jako jednu z mála nedočetla. Stává se mi to naprosto minimálně, protože se vždycky snažím dát příběhu šnaci, ale tady mi strašně neseděl vypravěčův styl, velice zdlouhavé pasáže. Na rozdíl od Egypťana Sinuheta, kterého jsem doslova shltla, tady jsem se ke čtení musela nutit, ale bohužel, nedočetla jsem.

PMR
22.12.2020

Tak až do pohádkového Finska se zatoulala jedna ovečka ze stáda nesmrtelného Miguela Cervantese, aby zjistila i tam, že jenom lidská omezenost je v tomoto omezeném světě neomezená...

los
12.10.2020

Mikael je úplně jiný než Sinuhet, baví mne to napětí jeho charakteru mezi prostým, naivním dobráčkem a prospěchářskou sviní

magduska
01.10.2020

Násilí a další násilí. Měla jsem pocit, že na světě už nic jiného než násilí neexistuje. Dílo krásné.

Steinschneider
13.08.2020

Waltariho jsem dlouho nečetl, naposledy asi před 10 lety, ale to je moje škoda. Bylo přenádherné čtení. Zaujme, zatáhne do děje a nezklame.