Andělin popel

Autobiografické vyznání, vzpomínky stárnoucího muže na dětství a mládí, které prožíval v třicátých a čtyřicátých letech v Irsku. Zpráva o neuvěřitelně strádajícím, ale sounáležitém a často komickém životě irské rodiny vypovídá nejen o životních zvratech a stereotypech, ale také o dobové atmosféře této éry dvacátého století. Tragikomické autobiografické vyznání je působivým dokladem ryzího irského naturelu, sepsané s hlubokým citem a velikým stylistickým uměním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23360/andelin-popel-cqJ-23360.jpg 4.7224

Anděla 1.

Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno: , Academia

Angela's Ashes, 1996

Kniha Andělin popel

fénix56

Přestože kniha byla hlavně o neradostném dětství, byla napsána s notnou dávkou humoru. Asi to bylo nutné k přežití. Jak autor ve svém autobiografickém románu píše: "Horší než bídné dětství je bídné irské dětství, a ještě horší je bídné irské katolické dětství".

Ronny

Skvělá kniha, četla jsem už vícekrát. Neuvěřitelné, ale bohužel pravdivě popsané, otřesné dětství autora v Irsku. Doporučuji také pokračování Andělina země.

Ďobi-1968

Perfektní kniha k pláči i smíchu.
Tak já jsme byly pod Habzburgama, Slováci pod Maďarama, tak Irové totální bída díky Anglickému útlaku.

Kerberos

Skvělá kniha,měla by patřit do povinné četby.Autor vyrůstal ve velmi tvrdých podmínkách,nebylo to jen chudobou a prostředím,opilý otec a rezignovaná,otupělá matka.Věčně hladový se staral o mladší sourozence.Často museli žebrat u církevních institucí.Musel se umět prosadit,brzy pracovat,přežít několik vážných onemocnění.Nakonec se mu podařilo si opatřit peníze na cestu do Ameriky.Doporočuji i shlédnout film stejného jména.Musím si sehnat druhý díl.

Lka
01.07.2020

Audiokniha :

Zajímavý a smutný příběh z nelehké doby, plné chudoby a opilého otce. Asi by takto nikdo nechtěl žít. Určitě doporučuji, aby si knihu přečetl každý...

kecel12
01.07.2020

Velice pěkná kniha se smutným příběhem o ztraceném dětství díky obrovské chudobě, věčně opilému otci, přísné katolické výchově a i díky samotné době. Po celou dobu Frenkovo dospívání jsem mu držel pěsti, aby už z toho prokletého Irska vypadl. Když pak konečně nasedl na loď, radoval jsem se s ním.

Jirinamac
14.06.2020

Vzpomínky na dětství malého Franka, na krutý život v chudobě, kterou si ani neumíme představit. Humorná forma psaní, ale do smíchu při čtení opravdu není. Jsem zvědavá na další pokračování.

Babo
14.04.2020

Kdo si v dnešní době umí představit život v takové bídě ? Já ne . Kniha se čte dobře,hlavně v teple obýváku . Autor se nesnížil k laciným hrám na city ,ale snažil se bez sentimentu zachytit bídu své generace . Asi nemá smysl říkat,že na tom měl velký podíl jeho otec ,tak to prostě bylo .
Kniha se čte dobře , takže hurá na ni.