Anett525 Anett525 komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

S touto knížkou mám takový love/hate vztah. Na jednu stranu bylo utrpení číst někdy tu omáčku kolem,ale ve finále tam byla právě ta omáčka důležitá a pak jsem si říkala wau, tohle nemá chybu. Celkově se mi nápad na nesmrtelný svět s vládou Nimba a plný Smrtek líbil. Super série.

07.05.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy. Příjemně mě překvapilo, že je knížka dost temná, což já naštěstí ráda, takže to bylo příjemné překvapení. Zbytek posuďte sami,protože tato knížka opravdu stojí za přečtení :)

26.04.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super knížka, originální svět smrtek. Užila jsem si každou stránku. Určitě doporučuji.

22.04.2021 5 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Kniha se mi moc líbila. Ještě do nedávná jsem se české fantasy vyhýbala,ale poslední dobou jsem narazila v českém rybníčku na samé fantasy skvosty. Tato kniha rozhodně patří mezi povedené,jak už skvělým světem, tak promyšlenou a originální zápletkou. Určitě stojí za přečtení.

19.04.2021 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tak tohle bylo boží!
Knížku jsem přečetla za dva dny,četla se sama. Měla jsem chuť na nějakou dystopii a jsem ráda,že jsem sáhla po Suchu.
Hned od začátku se něco dělo a když se děj pořádně rozjel,tak to byla teda jízda.

Doporučuji všemi deseti. :)

13.04.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tahle parta mi přirostla k srdci. Knížka plná zvratů, napětí, intrik. Super fantasy, které nemá obdoby. Za mě jedna z nejlepších sérií,kterou jsem kdy četla :)

10.04.2021 5 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Kniha nebyla špatná,ale asi jsem měla velké očekávání po přečtení Nevlastní sestry. Něco tomu chybělo.

Jinak se mi knížka líbila, četla se sama. Příběh byl fajn. Taková pěkná oddychovka,ale nic světoborného.

04.04.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Bylo to boží. Ze začátku mi trvalo,než jsem se zorientovala v postavách, ale pak to byla jízda a už se těším,až se vrhnu na Prohnilé město. Griša je fajn,ale toto je skvělé :). Jde vidět,jaký Bardugo udělala posun a řadím mezi mé oblíbené autorky. :)

02.04.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Mně se druhý díl líbil. Přibyly parádní vedlejší postavy, hned od začátku se něco dělo (je fakt,že ten prostředek jsem trochu musela přetrpět :D), ale jinak za mě super.

25.03.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

A tak to byli milé. Mně se knížka moc líbila a určitě si přečtu i další díly. Je to taková pohádka,ale já pohádky ráda,takže mě to vůbec neurazilo. Kniha je napsána pro mě čtivou formou, četla se mi sama.

17.03.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Boží, boží a ještě jednou boží série. Nešlo se odtrhnout. Nemůžu se dočkat knížky o Cardanovi.

12.03.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Knihu jsem si užila. Je pravda,že konec mě dostal a budu čekat na další díl,abych se dozvěděla,jak to bude dál.
Lou mě občas štvala, pořád jsem si říkala,že má Reid svatou trpělivost. :D

Příběh byl super, plno nadpřirozených bytostí a to já mám ráda. :)

05.03.2021 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Ze začátku jsem byla na vážkách. Ale po půlce jsem se začetla (asi i díky Reichisovi, co si budeme... Ten je prostě boží. ) Prý jsou další díly ještě lepší, takže hurá na ně.

01.02.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bála jsem se,jestli se mi kniha bude líbit,protože většinou,když je něco moc chválené,tak to není nic pro mě. Ale tato kniha mě velmi mile překvapila a musím souhlasit se všemi kladnými recenzemi.
Skvěle popsaná příroda, napínavý příběh, lásky tak akorát,aby to člověka (jako jsem já) moc neotravovalo. Sice jsem tušila,že bude konec takový jako byl,ale i tak jsem si čtení moc užila.

Prostě poutavý příběh, ktery opravdu stojí za přečtení.

30.01.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Kniha byla super, užila jsem si každou stránku, jen kdyby mě občas Feyre nevytáčela jejím chováním. :D Jinak krásný příběh plný zvratů. Jdu se hned vrhnout na další díl :)

19.01.2021 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Ačkoliv už nejsem nejmladší, miluji fantasy a tato kniha mne nezklamala. Od začátku mě vtáhla a nepustila. Takže nejde jinak,než se vrhnout hned na další díl. 5*

12.01.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak to byla síla. Ze začátku jsem se nemohla začíst, chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl,jakým autorka píše. Pak to ale vzalo spád. Kniha ve mně vyvolala tolik pocitů... A Hanuš, dlouho jsem nečetla knihu,ve které by byla postava,kterou bych z celého srdce nenáviděla. Zuzanin dech opravdu stojí za přečtení.

06.01.2021 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Anna - silná žena, která si zažila své a přesto se nevzdala. Člověk si uvědomí, že věci které řeší,jsou jen malichernosti v porovnání s tím,co si zažily lidé minulého století. Ať už dvěma válkami,nebo právě tou poválečnou dobou,která nastala a je v knize popisována. Přečetla jsem příběh za 2 dny,nemohla jsem se odtrhnout.

03.01.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Pěkný příběh, originální námět, vývoj Isabell se mi moc líbil. I když byl styl vyprávění pohádkový, byla kniha na druhou stranu i plná krutosti. Já jsem moc spokojená a čtení jsem si užila :)

02.01.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Miluji období Viktoriánské Anglie,tak jsem chtěla zkusit tuto hodně oblíbenou knihu. Je čtivě napsaná, zajímavý příběh,jen mě ke konci přestaly bavit Animantiny úvahy- mám mě rád/ nemá mě rád. Jinak ale chápu,že mezi čtenáři, kteří tento žánr vyhledávají,je kniha tak oblíbená. :) Je i škoda toho uspěchaného konce. :)

30.12.2020 4 z 5