Divotvůrce

Divotvůrce Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351295/big_divotvurce-0OR-351295.jpg 4.3609

Divotvůrce 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Spellslinger, 2017

Kniha Divotvůrce

barbb8k
09.12.2021

Do knihy jsem se pustila na doporučení, takže jsem od ní měla vysoké očekávání, což v některých ohledech bylo dobré, v jiných zase až tak moc ne.
Na začátku jsem se do knihy nemohla začíst. Děj se rozjížděl podle mého strašně pozdě a když už začal, tak nebyl nijak úžasný.
Svět, ve kterém se příběh odehrával jsem si zamilovala. Moc se mi líbilo, jak si autork prohrál as prostředím a hierarchií.

Mám takový pocit, že toto byla nejspíš první kniha z pohledu kluka, kterou jsem kdy četla.
Kellen byl docela fajn postava. Někdy mi byl sympatický, ale větší část knihy jsem ho ráda neměla. Připadal mi sobecký a strašně egoistický.
Dlouho jsem uvažovala, jestli tu byla vůbec nějaká romantická linka a přišla jsem na to, že sice byla, ale jen asi na deseti stranách.

Abych nebyla jen u negativ, znovu bych chtěla říct, že svět, hierarchie a zápletka byly úžasné.

roso.mak
23.11.2021

Čtivá kniha, zajímavý svět. Hlavní hrdina je na mě moc měkký, ale třeba se otrká.

Medasek
13.11.2021

První polovina knihy mě uchvátila. Četla se rychle a zajímavě. Bohužel s druhou půlkou už jsem měla menší problémy.
Styl psaní autora mě bavil, ale konec mi přišel takový, že tam natlačí oproti první půlce v podstatě veškerou akci, což není úplně špatně, ale tady jsem s tím měla menší problém.
Jinak postavy skvělé, svět skvělý a určitě si někdy přečtu další díl.

vandalindakova
05.11.2021

Tahle série (nebo aspoň její začátek) má takové přesně young adult fantasy vibes, klidně i pro mladší. Rozhodně pro mladší. Ale je to napsané tak hezky, čtivě a originálně, že já si ten příběh užívala. Zařadila bych to mezi fantasy oddechovky.
Pár vzorců je tam podobných jako v jiných knihách, viz. koncept záporáků. A když už jsem se dotkla záporných postav, tak mi jejich počínání na konci knihy přišlo chvílemi trochu až moc přeplácané.
Stejně jako spousta dalších čtenářů korunuji kočkoveverčáka na nejlepší postavu knihy.
Ve výsledku mě ale příběh bavil, byla jsem zvědavá, co bude dál. Autorovo psaní je celkem specifické a jinčí než anglický/americký styl (v dobrém slova smyslu).
Určitě budu v sérii pokračovat, a na další díly se těším.

Karolin77
29.08.2021

(+ SPOILER) Oooo pane Bože to bylo něco!
Do knihy jsem se ani nechtěla pouštět, protože mě nenalákala anotace a celkově mi ta kniha nepřišla nijak zvlášť skvělá na to, abych jí dala šanci ,A TO BY BYLA VELKÁ CHYBA ! Naštěstí jí měli v knihovně a já si jí půjčila a tohle bude kniha a respektivě doufám že celá série, kterou budu chtít mít doma.

Tak to by bylo k okecávání všechno a teď se jdeme vrhnout na recenzi :

Jako obvykle začnu postavami :
Hlavní hrdina Kellen byl skvělý. Ale nějakou dobu mi trvalo si ho oblíbit. Rozuměla jsem mu a bylo mi ho chvílemi opravdu líto. Neměl to vůbec jednoduché a o to jak to zvládal jako klobouk dolů. Byl velice chytrý a hodný. Upřímně bylo opravdu osvěžující číst o někom, kdo není tak skvělý a kdo není tak šikovný, okouzlující, čarovný, silný,...ale trochu jsem se toho bála, jak se mi to bude líbit. Ale líbilo ! :)
Jeho rodinu jsem neměla ráda, nikoho z nich a to jsem si k nim snažila najít cestu a oblíbit si je. Bohužel nestalo se. Nejvíce mi byla nejprotivnější Kellenova sestra, ale jako ano nebyla zase tak strašná a během knihy se také více projevila. Ona byla sice silná a mocná, ale Killenovu chytrost rozhodně neměla. A tím nechci říct, že by byla hloupá to opravdu ne. Už od prvního okamžiku kdy se v knize objevila jsem věděla, že mi moc nesedne. Člověk vlastně ani nemůže být překvapen, jaká je, když vidíte její rodinu.
Ale abych Kellenovu rodinu jen nehanila tak každý z nich byl jiný a měl svůj důvod proč a co dělá. Ale i tak jsem je neměla nějak zvlášť v oblibě... Ne já je vlastně opravdu neměla ráda.Jediný kdo z nich byl kromě Kellena jakoby nejsympatičtější, byl jeho strýc. Moc toho o nich zatím nevíme a uvidíme jestli je více poznáme v dalších dílech. Třeba na ně změním názor.
Vlastně já v knize žádnou lidskou postavu, kromě Kellena a trochu Ferius Parfax, neměla moc ráda.
Kočkoveverčák mi taky nepřišel nijak zvlášť úžasný, ale u pár jeho poznámek jsem se zasmála. Ale jsem si jistá,že v dalších dílech si ho zamiluju.
( SPOILER : Co mě ale mrzelo byl konec a to jak to s kočkoveverkami nakonec dopadlo to bylo kruté a nebudou lhát ukápla mi slza. A né jen tady už i u jiných scén se mi chtělo brečet a brečela jsem...KONEC SPOILERU)
Příběh mě bavil a já chtěla číst dál a dál.
Co se mi ale moc nelíbilo byl svět, který mi přišel až zbytečné moc krutý, ale to se podle mě v dalších dílech změní až nám ho autor více představí.
Konec se mi líbil a jsem ráda kam se příběh bude dál ubírat.
Jsem mile překvapená, jak moc se mi knížka líbila,a jak na mě zapůsobila,jak byla silná a úžasná.
Úžasná kniha ! Moc a moc doporučuji ! ;) Nebojte se a určitě jí zkuste.
4,85*/5*

Další díly mají být ještě lepší než tento,tak to už se nemůžu dočkat, až si je přečtu. :)

elliot_pisces
03.07.2021

Tohle byl zase moc fajn výlet do světa s neobvyklou magií. Je super, že to není zase další království založené na Rusku (vážně, toho už mám plné zuby). Děj plynul rychle a furt se něco dělo, takže člověk se měl pořád na co těšit. Kellen jako postava byl neskutečně super, nad jeho poznámkámi jsem se nejednou pousmál a jeho činy se daly pochopit. Knihu bych rozhodně doporučil, moc se mi líbila a určitě si přečtu i další díly.

aquaver
03.06.2021

Od této knihy jsem měla docela dost vysoká očekávání a musím uznat, že to možná bylo ještě lepší než jsem čekala. Kellena jsem si oblíbila hned od začátku, to samé Ferius, a samozřejmě taky Reichise (kdo by si taky tuto chlupatou "mírumilovnou" potvůrku neoblíbil :D). Mohu jen doporučit.

Hellothere
08.07.2021

Na tuhle sérii jsem se hodně těšila. Je hodně vychvalovaná a oblíbená. Já osobně jsem možná čekala něco trochu jiného a trošku víc, ale nebyla vůbec špatná.

Je vidět, že autor má krásně do detailů propracované fungování magie a světa. Ví co a jak funguje a s čím je spojeno. Zároveň jsou informace dávkovány postupně, takže je poměrně snadné to pochopit.

Kellen jako hlavní hrdina byl skvělý. Ještě jsem žádné fantasy s takovým netypickým fantasy hrdinou nečetla a nutno přiznat, že autor nešlápl vedle. Kellen není jako ostatní hrdinové fantasy příběhů, není nijak zvlášť nadaný ani neovládá skrytou sílu. Vlastně neumí vůbec nic, kromě pár špinavých triků s kartami a pár podvodů. Ale to co neumí v magii, kompenzuje svým brilantním mozkem a schopností vykecat se z každé situace.

Ferius byla neskutečná postava. Fakt mi hodně sedla. Byla vtipná, sarkastická, realistická, chytrá, prohnaná a ty triky s kartami. Boží! Musím říct, že teď netoužím po ničem jiném, než vlastnit vlastní balíček ostrých kovových karet.

Kočkoveverčák Reichis byl neskutečný týpek. Nevěřila bych jak si ho dokážu oblíbit. Byl hrozně vtipný a vážně jsem se při jeho větách nasmála.

Určitě se pustím do dalších dílů série. Protože mě vážně zajímá, jak se bude vyvíjet dál.