Divotvůrce

Divotvůrce Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351295/divotvurce-0OR-351295.jpg 4.475
Série:

Divotvůrce (1.)

Originální název:

Spellslinger (2017)

Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Přidat komentář
Devid
14. února

Kniha podle mého gusta. Docela mě překvapila, zvláštní příběh těším se na druhý díl

Horselen
13. února

Přestože jména hrdinů zněla jako náhodou vyslovená slova, kniha byla plná neočekávaných zvratů. Moc oceňuji netradiční nápad, který autor pěkně rozvinul a zároveň si tak připravil půdu pro další díly, které si hodlám přečíst. Nejvíc jsem si oblíbila Ferius s jejími triky. Na můj vkus zde bylo možná příliš mnoho krve a násilí, ale kniha se mi líbila.

Marthas
08. února

3,5/5
Hodnocení knihy jsem zaokrouhlila nahoru, z více důvodů opravdu zajímavá a nevšední s knihou korespondující obálka a to, že i přes tu spoustu zla a krutosti, které v knize nepreferuji, mne svět, který byl vylíčen celkem realisticky, zaujal, postavy měly své rozměry, nebyly vykresleny ploše, nebyly jen zlé anebo dobré, tedy většinou. A též proto, že mne celkem zajímá pokráčko a nerada bych riskovala, že ho vydavatelství nevydá.-)
I překlad byl velmi dobrý až na sousloví "mágyně vdova", jehož lepší ekvivalent mne opravdu nenapadl, ať jsem si hlavu lámala sebevíc.
Doporučuju těm, co mají silnější žaludky.

Jitulka017
07. února

Ze začátku jsem si říkala, že knihu možná odložím, ale pak se to rozjelo a já jen kulila oči! Kniha mě doslova vcucla do děje a bylo těžké se od ní odtrhnout. Strhující fantasy, úžasný nový svět, různorodé postavy, sympatický hlavní hrdina a v neposlední řadě krásná obálka. Moc se těším na další díl. ;)

anid
06. února

Dokonalé fantasy.
Líbí se mi různorodost postav. Dále pak také vývoj hlavní postavy (i když se občas z nějakého důvodu občas zase vrací na začátek svého vývoje). Svět je pěkně propracovaný a děj poutavý. Celkově je kniha dobře psaná
Jedna z mála věcí co bych je vytkla, že záporaci byli prostě pure evil.....

Rowana
30. ledna

Dávám šest hvězdiček z pěti! Když nad tím tak přemýšlím, tak se na začátku vlastně nic moc neděje. Ale je to jeden z nejčivěji napsaných začátků o ničem, s jakým jsem se setkala. Ale pak se to "nic" začíná proplétat a zamotávat a co se tam může pokazit, to se samozřejmě pokazí, jak už to v dobrých příbězích bývá. Spousta zajímavých zvratů, překvapivých odhalení, pro mě neotřelé pojetí magie. A pojem sarkasmus dostal zase nový rozměr - v podobě parťáka hlavního hrdiny.
Knížku jsem zhltla za necelé dva dny a už jsem jak na trní, kdy vyjde druhý díl.

Hakuka00
24. ledna

Oceňuju postavy, všechny. Nejvíc pak to, že žádná včetně hrdiny není černobílá. Ten nárůdek velemágů je příjemně zvrhlý a politické problémy jim nespadly z nebe, ale jsou nutným důsledkem vývoje. Byl to velmi příjemný první díl, po kterém může následovat přibližně cokoliv a který sám o sobě odpověděl na dost otázek, aby byl čtenář spokojen. Hlavní postava má neuvěřitelný potenciál .
Plusové body získává národ kočkoveverek. Jsou skvělí, od magie až po charakter.

Fantasysvet
20. ledna

Najlepšou postavou celej knihy bola rozhodne Ferius Parfax, ktorá ma zaujala od prvej chvíle. Jej odhalenie na konci knihy bolo hádam to najlepšie a najprekvapivejšie zo všetkých a som vážne zvedavá, ako sa jej postava bude vyvíjať ďalej. A samozrejme, nemôžem vynechať ani Reichisa, úžasné zvieratko, ktoré bolo vážne podarené a neraz ma dokázalo pobaviť.

Možno keby dej plynul trochu rýchlejšie, kniha by ma oslovila viac. Takto ju môžem zaradiť len medzi lepší priemer. Nenadchla ma tak, že by som sa od nej nedokázala odtrhnúť, no zároveň nemôžem povedať ani to, že by sa mi vyslovene nepáčila. Práve naopak, po tom konci musím uznať, že má potenciál a pokiaľ Kellen ostane taký ako v poslednej kapitole, máme sa naozaj na čo tešiť.

IvankaM
18. ledna

Začala jsem to číst v době, kdy jsem měla náladu na naprosto jiný žánr, takže žádné překvapení, že jsem knihu po chvíli odložila. Teď jsem se k ní zase dostala a dočetla jsem ji během 24 hodin.
Jako bylo to dobré a určitě se těším na pokračování (hlavně protože jsem si zamilovala Reichise). Ale zase ne že by mě to úplně nadchlo. Posledních 80 stránek bylo prakticky furt to samé a akce tam bylo zase přespříliš.

BeccaDreamer
13. ledna

Moc krásné.

Elizabeth666
10. ledna

Knihu jsem přečetla asi za týden.
No začátek byl trochu matoucí a i trochu zdlouhavý, ale i přes to se mi líbila pointa.
No konce mají být vždy něco velkolepého a i u této knihy to není výjimka.
Těším se na druhý díl a doporučuji všem.

Ree
01. ledna

Divotvůrce nás přivádí do světa magie, která je v mnoha ohledech podobná jiným příběhům, ale ještě ve více ohledech zcela jiná.
Kellen je patnáctiletý kluk s dobrou myslí a zatracenou smůlou v životě. Dokud nepotká Ferius Parfax. Té stačí pár vět, aby se okamžitě stala mou oblíbenou postavou.
Postupem času Kellen odkrývá tajemství - jedno horší než druhé - a získává nové obchodní partnery. Reichis je skvělý a doufám, že v dalším díle s Ferius dostanou dostatečný prostor pro dialogy.
Divotvůrce rozhodně není nejlepší kniha, kterou jsem četla, ale je to kniha, která zaujme a nechce pustit. Těším se na další díly.

AgnessN.R.
01. ledna

Když jsem Divotvotvůrce dočetla a poté si přečetla komentáře, říkala jsem si, že jsem snad nečetla stejnou knihu. Vtipné poznámky Reichise u mě neměli takový úspěch:), ale úžasné charaktery a originální nápad, ale já si myslím, že obálka, která mi přijde jako směrována k mladším čtenářům, klame. Teda aspoň na mé očekávání tam toho násilí bylo hodně.
I přesto se mi kniha neskutečně líbila a nemůžu se dočkat pokračování.

Deaner
28.12.2017

Kniha je zajímavá. Svět a magie do sebe pasují, postupem času se odkrývá větší a větší tajemství. První polovina knihy nás seznamuje se světem, postavením lidí a cíle našeho hlavního hrdiny. Tato polovina na mě byla až moc pomalá, necítil jsem tam až takovou akci, která mě potkala v druhé půlce. A právě rozdělení děje knihy mě na tom vadilo, první polovina nic moc a druhá byla akce za akcí. A pak jsem na poslední stránce a koukám jak že to nakonec dopadlo.
Ferius a kočkoveverák naprostá TOPka klidně bych zvládl mít děj kde by vystupovali jako hlavní postavy oni.
Jedna z věcí co mě donutily přečíst knížku byla obálka, která je naprosto překrásná.

kalinkacz
22.12.2017

Nikdy bych si tuto knihu nepřečetla, kdyby ještě před vydáním nebyla doslova všude... Pár blogerů ji četla ještě před vydáním a všichni byli absolutně nadšení.. Jak to tak bývá, pak má člověk fakt vysoká očekávání... A pak... To dopadne špatně... Naštěstí pro mě byla kniha jen malé zklamání, je tu skvělý svět, vtipný hlavní hrdina a neotřelá zápletka... Určitě se těším na další díl! To stopro! Takže nemyslete si, že přijde něco absolutně tooop a jen se těšte, pak budete nadšení...

kukoviky
19.12.2017

To bola parada, precitana za jeden den :-) Veruze som dobre nakupila :-)

arram
08.12.2017

Nechápu... v jeden moment začínám knihu číst a v ten další, jsem na jejím konci. Neuvěřitelně čtivá kniha, která má nápad a velmi rychle ubíhá. Velmi milé překvapení.

Aires
26.11.2017

Přečteno doslova jedním dechem a výsměchem. Tím rozumějte, že jsem se při čtení královsky bavila a byla z knihy stejně nadšená, asi jako když dostane kočkoveverka povolení někomu vyškrábat oči. Miluji sarkastické hrdiny, hlášky a především kočkoveverky :)

Mishak
13.11.2017

" Každý si myslí, že je hlavní hrdina svého příběhu." (str. 339)

Originální, čtivé, vtipné, pěkné... Určitě vás kniha nadchne, pokud hledáte vtipně psaný příběh s opravdu malou dávkou romantiky.

Lokina
11.11.2017

Neokoukané, neotřelé, zábavné, napínavé. Že je to nemožná kombinace? Ne! U této knihy je to samozřejmost! A záruka, že si ze čtení Divotvůrce odnesete skvělý pocit.
Navíc co mě bavilo, byl hlavní mužský hrdina, jednou taky ukázal, že i kluci mohou být v young literatuře fajn a že i oni mají své problémy.
Vtipné slovní přestřelky, které hlavně obstarávali Ferius a prostořeký kočkoveverčák, popoháněly příběh vpřed, mix zábavy a akce, to dělá z Divotvůrce jednu z nejlepších knih tohoto roku!
To čekání snad nebude tak dlouhé na druhý díl, protože nakladatelství už ho připravuje :-)

notsohappyanny
04.11.2017

Skvělá fantasy a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

kaca3606
31.10.2017

fajn kniha, zajímavý svět. vtipné hlášky. takové osvěžení po knize kterou jsem četla předtím(slaďárna) :) .líbila se mi, těším se na dvojku

Semanji
12.10.2017

Pecka! Už se nemůžu dočkat pokračování!

OndřejMergl
08.10.2017

Kniha se četla neskutečně rychle, především díky nabitému ději a sympatickým postavám, ať se jednalo o hlavního hrdinu Kellena, říznou Ferius Parfax či vypočítavého kočkoveveráka, který mi svou povahou neskutečně připomínal Rocketa ze Strážců galaxie.

Právě jejich vtipné dialogy, neustávající ani ve smrtelně nebezpečných situacích, zpříjemňovaly děj plný magie, zvratů a hledání svého místa ve společnosti.

Konec zůstal otevřený do dalších dílů, které by mohly přinést neméně kvalitní příběh. Už teď se upřímně těším na pokračování a Divotvůrce mohu všem příznivcům fantasy jenom doporučit.

Blahona
08.10.2017

Skvělá kniha s výborně napsanými postavami a zábavnou magií. Četla jsem ji jedním dechem. Udělala mně velkou radost, protože takto kvalitních knih je v young adult žánru jako šafránu. Vřele doporučuji. A ta obálka! Wow! Více najdete v recenzi zde na DB nebo na mém blogu www.kniznisiesta.cz

DariDerek
26.09.2017

Divotvůrce mne naprosto překvapil a uhranul. Nebyly v tom ale žádné čáry. :-)
Je to pro mě obrovské překvapení! :-)
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/divotvurce-sebastien-de-castell.html