Černé znamení

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364106/cerne-znameni-VFb-364106.jpg 4.6148

Divotvůrce (2.)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Shadowblack (2017)

Kniha Černé znamení

PapayaD

Pecka! Věřte mi! Já miluju Reichise. Ale jakože fakt moc. Je to ten nejlepší kočkoveverčák, kterého znám (a taky nejspíš jediný kočkoveverčák, kterého znám, hehe). Líbí se mi styl psaní autora, jeho humor, někde jsem se fakt smála i nahlas (to se mi povedlo naposledy u série Virus od Kathy Reichs) a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji!
Dávám 4,5* (tu půlku si šetřím na Kouzelnici)

Mysias

Druhý díl, který prostě musíte po prvním přečíst. Pohodové čtení, zajímavý svět. A stejně jsem to četla hlavně kvůli autorovi. :-) Jen mě trochu mrzí, že je Kellen takový trdlo :-D

WallopX

Ze začátku jsem měla chut knihu odložit. Přišlo mi, že by bylo v pořádku, kdybych čtení utnula po skončení prvního dílo. Ale stejně... rozhodla jsem se pokračovat dál a jsem ráda. Posledních cca 150 stran mě kniha začala zajímat čím dál víc. Zkuste si ji přečíst a uvidíte sami :)

jmn7053

Pěkné, vtipné a jednoduché v dobrém slova smyslu.
Líbilo se mi, že hrdinové se vzásadě nemění, přesto rostou a jdou svými vlastními cestami. Cestou divokých sedmikrásek, Cestou nekonečných hvězd, Cestou zabijáka králíků,... :)

luboskniha

Druhý díl nebyl vůbec špatný, dokonce bych řekl, že i lepší než první. S Kellenem , jako hlavním hrdinou, jsem se docela sžil a vůbec mi už nevadilo, jak je ve své podstatě ukňouraný kluk, který si pořád stěžuje a řeší problémy jako ,,Brno,,. Co dodat ke kočkoveverčákovi Reichisovi? Prostě moje nejoblíbenější postava z celé knihy. Jejich společné dohadování mi nejednou přineslo úsměv na tváři. Musím říct, že Sebastien de Castell je skvělý spisovatel, který Vás dokáže vtáhnout do děje, že pomalu ani neodtrhnete oči. Hurá na další díl ;)

anishta

Musím říct, že se mi to líbilo asi ještě více než první díl, protože už jsem znala ten svět, věděla jsem jak zde funguje magie a Reichis je zde celou dobu. :D Sice to je druhý díl, ale fungoval by i tak nějak samostatně, dostala jsem problém, který byl v podstatě vyřešen, ale jdeme hledat do hloubky a řešit dále. Jooo, jsem zvědavá co bude dál. :)
Růžový kočkoveverčák? Nejlepší! :D

andrejci

Tak pro mě to byla taková oddychovka. Nápad je super a prostředí taky. Jen se mi nelíbí, že to vychází tak daleko od sebe takže si skoro nepamatuji co se stalo v prvním díle. Za to ale autor nemůže. Ale zpátky k příběhu. Dohadování Kellena a Reichise mě dost pobavilo. Kellen mě někdy štval, ale jinak ho mám ráda. Reichis u mě vede na celé čáře. U Ferius se mi líbí jak je záhadná. Moc se těším na další díl. Jinak doporučuji!!!

Denčaa

Rozhodně doporučuji! Tohle je tak příjemné a odpočinkové čtení! Je fajn, že má fantasy svět i hrdinu, kterému se vše nedaří na první pokus, nemá ty nejlepší schopnosti a neporadí si za každé situace. Kellen je takový fajn ňouma, který se ze všeho vždy nakonec vyseká - ani sám neví jak. Byť mu nejde vše levou zadní, má snahu, důvtip a vytrvalost. A také věrné přátele. Ano, kočkoveverčák opět perlil a je to rozhodně nejlepší postava celé série. Ferius mám taky ráda, ale ne vždy chápu její chování a také bych se o ní ráda dozvěděla víc. Budu doufat, že se tak v příštích dílech stane. Kniha má úžasnou atmosféru, kde se stále něco děje, hluchá místa téměř neexistují a stránky mizí pod rukama. Dějově je to originální a oceňuji úžasné momenty překvapení, kdy už jsem měla určitou teorii, jak to vlastně všechno je, ale autor si s tím hezky vyhrál a dokázal vytáhnou další eso z rukávu. Na plných pět hvězdiček to není, ale všem to vřele doporučuji. Laťka je hodně vysoko, tak jsem zvědavá, zda ji autor ještě překoná.

Sebastien de Castell

Sebastien de Castell