Černé znamení

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364106/cerne-znameni-VFb-364106.jpg 4.415

Divotvůrce (2.)

Shadowblack (2017)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Yuuki24
včera

Druhý díl mě ohromil ještě více než ten první. Četla jsem u prvního dílu, že hrdina je naprostý zbabělec. Možná ano, možná ne. Každopádně si myslím, že hlavní hrdina v druhém díle konečně pochopil svoji cestu a úděl. Taky si myslím, že s každým dalším dílem svým způsobem roste. Druhý díl byl znovu pln napětí, zápletek a celkem napínavých bojů, i když ne vždy vítězných. Podle mě ne každý hrdina musí být hned cool. Je fajn, že Kellen se postupně vypracovává a též je to i osvěžující změna od jednotvárných hrdinů.

Marthas

4,5/5
Co říci k této knize a nevypadat jako idiot.-)
Předně těm, co ji ještě nečetli doporučuju, i když je tam stále dost násilí, tak není bezúčelné,, je to napínavé, vtipné a dobře přeložené, i když si teď opravdu nejsem jistá, zda je "káně" ženského rodu.-)) Nedokážu si vybrat, která postava je má nejoblíbenější ale rozhodně se těším na další díl, který inzerují. Myslím, že v tomto díle si trochu užijí i romantické duše, i když v rámci autorových mezí.

Vše

Při čtení, jsem byla nemilosrdně vtažena do příběhu a štiplavé poznámky kočkoveverky mě nejednou rozesmály, zatímco Feriusiny činy a slova mě nejednou rozplakaly. Knížka pro mě byla kolotočem emocí a naprosto jsem si ji zamilovala, ale částmi ji nenáviděla, kdy jsem byla zaneprázdněna žárliivostí na nejmenovaná děvčata =w=

Co mohu říct? Druhý díl rozhodně nezklamal a naopak příběh vymrštil ještě výš :3

(Takže Sebastiane, pohni se třetím dílem, nebo ti vyškrábu oči c; )

OndřejMergl

Konečně nějaká série, která se vymyká ostatním a druhá kniha jenom vylepšuje to, co známe z prvního dílu!

Z hlavního hrdiny se nestává během chvíle všemocný superhrdina, ale celou dobu je roztomilým ňoumou, jehož soupeři nejsou nejmocnější kouzelníci, ale v zásadě kdokoliv podprůměrně silný, kdo mu zkříží cestu.

Kočkoveverák i nadále zdatně kombinuje sebestřednost kočky a hrabivost veverky, ale přitom je dobrým přítelem, a Ferius Parfax i přes svoji svéráznou povahu ukazuje Kellenovi ušlechtilou cestu životem.

Za mě jedna z nejpříjemnějších sérií, která v poslední době vyšla. Všechny svoje knihy běžně posílám dál, ale Harry Pottera, Illuminae a Divotvůrce z ruky nedám, protože tohle chci jednou číst svým dětem. Těším se na další díl!