Černé znamení

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364106/cerne-znameni-VFb-364106.jpg 4.5289

Divotvůrce 2.

31.12.2020

Naprosto perfektní, doporučuji, 5*

Fortuna7
26.12.2020

Rozhodně lepší než první díl, ale stále mi tam něco chybí. Tuhle knížku zachraňoval Reichis, díky kterému jsem se u toho dost zasmála, takže díky kočkoveverčáku...

martin8550
16.12.2020

(+ SPOILER) Druhá Kellenova pusa, první Reichisova koupel, a další dívka Kellenova života, navíc ta čarodějnice z bažin... Ten neřád má ale kliku, obklopen krásnými a důvtipnými ženami s věrným zvířetem za krkem, si poradí s kdejakým lumpem. A tak není překvapení ,že tomuto způsobu života dává přednost před nudným životem studentíka univerzity, byť prestižní. Druhý díl nás přinese do jiného prostředí, ale je stejně čtivý jako díl první. Opakovaný souboj s krokodýlem je předvídatelné , ale chtěné vyvrcholení knihy, stejně jako Reichisovy hlášky předvídáme a zároveň se na ně těšíme.

Lionis
18.11.2020

Kniha stejně jako první díl krásně a plynule ubíhá. Děj se nezasekl prakticky nikde.
Ostatně se to prvnímu dílu stylem čtení velice podobalo. Nic složitého, nic nepochopitelného, nic co by člověku narušilo plynulost a čistost příběhu.
Pěkné pohodové čtení, které člověka nepustí a pár hodin na knize rád stráví.
Pěkné a těším se na další díl, jestli se ponese v tomto stylu, budu spokojen.
Co dodat?

broskev28
04.10.2020

"Žádná magie na světě nemá větší cenu než lidské svědomí."
Už jen kvůli téhle větě jsem ráda, že jsem se do série S. de Castella pustila a rozhodla se v ní pokračovat. Líbí se mi karetní nápad (včetně obálek všech dílů), prostředí (Daromanské impérium, Berabesqská teokracie, země Sedmi písků, Jan'tepská arkanokracie a samozřejmě podivní poutníci, Argosani, nebo spíše Argosanky).
Takže určitě doporučím mladším ročníkům v naší knihovně.

"K sedmi ctnostem argosanského poutníka patří:
odvaha, abychom se mohli postavit světu;
obrana, abychom uměli bránit sebe i jiné;
výmluvnost, abychom mohli hovořit s cizinci;
chytrost, abychom se dovedli vyhýbat nástrahám;
přizpůsobivost, aby se nám všude dobře vedlo;
přesvědčivost, abychom přivodili správné jednání;
vnímavost, abychom viděli to, co nevidí ostatní."

Marbla2004
27.09.2020

O můj bože, totálně miluju Reichis. Knížka pěkně ubýhala, snad nikdy se netáhla a byla rozhodně lepší než první díl. Zase jsme mohli více poznat postavy a u Kellena vidím určitě nějaký posun a postava je mi sympatičtější. Určitě se dám do třetího dílu. Tahle série rozhodně stojí za přečtení.

midone
06.09.2020

Podle mě, to bylo takové na stejně úrovni jako první díl. Četlo se to rychle, za což hlavně může kočkoveverčák.

Ps: nejlepší kapitola je stejně "koupel"

keselylenka
29.08.2020

Na rozdíl od prvního dílu jsem se u druhého už začetla a čtení mi ubíhalo rychle. Postava kočkoveveráka dává příběhu ten správný nádech.