Spoutávač

Kellen a jeho vražedný kočkoveverčák Reichis jsou sami na cestě a pátrají po tajemném mnišském klášteře známém jako Ebenové opatství. Je to místo, které nezasvěcenci nikdy nemohou najít, a Kellen začíná být zoufalý. Mniši v Ebenovém opatství totiž údajně vědí o černém stínu víc než kdo jiný, a dokonce ho prý umějí i léčit. Potom se však stane něco, co Kellena a Reichise rozdělí. Kellen poprvé čelí světu sám a pronikne do stínové magie mnohem hlouběji, než se kdy odvažoval tušit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412700/spoutavac-995-412700.jpg 4.5152

Divotvůrce 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Soulbinder, 2018

Kniha Spoutávač

lucie2371

Trochu mi zde chyběli Reichis s Ferius ale jinak to bylo další skvělé dobrodružství.

DreamerX9

Krásně popsané Ebenské opatství a také se mi líbilo bližší vysvětlení černého stínu. Opět jsem se pobavila nad hláškami postav další oddechové počtení

Pamima

(+ SPOILER) Ihned po dočtení jsem si říkala, že něco s tímto dílem bylo prostě jinak. Tím, jak byl Kellen na dlouhou dobu osamocen, chyběl mu jeho obchodní partner,... zkrátka mě trochu čtvrtý díl zklamal. Když se ale ohlédnu na knihu teď, několik dní po dočtení, jsem možná i ráda, že to bylo v něčem jiné. Dozvěděla jsem se, jak si hlavní hrdina dokáže poradit sám bez pomoci jiných. Poznali jsem jiné okruhy lidí. Upřímně se nemohu dočkat, jak se bude příběh vyvíjet dál.

voody99

Musím říct že Spoutávač o proti třem předešlých je jiný. Kniha bavila ale něco jí tam chybělo a musím uznat že to zřejmě byl kočkoveverčak.
Za mě 4,5 ⭐

martin8550

Kniha potvrdila silné autorovy stránky. A to jsou výborně vygradovaná finále a to, že rozdíl mezi nepřítelem a přítelem je dlouho nezřetelný. Jedinou jistotou je obchodní partnerství. Jinak autor stále udržuje linii, že rodina a opravdové přátelství jsou věci, kvůli nim stojí bojovat až do posledního dechu. Takže výraznou devizou knihy jsou nové postavy v opatství černého stínu a efektní závěrečný souboj, naopak nepřekvapí již výše zmíněná klišé. Dávám o jednu hvězdu méně než obvykle, ne že by kniha byla horší, ale spíš ž není lepší.

josef4551
31.12.2020

(+ SPOILER) Dávám 80 %. Zatím mi Spoutávač přišel asi nejslabší z prvních čtyř dílů, ale především to bylo asi kvůli absenci Reichise a Ferius Parfax, které jsem si hodně oblíbil. Na druhou stranu se Kellen ukázal, jak funguje jako samostatná jednotka. Poznali jsme nové postavy a v ebenovém opatství jsme se dozvěděli další informace o černém stínu.

Marbla2004
05.12.2020

no... Tento díl byl hodně jiný, než ty předchozí. Tím, jak byl Kellen a Reichis od sebe, tak to bylo chvílemi zvláštní. Myslela jsem si, že mě to bez Reichise nebude bavit, ale zase jsem si o něco více oblíbila Kellena a ano, občas mi tam kočkoveverčák chyběl, ale bylo to i s Kellenem fajn. V předchozích dílech jsem moc nemusela Ferius, ale v Kellenovi je hodně vidět, co ho naučila a to mě nutí si Ferius zamilovat. Občas to bylo trochu zmatené, moc zamotané a někdy trochu zdlouhavé, ale ty super části za to stály. Myslím, že příští díl bude o něco lepší a těším se na něj. Dala bych třeba 4,5 hvězdičky, ale... I přes ty malé nedokonalosti je to nakonec fakt super a miluju tuhle sérii.

Lionis
22.11.2020

Velmi pěkné,
rozhodně jiné než předešlé díli. Ne tím, že by byla kniha horší, hůř se četla a nebo něco podobného.
Byla jiná tím, na co se autor zaměřil stylem psaní. Jiný děj, jiná místa... jiné prostředí to je to, co za mě vystihuje knihu nejlépe.
O čtivosti se však zas nedá pochybovat. Dnes ráno jsem s knihou začal a ten samý den večer jdu na další díl. Když se mě toto stane, tak si většinou nepamatuji, o čem to pořádně bylo, jelikož to bylo o ničem. Ale tady ne.
Musím říct, že mě to překvapilo stejně, jako mě překvapili minulé díli a to tím, že člověk o nich přemýšlí furt a furt mu zapadají jednotivé díli příběhu ostatních knih. Abych to lépe popsal, tak za mě jsou všechny knihy jeden velký příběh, který dohromady tu hloubku má. Jehož tvůrce to za mě musel mít vymyšlené, protože i když se od sebe lehce stylem liší, především tento díl, tak je to furt to samé a jen ten samý příběh, jak si teď uvědomuji. Velice zajímavé.
Zajímá mě, jak se příští díl vyvine.