Kouzelnice

Vydejte se potřetí do magického světa fantasy série Divotvůrce Kellen, Reichis a Ferius cestují do Gitabrie, země proslulé úžasnými vynálezy. Když se k nim zvláštními argosanskými cestami dostane zpráva o mechanickém ptáčkovi oživeném magií, uvědomí si, co všechno je v sázce. Co když Gitabriánci dokážou oživit i něco mnohem nebezpečnějšího? Mezitím jim cestu zkříží neznámý rudý mág a také nečekaný jan’tepský spojenec. Čas nemilosrdně ubíhá a karty ve Feriusině balíčku varují před blížící se válkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395843/kouzelnice-QOZ-395843.jpg 4.7108

Divotvůrce 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Charmcaster, 2018

Kniha Kouzelnice

Rowana

Pro mě určitě poutavější než druhý díl. Kellen není úplně čítankový hrdina, ale snaží se a učí se, tak by to mělo být. Přiznávám, že občas mi šel trochu na nervy. O zvraty a napětí v příběhu není nouze. Ani o překvapení.

jmn7053
18.12.2019

Líbí se mi, že autor netvoří hrdinu, spíš smolaře a břídila, který tento fakt začíná celkově přijímat a naopak využívat ve svůj prospěch - je to sympatické. (Doufám, že se to v budoucnu nezmění!)
Tento díl se mi asi nejvíce líbil z pohledu dynamiky mezi postavami, na druhou stranu příběh byl trochu jednodušší a předvídatelný. Humor je však stále dobrý a akce je také dost; další, prosím!

s1ombrehimawari
24.11.2019

Nevím, na ten první díl to už nemá. Kellen je sice teď víc fajn, ale knížka je mnohem předvídatelnější. Konečně víc povystrčil růžky černý stín a ačkoliv tenhle díl nebyl v žádné ze svých částí extra akční tak mi to vyhovovalo a mělo to svoji nostalgičnost. Jen ty vtipy si deCastell sám vykrádá a nebojí se použít jeden třikrát v jedné knížce s úplně stejným větným pořadím slov. Celkově bylo až neuvěřitelné kolik vět se tam furt opakovalo a jaké skutečnosti nám byly neustále opakovány.

Denčaa
05.09.2019

Spoustu recenzí slibovalo, že toto je zatím nejlepší část a kvalita je díl od dílu lepší a lepší. Nevím, čím to přesně bylo - jestli mi jen tato kniha nesedla do nálady a nebo už si přijdu na takovou literaturu stará, ale prostě mě to neuchvátilo. Co k celému titulu říct? Za jedno jsem rozhodně ráda, že se z Kellena konečně stává dospělý muž, který nezbabrá všechno, na co sáhne. Ale přišlo mi, že děj hodně stojí na místě a hemží se to tam jen samými kouzly, technikou a boji, ale už se to moc nezabývá tou podstatou příběhu - černému stínu. Na mě to zkrátka byla trochu překombinované a přecpané zbytečnými věcmi. A jelikož mě neuchvátilo toto, už se asi do dalších dílů pouštět nebudu.

NudeRose
04.09.2019

Knížka oproti předchozím trochu mění rétoriku a pro tento díl se z ní stává něco jako detektivka. To ale vůbec neškodí! Je to zase něco trochu jiného a setkáváme se s dalšími originálními nápady. Konec mi přišel trochu zvláštní, byť už jsem to očekávala. Právě to mi přijde trochu jako nevýhoda, společně s tím, že samozřejmě už víme, že Kellen musí přežít, i kdyby vybuchla atomovka. O trochu horší než předchozí díl, ale i tak, za mě 5*, především za nápaditost.

Adele02
26.06.2019

S de Castellovými knihami mám ten problém, že se mi fakt nelíbí, jakým směrem se ubírají. Pořád jsem si říkala, že tohle jako snad neudělá. Pořád.
Bylo to boží, neustále jsem se chechtala a konec byl naprosto mega, ale někde vprostřed mě to moc nebavilo a připadalo mi, že autor prostě ždímá, co může. Oba předchozí díly se mi zdály jako ucelená zápletka, ke které se hromadilo to kolem, ale tady to šlo jedno za druhým a to mi nějak neštimovalo.

Anett17
21.06.2019

Kniha, kde je kočkoveverka musí být prostě skvělá. Opět smekám klobouk před autorem, protože něco tak chytlavého může napsat jedině génius.

teer.h
14.06.2019

Za mě jediné, Kellen je prostě nesmrtelnej :D
Série Divotvůrce se skvěle čte a těším se na další díl!

Kniha Kouzelnice je v

Právě čtených13x