Divotvůrce

Divotvůrce https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351295/bmid_divotvurce-0OR-351295.jpg 4 700 145

Divotvůrce série

Magie je zrádná hra. Kellen je pouze několik okamžiků od svého prvního magického souboje a čtyř zkoušek, které z něj mají udělat divotvůrce. Je tu však jeden problém: jeho magie je slabá. Jste-li zavěcenci Jan’Tepu a blíží se vaše šestnácté narozeniny, měli byste být připraveni prokázat své magické schopnosti. Buď to, nebo mít v záloze nějaký zázrak. Jenže Kellen nemůže spoléhat ani na jedno z toho. Nezdědil totiž žádné magické nadání a nemá tedy výjimečné schopnosti jako ostatní. Ví, že bude muset použít pár triků, aby nezneuctil svou rodinu a nestal se sha’tepským sluhou. A tak, když do městečka přibyde rázná a přímočará cizinka, Kellen je samé ucho. Ferius Parfax je ostřílená světačka, vyhnankyně, kterou musí uživit bystrý rozum a tři balíčky karet. A s kartami, které mu rozdal nemilosrdný osud, se Kellenovi bude hodit každá pomoc. První svazek napínavé série nabité triky, pastmi a neuvěřitelnými průpovídkami mluvícího veverčáka.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Spellslinger , 2017

lucie2371
15.03.2021 5 z 5

Četla jsem na doporučení kamarádky a musím říct, že je to začátek jedné báječně fantasy série, která mě nadchla hned od první kapitoly. Určitě si přečtu i další díly!

Hedvika959
03.03.2021 4 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo. Kniha byla čtivá, vtipná a všechny postavy jsem měla ráda. Kelen byl mírně neschopný, ale pěkně propracovaný. Celé se to veze na autorově nevšedním humoru, který celou knihu báječně doladil.

Adelhyskova
19.02.2021 4 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem se do toho dostala a nemohla se odtrhnout. Kočkoveverčáci si prostě získali mé srdce :DD. Už se moc těším až si přečtu další díly!

Anett525
01.02.2021 5 z 5

Ze začátku jsem byla na vážkách. Ale po půlce jsem se začetla (asi i díky Reichisovi, co si budeme... Ten je prostě boží. ) Prý jsou další díly ještě lepší, takže hurá na ně.

Fortuna7
30.01.2021 3 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Má strašně zvláštní tempo a postavy mě moc nebavily. Kniha má být hodně vtipná a já se zasmála asi tak 3...

martin8550
14.12.2020 5 z 5

Výborný rozjezd fantasy série, zajímavá zápletka, ale ne zbytečně komplikovaná, dobře promyšlené dějové zvraty a akční souboje. Úplně NEJ je scéna s přivoláním kočkoveverčáka i když má svůj vzor s vyháněním ďábla v Narreturm Sapkowského.

Murasaki
03.12.2020 5 z 5

Sérii Divotvůrce objevila moje sestra. A ačkoliv fantasy nečte, Divotvůrce ji naprosto očaroval a úplně mu propadla. A já se ji nedivím. Já mám teda s fantasy větší zkušenosti, čtu ji už odmala, proto jsem se bála svých velkých nároků. Ale moc se mi to líbilo. Děj byl svižný, není ani moc komplikovaný a co se na scéně objevil Reichis, o zábavu je postaráno ve velkém. Určitě sérii doporučuji jak kvůli příběhu, tak kvůli těm nádherným obálkám, které jsou ozdobou knihovny.

Ellis03
27.11.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila moc, hodnotim tak 4,4 hvězdy. Četla se velmi Dobre ale ke konci už mě trosku nebavily souboje pořad dokola se stejnými ( s prominutím) pitomci. Ale určitě jsem zvědavá na pokračování.

Lionis
16.11.2020 4 z 5

Kniha s nijak složitým příběhem, který mě však nepustil.
Celou knihu jsem přečetl za necelé dva dny a přitom jsem dělal i jiné věci. Vypovídá to o tom, že se kniha rychle a pěkně čte.
Rozhodně nemůžu říct, že by příběh měl nějakou velkou hloubku, velké množství velkých postav, přičemž by každá z nich měla několik zápletek. Zároveň se ale nedá říct, že by byl příběh o ničem.
Je to takové klidové rychlo čtení, které člověka nijak nevysílí, jako se to stává u některých velkých fantasy románů.
Můžu doporučit na takové odpolední relaxační počtení. Kniha nejspíše vyloženě nenadchne, ale zároveň by určitě neměla urazit.
V kategorii do jaké spadá, si za mě ty tři až čtyři hvězdy z pěti zaslouží.

Alinore
11.11.2020 4 z 5

Ačkoliv mým YA dnům už pravděpodobně odzvonilo, tahle knížka mě zaujala. Přečetla jsem si dostupnou ukázku na Googlu a hned další den jsem běžela do knihkupectví. Hrdina, který není v ničem lepší než ostatní, naopak je horší, mě chytil za srdce a nepustil. Děj se sice vyvíjel úplně jiným směrem, než jsem myslela, když jsem knihu pořizovala, ale stejně to byla zábavná jízda. Není to vrchol literatury, ale díky bohu v tom není v hlavní roli nějaká špatně napsaná milostná pletka, nebo špatně napsaný hlavní hrdina, který se chová jako dvanáctileté děcko (jak tomu bohužel občas u YA bývá). Těším se na další díl.

betule3
08.11.2020 2 z 5

U Divotvůrce se bohužel neztotožňuji s většinovým pozitivním názorem, mě kniha opravdu nebavila. První půlka byla vyloženě utrpení - neoblíbila jsem si žádnou postavu, příběh se až moc táhnul a nic zajímavého se nedělo. Kellen mi jako hlavní hrdina vůbec nesedl, po celou dobu mě akorát vytáčel svým ufňukaným chováním. Jediný, kdo mi čtení alespoň trochu zpříjemňoval, byl kočkoveverák. Od té doby, co se objevil na scéně, se příběh konečně alespoň trochu rozjel a začal být zajímavý. Svět byl dobře vymyšlený a rozhodně má silný potenciál do dalších dílů. Celkově mě ale kniha, vzhledem k takovému množství pozitivních recenzí, zklamala.

tadobra
28.10.2020 5 z 5

po dlouhe dobe co kniha predcila ma ocekavani...
chytilo me to hned od zacatku, sice knize chybi sokujici zvraty(doufam ze se treba dockam v dalsich dilech???) ale naopak ma v sobe spoustu zajimavych myslenek a vtipu a neobvyklych postav.
ja jsem tak rada ze jsem se konecne dockala pribehu, kde hlavni hrdina neni perfektni...kde se nenauci carovat behem peti vterin...
jediny co si preju aby me nezklamaly dalsi dily...

heliiinka
06.10.2020 4 z 5

Neotřelé nápady na magii, postavy, zápletky. Série má dobře našlápnuto, tak uvidíme, co přinesou další díly. Určitě by se hodila mapka třeba. :)

broskev28
27.09.2020 4 z 5

Máme tuto sérii koupit do naší knihovny?
Tohle byl jediný důvod, proč jsem se do prvního dílu pustila, a byla jsem opravdu příjemně překvapená. Nevím, co na to řeknou naši náctiletí, ale mně se to líbilo, a to tak že hodně! Můj komentář by byl velmi podobný SBH (děkuju), včetně pochvaly za překlad a korekturu. Knížka se mi četla skvěle a přestože čtyři sta stran rozhodně není málo, zhltla jsem ji velmi rychle, těším se na další díl a doufám, že i naši čtenáři v této sérii naleznou zalíbení!

"Všichni máme v sobě zlo, Kellene. Že je to tvoje horší? Tak s ním musíš bojovat o to víc. Uvědomit si ho. Ale už nikdy neříkej, že nemáš na vybranou!"

midone
06.09.2020 5 z 5

Myslím, že tohle je jedna z těch sérii, která baví. Je to něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí. Hlavní hrdina není takový ten "stojí na mně budoucnost světa", je to vlastně antihrdina, což knize neskutečně přidalo. Mimochodem miluju Reichise ♡ a doufám a plně v to věřím, že si ho zamilujete taky.

Marbla2004
06.09.2020 4 z 5

Ze začátku děj moc neubýhal a čekala jsem, kdy se tam objeví kočkoveverčák. Ferius Parfax a její prupovídky mě donutily pokračovat, jinak bych se s knihou patlala další měsíc. Kellen je docela fajn, ale Ferius a Reichis jsou prostě hrozně super. Dám se do dalšího dílu, protože všichni tvrdí, že ostatní díly jsou mnohem mnohem lepší než ten první.

pavlusci
02.08.2020 5 z 5

Knížku jsem zhlta celkem rychle. Je to skvělý začátek a krásné seznámení se všemi postavami. P.S. Zbožňuju Ferius!

Art3miss
28.07.2020 5 z 5

Tato série je úžasná a velmi neotřelá. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

kneslova
28.07.2020 4 z 5

Celkem příjemná fantasy

okeey
14.07.2020 5 z 5

Tohle je velice nadějný začátek série, která začíná být aspirantem na to, že se mi zaryje hluboko do srdce. Divotvůrce mě chytil od první strany, srozumitelně psáno, není zde nějaký přehršel postav a milión míst, ve kterých se vůbec nevyznáte, šup na další díl. Tohle si rozhodně přečti.