Krev a med

Lou, Reid, Coco a Ansel prchají před čarodějným společenstvím, královstvím i církví – a nemají se kde ukrýt. Aby se jim podařilo zmizet před zástupy čarodějnic a jednotkami chasseurů, potřebují spojence. Ty nejsilnější. Pro své bezpečí však musejí něco obětovat, a tak se skupina rozdělí. Zatímco se Lou a Reid mezi sebou snaží uzavřít rozšiřující se propast, zlá Morgane spřádá smrtící hru na kočku a myš. A je odhodlaná zničit to nejcennější, co mají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462688/big_krev-a-med-LTQ-462688.jpg 3.3236

Holubice a had 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Blood & Honey, 2020

Kniha Krev a med

aquaver

Vyhýbala jsem se této knížce skoro půl roku. Bála jsem se zklamaní z druhého dílu... nooo... očividně jsem se bála zbytečně. Druhý díl nezklamal. Jasně má to své nedostatky a na první díl to nemá, ale i přesto jsem si Krev a med náramně užila. Jen to čekání na další díl bude fakt skvělý. Obzvlášť po tom konci. A co bych asi vytkla, tak to jsou chyby v knize, hlavně tedy překlepy. Normálně toto ani pořádně neřeším, chápu že se sem tam něco vloudí, ale tady toho bylo krapet už moc. Až to trošku rušilo čtení.

Hels-is-unicorn

Jsem zvyklá na to, že se knihy ve svých sériích vyvíjí. Obvykle je to ale opačně. Postavy rostou, mění se, přilnou ke čtenáři. Tady se naopak oploštily, začaly se chovat nelogicky, ztratily svůj šarm. A Lou je vyloženě kráva. Sorry jako. Doufám, že si autorka v dalším díle vylepší reputaci. Je to škoda.

Sablu

Jakože opravdu tuto knihu napsala stejná autorka Holubice a hada?! Těšila jsem se na druhý díl a toto fakt bylo zklamání. Jak by řekl můj slovenský děda, stalo to za perendrek. Dala jsem 3*, ale u mne je to na 2.5*

andrejci

No musím říct, že jsem měla celkem obavy. Podle recenzí jsem to čekala mnohem horší. Jasně nebylo to nic z čeho bych si sedla na zadek. Mnoho věcí mi hlava nebrala (délka cesty, matagot,..). Ale bylo to čtivé. Po minulé knížce jsem byla z této nadšená a bála jsem aby se někde v průběhu děje nepokazilo.
Druhý díl není samozřejmě tak čtivý jak první. V prvním díle byla laťka hodně vysoko a autorka ji nepřekonala. Spojení bylo kolikrát vytvořené náhodně. Hlavní postavy pro mě byly tentokrát nemastné, neslané. Moc mě nebavily. Když byly, ale zvlášť tak to bylo mnohem lepší. Hlavně teda Lou a její slovník.
K ostatním postavám výtku nemám. Coco a Ansel za mě neměli chybu stejně jako ostatní. Možná mohli mít víc prostoru.
Co se, ale autorce povedlo byl konec. Musím říct, že ten jsem nečekala hlavně v jedné věci. Finální bitva byla sice slabší když to porovnám s prvním díle, ale ty poslední 4 stránky před koncem to napravily. Po tomhle se těším na další díl mnohem víc než jsem měla v plánu.
Z hodnocení jsem rozpačitá. Bylo to super. Moc mě to bavilo, ale i tak to mělo svoje mouchy, které mi vadily. Hodnotila bych to tak na 4,5 hvězdy a normálně bych to vyřešila obálkou. Jenže nevím jestli se mi líbí nebo ne. Doufám, že další díl bude mnohem lepší než tady a, že překoná laťku prvního dílu.
PS: V kníže bylo velké množství překlepů, což mě zklamalo.

anndrra

(+ SPOILER) Tohle byl průšvih. Jednak autorky, protože kniha je plná logických chyb. Třeba matagot se v jedničce objevil po boku Rieda cestou do Chateu a tady se nás autorka snaží přesvědčit, že patří k Lou. O cestě, která trvá 10 dní a oni přesto stihnou pohřeb, který má být za týden o den dřív a ještě si udělají nemalou zacházku, ani nemluvím.Ze sympošky Lou je hádavá kráva na pár facek, která podpaluje bezdůvodně kde, co. A pověstným hřebíčkem do rakve této knihy byla česká redakce a korekce, která pustila do oběhu knihu s překlepy málem na každé druhé stránce. Jsem zklamaná.

veverrka11

(+ SPOILER) autorka si nastavila laťku hodně vysoko, nemluvě o tom, že z původní duologie nakonec udělala trilogii.
Celá kniha se odehrává v průběhu cca tří týdnů po konci Holubice. Děj v kostce. Naši čtyři hlavní hrdinové se v ní snaží sehnat spojence na všech možných (i nemožných) místech. Jejich cílem je dokončit to, co v prvním díle nezvládli.
Děj mýma očima: jedna velká hádka. Postavám chybí jakýkoliv náznak empatie, nikdo nechce ustoupit a proto se nakonec celá skupinka rozkmotří.
Další věc, která mě zarazila (a kterou jsem vám ukazovala i ve stories) jsou rozpory v čase. Jako vážně stihnou pohřeb konaný za 7 dní i se zachazkou, když cesta na něj trvá 10 dní? Možná je to ale chyba jenom v překladu, obecně jich tam bylo docela dost.

Tarja666

(+ SPOILER) Po velmi čtivém a oddechovém prvním díle to netrvalo dlouho a sáhla jsem i po Krvi a medu. Uf, tohle tedy bylo...nevím, jestli mám ten pocit jen já, ale celou knihu mi přišlo, že se postavy mezi sebou neustále hádaly. Ale jako pořád... Jak mi poslední dobou vadí, že spousta autorů zakládá zápletky jen na špatné komunikaci postav, tak Shelby Mahurin to dotáhla na úplně jinou úroveň a ještě vyšperkovala.

Další věc, která mě dost iritovala, bylo rozdělení hlavních postav. Někdy to v příběhu dokáže navodit napětí, ale pro mě to byla obrovská nuda a měla jsem problém se dějem prokousávat dále. Jde totiž o to, že vše, co dělalo příběh zajímavým, bylo postaveno na tom, že hlavní postavy spolu nějak interagují. V momentě, kdy byly rozděleny, se z toho stala jedna velká nuda. Naštěstí to netrvalo zase tak dlouho.

Bohužel mě ale kniha nedokázala pohltit tak jako v prvním díle. Ani tehdy to nebyl zdaleka dokonalý příběh, ale bavil mě a nechtělo se mi od knihy odcházet. Tady ta zvědavost, jak to všechno dopadne, nějak vymizela. Autorka mě těmi hádkami tak dokonale otrávila, že už jsem prostě nechtěla číst o další. Všechno mi navíc přišlo zbytečně překombinované, natahované... Půlku knihy se postavy o něco snaží a ve finále to bylo naprosto zbytečné.

Abych ale jen nehanila, ráda bych vypíchla i nějaká ta pozitiva. Opět knize nemohu upřít jistou čtivost, přestože mě příběh místy nebavil. A druhou věcí, které se mi na knize líbily, jsou vedlejší postavy. Vzhledem k vyhrocenosti vztahu mezi Lou a Reidem někdy dost zachraňovaly situaci. Nejvíce mi do oka padl asi Deveraux, který byl zajímavý tajemný a na konci se hezky projevil. Avšak to, jak jej autorka nechala zasáhnout do děje, zase nemohu hodnotit úplně kladně. Převzal otěže dění místo našich hlavních hrdinů velmi ultimátním způsobem...k čemu tam pak vlastně Lou a Reid byli...k ničemu. Bohužel. A ještě zmíním Ansela. V prvním díle jsem si jej oblíbila a tady jsme o něj přišli. Měla bych být šokována, měla bych být naštvaná. Ale bohužel mě autorka dokázala otrávit takovým způsobem, že jsem jeho smrt přešla bez mrknutí oka. :( A to je špatně.

Škoda, škoda, za mě zklamání a rozhodnutí autorky z duologie vyrobit trilogii se ukázalo jako ne úplně šťastné.

tessalovesbooks

Zpočátku jsem se tohohle druhého dílu H&H trochu bála, protože ty recenze v zahraničí jsou poměrně nic moc a snažila jsem se do toho jít bez nějakých větších očekávání, což bylo asi dobře. Určitě se mi líbilo, že autorka do tohohle pokračování zakomponovala spoustu věcí, které v prvním díle vůbec nebyly řečeny a měli jsme tak díky nim možnost ještě více poznat celý ten svět. Čtivost se autorce musí nechat a to, že bych se někdy nudila, se taky říct nedá. Teď však přechází jedno velké ALE. Co se to sakra stalo s Lou a Reidem?? Většinu času jsem měla pocit, jako bych četla knihu o úplně jiných postavách. Reid je převážnou část knihy kvůli něčemu naštvaný a stejně tak Lou, u které to nezachraňoval ani ten její sarkasmus, který jsem si v jedničce tak zamilovala, spíš mi přišlo, že některé ty její hlášky zde působily vyloženě trapně. A kam se poděla ta romantická linka, která byla v prvním díle tím, co se mi na něm líbilo nejvíc, to fakt netuším. V jednu chvíli se hrozně hádají a navzájem se chtějí skoro zabít, ale v další je to najednou zapomenuto a nemohu od sebe odtrhnout ruce? To fakt ne. Naštěstí to dost zachraňovali Beau, Coco a Ansel, kteří byli snad jedinými normálními postavami v celé knize. Konec na mě nezapůsobil žádným wow efektem, jak asi autorka zamýšlela a některé věci mi přišly poměrně předvídatelné... Na další díl jsem však zvědavá a doufám, že jím to autorka trochu vytáhne.

3⭐/5⭐ Po úžasném prvním díle to nakonec přece jenom bylo trochu zklamání... Děj, zápletka, všechno bylo skvělý, ale bohužel, to co se tady stalo s hlavními postavami, mi prostě pokazilo dojem z celého příběhu.

Za poskytnutí knihy děkuji Albatros Media