Krev a med

Krev a med https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462688/bmid_krev-a-med-LTQ-462688.jpg 3 474 119

Holubice a had série

Lou, Reid, Coco a Ansel prchají před čarodějným společenstvím, královstvím i církví – a nemají se kde ukrýt. Aby se jim podařilo zmizet před zástupy čarodějnic a jednotkami chasseurů, potřebují spojence. Ty nejsilnější. Pro své bezpečí však musejí něco obětovat, a tak se skupina rozdělí. Zatímco se Lou a Reid mezi sebou snaží uzavřít rozšiřující se propast, zlá Morgane spřádá smrtící hru na kočku a myš. A je odhodlaná zničit to nejcennější, co mají…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Blood &amp; Honey , 2020

Fortuna7
20.06.2021 4 z 5

Krev a med je bezpochyby vycpávkový díl, ale já už četla daleko horší 2. díly a vlastně jsem celkem spokojená. Obzvlášť musím pochválit autorčin čtivý styl psaní. Jediné co bych vytekla je, že úplný konec mi přišel HODNĚ uspěchaný a já ho vlastně ani moc nestihla pobrat.
Už se těším na poslední 3. díl :-)

Googies
17.06.2021 3 z 5

Takovou dobu mi trvalo, nez jsem ji prelouskala. Nejak se mi necetla dobre a musela jsem se nutit ke cteni. Jednicka byla rozhodne hezci!!!

klara1550
01.06.2021 2 z 5

Pro mě ta knížka byla slabá. Některý části byly trapný - byl to pro mě podobnej pocit, jako když člověk kouká na to, jak se nějací amatéři snaží něco hrát...takový prázdný bezmyšlenkovitý dialogy a popisy pocitů, který by napsal asi každej trochu zdatnej ve slohu. Nic hlubokýho ani originálního. Achjo, škoda, první díl mi přišel fakt dobrej.

Mimochodem nechápu, proč se u knížek na začátku nepíše nějaký shrnutí, o čem byl první díl - často si to nepamatuju, když se pokračování vydá po roce, a v začátku jsem se tady neorientovala, co se vlastně pořádně minule stalo.

ydnac
30.05.2021 3 z 5

Druhý díl je o něco slabší....
1. myslela jsem, že toto bude druhý a poslední díl a dočkám se závěru
(ale to je asi moje chyba)
2. děj se nikam moc neposunul
3. SPOILER: souhlasím s Horselen - Lou si nepamatuje, že Base zbavila
vzpomínek?
4.SPOILER: trochu zvláštní a zbytečně nebezpečné mi přišlo i získávání
spojenců vzhledem k tomu, že jich ani nebylo nakonec moc potřeba...., až na Cladea - to bylo překvapení :-)

SPOILER: Celkově bylo víc kouzlení, což se mi líbilo a trochu jsem doufala, že už se do toho víc opře i Reid :-)
Ansela mi bylo líto.
Madame Labelle má smůlu - musí na osvobození počkat do příštího dílu :-) pokud žije?
Autorka píše dobře :-) jen dát pozor, aby všechno sedělo :-) a můžeme se těšit na finále :-)

keselylenka
28.05.2021 1 z 5

První díl asi nebyl aspirantem na nobelovku, ale chemie mezi postavami fungovala, děj měl spád a dobře se to četlo. To vše jakoby najednou zmizelo. Skoro mi to přišlo, že autorka si vzala dovolenou, nechala doma zmatené poznámky a druhý díl za ni někdo napsal, zatím co byla pryč.

VendelinkaC
15.05.2021 1 z 5

Jednička byla skvělá!! Na dvojku jsem se tak těšila. A nakonec, velký zklamání. Ne a ne ji dočíst, ale nerada nechávám knihy rozečtené. Celá chemie mezi Lou a Reidem se úplně vytratila. Oba se chovají divně, nelogicky, Lou není už roztomile drzá, ale spíš chvílemi pěkně zlá. Ani děj to nezachránil... Zkrátka zklamání, mělo to skončit jedničkou. Škoda...

lucky4ever
15.05.2021 2 z 5

Kniha, která se mi do paměti nejspíše nezapíše. Hned na začátku je spousta postav, ve kterých jsem se jen těžko orientovala i s tím, že během knihy se ne se všemi pracuje. Příběh se velmi dobře čte, bohužel děj je velmi rozvláčný a chování postav a některé jejich činy a reakce nelogické. Krásný vztah hlavních hrdinů se dostává do puberťácké fáze: nemluvím s tebou/mluvím s tebou. Polovinu knihy se hrdinové snaží získat spojenectví, které ve výsledku vyšumí do ztracena a spojenci jsou opět posunuti do pozadí a dál se s nimi nepracuje.

lisell
11.05.2021 4 z 5

Asi budu opět vystupovat z řady, ale mně se druhý díl prostě líbil. Ano, prvních cca sto stránek byl děj trochu těžkopádný, ale pak už to frčelo a za mě super. Krev a med se mi četl stejně dobře jako Holubice a had. Vyhovovalo mi, že se děj tolik netočí jen kolem romantické linky Lou a Reida a dostali prostor i jiné postavy, včetně několika nových. Asi jsem divná, ale nepřišlo mi, že by se jednalo o výplňkovou knihu. Akce bylo dost, námět super a jsem hodně zvědavá, jak autorka celý příběh zakončí. Jednu hvězdičku strhávám za to, že budu muset ještě čekat na trojku. Těšila jsem se, že po dočtení už budu moci uzavřít, ale nedá se nic dělat.

michaella03
09.05.2021 3 z 5

Jej. Četla jsem opravdu pokračování a od té samé autorky?
Když jsem dočetla jedničku, hned jsem se s radostí a očekáváním pustila do druhého dílu. Ale jsem docela zklamaná. Kam se poděla ta skvělá romantika mezi Reidem a Lou? I přesto, že jsem oba díly četla bezprostředně po sobě, stejně jsem v některých věcech měla zmatek. Sice to jakž takž zachraňovali Beau s Claudem, a Ansel s Coco, ale i tak to byl vycpávkový díl, i když se dobře četl. Ani konec to nedokázal pořádně zachránit. No nic, jsem zvědavá na poslední díl.

P. S. Na obálce Holubice a hada je napsáno, že se jedná o první ze dvou dílů. Kupovala jsem je tedy s vědomím, že mám celou sérii. A ejhle, ona to má být ve skutečnosti trilogie. Tak jen taková zajímavost pro ty, kteří jsou stejně překvapení a zmatení jako já.

Nikčačíča
04.05.2021 2 z 5

Stále dobře čtivá kniha, ale po prvním díle o něco slabší. Více se vše táhne a člověk je dost zmatený jestli vůbec čte tu správnou knihu. Je zde totiž mnohem více věcí, co nebyli ani zmíněny v prvním díle. Vím, že toto je zkrátka povětšinou osud druhých dílů, ale i tak se moc těším na třetí!

houdkic
02.05.2021 4 z 5

Budu zrejme jedna z mala, ale druhy dil se mi libil o moc vic nez prvni. Prvni byl naprosto nekonecny, tahl se, byl nudny. Druhy mi prisel pribehem mnohem lepsi, i kdyz stejne jako prvni dil mi prisly nejaky veci nelogicky, blbe popsany (takovym zpusobem, ze jsem moc nechapala, co se vlastne deje, jak se to deje a proc se to deje). Postavy jsou porad hrozne ploche, nepopsane, nic moc o nich clovek nevi.

Myslela jsem, ze treti dil uz cist nebudu (puvodne jsem nechtela cist ani tenhle), ale vzhledem k tomu, jak to skoncilo, tak si ten dalsi budu muset precist.

SPOILER
Ansela je mi fakt lito, to nemuselo byt. Jedina super postava v cely serii a takhle dopadne.

Acourtofbook
02.05.2021 3 z 5

Zpočátku jsem se tohohle druhého dílu H&H trochu bála, protože ty recenze v zahraničí jsou poměrně nic moc a snažila jsem se do toho jít bez nějakých větších očekávání, což bylo asi dobře. Určitě se mi líbilo, že autorka do tohohle pokračování zakomponovala spoustu věcí, které v prvním díle vůbec nebyly řečeny a měli jsme tak díky nim možnost ještě více poznat celý ten svět. Čtivost se autorce musí nechat a to, že bych se někdy nudila, se taky říct nedá. Teď však přechází jedno velké ALE. Co se to sakra stalo s Lou a Reidem?? Většinu času jsem měla pocit, jako bych četla knihu o úplně jiných postavách. Reid je převážnou část knihy kvůli něčemu naštvaný a stejně tak Lou, u které to nezachraňoval ani ten její sarkasmus, který jsem si v jedničce tak zamilovala, spíš mi přišlo, že některé ty její hlášky zde působily vyloženě trapně. A kam se poděla ta romantická linka, která byla v prvním díle tím, co se mi na něm líbilo nejvíc, to fakt netuším. V jednu chvíli se hrozně hádají a navzájem se chtějí skoro zabít, ale v další je to najednou zapomenuto a nemohu od sebe odtrhnout ruce? To fakt ne. Naštěstí to dost zachraňovali Beau, Coco a Ansel, kteří byli snad jedinými normálními postavami v celé knize. Konec na mě nezapůsobil žádným wow efektem, jak asi autorka zamýšlela a některé věci mi přišly poměrně předvídatelné... Na další díl jsem však zvědavá a doufám, že jím to autorka trochu vytáhne.

3⭐/5⭐ Po úžasném prvním díle to nakonec přece jenom bylo trochu zklamání... Děj, zápletka, všechno bylo skvělý, ale bohužel, to co se tady stalo s hlavními postavami, mi prostě pokazilo dojem z celého příběhu.

Za poskytnutí knihy děkuji Albatros Media

Tweety0207
29.04.2021 5 z 5

Túto sériu mám veľmi rada Lou je úžasná taká správna hrdinka, ktorá si nedáva servítku pred ústa. Celý čas som napäto čítala a čítala čo bude ďalej ( chvabohu za čítačku ináč by som vkuse otáčala stránky dopredu ). Jediné čo mi fakt už liezlo na nervy bol vzťah Lou a Reida hádame sa /milujeme sa.

Sabča92
22.04.2021 3 z 5

Krev a med je druhý díl z trilogie a hned v úvodu musím říct, že na to, kolik má kniha stran se autorka nijak nezabývala připomínám událostí z dílu předešlého. Jedničku jsem četla před rokem a byla skvělá. Ze začátku jsem měla dost problém si rozpomenout co se tehdy odehrálo.
Známe to nešťastné a pravdivé pravidlo, že druhé díly bývají vycpávkové. Do dvojky jsem se tedy pustila s obavami, které bohužel byly oprávněné. V knize je dost pěkných myšlenek a ráda bych vám tu vypíchnula daleko více citací, ale bohužel není prostor. Krev a med má skoro pět set stran, a bohužel musím podotknout, že se většinu děje vlastně nic neděje.
Druhá věc, která mi na knize dost lezla na nervy byla obrovská náhoda. Naše skupinka se různě scházela a rozcházela a pokaždé se úplně snadno setkala aby se dalo někoho zachránit.
Prvních třeba sto stran mě dost bavilo, bylo to jako návrat domů. Dokonce jsem si říkala, že půjdu proti proudu, protože se mi kniha opravdu líbila a bavila mě. Ale potom všechno nějak uvízlo na mrtvém bodě. Ačkoliv na konci konečně došlo k nějaké akci, nějak už mě to nedokázalo pohltit. Kdyby byla kniha kratší, víc do hloubku probrané věci, co třeba byli v jedničce nebo tu byl víc vztah mezi Lou a Reidem, asi bych byla nadšenější.

Remus Hroozley
22.04.2021 4 z 5

Tak tenhle díl byl dost akční. O kouzla a magii není nouze, do půlky knihy to bylo dost super, ale pak to na mě začalo být už moc chaotické. Snad bude trojka lepší.

simona5r
20.04.2021 2 z 5

Tentokrát bohužel velké zklamání. Jak jsem si první díl užila, tak při tomto jsem vážně trpěla, obzvlášť první polovinu. Až to konečně přestalo být jen o trapných erotických scénách mezi Reidem a Lou, tak se to konečně začalo někam posouvat. Kdyby to skončilo tímto dílem, vůbec bych se nezlobila.

Sarka14
15.04.2021 3 z 5

Ne, že by to bylo vyloženě špatné. Ale už v prvním díle jsem měla dojem, že některé věci nemá autorka tak úplně promyšlené. A druhý díl mě v tom jen utvrdil. Některé věci prostě nedávají smysl. Co se týče Lou a Reida... No nevím. Jako asi chápu, co tím autorka chtěla říct, ale úplně se to nevyvedlo. Oba byly prostě divní. Chápu, že se postavy musí někam posunout, něco si v sobě vyřešit. Ale takový zvrat osobnosti v tak krátké době? To už je trochu schýza. Ale abych úplně nehanila, knížka vcelku bavila. Děj relativně utíkal a neměla jsem problém to dočíst. A jak se znám, i když to není úplně to pravé, poslední díl si nejspíš přečtu taky.

lena.o.knihach
14.04.2021 3 z 5

Vycpávkový díl tu dlouho nebyl. I když se děj od Holubice a hada moc neposunul, vývoj postav a vztahů v Krvi a medu byl top.

simona8126
13.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Mimochodem, ví prosím někdo, kam se poděl Bas? Lou mu vrátila vzpomínky, že ano, takže pak už ji poznal, načež ale Reidova balisarda zajela do stromu (tu scénu jsem naprosto nepochopila, co to kruci bylo za divný strom?) a Bas prostě najednou zmizel taky. Nejdřív tam byl, dokonce to vypadalo, že se o Lou strachuje, a bum, zničehonic je fuč. Něco mi ušlo? Protože pokud ho autorka prostě jen tak vynechala a nepovažovala za důležité nám sdělit, co se s ním dál stalo, tak... je to další mínus.

Horselen
13.04.2021 4 z 5

V druhém díle se dozvíme více o používání magie. Hlavní roli zde, spíš než děj jako takový, plní vývoj postav.
Už v prvním díle jsem měla problém s chemií mezi Lou a Reidem a tenhle díl to nijak nevylepšil, spíš mě ještě víc utvrdil v tom že, jim tu zamilovanost fakt nevěřím.
Dost mi vadilo i poměrně velké množství chyb, překlepů a nesmyslných vět.
Za mě je to asi průměrná knížka, nijak extra mě nenadchla. Řekněme, že jsem ani nic velkého neočekávala. Nedokážu říct, jestli se mi první díl líbil víc.

SPOILER
Jednu věc jsem nicméně opravdu nepochopila a klepala si na hlavu - není trochu divné, že si Lou absolutně nepamatovala, že Base zbavila vzpomínek a strašně se divila, proč je nepoznává?!

pohádky čarodějnice pro dívky romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992