Krev a med

Krev a med https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462688/bmid_krev-a-med-LTQ-462688.jpg 3 474 119

Holubice a had série

Lou, Reid, Coco a Ansel prchají před čarodějným společenstvím, královstvím i církví – a nemají se kde ukrýt. Aby se jim podařilo zmizet před zástupy čarodějnic a jednotkami chasseurů, potřebují spojence. Ty nejsilnější. Pro své bezpečí však musejí něco obětovat, a tak se skupina rozdělí. Zatímco se Lou a Reid mezi sebou snaží uzavřít rozšiřující se propast, zlá Morgane spřádá smrtící hru na kočku a myš. A je odhodlaná zničit to nejcennější, co mají…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Blood &amp; Honey , 2020

kalinkacz
12.04.2021 3 z 5

Na pokračování Holubice a hada jsem se jako většina čtenářů hodně těšila... První díl byl svižní, zajímavý a čtivý... Z obálky jsem byla nadšená, nicméně mě trošku rozhodily zahraniční recenze, kdy jsem si říkala ty jo, co když to bude typický vycpávkový díl ya sérií... Nebylo by to poprvé... Bohužel se po dočtení musím přidat ke skupině, která je z pokračování zklamaná... Není to nejhorší vycpávkový díl, jaký jsem kdy čela, ale žádná velká sláva to za mě taky není... Četlo se o stejně dobře, ale šlo by text seškrtat tak na polovinu... Nebylo to tolik akční a 470 stran nutných skutečně nebylo... Já se samozřejmě na závěr těším a jsem zvědavá, jak to celé dopadne... Ale od dvojky nečekejte nic velkého, za prvním dílem dost zaostává....

Knihoholka.
11.04.2021 4 z 5

Samozřejmě to nebylo tak skvěle čtivé jako první díl. Ten jsem přečetla jedním dechem. Ovšem i tohoto druhého dílu jsem byla zvědavá, kam příběh povede. Nedokážu říct, jestli byla kniha zbytečná. Celkově příběhově možná ano, ale na rozvoj postav vůbec. Jediné, co mě zklamalo (SPOILER) byla smrt Ansela, byla očividná a jasná, ani jsem z toho nemohla být překvapená, bylo to tak očividné. Nebylo to strhující. Jiné scény byly napínavé apod., ale tahle mě absolutně zklamala.

namornice
11.04.2021 3 z 5

Ano, je to prostě vycpávkový druhý díl. Chyběla tomu ta atmosféra prvního dílu.
Zajímá mě jak to celé dopadne, takže do třetího dílu se pustím, jen doufám, že bude o dost lepší.

makik111
06.04.2021 4 z 5

Místy se to táhlo, obzvlášť ten začátek,ale celkově to hodnotím kladně. Díl byl spíše vyplňový, jak to u 2.dílů bývá,ale přesto se četl dobře. Obzvlášť ke konci to byla jízda. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

simona8126
06.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Bohužel se i já přidávám mezi ty zklamané… První díl mě nadchl, škádlení a sbližování hlavních hrdinů mě bavilo, jejich lásce jsem mohla držet palce. Ve dvojce mě zklamalo snad všechno, co mohlo. Ačkoli chápu, že se Reid i Lou potřebovali s určitými nesnázemi postupně vyrovnat, jejich vztah se stal jaksi nevěrohodným, pro čtenáře neuspokojivým. Hádky řešili mlčením nebo podivným soubojem, místo aby si spolu sedli a ve vší upřímnosti si všechno vypověděli. Lou má potřebu Reida chránit, ale činí tak tím, že mu lže, zatajuje informace nebo jím manipuluje jako loutkou, a to doslova. Navíc se celá kniha točila kolem plánů Morgane, jež zde ani nebyla přítomna, hrdinové se prostě jen skrývali a pak pátrali po možných spojencích. Do toho čas od času vlétlo něco obzvlášť drastického, aby se neřeklo, že je to už moc velká nuda… Musím zkrátka souhlasit s myšlenkou, že série měla zůstat dvoudílnou, jak bylo původně v plánu. Více mých postřehů najdete v recenzi, včetně smutného a naštvaného povzdechu nad tím, jak odbytá byla v této knize korektura. Tolik překlepů a chyb jsem už dlouho neviděla, ale nemělo by mě to překvapovat u nakladatelství CooBoo, které je tímto laxním přístupem pověstné.

kamizola
05.04.2021 3 z 5

Po přečtení mi zůstala lehce pachuť v ústech a mrzí mě to. Holubice a had byla/je skvělá, čtivá, originální knížka a jsem toho názoru, že zůstat pouze u duologie, tak by druhý díl byl neméně skvělý. Krev a med postrádá nápad, je plná plytkých frází, nesmyslných dialogů a jednání obou hlavních postav je místy až protivné. Stejnou měrou, jakou mi byla Lou dřív sympatická, mi tentokrát byla až protivná. Reid jaký byl cukrouš, tentokrát až příliš prudérní a jeho potřeba spasit svět sice ok, ale vše má své meze.

Oceňuji trochu surovější pasáže a konce některých postav, kde si autorka nebere servítky a je to pro mě až příjemně šokující. Nebýt posledních cca sta stran, byla bych v hodnocení ještě poněkud ostřejší, nicméně ta závěrečná, akcí nabitá, část mě bavila a hltala jsem stranu po straně.

Jsem toho názoru, že až vyjde poslední díl a bude možnost si všechny tři knihy přečíst po sobě, budu nadšeně hýkat a vztekle péct plechy a plechy skořicových šneků. :-) Nevzdám to po druhém, nemastném neslaném, díle a na další jízdu se těším.

zinon
04.04.2021 4 z 5

Je pravda, že první díl byl daleko lepší. Říct, že mě tento díl zklamal, ale nemůžu, protože mě čtení bavilo i tak. Reid se potřeboval se vším vnitřně popasovat...hodně mě bavil Beau. Jsem zvědavá na pokračování.

bookbypatrik
02.04.2021 2 z 5

2.5
Bohužel i já se přidávám do tábora těch, které Krev a med zklamala, označení “vycpávkový díl” totiž velmi sedí. Zatímco první díl nastavil laťku vysoko, v druhém jsem oblíbené prvky postrádal.
Svižný styl psaní se knize upřít nedá, ale že bych si čtení užíval na sto procent, to také ne. Líbilo se mi ale zpestření novými postavami.
Těším na závěrečný díl, protože příběh skončil na můj vkus dost otevřeně.

Kristi_čte
01.04.2021 3 z 5

Na internetu panuje většinový názor, že je tohle typický vycpávkový díl a moc lidí nenadchnul. Mně se ovšem líbil. Netvrdím, že to bylo lepší než první díl a že bych si z toho sedla na zadek, ale hrozně mě bavilo poznávat ty jiné kouzelné tvory a jejich fungovaní.
Samotný děj se nikam extra neposunul, nic zásadního se tam nestalo, takže pokud čekáte nějaké extra zvraty, tak je možné, že budete zklamaní. S tím jsem já do téhle knihy ale nešla a jsem spokojená.
Od Krve a medu jsem čekala čtivou odpočinkovou četbu a přesně to jsem dostala.

Holkaodknih
28.03.2021 3 z 5

Původně to mělo mít jen dva díly. Psali to na přebalu, jenže skončilo to tak napínavě, že je jasné, že z toho bude desetiletá sága a to úplně zbytečně.
Jednička byla lepší. Dlouhé, ufňukané a ztrácela jsem pozornost.

lemai
26.03.2021 4 z 5

Druhé pokračovaní úžasné knihy Holubice a had. Prvnímu dílu jsem dala 5/5 a je v mých top 5 knihách za rok 2020. Na druhý díl, jako spoustu, znám jsme se už nedočkavostí třepali.
Každý samozřejmě spoléhá a dává důraz na romantickou linku mezi Reidem a Lou.
Setkala jsem se hodně s názory, že tento díl není povedený, není tam tolik té romantiky, trošku je to pomalejší a je to vycpávkový díl, což si nebudeme nalhávat, druhé díly bývají.
Já ovšem v druhém díle musím ocenit objevující se další možnosti, další kouzla, svět se nám zase o něco otevřel více. Setkáváme se novými bytostmi a občas si u knihy řeknete, tak to ne, to je už konec, tohle nedopadne dobře.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby svět ve kterém je Lou a Reid byl o něco více a detailněji popsán.
Na druhou stranu je pravda, že náboj druhého dílu je o kapičku menší než první díl.
Ale i tak jsem spokojená a budu se opět třepat nedočkavostí na třetí díl Gods and Monsters s krásnou stříbrnou obálkou, který k nám doufám dorazí co nejdříve.
4/5

Adelína_čte
22.03.2021 2 z 5

Eeeehm, no, tak tohle se za mě úplně nepovedlo...
Hlavním tahounem předchozího dílu-Holubice&had byla skvělá romantická linka mezi Lou a Reidem. Tady se to úplně nepovedlo. Na jednu stranu jsem ocenila, že se jejich vztah nějak vyvinul, že se objevily i nějaké hádky, že nebylo všechno růžové. Na tu druhou jsem ale časem zjistila, že už mě ta romantika mezi nimi zas tak nebere.

Některé postavy zde dostaly poměrně velký prostor k posunu. Zejména Reid na mě nyní působí o dost víc promyšleněji, znám jeho motivaci, cíl, minulost. Ocenila jsem také, jakým způsobem se vyvinula samotná Lou. Čím víc magie používala, tím míň byla sama sebou.
Hodně se tu taky otevřelo téma samotné magie, paradoxně jsem se ale bohužel stále úplně nedozvěděla, jak oná kouzla fungují.
Bavilo mě objevovat nové kmeny čarodějek, zejména pak krvodějky a jejich krvavá magie mě hodně fascinovaly. Někomu by pak mohly nové bytosti (vlkodlaci, mořské panny nebo bohové) připadat už moc překombinované, mně nějak nevadily.

Rozhodně příběhu nemůžu upřít čtivost, stejně jako u prvního dílu mě překvapovalo, jak rychle stránky ubíhají :) Ale čtivost někdy bohužel nestačí.
Občas mi přišlo, že ani autorka neví, kam tím vším směřuje a tak prostě natahuje, natahuje a natahuje, až tam hodí nějakou malou bitku/akci/nové bytosti. Celkově na mě děj působil kostrbatě a o atmosféře prvního dílu jsem si bohužel mohla nechat jen zdát.
Těšila jsem se na skvělou zápletku, nějaký zlom, cokoliv. Zápletka vcelku dobrá, potenciál nevyužit, o velkolepém finále zde podle mě vůbec nemůže být řeč, vše moc jednoduše vyšumělo a já byla zklamaná. Na konci se pak objevil pokus o cliffhanger, ten mi přišel celkem nelogický, nicméně jsem zvědavá, jak se vše vyvrbí v posledním díle.

Ve výsledku mám pocit,že kdyby ze série byla duologie a děj Krve&medu byl v pár kapitolách, ničemu by to nevadilo. Nemám totiž dojem, že by se příběh nějak výrazně poposunul dopředu. Ano, postavy se jistým způsobem vyvinuly, ale většina scén mi přišla zbytečně natažená. Za mě učebnicový druhý vycpávkový díl.
Prosím, prosím, ať je závěrečná část (v originále jako Gods&Monsters)úplně nejvíc hustá!

Skippka
20.03.2021 4 z 5

Ale jo, nakonec se mi líbila, rozjezd byl delší, ale vývoj postav mě bavil :) Občas mi to přišlo trochu natahované, ale tak to občas bývá. Začalo to odsýpat a najednou byl konec, těším se zas na trojku :)

magdalene7
16.03.2021 4 z 5

No mrzí mě to, ale budu muset dát jenom 4 hvězdy. Těšila jsem se na vztah mezi Lou a Reidem, ale toho tam moc nebylo (no.. bylo, ale ne tak jak jsem si to představovala), až od tak posledních cca 150 stránek, takže to mě dosti zklamalo. Na Lou můžeme vidět, jak ji magie mění a naprosto to chápu, ale vůbec to nebyla ta sarkastická a sprostá holka z prvního dílu, ano, sem tam padne nějaká hláška, ale není to úplně ono, kniha byla taková ponurá... Tohle jsou asi ty největší faktory proč škrtám jednu hvězdu.

Ale děj mě upřímně bavil, trvalo mi to o něco déle než jsem knížku dočetla, ale taky jsem toho měla moc. Plno nových postav, vysvětlení některých věcí ohledně magie, nový tvorové - tam se autorka vyřádila. Třetí část knihy jsem přečetla hned, to už byl děj rozjetý a něco se tam dělo. No konec vypadá nadějně a snad to nějak vydržím do té doby, než vyjde třetí díl :).

baru_lienka
14.03.2021 3 z 5

▶V tomto díle potkáváme i jiné nadpřirozené bytosti, magie dostává víc prostoru, dozvídáme se její principy a zákonitosti, což mám vždycky ráda, protože to knihám dodává na reálnosti.
▶Jak už se to občas stává, i z této duologie se nám nakonec vyklubala trilogie. Podle mě se tak jako vždy jedná o zbytečné natahování, ale budu předbíhat, třeba mě třetí díl příjemně překvapí.
▶Já mám z celé knihy pocit, že autorka nevěděla, kam přesně směřuje a co jsou její postavy zač. Celý děj mi přišel takový dost kostrbatý a celkově to ztratilo tu atmosféru prvního dílu.
▶Na začátku knihy mě postava Lou opravdu bavila: sarkastická, sprostá a vtipná, však to znáte. Pak se ale začla dost měnit. Můžeme říct, že autorka je dobrá spisovatelka a ukázala nám, jaký má magie vliv na člověka, a že se vlastně jedná o vývoj postavy, jenže mě Lou se svým chováním dost štvala.
▶U čtení si zkuste pustit autorčin playlist Blood and Honey na Spotify :D

Ivet_V
14.03.2021 4 z 5

Tak tady mě Lou zase hrozně štvala, i když za to vlastně nemohla. Reid to celé zachraňoval. Děj nebyl tak poutavý a zábavný jako v minulém díle, celý se odehrával v ponurém duchu. Konec, který to celé zlepšil, byl mnohem lepší než v minulém díle.

betule3
13.03.2021 3 z 5

Učebnicový příklad vycpávkového druhého dílu trilogie. Rozjezd byl opravdu hodně pomalý, na nějakou akci si člověk, na rozdíl od prvního dílu, musel docela počkat. V příběhu se za celou knihu vlastně moc neposuneme, spíš se jen dozvídáme více informací o celkovém fungování světa a magie.
Na téhle sérii úplně nejvíc zbožňuju ty postavy - sarkastické, vtipné, prostě ideál. I když se musím přiznat, že v některých okamžicích pro mě byla Lou docela na pár facek. Moc mě bavil vývoj Reida, jeho adaptace do svého "nového já" byla skvěle vykreslená.
Co mě ale neskutečně vytáčelo a rozptylovalo od čtení byly všudypřítomné pravopisné chyby, překlepy a chybějící slova. Chápu, že se to čas od času může stát, ale tady to bylo opravdu úplně všude.
Ve výsledku jsem si čtení užila, čtivost knížky tomu dost napomohla. Na první díl tohle ale rozhodně ani v nejmenším nemá. Od závěrečného dílu mám velká očekávání, tak doufám, že mě nezklame.

ivetdos
13.03.2021 2 z 5

Tak už to mám konečně za sebou. Uff. Tohle mě stálo opravdu hodně úsilí a vůbec nechápu, co to autorka předvedla. Asi budu hodně přísná, ale tohle byla fakt ztráta času, jestli ten třetí díl nebude stát za to, tak budu vážně naštvaná.

Fakt hodně jsem se na druhý díl těšila, z Holubice a hada jsem byla nadšená a tohle bylo velké zklamání. Krev a med byl naprosto průměrný, vycpávkový díl. Většinu času jsem čekala, kdy se tam konečně začne něco dít, a když má kniha 460 stran, tak to čekání sakra bolí. Měla dlooouhej rozjezd, většinu času mě vůbec nezajímalo, co se tam děje, nepodstatný děj a dialogy, táhlo se to. To, co spolu řešili Reid s Lou, jsem vůbec nepobírala. Občas jsem měla pocit, že mi v ději něco uniká, že autorka nevysvětlila všechno. Až u konce autorka překvapila a konečně byla nějaká akce, která ale neměla žádné pořádné logické vyústění. Divně překombinované a složité.

Achjo. Originální to bylo, to jo, ale stálo to za to? Autorky je mi líto (četla jsem poděkování), měla celkem stres s tímto dílem, ale jako čtenář jsem fakt zklamaná a tahle série měla zůstat jako duologie. Nebo nejlíp stand alone.

Vixiene
13.03.2021 3 z 5

Po přečtení Holubice a hada jsem se opravdu těšila na pokračování. Zároveň jsem se své nadšení ale snažila podržet na uzdě, protože všichni víme, jak to s "prostředními" díly a jejich kvalitou bývá. Bohužel musím říct, že klesající tendencí mě trošku zklamala i Krev a med. Ovšem i přesto si moji pozornost kniha udržela prakticky po celou dobu. Nutno podotknout, že je opravdu cítit, že je série určená pro mladší čtenáře. Svět, který autorka vytvořila by si rozhodně zasloužil více její pozornosti - rozepsat co, proč, jak, ... hrozně by mě bavilo zaměření na jednotlivé typy magie, které autorka nastínila, ale to je tak vše. Co mě hodně iritovalo, bylo občasné protiřečení si jednotlivých postav a to třeba v rámci pouhých pár stran a nemyslím si, že by to bylo charakterovými vadami těch postav, spíš to na mě působilo, jakoby autorka psala rychle a nepřečetla si po sobě, co napsala. Chyběla mi jiskřivá hate-love romantika Lou a Reida, Louina vtipná "oprsklost" se místy změnila na cosi, za co by ji člověk profackoval, ale to bych nebrala úplně jako negativum, vzhledem k tomu, jak se jako postava vyvíjí.

Už jsem si bohužel trochu zvykla, že nakladatelství Cooboo dává důraz spíše na kvantitu, než na kvalitu, ovšem v případě této knihy to byla katastrofa - překlepy, zdvojená písmena/slova, naopak chybějící písmena/slova. Dokonce i nějaká ta gramatická chybka se našla. Pokud bych tvrdila, že je chyba na každé páté straně knihy, tak jí ještě fandím.

Byť se může zdát, že na tuto sérii jen "prskám" samá negativa, i přesto se těším na závěrečný díl a doufám, že se kvalita alespoň trochu zvedne, byť teď už nemám tak velká očekávání. Nahlížím na ni jako na odpočinkovou a jednoduchou fajn fantasy, která má ale much jak máku a je veliká škoda, že na mě působí tak nedotaženě. Kdyby zpracování příběhu bylo tak skvělé, jako nápad na něj a na charaktery postav, nemohla bych být spokojenější :-)

Libris_Na_Ex
12.03.2021 4 z 5

Krev a med se od prvního dílu dost výrazně liší. Už to není sladká romaňtárna, ale náraz s realitou.
Lou a Reid se vypořádávají s událostmi z Holubice a Hada a pro ani jednoho z nich to není lehké. K tomu hledají spojence proti Morgan, v čemž jim ale nepomáhá Reidova minulost. Všechno tohle dost často ústí v hádku a k uvědomění, že jejich vztah nebude lehké udržet.
Navíc Lou začne hodně používat magii, a to jí nedělá úplně dobře.
Zároveň víc objevujeme svět, jeho obyvatele, magii a její pravidla. Zdaleka to nekončí jenom u čarodějnic.
Všechno víše zmíněné beru jako klady. Přijde mi logické, že se se budou hádat. Pro mnoho lidí to asi bude spíš zápor, ale mě to spíš ukázala, že autorka se nad jejich vztahem zamyslela a uvědomila si, že je to pro jejich vztah důležité. Někdo možná řekne, že je to „typický vycpávkový druhý díl“. Já s tím ale hluboce nesouhlasím.
Jednu hvězdičku jsem ale stejně strhnout musela. První díl mě rozhodně chytil víc a cca na 300. stránce jsem měla docela krizi a už mě to nebavilo.
A druhý zápor – některé hádky byly fakt zbytečné a vznikaly jenom protože Lou Reidovi něco neřekla. A to já fakt nerada.
No ale pak přišel konec. A ten mě totálně rozsekal. Takže… Kde je další díl?

pohádky čarodějnice pro dívky romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992