Holubice a had

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/big_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4.2900

Holubice a had 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove, 2019

Kniha Holubice a had

Wimmerka
včera

Ač byl začátek trochu pomalejší a moc sem nepobírala, co se děje, nakonec se to rozjelo a já se od knížky nemohla odtrhnout. Ve zkratce čarodějnická fantasy se skvělou romantickou slowburn linkou, která se krásně vyvíjí celou knihou. Přímo do "fantasy" světa se tedy z počátku moc nepodíváme, jelikož naše hlavní hrdinka Lou od čarodějnic utíká a skrývá se. Zcela to však vynahrazují její sakrastické odpovědi a nově vznikající vztah s jejím úhlavním nepřítelem - Reidem, lovcem čarodějnic. Velká část knihy se věnuje především vývoji jejich vztahu, přichází ale i mnoho zvratů a nakonec se dostanete i přímo do středu čarodějnického světa, ze kterého doufám v dalších dílech dostaneme mnohem více.
Celkově jsem si knížku vážně užila, romatická linka byla skvělá, hlavní postavy stejně tak a příběh nikde neváznul. Občas mi tedy akorát přišlo, že ne všechno bylo dostatečně vysvětleno, najednou to tak prostě bylo a já listovala zpátky v domění, že jsem přeskočila pár stránek.

Konfu97

Na tuhle knihu jsem se chystala už dlouho.. A konečně jsem k ní dostala. A rozhodně nejsem zklamaná. Občas tam na mě bylo až moc sprostých slov, ale jinak je příběh opravdu super. Akce, láska, temná minulost.. Vše, co do fantasy světa patří. :)

petrulka

Naprostá nádhera, přečteno za víkend, vůbec jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Začátek je rozpačitý, zmatený, ale od okamžiku sňatku je to jedna velká jízda. Zajímavé je téma, čarodějnice, lov na ně náboženskými fanatiky, ale hlavní tahoun téhle knihy jsou Lou a Reid. Obě postavy se opravdu povedly, jsou uvěřitelné, zároveň není děj přeslazený. Číst jsem začala včera ráno a dnes odpoledne otvírám druhý díl.

wotana

Za mě teda nic moc, hlavní hrdinka mi vůbec nesedla, celou knížku se mi spíš protivila, než abych si ji oblíbila. Knížku jsem několikrát odložila, byly chvíle, kdy mě čtení absolutně nebavilo. Mám koupené i další dva díly, ale zatím se do nich teda pustit nechci. Škoda, aspoň že obálka je krásná.

EvelynChatte

Lou je čarodějnice. Lou utekla od nehezké budoucnosti. Vlastně žádné budoucnosti.
Reid zaslíbil svůj život církvi. A stal se lovcem čarodějnic.
Zdánlivě nesourodá dvojice, po pár peripetiích, spojí svůj život v manželství.
A tím to vlastně všechno začíná.
Příběh se mi líbil. Kniha byla čtivá. Trochu mi vadilo střídání rolí vypravěče, ale nebylo to nic zásadního. Opět se jedná o milostný příběh dvojice, která se z počátku moc nemusí. Námět není úplně inovativní, ale bavil mě. Všechno fungovalo, oba hlavní hrdinové byli sympatičtí. Styl psaní mi sednul. Knihu mohu doporučit jako příjemnou oddychovku.

midone

Hledala jsem, romantiku a fantasy svět s trochou té akce jako třešničkou na dortu. Co jsem chtěla, jsem taky dostala.

Nasko

Holubice a had je moc zajímavá young adult fantasy s příjemnou romantickou linkou a neotřelou magií. Přesto mi na tom ale pár věcí vadilo.

1. Furt všichni lezou po střechách jako kdyby se nechumelilo, neustále někdo někam šplhá a obecně to vypadá jako příběh zasazený do světa šplhací PC hry Assassin's Creed. Bylo tam toho lezení moc.

2. Některá slovíčka byla ponechána asi pro atmosféru ve francouzštině, ale mně to přišlo jako velmi rušivý prvek a lezlo mi to na nervy.

3. Strašně moc náhod na jednou, furt je někdo ve správný čas na správném místě.

4. Hlavní hrdinka mi přijde děsně hloupá. Ne v takovém tom akademickém slova smyslu, titul z literatury bych od ní ani nečekala, ale u člověka z ulice bych teda předpokládala nějaký ten selský rozum, který tam taky vůbec není. Zachraňuje to celou dobu její pohledný lovec čarodějnic, Reid.

5. Chápu, že v young adult se nemůže úplně házet nepěknými označeními pro prostitutky, ale od dospělého muže jsou nadávky jako "ty nechutná malá holko" kapku k smíchu, sorry. Tohle měl ale možná spíš nějak líp pojmout překladatel. Nemyslím, že to bude vina autorky.

Takže tomu dávám 3 hvězdy, ale další díl si určitě přečtu. Určitě mě zajímá, co bude dál.

Lavina

Krásná kniha... Čekala jsem až budou všechny díly a pustila se do ní a jsem ráda... Hodně napětí, zvratů, lásky, překvapení a humoru což bych ani v tomto světě nečekala. Svět čarodějnic je skvělý, dobre vymyšlený ... Hned jdu na další díl. Mohu jen doporučit.