Holubice a had

kniha od:

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4.2 1113

Holubice a had série

1. díl >

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Serpent & Dove , 2019


více info...

Komentáře (271)

Komentáře 271 Recenze 16

Nikidree
Nikidree
04.12.2023 3 z 5

Musím říct, že absolutně nevím, jak knihu ohodnotit.
Děj jako takový poměrně hezky plyne a vyvíjí se. Dočkala jsem se příjemného popichování mezi postavami, milými scénami i spousty zvratů. Ano jsou tam nějaké mouchy, hlavně co se týče nevyužitého potencionálu, ale kolem a kolem to příliš nevadí.
Svět má hlavu a patu a pro příběh se čtenář dozví vše potřebné. Ačkoliv jako náročnější čtenář bych uvítala trochu víc rozvést magii (třeba se toho ještě dočkám) a celkově světa. Není potřeba psát dlouhé kroniky, ale tady to bylo velmi stručné.
Jediné, co bych asi nejvíc vytknula, je náhlé vzplanutí lásky mezi hlavními postavami. Obzvlášť co se týče Reida. Možná mít z jeho pohledu víc kapitol, kde si něco víc pomyslí/uvědomí nebo rovnou udělá, bylo by to věrohodnější.
Problém s hodnocením mám hlavně proto, že mě příběh skutečně oslovil až v poslední třetině knihy. Do té doby to bylo hezké čtení, ale mou fantazírující mysl to nechávalo chladnou. Proto dávám 3*, ale kdyby to šlo, dám 3,5*.
Avšak těším se na pokračování, na které se rovnou vrhnu.

atarkaknel
atarkaknel
10.10.2023 5 z 5

Wow! Tak to byla jízda. Po hodně dlouhé době YA fantasy, která mě opravdu bavila. Velmi dobře vystavěné a sympatické postavy. Čtivá od začátku do konce, plná zvratů, nadávek a vtipných scének. Jen mi chybělo detailnější popsání magického systému.


Takyumímčíst
Takyumímčíst
07.09.2023 5 z 5

Holubice a had mě velmi bavila, hlavním tahounem je samozřejmě nucený vztah mezi čarodějnicí a lovcem čarodějnic. Děj se odehrává ve Francii? Občas se tam vyskytovala francouzská slova, kterým jsem nerozuměla a trochu mě mrzelo, že jsem moc nevěděla co s nimi. Celkově ale hodnotím knížku velmi dobře, byla čtivá a bavila mě i napodruhé.

AlexandraBane
AlexandraBane
12.08.2023 5 z 5

Tohle jsem si fakt užila. Úžasný příběh

Gabriela_K
Gabriela_K
26.06.2023 5 z 5

Kniha mě hned vtáhla do děje. Opravdu jsem se do ní ponořila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bavila mě od začátku do konce a těším se až se vrhnu na další díl.

katerina1237
katerina1237
20.06.2023 5 z 5

Trochu jsem se bála do knížky pustit, když jsem tu viděla, jak negativní jsou recenze. Ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Akce od začátku do konce, nejdřív jsem nechápala, jako skoro u každé fantasy knihy, o co go, ale pak jsem se chytla. Přilnula jsem k hlavní hrdince Lou a fandila jí. Četly jsme tuto knížku s kamarádkou a každou kapitolu rozebraly. Někdy nás neskutečně štval Reid, ale zase od malička ho učili, jak jsou čarodějnice špatné. Klasická hate to love a to přece všichni čtenáři těchto knih milujeme. A ten konec se teda pěkně rozjel, spisovatelka nás dost napínala. A co potřebuji předat dále, ten humor je bezva. Sarkasmus kam se podívám a Lou s jejím vyjadřováním je třešničkou na dortu.

A teď POZOR SPOILER!!!!
Úplně jsme jásaly nad prvním polibkem v kaluži krve v obchodu s noži. Ne, vážně. Sice si vybrali špatný místo ve špatnou chvíli, ale nám to nevadiiiii. Proste ten okamžik, když se z enemies stává něco víc, aaaaaaa. Myslím, že pohled na nás jak čteme, no nevím, asi jsme se culily jak mesíčci na hnoji. Pak je tam ta jedna scéna a není to hrozny jako v něco si přej, a zase to není moc podrobný, proste něco mezi a to vyhovuje.

Těším se na další díly teto série a musím si je co nejdřív pořídit.

TeriLin1111
TeriLin1111
04.06.2023 4 z 5

Kousek chyběl k pěti hvězdám. Kdyby se celá kniha nesla v duchu posledních sto stran (samá akce) tak by to byl hned jiný level. Ale chápu že je to první díl, a tak nám autorka dala prostor seznámit se se světem a postavami. Vztah hlavních hrdinů mě nejdřív trochu mátl, ale pak jsem jim fandila. Jsem ráda že tam byly i momenty kdy mě postavy štvaly, známka toho, že nejsou vyumělkované. Sice jsou hodnocení druhého dílu trochu s otazníkem, ale určitě mu chci dát šanci.

jana1874
jana1874
01.06.2023 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se příběh rozjel a líbil se mi. Těším se, až se vrhnu na druhý díl a zjistím jak to pokračuje. Mám teorii a doufám, že se nesplní a dopadne to lépe :)

"Kamkoli půjdeš, půjdu, kdekoli zůstaneš, zůstanu."

sArKa236
sArKa236
21.05.2023 3 z 5

S touto knížkou jsem se svezla na vlně posedlosti, která ji obklopovala. Rozhodně se nejedná o mistrovské dílo, nebo něco originálního, ale pokud vás baví Maasová a Armenautová a Holly Blacková, tohle by mohlo být něco pro vás.
Příběh však není nijak hlubokomyslný, postavy dělají naprosto nelogická rozhodnutí, a vše, co se děje se děje pro romanci a drama -čtěte, pokud vás tyhle knihy baví.

Iva095
Iva095
23.04.2023 5 z 5

Poprvé co jsem četla příběh o čarodějnicích a bylo to fajn. Pěkná fantasy pohádka.

"Půjdu, kamkoli půjdeš ty."

Rebarborka
Rebarborka
25.02.2023 2 z 5

Standardní YA fantasy s nevyužitým potenciálem...
- nelogičnost chování některých postav (arcibiskup, čarodějnice na sletu, Prsatá Lidka na sletu)
- nevyužití konfliktů (láska x víra, přátelství x závist)
- citová plochost Reida
- epická láska, která se vyvinula skoro přes noc
- zbytečnost francouzských slovíček
+ názorové, slovní a osobnostní střety Lou a Reida
+ prostořekost Lou a její první interakce s arcibiskupem
+ Ansel a vývoj jeho postavy

Atalera
Atalera
16.02.2023 5 z 5

Skvělé. Kniha mě bavila. Akční pohádka:-)

terka98
terka98
15.02.2023 3 z 5

3.5*
Fajn úvod do trilogie. Děj byl ze začátku zajímavý a měl spád, autorka vytvořila poutavý svět magie i zatvrzelého náboženství. Postavy, jak hlavní, tak i vedlejší, měly každá své osobité kouzlo a autorka si pro své čtenáře připravila i několik zajímavých zvratů. Celkově se kniha četla celkem dobře, až na ten kus příběhu, kde jsme se v ději na delší dobu zasekli a nikam se neposunuli, to byla celkem škoda. Celkově je kniha příjemným úvodem do světa magie, sarkasmu a skořicových šneků.

Foxie89
Foxie89
14.01.2023 4 z 5

Celkově se mi kniha vlastně líbíila, líbilo se mi pojetí druhů magie a i fanatické pojetí chausserů (i čarodějnic vlastně). Lou mi přišla na začátku knihy hodně oprsklá, až mi to trochu lezlo na nervy, ale od půlky knihy se to zlepšilo :D jsem zvědavá na další díl, přestože už nemají moc dobré hodnocení

MAU256
MAU256
27.12.2022 5 z 5

Opřela jsem si hlavu o jeho rameno, chvějící se víčka se mi zavřela, zatímco jeho rty pokračovaly po mém krku dál. "Kamkoli půjdeš, půjdu, kdekoli zůstaneš, zůstanu."

Osud je svedl dohromady. Čarodějnici a lovce čarodějnic. Ač to mělo být nemožné, zamilovali se. Jejich příběh však není procházka růžovou zahradou a všude číhá smrt. Těším se na další pokračování.

FireShrew
FireShrew
03.12.2022 3 z 5

Tak tento příběh patří obsahově k těm slabším, přidávám hvězdičku za vtip, ale přijde mi, že postavy mohly být rozpracované více do hloubky. Děj mi přišel až moc přímočarý a vše hlavní se odehrávalo jen kolem hlavních postav (jakoby svět čekal jen na ně) a tím pádem ubíralo na celkové uvěřitelnosti. Fungování světa a obzvláště samotné magie mi nějak ušlo, postavy se záhadným způsobem ze situací vždy nějak dostali a vyvážení sil bylo naprosto neadekvátní. Hodně věcí nakousnuto a nevysvětleno... Nezanachela ve mně chtivost skočit na další díl, ale koneckonců, oddechovka dobrá, jen nečekejte něco hlubokého.

1259
1259
30.10.2022 5 z 5

Dlouho sem nečetla příběh o čarodějnicích a tenhle mě velmi potěšil, takže hurá na další.

chodícírohožka
chodícírohožka
26.10.2022 4 z 5

Kniha s krásnou obálkou, ne úplně špatnými postavami a celkem dobrým dějem. Jasně, hlavní hrdinové mi občas lezli na nervy, některé věci a scény působily poněkud přehnaně a ne všechno autorka vysvětlila, ale příběh byl čtivý, místy napínavý a vtipný a já si ho docela užila.

PetraKysova
PetraKysova
11.10.2022 4 z 5

Musím povedať že ma kniha veľmi milo prekvapila. Pekne spracovaný koncept o čarodejniciach. Trošku mi chýbal opis viacerých čarodejných covenov a viac pochopenie mágie ale inak super. Bavili ma obaja hlavný hrdinovia a bolo super čítať si oba pohľady a krásne sledovať ako sa ich vzájomný vzťah menil. Zaujímalo by ma z akého času a miesta je daná kniha. Velmi dobre vykreslené aj vedľajšie postavy. Coco bravúrna a Ansel tiež. Za mňa prekvapivé kto bol otcom Lou. Jej mama je dosť veľká mrcha. Som zvedavá ako to bude ďalej napredovať. A dúfam že niekto zabije toho Jeana Luca alebo ako sa volal neznášam ho. Knihu rozhodne odporúčam, skvelá fantasy ooddychovka.

Sss708
Sss708
07.10.2022 4 z 5

Je to taková fantasy romantika.Moc jsem se bavila a určitě si přečtu pokračování.

retro-tessa
retro-tessa
27.09.2022 5 z 5

Příběh o čarodějnicích. Tahle knížka mě mile překvapila. Příběh byl plynulý, akční, vtipný a rozhodně si postavy zamilujete. Především Lou s Reidem. Jejich hatelove byla dokonalá.
Knížku jsem přečetla poměrně rychle na své pracovní i osobní možnosti. Rozhodně doporučuji

Xemerius
Xemerius
30.08.2022 5 z 5

Super Holubici a hada bych shrnula asi takto: Co to Lou ZASE provádíš???

Thalin
Thalin
26.08.2022 4 z 5

Taky jsem udělala změnu a sáhla po knize věnující se čarodějnicím. A rozhodně mě zaujala. Dobře se mi četla, postavy byly dobře napsané, bylo to proložené humorem. Místy lehce buranským, ale co od zlodějky čekat?
Lou není typem hrdinky, která žije vlivem kast na hranici chudoby, nějakou náhodou se dostane k princi nebo v sobě objeví schopnosti, které z ní udělají klíč k válce nebo drahocenný artikl. Lou ví, že je čarodějnice a co ji kvůli původu hrozí a proto žije tak jak žije. A to se mi tam líbilo. A že byla hrubá? Co kdo čeká za jemné chování od holky, která žije na ulici a okrádá lidi? Pro jednou to holt nebyla uhlazená slušňačka, kterými je tenhle žánr protkaný.
Reid byl ze začátku trošku osina v zadku, ale to bylo zřejmě schválně, měl tak být vychovaný a jeho hnací motorem byl lov čarodějnic. Jejich kočkování se mi líbilo, hlavně přístup Lou, která k němu nechovala tak hořkou zášť, spíš ho neustále provokovala, takže i když se zrovna nic moc nedělo, bylo to aspoň proložené vcelku vtipnými situacemi ala Prsatá Lidka.

Jen jsem trošku ze začátku bojovala s představivostí. Pořád jsem ten děj měla zasazený do Paříže koncem devatenáctého století nebo na mě aspoň tak popisky a chování některých postav působily. Jen nevím, jestli správně (asi i kvůli, lehce rušivé, francouzštině). Ostatně tam bylo pár vyloženě moderních narážek a věci. Ale zase, je to fantasy. Ne každá kniha, kde není technika, nosí se korzet a žije se na hradě, musí nutně zapadat do představy reálného středověku a tudíž jde podle někoho o nelogické nesmysly.
Proč? Je to vymyšlený svět. I kdyby měli letadlo, nezapadalo by to tam, ale klidně by to tam být mohlo. Je to fantasy a to snad nemá jasně daná pravidla.

Ta následná zápletka a jejich vyvíjející vztah asi nebyl překvapením. Ostatně, jak jinak by se to mělo vyvíjet. Takže jsem to tam vše víceméně čekala, ale zklamaná jsem nebyla, i když se to nevyhnulo pár klišé. Další díl si určitě přečtu.

LexiS
LexiS
14.07.2022 4 z 5

Tak po všech těch vilách jsem konečně sáhla taky po knížce s čarodějnicemi a čtení jsem si moc užila.
Budu možná trochu vyčnívat z davu, ale nejvíc se mi z postav líbila Lou s její prořízlou pusou. Asi jsem zrovna potřebovala trošku divočejší hrdinku.
Jediné, co jsem těžce nedávala, tak to bylo sem tam její nelogické chování. Ten zatracený prsten využila všehovšudy snad jen 2x.
Kámen úrazu byl za mě Reid. Ten mi tam neskutečně nesedí, ale zase měl alespoň nějaký vývoj. A jsem zvědavá, co se z něho ještě vyklube.
Další vedlejší postavy moc prostoru nedostaly, tak uvidíme, jestli se to v dalším díle změní.
Francouzské názvy za mě úplně zbytečné, jen mě rozčilovaly.

Dym
Dym
13.07.2022 4 z 5

Od téhle knihy jsem se prakticky neodtrha, dokud jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, a asi právě pro to, jsem se rozhodla nepřečíst si zbývající díly série... sice nevím, co přesně se v nich stane, ale neočekávám nic dobrého...

M.C.SMITH
M.C.SMITH
11.07.2022 5 z 5

Tak tohle mi sedlo. Kniha mne bavila, i když jsem prvních pár stránek trpěla. Bylo to parádní čtení. Jsem spokojená, bylo to příjemné a jediné, co bych mohla vytknout byla vulgarita Lou. Do některých knih se vulgarismy hodí a do jiným ne. Tady se to moc nehodilo a díky bohu to opadlo v průběhu knihy.
Není to kniha, která by nějak lámala rekordy, ale určitě stojí za přečtení. Plno magie, překvapení a šoků. Kniha mi pod rukama ubíhala rychle, bylo to svižné a četlo se to velmi lehce. Podle mne měl děj všechno a ráda si přečtu i další díly.

Kyta
Kyta
03.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Milovníci fantasy si jistě přijdou na své. Holubice a had sice není kniha, ze které byste byli nějak extra unešení (aspoň u mě to tak nebylo), avšak si zaručeně zaslouží přečíst.

Svět v knize je zajímavý. Příběh je zasazen do jednoho francouzského městečka a pro lepší atmosféru zde autorka zakomponovala francouzská pojmenování a sem tam pár výrazů v tomto jazyce. Což se někomu nemusí zamlouvat, jelikož ne každý umí francouzsky. Líbí se mi nápad s rovnováhou v přírodě – když čarodějka chce použít magii, musí to něčím vyvážit, musí něčím zaplatit.

Lou jakožto hlavní postava se mi zpočátku moc nezdála. Absolutně se mi nelíbila její mluva, sprostých slov tam bylo v první třetině knihy požehnaně. Pak jsem sice pochopila, že je to jenom jakási maska neohroženosti a drsnosti, protože nechce svému okolí ukázat, jak uvnitř doopravdy trpí a jak je vlastně zranitelná. Po vysvětlení této skutečnosti jsem pro Lou hned cítila větší sympatie. Ale tedy jak se zpočátku zdála zlá a podlá, to se mi příčilo a ptala jsem se sama sebe, jestli to autorka myslí vůbec vážně. Pak Lou však začalo záležet na jejím muži a začala se snažit. Dala si za úkol přesvědčit Reida, že ne všechny čarodějnice páchají na lidech zlo, že to nejsou jen nějaká stvoření, ale že mají city jako běžní smrtelníci.

Druhá hlavní postava je Reid. Ten žije ve své bublině, je velmi ovlivněný ideologií církve. Je upřímný, čestný, hrdý, ale má také negativní vlastnosti, se kterými pracuje – netrpělivost a výbušnost. Velmi znatelný byl v konverzacích, které vedli, zajímavý kontrast.

Autorce se povedl nápad dát dohromady pomyslné nepřátele, tedy čarodějnici a lovce čarodějnic. Bylo tak zajímavé sledovat, jak si k sobě hledají cestu, jak se začali poznávat a přes postupné sympatie a přitažlivost dospěli až k lásce. Troufám si říct, že jejich vztah je v příběhu klíčový.

Postupně v knize docházelo k překvapivým odhalením, k vysvětlením jistých skutečností a v těchto chvílích jsem autorku obdivovala, jak to vše skvěle vymyslela. O akci zde taky není nouze. Chválím pojmenování kapitol, v dnešních knihách to moc nevídám. Co se mi ale nezdálo, byly scény, kdy se někdo objevil na místě, kde zrovna měl být – bylo to až moc nápadné, takových situací je tam víc.

Kniha skončila otevřeně a já už jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál. Škoda, že hodnocení druhého dílu je tak nízké. Tento si ale zaslouží pěkné 4*.

KuroHaru
KuroHaru
11.06.2022 5 z 5

Pět hvězdiček za čtivost a napětí, i když jsem si všimla, že co se tohoto faktoru týče, zdejší hodnocení se dost rozcházejí.
Co je rozhodně "tahounem" této knihy, je skvěle rozpracovaná milostná linka a postupné uvědomování si ústřední dvojice, že to, co k sobě cítí, není nenávist, ale sympatie a později i láska. Ke konci už je to trochu kýčovité a dochází tomu dech, ale i tak si zřejmě přečtu i další díly, i když mě malinko odrazuje hůře hodnocený druhý díl.

Percabethka
Percabethka
02.06.2022 1 z 5

(SPOILER) Nepropracovaný svět, vulgární hlavní hrdinka, nelogické zvraty a směšná a neuvěřitelná romantická linka. Aby toho nebylo málo, postavy používají slovník 21. století, jedí popcorn a ačkoli se jedná o středověký fantasy svět, mají ve věži pokoje s vlastní koupelnou, kde jim z kohoutků ve vaně i v umyvadle teče horká voda. Podobných nesmyslů jsem tam zaregistrovala nespočet, ale naštěstí jsem je zapomněla. Jako další naprosto nelogická věc mi přijdou samotné čarodějnice - jednu chvíli jsou neskutečně mocné, skoro nesmrtelné a umí vyčarovat úplně cokoli, přitom ale i ve velké početní převaze nejsou schopné porazit skupinu v podstatě nekouzlících lidí, kteří s nimi jdou bojovat bez jakéhokoli plánu. A ačkoli později v knize používají lokační kouzlo, asi je nenapadlo ho použít ty dva roky, kdy hledali Lou. Jednu hvězdu dávám za to, že ačkoli je ta kniha neskutečně špatná, dobře a rychle se čte - i přes kupu gramatických chyb a překlepů.

janka2000
janka2000
30.05.2022 5 z 5

Skvělé fantazy o čarodějnici, která je vlastní chybou necelá žít mezi zabijáky čarodějnic. Víc netřeba říct, snad až na to, že romantická linka je fakt dobrá.

Štítky knihy

pro dívky fantasy pro děti romantika

Autorovy další knížky

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  79%Bohové a monstra

Kniha Holubice a had je v

Právě čtených34x
Přečtených1 413x
Čtenářské výzvě197x
Doporučených137x
Knihotéce581x
Chystám se číst755x
Chci si koupit265x
dalších seznamech14x