Holubice a had

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. První ze dvou dílů čarodějnické fantasy. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4.3541

Holubice a had 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Serpent & Dove, 2019

Kniha Holubice a had

Adél784
předevčírem

Originální fantasy o nesmělém lovci čarodějnic Reidovi a sarkastické čarodějnici Lou, kteří se vezmou a je jen otázkou času, kdy Reid zjistí, že jeho žena je čarodějnice, které on loví a upaluje zaživa na hranici....

Prvních 100 stran se nic moc nedělo, ale pak tam byl zvrat za zvratem. Celkově se v knize vyskytuje mnoho momentů, kdy si člověk řekne "To jako vážně?!".
Lou je skvělá hlavní hrdinka, která má smysl pro humor, pro sprosté slovo nejde daleko, je sakrastická a člověk se s ní prostě nenudí. Reid je upjatý a nesmělý a s Lou se rozhodně nenudil a neměl to s ní jednoduché. Je to klasická hate-love romance.
Miluju postavu Ansela, takže doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru.:)
Naopak Cellii nesnáším..
Určitě by se hodilo varování, že snad každý čtenář dostane při čtení chuť na skořicové šneky...:)

Celkově dávám knize 4/5. Těším se na další díly, už jen ty obálky stojí za to, mít tuhle sérii v knihovně. Ikdyž je kniha v žánru young-adult, tak si myslím, že tuto knihu si užije i čtenář, který tento žánr normálně nevyhledává.

Malá ukázka z knihy:
,,Čarodějnice a lovec čarodějnic spojeni v posvátném svazku manželském. Tenhle příběh mohl skončit jen jediným způsobem. Hranicí a sirkou. Proklínala jsem se za to, že jsem byla tak hloupá a dovolila jsem si příliš se mu přiblížit"

,,Vím, že tomu věříš." řekl Ansel tiše, ,,ale nemůžeš nutit Reida, aby tomu věřil taky." Konečně vzhlédl a v hnědých očích měl hluboký smutek. Smutek, který by někdo v jeho věku vůbec neměl znát. ,,Některé věci se slovy změnit nedají. Některé věci se musí vidět. Musí se zažít."

tomas9591

Z prvních pár stránek na mě spadla silná atmosféra Mexika, a nebo právě Francie, ještě se mi vybavil film Coco od Disneyho.Ženy jsou přestrojené za může, nosí se uplé korzety, obrazy lidí na zdech mají v očích kukátka pro špehování a nikdy nevíte, která z žen je čarodějnice.

Obálka knihy se moc povedla a líbí se mi, celkové výhledové zpracování knihy je hezké. Možná bych ocenil slovníček francouzských slov, ikdyž, přiznejme si, většinu tvořili nadávky. :D
Vulgarismy se v knize objevovaly poměrně hojně, mně to nicméně zase tak nevadilo a neotravovalo, povětšinou to bylo i směšné.
Nenápadně se tedy dostávám k postavám. I když měly osobnost a nebyly vůbec ploché a bez charakteru, nešlo mi se do nich delší dobu, než je u mě zvykem, vžít. Hlavní postava Lou mi charakterově poměrně sedla, byla akční, nepředvídatelná, neprůbojná a pořádně sarkastická, ale autorka ukázala i její druhou stránku, za což jsem byl rád. V některých okamžicích se Lou otevřela a řekla o sobě víc. Někdy mi přišla extrémně nezodpovědná vůči sobě, i přesto, že věděla, že jí hrozilo to nejhorší, co mohlo, se rozhodla vylézt z úkrytu. Kdyby nebylo jejích přátel, ve spoustě situacích by už nemusela být živá. Tohle mi hodně vadilo. :/
Reid je teda pořádný charakter, byl opravdu rázný, někdy upjatý a měl horkou hlavu, nicméně se taky v jistých momentech poodhalil. Žádná z postav to v tomhle světě nemá lehké, a tak jsou jejich životní příběhy těžké. Pro knihu, kde se vyskytuje hate love, nejlepší charakterová kombinace. I ostatní postavy mi jaksi přirostly k srdci, a jakmile se všechny začaly s posunem příběhu sbližovat, přirostly ke mně ještě více.
Některé zvraty týkající se postav mi ale přišly poměrně… nereálné? Myslím, že je to správný výraz. Nechci moc prozrazovat, ani nebudu, jediné, co řeknu, je, že to za mě bylo všechno až moc propojené.
S hate love jsem se v knize ještě nesetkal a moc mě bavilo o tom číst, autorka se na tom podle mě vyřádila
Jak jsem nakousl nahoře, příběh má poměrně silnou atmosféru a svět není plochý. Prostředí Francie bylo pro příběh, za mě, jako dělané, vše sedlo. Jsou tu jak honosné zámky, ve kterých se konají přepychové večírky, tak temné lesy plné tajemných bytostí a čarodějnic.
Co se těch magických bytostí týče, za mě by bylo lepší, kdyby o nich nepadla ani zmínka. Jediné, co se tu mihlo, byla jednostranná zmínka o goblinech - skřítcích, pak přišel tajemný les, ve kterém prý mohly číhat všelijaké tajemné bytosti. Připomíná mi to situace v knihách, kdy se básní a šeptem dramaticky mluví o něčem strašně nebezpečném a silném a ničivém, ale pořád se o tom jen mluví. Nikdy to v průběhu nebylo ukázáno, nějaká scéna či demonstrace. Působí to pak na mě buď jako zatím nevyužitý potenciál (který snad bude naplněn v dalších dílech), nebo úmysl autorky to v příběhu jen zmínit, aby se neřeklo, z čehož úplně radost nemám.
Byl jsem zvědavý, jak moc bude propracovaný magický systém v knize, jestli bude mít nějaká pravidla a jak bude fungovat. A bylo to zpracované moc dobře, magie měla své meze a byla rozmanitá. Jediné, co mi ale nesedí, je, že Lou při používání své magie musela vždy něco obětovat, ale v knize tak někdy udělá, a někdy ne. Čtenář se prostě nedozví, jestli něco obětovala. Opět jsem se bál, aby čarodějnice nebyly mocné a nelítostné jen z povídek a z toho, co se povídá. To se díkybohu nestalo a v těch skoro pět seti stranách toho bylo pro mě tak akorát.
Co se délky týče, tak si myslím, že to bylo poměrně delší, ale nevadilo mi to a četlo se to dobře.
Přečtení dalšího dílu zvážím, měl by vyjít za pár měsíců, takže bych si příběh mohl i docela pamatovat. Z anotace mě příběh moc neláká, ale díky postavám to ještě zvážím.

Ivet_V

Trochu mě to zklamalo, asi to bylo moc vysokým očekáváním. Děj mě moc nezaujal, ale o to byli lepší hlavní hrdinové a jejich romantická linka. Lou jsem si sice neoblíbila hned od začátku, ale postupně se to zlepšovalo. Líbil se mi hlavně ten její sarkasmus. Reida jsem si oblíbila skoro okamžitě. Bylo super ho pozorovat při postupném měnění charakteru k lepšímu během příběhu. A taky musím pochválit, jak autorka dokázala vymyslet tak originální kouzlení.

Adee.K

Skvělá knížka. Můžu říct, že díky holkám z Humbooku jsem měla dost vysoká očekávání, ale knížka mě nezklamala. Prostě boží. A ta romantická linka byla tak milá a roztomilá, dokonalost.

Damonka12

Tohle byla dokonalost, hate to love romantika, znepřátelení, odhalování tajemství .... skvělý svět. Můžu jedině doporučit.

Libris_Na_Ex

4,5/5
Takhle má vypadat romantická fantasy. Magie a svět tady není zbytečně moc komplikovaná a překombinovaná, zároveň ale dává smysl a romantická linka je díky němu silnější a zajímavější.
Hlavní hrdinové mají svůj charakter a navzájem se krásně doplňují. Stránky vám pak mizí pod rukama a najedou jste na konci. Takže už se nemůžu dočkat dalšího dílu a ať už je březen, prosím.

Soulmate

Pro mě osobně je kniha velkým zklamáním. Celý příběh je dost nelogický, má spoustu děr a přišlo mi, že občas autorka zapomněla, co si vlastně vymyslela. Například prsten, který ji dokáže zneviditelnit. Když ho může použít a situace si to vyloženě žádá, tak to nepoužije. :D To samé ten důvod sňatku, kterému jsem nevěřila. Postavy si autorka přesouvá, jak se jí zlíbí. A ta vychvalovaná insta romantika? Tak z toho už jsem asi vyrostla. Takhle si já romantiku tedy nepředstavuji, ale co já vím, že. Hlavní hrdinka mi bohužel nebyla sympatická... Taková sprostá bad girl, která má víc zkušeností než lovec čarodějnic. Takže zklamání.

Libris_Na_Ex

4,5/5