Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1151 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

midone
09.04.2022 5 z 5

Hledala jsem, romantiku a fantasy svět s trochou té akce jako třešničkou na dortu. Co jsem chtěla, jsem taky dostala.

Nasko
03.04.2022 3 z 5

Holubice a had je moc zajímavá young adult fantasy s příjemnou romantickou linkou a neotřelou magií. Přesto mi na tom ale pár věcí vadilo.

1. Furt všichni lezou po střechách jako kdyby se nechumelilo, neustále někdo někam šplhá a obecně to vypadá jako příběh zasazený do světa šplhací PC hry Assassin's Creed. Bylo tam toho lezení moc. Zároveň je v knize explicitně zmíněno, že hlavní hrdina je vysoký a svalnatý, takže může vážit dejme tomu tak 115 kilo minimálně. Úplně vidím, jak metrákový borec kráčí po doškové střeše, načež se ozve "křup" a skončí v kuchyni nic netušících chudáků, co tam dole bydlí. Ehm. Nope.

2. Některá slovíčka byla ponechána asi pro atmosféru ve francouzštině, ale mně to přišlo jako velmi rušivý prvek a lezlo mi to na nervy.

3. Strašně moc náhod na jednou, furt je někdo ve správný čas na správném místě.

4. Hlavní hrdinka mi přijde děsně hloupá. Ne v takovém tom akademickém slova smyslu, titul z literatury bych od ní ani nečekala, ale u člověka z ulice bych teda předpokládala nějaký ten selský rozum, který tam taky vůbec není. Zachraňuje to celou dobu její pohledný lovec čarodějnic, Reid.

5. Chápu, že v young adult se nemůže úplně házet nepěknými označeními pro prostitutky, ale od dospělého muže jsou nadávky jako "ty nechutná malá holko" kapku k smíchu, sorry. Tohle měl ale možná spíš nějak líp pojmout překladatel. Nemyslím, že to bude vina autorky.

Takže tomu dávám 3 hvězdy, ale další díl si určitě přečtu. Určitě mě zajímá, co bude dál.

Lavina
26.03.2022 5 z 5

Krásná kniha... Čekala jsem až budou všechny díly a pustila se do ní a jsem ráda... Hodně napětí, zvratů, lásky, překvapení a humoru což bych ani v tomto světě nečekala. Svět čarodějnic je skvělý, dobre vymyšlený ... Hned jdu na další díl. Mohu jen doporučit.

MollyCornelia
14.03.2022 5 z 5

Holubice a had je za mě výborná romantická čarodějnická fantasy s originálním magickým systémem, nevšedními postavami a dávkou sarkasmu a humoru. Do knihy jsem se začetla velmi rychle a děj odsýpal celou dobu příběhu. Několikrát jsem se smála, držela jsem palce hlavním hrdinům a valila oči nad zvraty ke konci knihy. Fungování magie je hodně drsné, ale logické a nevšední. Romantická linka se mi velmi líbila, zamilovala jsem si Lou, Reida, Coco i Ansela a přestože byla romantika předvídatelná, zvraty jsem až na jeden neuhodla. Nemám absolutně nic, co bych mohla Holubici a hadovi vytknout.
Doporučuji mládeži od 15 let, milovníkům romantiky, románů a fantasy literatury.
5*/5*

petusska01
04.03.2022 2 z 5

Ach no, čarodejnice. Nie je to úplne môj obľúbený námet. Ale dala som príbehu šancu, nakoľko nemám rada neuzavrete veci, samozrejme musím prečítať všetky diely. K prvému mám také rozporuplné pocity - na jednu stranu, začítať sa bol problém. Potom som sa relatívne aj pobavila pri situáciách Lou plus Reid, bolo to milé ako si k sebe hľadali cestu. Koniec a teda oslava štedrého večera ma nijak zvlášť neuchvátili. Tie čarodejnícke veci okolo ma nechytili, ale postavy som si relatívne obľúbila, zaujali ma, takže čítam ďalej. Ale myslím, že o nič by som neprišla ak by som sa do toho nepustila. Uvidíme.

Pollbooks
03.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Holubice a had se velmi rychle stala mojí oblíbenou čarodějnickou sérii a ani při rereadingu se to nezměnilo.
Hlavní protagonistka Lou je prostě živel, její chování, mluva vůbec neodpovídali tomu jak by se žena měla chovat, často jsem se jejím výlevům chechtala.
Co se týče Reida, pohledného lovce čarodějnic, ten si v hodně případech zasloužil můj soucit, mít za manželku Lou musí být pěkná jízda a on se s tím vypořádal skvěle.
Chemie mezi nimi byla téměř hmatatelná, příjemná a přesně taková jakou v knihách mám ráda. Pořád ale řešili nějaké problémy, nebylo to zbytečné vyumělkované.
Nebylo to plné sexuálních scén ( viz SJM ), bohatě stačila ta jedna, narážky to totiž skvělé vybalancovali.

Za mě doporučuji všem kteří chtějí sáhnout po vtipné fantasy, která není plná nesmyslných sexuálních scén a přehnaného cukrování mezi hlavními hrdiny.

ilona3471
01.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Holubice a Had: První kniha z třídílné série o čarodejnicích a Chasseurů i cíkrvi. O lovcích kteří loví a upalují čarodějnice protože si o nich myslí že jsou monstra a bojí se jich.! Tento příběh vypráví o čarodějnici Lou která za sebou 2 utekla ze svého domova před matkou Morgane. Která ji chtěla zabít. Lou se skryla v ulicích Cesarine. V té ulici se shledala se svojí kamarádkou. Coco, Lou pomohla utéct z království Chasseurů. V tom okamžiku Lou zajmou jako vězně. Uvidí kapitána Chasseurů Reida Lovce Čarodějnic. Ale zákeřný úskok je nečekaně spojí ve svatosti manželství. Reid ale neví že Lou je čarodějnice! Lou mi byla hodně sympatická,byla vtipná i k Reidovi jak mu říkala Chassiku. A dělala si z něj legraci. Reid chtěl mít všechno pod kontrolou a sympatický mi byl v půlce knihy. Ansel šestnáctiletý chasseur měl rozkaz od Reida hlídat Lou aby Neutekla z pevnosti Chasseurů. Tato postava mi byla sympatická. Tuto knihu jsem přečetla za 3 dny a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Obálka knihy je moc krásná.
Holubice je lovec Reid a Had Je čarodějnice Lou. Tuto knihu Doporučím lidem kteří rádi čtou romanci fantasy i scifi knihy. Tuto knihu hodnotím 10/10. Ihned šáhnu po 2 dílu Krev a Med z této úspěšné série o lovcich chasseur a čarodějnic.

Julinka679
26.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Tohle si nechám líbit!
Vítejte ve světě kde čarodějnice patří na hranici, kde se čarodějnice loví a kde se najdou idioti, kteří čarodějnici nepoznají ani když si ji vezmou! :D
Hlavní hrdinka Louise, pardon Lou, je drzá čarodějnice, která pro sarkasmus, ironii a sprostá slova nechodí daleko a z jejího slovníku by se mnozí styděli.
Reid je její protiklad, upjatý lovec čarodějnic, který snad ani nezná slovo zábava a Lou ho dohání k šílenství... Neměl si ji brát ale co měl dělat že?!
Lou samozřejmě svému manželovi neřekla kdo nebo čím je takže když se to Reid dozví tak se zachová jako naprostý kretén ale nakonec se vzpamatuje a půjde ji osvobodit ze spárů její fanatické matky, která svou dceru chce obětovat, tak jak ji chtěla obětovat už před mnoha lety než Lou od ní utekla.

Skvělé fantasy, které je vtipné, má pomalou romantickou linku a buď knížku budete milovat nebo nenávidět. Já jsem samozřejmě první tým.

Hodnotím 4,5* a naprosto doporučuji :-)

Niu
19.02.2022 3 z 5

Než jsem se dostala zhruba do půlky, myslela jsem si, že knihu odložím. A to sice kvůli hlavní hrdince, která byla nesnesitelná. Proč musí být všechny hlavní hrdinky v nových knihách tak sprosté? Nebo že by to bylo překladem? Je pravda, že čeština je dost květnatá, ale myslím, že by se to bez nadávek obešlo, nebo alespoň nahradilo francouzskými překlady, aby to nebilo tak do očí. Začátek knihy byl pro mne jeden velký chaos a postavy vedly nepochopitelné dialogy, pokud došlo k akci, byla zmatečně popsaná (což se trochu neslo dílem dále). Od půlky, kdy hlavní postava vystřízlivěla a verbálně dospěla, se to dalo číst a musím říct, že jsem napětím nedýchala a knihu neodložila. Věci do sebe začaly zapadat a ano, tohle byl pěkný příběh čarodějnice a lovce čarodějnic.

MedvidekS
15.02.2022 5 z 5

Fantasy čtu dvakrát do roka, takže nemůžu porovnávat. Nicméně tento příběh se mi velice líbil a postavy jsem si oblíbila. Jediné co se mi nelíbilo, byly někdy až přehnané vulgarismy. To mi tam prostě nesedělo.

Nicole_Emma
06.02.2022 5 z 5

Za mě po dlouhé době úžasné fantasy. Děj vás od začátku vtáhne a až do konce nepustí. Velmi oceňuji komplexní a originální zápletku, nečekané zvraty a humor prostupující celou knihou. Nadšená jsem také z postav, které si prostě nelze nezamilovat. První díl nasadil laťku vysoko, jsem tedy zvědavá na pokračování.

Hatshepsut
29.01.2022 5 z 5

Určitě doporučuji, velmi dobře napsaná fantasy! Příběh má originální prvky, je zde romantická i vtipná linka mezi hlavními postavami a nudit se rozhodně nebudete. Nemyslím, že by žánr byl pro děti. Jinak velmi hodnotím obal knihy, nádherně zpracovaný. Těším se na další díly!

Javik
29.01.2022 5 z 5

Holubice a had je skvělá kniha. Perfektní young adult s prvky hate to love, dokonale zpracovanými postavami, zasazenými do fantasy středověku s nádechem francouzské kultury.

Bylo až neuvěřitelné jak opravdové, autentické a originální postavy autorka dokázala vytvořit. Lou není ta dokonalá všemocná hlavní hrdinka co vždy vše vyřeší na první dobrou. Její sprostá mluva, rozpustilé chování, paličatost, občas náznak sobeckosti ovšem stále laskavé srdce, z ní dělají dokonale nedokonalou hlavní hrdinku, kterých není nikdy dost. Také postupem času můžeme vidět, že ač nám na začátku přišla jako nepřístupná záporačka, za tou vší fasádou hnízdí strach a křivdy které ji dovedly ke krapet bezcitnému životu.

Reid je její pravý opak. Zatímco Louin život se skládá z chaosu, Reid má v životě pořádek. Nezpochybňuje nastavený řád, neporušuje zákony, nejí sladké, nemluví sprostě. Což přímo vybízí k setkáni těch dvou. Navíc když nechce připustit že by i čarodějka mohla být bytost. Ale sakra, i když takhle zní jako prvotřídní nadutej blbec, Reid je zlatíčko. Je roztomilej svou nevinností, kterou Lou tak krásně kazí. Je oddaný svým slibům což je obzvláště úcty hodný. Je ochranitelský a starostlivý. Je extrémně vysoký což je k nakousnutí. Zkrátka ty dva svedl osud z důvodů, které nám jsou dokonale ukázány.

Ansel je méďa. Rozhodně nejčistší a nejnevinnější postava série, ovšem jeho otevřená mysl a dobré srdce krásně zapadají do naší skvadry. Beau který se ze začátku tváři jako blbec je nakonec celkem týmovej hráč, ovšem jeho potenciál zatím nebyl využit. A Coco. Oddaná přítelkyně, která udělá cokoliv pro vaši záchranu. Co víc si přát. Přišla mi příjemně záhadná, chytrá a mocná.

Děj krásně běží, je dynamický a hezky rozvržený. Francouzký nádech příběhu dodává třešničku díky které se od příběhu těžko odtrhává.

Kniha mě zvábila hlavně svou překrásnou obálkou a rozhodně nelituji že jsem po knize hned skočila, jelikož to byla jízda s příjemnou intenzivní romantickou linkou.

Troufám si tedy tvrdit že pro milovníky fantasy a young adult je tato trilogie naprostým základem. Nebo naopak pro úplné začátečníky, co chtějí ozkoušet nový styl čtení, bych doporučila Holubici a Had vsadím se, že si díky této knize spoustu nováčků zamilovalo young adult literaturu.

Ayen
29.01.2022 5 z 5

Vtipné, sprosté, vzrušující ... já vám nevím, co dál k tomu dodat. Lou jsem si zamilovala hned od začátku a s Reidem tvoří dokonalou dvojici. Příběh mě uchvátil a nepustil do poslední stránky. Netáhne se, protože v každé kapitole vás čeká nějaká akce či zvrat. Jediné co mně cuchalo nervy, byla spousta překlepů a chyb v textu.

Kaila146
16.01.2022 4 z 5

Super nápad i příběh, jen jsem se měla trochu problém ze začátku začíst. A zajímalo by mě, co se stalo s Basem...

šneki
14.01.2022 3 z 5

Vzhledem k všeobecnému vychvalování jsem čekala něco víc. Ze začátku bylo napětí mezi hlavními postavami skvělé, ale pak se jaksi zastavil děj a všechno se to spustilo až zase ke konci. Bohužel jsem během prostřední části lehce ztratila chuť a už ji nenašla. Další díly si asi i kvůli špatným recenzím nepřečtu, ačkoliv mě mrzí, že musím zanevřít na tuto sérii, neboť ze začátku jsem byla skutečně zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet.

LenkaPet
11.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hned pokračuji na další díl. Doporučuji

Njangu
01.01.2022 5 z 5

Tato série mě zaujala svojí obálkou - jako že opravdu hodně. Vybírám si spoustu knížek vizuálně. Už asi tak vím, co mě opravdu zaujme. Měla jsem jí nachystanou už dlouhou dobu a když krátce před Vánoci vyšel poslední díl, tak na vánoční svátky, to pro mě byla jasná volba. A navíc ty typicky vánoční obálky? Že? :) Už první díl mě nezklamal. Byla jsem nadšená a fakt jsem ráda, že jsem se do této série nepustila dřív. Asi bych měla další problém s nedočtenou sérií. Úžasně zpracovaný děj, postavy mám ráda všechny i ty špatné, prostě k příběhu patří. Lou je super, zamilovala jsem si tu její prostořekost a spontánnost. Doufám, že spisovatelka udrží kvalitu a i ve druhém díle se zasměju a užiju si pořádnou jízdu.

Josefie
01.01.2022 4 z 5

K YA fantasy knihám jsem dost skeptická, ale u Holubice a hada jsem být nemusela. Konečně něco aspoň trochu originálního a romantická linka v knize vám nebude lhostejná.
Strhávám jednu hvězdičku za pomalejší začátek a trapnost některých částí (zapříčeněné hlavně Lou a její "drsnou" povahou)

buffy5235
27.12.2021 5 z 5

Moc krásná kniha s originálním nápadem. Děj se rychle četl, zvraty byly originální a postavy měly velmi dobře popsanou charakteristiku. Jediné co mně trochu zklamalo byla ta veřejná nehoda kvůli níž se museli vzít, přičemž si myslím, že to autorka mohla lépe promyslet. I tak ale knížce dávám plný počet hvězdiček, protože na tak zábavný příběh mockrát nenarazíte.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992