Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1151 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

chodícírohožka
26.10.2022 4 z 5

Kniha s krásnou obálkou, ne úplně špatnými postavami a celkem dobrým dějem. Jasně, hlavní hrdinové mi občas lezli na nervy, některé věci a scény působily poněkud přehnaně a ne všechno autorka vysvětlila, ale příběh byl čtivý, místy napínavý a vtipný a já si ho docela užila.

PetraKysova
11.10.2022 4 z 5

Musím povedať že ma kniha veľmi milo prekvapila. Pekne spracovaný koncept o čarodejniciach. Trošku mi chýbal opis viacerých čarodejných covenov a viac pochopenie mágie ale inak super. Bavili ma obaja hlavný hrdinovia a bolo super čítať si oba pohľady a krásne sledovať ako sa ich vzájomný vzťah menil. Zaujímalo by ma z akého času a miesta je daná kniha. Velmi dobre vykreslené aj vedľajšie postavy. Coco bravúrna a Ansel tiež. Za mňa prekvapivé kto bol otcom Lou. Jej mama je dosť veľká mrcha. Som zvedavá ako to bude ďalej napredovať. A dúfam že niekto zabije toho Jeana Luca alebo ako sa volal neznášam ho. Knihu rozhodne odporúčam, skvelá fantasy ooddychovka.

Sss708
07.10.2022 4 z 5

Je to taková fantasy romantika.Moc jsem se bavila a určitě si přečtu pokračování.

retro-tessa
27.09.2022 5 z 5

Příběh o čarodějnicích. Tahle knížka mě mile překvapila. Příběh byl plynulý, akční, vtipný a rozhodně si postavy zamilujete. Především Lou s Reidem. Jejich hatelove byla dokonalá.
Knížku jsem přečetla poměrně rychle na své pracovní i osobní možnosti. Rozhodně doporučuji

Xemerius
30.08.2022 5 z 5

Super Holubici a hada bych shrnula asi takto: Co to Lou ZASE provádíš???

Thalin
26.08.2022 4 z 5

Taky jsem udělala změnu a sáhla po knize věnující se čarodějnicím. A rozhodně mě zaujala. Dobře se mi četla, postavy byly dobře napsané, bylo to proložené humorem. Místy lehce buranským, ale co od zlodějky čekat?
Lou není typem hrdinky, která žije vlivem kast na hranici chudoby, nějakou náhodou se dostane k princi nebo v sobě objeví schopnosti, které z ní udělají klíč k válce nebo drahocenný artikl. Lou ví, že je čarodějnice a co ji kvůli původu hrozí a proto žije tak jak žije. A to se mi tam líbilo. A že byla hrubá? Co kdo čeká za jemné chování od holky, která žije na ulici a okrádá lidi? Pro jednou to holt nebyla uhlazená slušňačka, kterými je tenhle žánr protkaný.
Reid byl ze začátku trošku osina v zadku, ale to bylo zřejmě schválně, měl tak být vychovaný a jeho hnací motorem byl lov čarodějnic. Jejich kočkování se mi líbilo, hlavně přístup Lou, která k němu nechovala tak hořkou zášť, spíš ho neustále provokovala, takže i když se zrovna nic moc nedělo, bylo to aspoň proložené vcelku vtipnými situacemi ala Prsatá Lidka.

Jen jsem trošku ze začátku bojovala s představivostí. Pořád jsem ten děj měla zasazený do Paříže koncem devatenáctého století nebo na mě aspoň tak popisky a chování některých postav působily. Jen nevím, jestli správně (asi i kvůli, lehce rušivé, francouzštině). Ostatně tam bylo pár vyloženě moderních narážek a věci. Ale zase, je to fantasy. Ne každá kniha, kde není technika, nosí se korzet a žije se na hradě, musí nutně zapadat do představy reálného středověku a tudíž jde podle někoho o nelogické nesmysly.
Proč? Je to vymyšlený svět. I kdyby měli letadlo, nezapadalo by to tam, ale klidně by to tam být mohlo. Je to fantasy a to snad nemá jasně daná pravidla.

Ta následná zápletka a jejich vyvíjející vztah asi nebyl překvapením. Ostatně, jak jinak by se to mělo vyvíjet. Takže jsem to tam vše víceméně čekala, ale zklamaná jsem nebyla, i když se to nevyhnulo pár klišé. Další díl si určitě přečtu.

LexiS
14.07.2022 4 z 5

Tak po všech těch vilách jsem konečně sáhla taky po knížce s čarodějnicemi a čtení jsem si moc užila.
Budu možná trochu vyčnívat z davu, ale nejvíc se mi z postav líbila Lou s její prořízlou pusou. Asi jsem zrovna potřebovala trošku divočejší hrdinku.
Jediné, co jsem těžce nedávala, tak to bylo sem tam její nelogické chování. Ten zatracený prsten využila všehovšudy snad jen 2x.
Kámen úrazu byl za mě Reid. Ten mi tam neskutečně nesedí, ale zase měl alespoň nějaký vývoj. A jsem zvědavá, co se z něho ještě vyklube.
Další vedlejší postavy moc prostoru nedostaly, tak uvidíme, jestli se to v dalším díle změní.
Francouzské názvy za mě úplně zbytečné, jen mě rozčilovaly.

Dym
13.07.2022 4 z 5

Od téhle knihy jsem se prakticky neodtrha, dokud jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci, a asi právě pro to, jsem se rozhodla nepřečíst si zbývající díly série... sice nevím, co přesně se v nich stane, ale neočekávám nic dobrého...

M.C.SMITH
11.07.2022 5 z 5

Tak tohle mi sedlo. Kniha mne bavila, i když jsem prvních pár stránek trpěla. Bylo to parádní čtení. Jsem spokojená, bylo to příjemné a jediné, co bych mohla vytknout byla vulgarita Lou. Do některých knih se vulgarismy hodí a do jiným ne. Tady se to moc nehodilo a díky bohu to opadlo v průběhu knihy.
Není to kniha, která by nějak lámala rekordy, ale určitě stojí za přečtení. Plno magie, překvapení a šoků. Kniha mi pod rukama ubíhala rychle, bylo to svižné a četlo se to velmi lehce. Podle mne měl děj všechno a ráda si přečtu i další díly.

Kyta
03.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Milovníci fantasy si jistě přijdou na své. Holubice a had sice není kniha, ze které byste byli nějak extra unešení (aspoň u mě to tak nebylo), avšak si zaručeně zaslouží přečíst.

Svět v knize je zajímavý. Příběh je zasazen do jednoho francouzského městečka a pro lepší atmosféru zde autorka zakomponovala francouzská pojmenování a sem tam pár výrazů v tomto jazyce. Což se někomu nemusí zamlouvat, jelikož ne každý umí francouzsky. Líbí se mi nápad s rovnováhou v přírodě – když čarodějka chce použít magii, musí to něčím vyvážit, musí něčím zaplatit.

Lou jakožto hlavní postava se mi zpočátku moc nezdála. Absolutně se mi nelíbila její mluva, sprostých slov tam bylo v první třetině knihy požehnaně. Pak jsem sice pochopila, že je to jenom jakási maska neohroženosti a drsnosti, protože nechce svému okolí ukázat, jak uvnitř doopravdy trpí a jak je vlastně zranitelná. Po vysvětlení této skutečnosti jsem pro Lou hned cítila větší sympatie. Ale tedy jak se zpočátku zdála zlá a podlá, to se mi příčilo a ptala jsem se sama sebe, jestli to autorka myslí vůbec vážně. Pak Lou však začalo záležet na jejím muži a začala se snažit. Dala si za úkol přesvědčit Reida, že ne všechny čarodějnice páchají na lidech zlo, že to nejsou jen nějaká stvoření, ale že mají city jako běžní smrtelníci.

Druhá hlavní postava je Reid. Ten žije ve své bublině, je velmi ovlivněný ideologií církve. Je upřímný, čestný, hrdý, ale má také negativní vlastnosti, se kterými pracuje – netrpělivost a výbušnost. Velmi znatelný byl v konverzacích, které vedli, zajímavý kontrast.

Autorce se povedl nápad dát dohromady pomyslné nepřátele, tedy čarodějnici a lovce čarodějnic. Bylo tak zajímavé sledovat, jak si k sobě hledají cestu, jak se začali poznávat a přes postupné sympatie a přitažlivost dospěli až k lásce. Troufám si říct, že jejich vztah je v příběhu klíčový.

Postupně v knize docházelo k překvapivým odhalením, k vysvětlením jistých skutečností a v těchto chvílích jsem autorku obdivovala, jak to vše skvěle vymyslela. O akci zde taky není nouze. Chválím pojmenování kapitol, v dnešních knihách to moc nevídám. Co se mi ale nezdálo, byly scény, kdy se někdo objevil na místě, kde zrovna měl být – bylo to až moc nápadné, takových situací je tam víc.

Kniha skončila otevřeně a já už jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál. Škoda, že hodnocení druhého dílu je tak nízké. Tento si ale zaslouží pěkné 4*.

KuroHaru
11.06.2022 5 z 5

Pět hvězdiček za čtivost a napětí, i když jsem si všimla, že co se tohoto faktoru týče, zdejší hodnocení se dost rozcházejí.
Co je rozhodně "tahounem" této knihy, je skvěle rozpracovaná milostná linka a postupné uvědomování si ústřední dvojice, že to, co k sobě cítí, není nenávist, ale sympatie a později i láska. Ke konci už je to trochu kýčovité a dochází tomu dech, ale i tak si zřejmě přečtu i další díly, i když mě malinko odrazuje hůře hodnocený druhý díl.

Percabethka
02.06.2022 1 z 5

(SPOILER) Nepropracovaný svět, vulgární hlavní hrdinka, nelogické zvraty a směšná a neuvěřitelná romantická linka. Aby toho nebylo málo, postavy používají slovník 21. století, jedí popcorn a ačkoli se jedná o středověký fantasy svět, mají ve věži pokoje s vlastní koupelnou, kde jim z kohoutků ve vaně i v umyvadle teče horká voda. Podobných nesmyslů jsem tam zaregistrovala nespočet, ale naštěstí jsem je zapomněla. Jako další naprosto nelogická věc mi přijdou samotné čarodějnice - jednu chvíli jsou neskutečně mocné, skoro nesmrtelné a umí vyčarovat úplně cokoli, přitom ale i ve velké početní převaze nejsou schopné porazit skupinu v podstatě nekouzlících lidí, kteří s nimi jdou bojovat bez jakéhokoli plánu. A ačkoli později v knize používají lokační kouzlo, asi je nenapadlo ho použít ty dva roky, kdy hledali Lou. Jednu hvězdu dávám za to, že ačkoli je ta kniha neskutečně špatná, dobře a rychle se čte - i přes kupu gramatických chyb a překlepů.

janka2000
30.05.2022 5 z 5

Skvělé fantazy o čarodějnici, která je vlastní chybou necelá žít mezi zabijáky čarodějnic. Víc netřeba říct, snad až na to, že romantická linka je fakt dobrá.

Marry123
30.05.2022 5 z 5

Tuhle krásku už mám dlouho. A zjistila jsem že jsem ji i kdysi začala číst, ale nakonec jsem ji odložila :D nevím proč. Každopádně mě velmi mile překvapila. Bála jsem se že mi Lou i Reid nebudou moc sympatičtí, ale světe div se, nebylo tomu tak. Oba jsem si oblíbila i když je Reid tak trošku nerváček. Určitě se hodlám pustit do dalšího dílu, který nemá sice moc valné hodnocení, ale i tak jsem na to zvědavá.

Katka_Malfoy
29.05.2022 4 z 5

Celkově se mi to líbilo, určité kapitoly jsem zbožňovala. Ale ten konec? Byl takový zvláštní. Zmatený.

A to nemluvím o romantické lince, které jsem vůbec nevěřila. Chápala bych vznik přátelství. Jen nechápu, kde vzali slova: ,,Miluju tě."

Wimmerka
23.05.2022 5 z 5

Ač byl začátek trochu pomalejší a moc sem nepobírala, co se děje, nakonec se to rozjelo a já se od knížky nemohla odtrhnout. Ve zkratce čarodějnická fantasy se skvělou romantickou slowburn linkou, která se krásně vyvíjí celou knihou. Přímo do "fantasy" světa se tedy z počátku moc nepodíváme, jelikož naše hlavní hrdinka Lou od čarodějnic utíká a skrývá se. Zcela to však vynahrazují její sakrastické odpovědi a nově vznikající vztah s jejím úhlavním nepřítelem - Reidem, lovcem čarodějnic. Velká část knihy se věnuje především vývoji jejich vztahu, přichází ale i mnoho zvratů a nakonec se dostanete i přímo do středu čarodějnického světa, ze kterého doufám v dalších dílech dostaneme mnohem více.
Celkově jsem si knížku vážně užila, romatická linka byla skvělá, hlavní postavy stejně tak a příběh nikde neváznul. Občas mi tedy akorát přišlo, že ne všechno bylo dostatečně vysvětleno, najednou to tak prostě bylo a já listovala zpátky v domění, že jsem přeskočila pár stránek.

Konfu97
01.05.2022 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se chystala už dlouho.. A konečně jsem k ní dostala. A rozhodně nejsem zklamaná. Občas tam na mě bylo až moc sprostých slov, ale jinak je příběh opravdu super. Akce, láska, temná minulost.. Vše, co do fantasy světa patří. :)

petrulka
24.04.2022 5 z 5

Naprostá nádhera, přečteno za víkend, vůbec jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Začátek je rozpačitý, zmatený, ale od okamžiku sňatku je to jedna velká jízda. Zajímavé je téma, čarodějnice, lov na ně náboženskými fanatiky, ale hlavní tahoun téhle knihy jsou Lou a Reid. Obě postavy se opravdu povedly, jsou uvěřitelné, zároveň není děj přeslazený. Číst jsem začala včera ráno a dnes odpoledne otvírám druhý díl.

wotana
21.04.2022 2 z 5

Za mě teda nic moc, hlavní hrdinka mi vůbec nesedla, celou knížku se mi spíš protivila, než abych si ji oblíbila. Knížku jsem několikrát odložila, byly chvíle, kdy mě čtení absolutně nebavilo. Mám koupené i další dva díly, ale zatím se do nich teda pustit nechci. Škoda, aspoň že obálka je krásná.

EvelynChatte
11.04.2022 3 z 5

Lou je čarodějnice. Lou utekla od nehezké budoucnosti. Vlastně žádné budoucnosti.
Reid zaslíbil svůj život církvi. A stal se lovcem čarodějnic.
Zdánlivě nesourodá dvojice, po pár peripetiích, spojí svůj život v manželství.
A tím to vlastně všechno začíná.
Příběh se mi líbil. Kniha byla čtivá. Trochu mi vadilo střídání rolí vypravěče, ale nebylo to nic zásadního. Opět se jedná o milostný příběh dvojice, která se z počátku moc nemusí. Námět není úplně inovativní, ale bavil mě. Všechno fungovalo, oba hlavní hrdinové byli sympatičtí. Styl psaní mi sednul. Knihu mohu doporučit jako příjemnou oddychovku.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992