Krev a med přehled

Krev a med
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462688/bmid_krev-a-med-LTQ-462688.jpg 3 476 476

Holubice a had série

< 2. díl >

Lou, Reid, Coco a Ansel prchají před čarodějným společenstvím, královstvím i církví – a nemají se kde ukrýt. Aby se jim podařilo zmizet před zástupy čarodějnic a jednotkami chasseurů, potřebují spojence. Ty nejsilnější. Pro své bezpečí však musejí něco obětovat, a tak se skupina rozdělí. Zatímco se Lou a Reid mezi sebou snaží uzavřít rozšiřující se propast, zlá Morgane spřádá smrtící hru na kočku a myš. A je odhodlaná zničit to nejcennější, co mají…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Blood &amp; Honey , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krev a med. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (119)

Radovan_R
28.04.2024

Druhý díl se nečetl tak dobře jako první. Podle mé zkušeností je u vícedílných prací nejlepší vždy první díl i když i ty následné jsou výborné. Tady ale druhá část tak nějak nemá šťávu a řada věcí je zahalená nejasnostmi, které se vysvětlí až úplně na konci. A konec vlastně není, protože přijde další díl, kde to ještě asi bude pěkně drsné. A paličatost Reida ve vztahu k magii člověku úplně hýbe žlučí, mít ho po ruce, praštím ho palicí.
Taky se mi zdá, s korekturou se vydavatel moc nezatěžoval - časté jsou záměny jsem za jsme nebo naopak, pár slovíček chybělo, což ztěžuje správné pochopení textu.
Do třetího dílu se mi moc nechce (i kvůli délce), i když zvědavost, co z toho bude, tady je.

Akléda_
28.02.2024 2 z 5

Číst pokračování série po čtyřech letech není dobrý nápad. Už vůbec ne když se autorka rozhodla ze dvou dílů udělat tři. A v žádném případě to není dobré když se podíváte na to hodnocení tady. Tohle je ukázkový příklad vycpávkové knihy. Přes 400 stran jsem byla svědkem toho, jak se pořád někam putuje a hledají se spojenci abych na konci dostala... Vůbec nic!? Jako haló, já se chtěla tomu konci vysmát jak moc zoufalá jsem byla. I když jsem si Lou a Reida v prvním díle oblíbila, tady si moc nepolepšili. Jako samostatné jednotky mi nějak nefungovaly a když byly spolu tak buď byli tak moc roztomilí, že to k nim ale vůbec nešlo a nebo byli tak moc na nože, že jsem si přála ať se fakt radši pozabíjí navzájem. Jako jo, četlo se to dobře a utíkalo mi to, díky bohu, ale jinak? Romantika která v prvním díle fungovala se tady taky někam vytratila a mě tak zůstal jen svět, který už jsem ale znala z prvního dílu. Takže jsem měla prostě jen nekončící popis toho jak se hledají spojenci a spřádání plánů, aby z toho pak nic nebylo. Z jedné postavy se vyklube vlastně někdo jiný, udělá se bububu a konec. Zbytečně přidané drama, které jsem absolutně nepochopila a hlavně ve mně nic nevyvolalo tomu taky nepomohlo. Jo, konce autorka docela umí, pamatuju si, že pár posledních vět mě v prvním díle taky překvapilo, tady tomu bylo stejně. To byla snad jediná věc v celé knížce, kterou jsem nečekala a byla dobrá. Ale co bude autorka vymýšlet v té trojce, zvlášť když je ještě delší? Fakt nevím. Přečtu si to? Asi jo. Zbývá mi přeci jen už jen jedna knížka a po tom konci chci vědět co bude dál. Že bych si ale nějak obzvlášť užila přes 400 stránek ničeho, to fakt ne. Autorka psát umí, postelové scény by jí taky šly, jen nechápu proč to tak natahuje a pohřbila to pod hordou zbytečných popisů. Snad její budoucí tvorba bude kratší.


Nikidree
24.01.2024 2 z 5

Tak toto bylo velké zklamání. Ačkoliv mě první díl nějak víc oslovil až v poslední třetině, mohla jsem alespoň s klidem říct, že byl zajímavý. Druhý díl je oproti němu dost špatný.
Absurdní a nesmyslné chování postav, díky čemuž mi potom absolutně všichni lezli na nervy. Ačkoliv se stále někam putuje a snaží se něco vyřešit, je děj značně mdlý a popravdě dost nezáživný. Všechny střety které se odehrají, následně zaniknou díky dialogům, kde se opakuje to samé, a vy si znovu a znovu říkáte, proč se postavy chovají jak oslové.
Upřímně mě asi nejvíc naštvalo, když se konečně usmířili a tak nějak si vše řekli, aby to řečené vzápětí opět porušili. V podstatě celý tento díl pracuje na tom, že se něco stane, nedopadne to nejlépe, postavy se poštěkají/víc odcizí ale stále přetrvává konečný cíl a tak se tváří "jako nic" a jdou dál.
Původně jsem myslela, že to přečtu během pár dní. A nakonec je z toho skoro měsíc. A proto si dám chvíli oddech, než se pustím do poslední knihy.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (9. týden)

28.02.2021


Citáty z knihy (2)

Někdy je smutné připomínat si mrtvé takové, jací byli, a ne takové, jaké jsme je chtěli mít.


Někdy, když se na tebe podívám, nemůžu dýchat. Nedokážu myslet. Nedokážu fungovat, dokud se na mě taky nepodíváš. A když se takhle usměješ... Je to jako tajemství, které máme jenom my dva. Myslím, že tě nikdy nemiluju víc, než když se na mě usměješ.


Kniha Krev a med v seznamech

v Právě čtených24x
v Přečtených617x
ve Čtenářské výzvě99x
v Doporučených18x
v Knihotéce397x
v Chystám se číst246x
v Chci si koupit89x
v dalších seznamech3x

Štítky knihy

pohádky čarodějnice pro dívky romantika

Autorovy další knížky

Shelby Mahurin
americká, 1992
2020  84%Holubice a had
2021  66%Krev a med
2021  78%Bohové a monstra
2024  0%Šarlatový závoj