Holubice a had

Holubice a had https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434697/bmid_holubice-a-had-fqH-434697.jpg 4 1151 273

Holubice a had série

Navždy spojeni, aby se milovali, ctili… nebo shořeli. Louise le Blancová před lety uprchla od všeho, co znala, a skryla se v ulicích Cesarine. Odvrhla svou magii a začala přežívat jen díky tomu, co se jí podařilo ukrást. Čarodějnice jako Lou tady lidi loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid Diggory zaslíbil svou duši církvi jakožto chasseur a celý život žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je donutí k nemožnému spojení: svátosti manželství. Válka mezi čarodějnicemi a církví je prastará a Louini nejnebezpečnější nepřátelé přináší osud horší než oheň. Dívka nedovede potlačit své stále se prohlubující city ani změnit podstatu svého bytí – musí se tedy rozhodnout. A láska, ta z nás všech dělá hlupáky.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Serpent & Dove , 2019

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

U této knihy mě zaujal námět, a to čarodějnice a lovci čarodějnic. V tomto případě se jednalo o příběh, jenž byl zajímavě a originálně zpracován. Na jedné straně tu máme prostořekou a divokou čarodějnici Louise a na druhé straně upjatého puritána a lovce čarodějnic Reida. A právě tihle dva shodou okolností skončí v nechtěném manželství. A tady začíná ta pravá jízda a zábava. Pomalu ale jistě mezi nimi vzniká pouto, které je však stále křehké. Nicméně jejich navazující vztah budete milovat. Jinak to ani nejde. Neboť tu nechybí vzájemná chemie, vtipné slovní přestřelky, provokace a hádky. Zkrátka romance jak má být. Louise je totiž skvělá hlavní hrdinka, kterou si hned oblíbíte. Je to nespoutaný živel, kterému je jedno, že mluví jako dlaždic a dokáže vykolejit kdejakého můžského. Ta holka je rozhodně moje krevní skupina. K Reidovi jsem si postupem příběhu také našla cestu. Jakmile ho člověk víc pozná, tak vás dokáže očarovat.
Závěrem můžu říct, že je to neuvěřitelně čtivé a zábavné. Celkově to stojí za přečtení, a to díky příběhu a především postavám. Rozhodně se těším na pokračování.

padajicidvere
19.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Jak to jen říct.. Četla jsem knihu na báječné doporučení pro milovníky hate-love a fantasy. No.. Infantilní románek. Bum bác a je svatba! To, že byla Lou vulgární, hlučná.. žádný problém. Reid byl nudný suchar, puritán a panic, prostě ideální manžel.. Jejich "vztah" byl zpočátku nenávistný, ale stále dětský. Svět kolem? Jen byl. Fantasy okolí? To bylo ještě záhadnější než všechna Louina tajemství, bohužel.. Fungování magie? Prostě je, to už bylo prostě únavné. Další díl už ne, díky.

Loriss
15.12.2021 3 z 5

Čekala jsem fantasy s nádechem červené knihovny, ale nakonec jsem dostala červenou knihovnu říznutou fantasy. Ale místo čarodějnic tam mohli v klidu vystupovat francouzští vikomtové, udatní skotští válečníci, Vikingové nebo co já vím, co teď frčí..
Přiznávám, že enemies to lovers vztahové linky vyloženě vyhledávám, ale tady byl opravdu ten vztah hlavním a jediným ústředním motivem, čarodějnice a magie tomu dělaly jen křoví, a to mi přijde málo.. Nakonec mě spíš bavila ta první půlka, čtivé je to sice nesmírně, ale ten závěr už mi přišel jako jedno klišé za druhým. Jestli se odhodlám jít do dalšího dílu, který nemá zrovna skvělé recenze, to fakt nevím..
PS: Když si kupuji knížku, tak bych celkem očekávala, že jí třeba i několikrát přečetl někdo, kdo má ponětí o gramatice. A ne že nechá ve dvou větách po sobě výraz obětí a objetí - nechť si ctěný čtenář vybere, která verze je správně.

dominika2585
15.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Kde jen začít. Louino vyjadřování mě ze začátku dost štvalo. To jak byla neustále sprostá se mi k ní z počátku vůbec nehodilo. Potom, když už jsem jí trochu víc poznala mi to k ní naopak sedlo a dost jsem se u čtení i nasmála. Co se týče manželství mezi Lou a Reidem. Jak se říká, protiklady se přitahují. Bavilo mě sledovat, jak se z nevraživosti a nenávisti stává láska. Když se Reid dozví, že je Lou čarodějnice a zlomí jí srdce, zlomil tím kus i toho mého. Doufala jsem v dobrý konec, kterého se mi nakonec dostalo. Hned se pouštím do druhého dílu.

nikiss76
08.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Po přečtení několika úvodních stran jsem byla trochu skeptická, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena, jakým směrem se děj ubírat. Lou a Reid tvořili dvojici plnou protikladů a jak už to bývá ty se nejvíce přitahují. Svéhlavá čarodějnice Lou mě díky své nespoutané povaze a prořízlé puse nepřestávala udivovat a bavit. Naopak Reid byl takovým tím zásadovým, oddaným mužem, který se drží svého slova a víry. Avšak pouze do té doby, než mu jeho pevně zakořeněné zásady zboří jedna malá čarodějnice, co si nebere servítky.
Líbilo se mi, jak se Reid postupně měnil a uvolňoval a s posledními stránkami se mu rozváže jazyk a začne i nadávat.
Jestli láska mezi princeznou klanu čarodějnic a chassaurem, zasvěcenému boji proti čarodějnictví, překoná všechny překážky nám asi zodpoví druhý díl. Zatím dobrý start.

Shaxx
04.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Plusy - četlo se to dobře, svižně.
Mínusy - kde jen začít..

Romantická linka v Holubici a hadovi má být údajně enemies to lovers. Kolem tohohle žánru ta romantika však jen proběhla a bác, máme tu spíš takovou otravnou insta love.
Hlavní hrdinka čarodějnice Lou je hlasitá, sprostá, s nevymáchanou hubou. I přesto, že se před někým schovává a má strach o svůj život, chová se poměrně extravagantně a je prostě...až moc viditelná. Někdy to působilo až moc přehnaně, zejména když těch k*rva do prd*le létalo až moc. Prostě přesně ten typ holky, do které se hned zamiluje slušný chlap, to je jasné.
Reid je chasseur a měl by to být drsňák, který nesnáší čarodějnice a svůj život zasvětil tomu, aby každou čarodějnici, kterou potká, sprovodil do pekel. Ale ve výsledku je to takový červenající se plyšák, ňouma, bez nějakého charakteru.
Z celé knihy křičí, že je to prvotina autorky. Očividně má být děj orientovaný hlavně na vztah Lou a Reida, protože všechno okolo - magický systém, lákavé prostředí Francie, historie světa, to vše je odfláknuté. Z krásy Francie dostaneme maximálně tak pár francouzských slovíček, které vypadají, že jsou náhodně generovány do textu. Aby je čtenář náhodou nepřehlédl, jsou v kurzívě. Není k nim slovník, tak si je musíte vygooglit, pokud vás zajímá jejich význam. Předpokládám, že zde jsou, aby víc navodily tu francouzskou atmosféru, která ovšem začíná a padá na skořicových šnecích. Tolik dostanete z Francie.
V příběhu vystupují čarodějnice různých druhů, ale jejich magie je funkční maximálně na takových základech, že "je to takhle prostě napsané a tak to je". Nejedná se tedy o nějaký složitý magický systém, který by ohromil, jede to na standardní metodě - každé kouzlo má svou cenu.
Z plot twistů, které příběh nabídne, si člověk jen tak asi nesedne na zadek, nic šokujícího, nic extra. Navíc děj je někdy tak nelogický, že člověk musí zalistovat stránkami trochu dozadu, jen aby se ujistil, jestli se nepřehlédl.
Příběh by se měl odehrávat dle indicií cca v nějakém středověku, proto mě překvapil překlad jedné sprosté písničky, pojednávající o mohutném poprsí jedné dámy, kde byly její vnady označeny jako "nárazníky". Nevím teda, jaké nárazníky byly ve středověku, ale budiž. Stejně tak použití slova "pártykaz" mi tu přijde trochu mimo.
Na začátku mě otrávily drobnosti (viz výše), které se pak hromadily a nabalovaly, až způsobily, že ačkoliv se to četlo dobře, nemůžu dát vyšší hodnocení než dvě chabé hvězdy.

ElessaRiverbow
27.11.2021 5 z 5

Nebýt upozornění, že musím knihu vrátit do knihovny, asi bych se k ní tak rychle nedostala. A co navíc, přečetla jsem ji za pouhé tři dny, což je u mě vcelku zázrak. A také to bylo díky tomu, jak moc byla kniha čtivá a zajímavá. Pořád se něco dělo, děj hezky plynul a většinou jsem neodhadla, co se bude dít dál. Navíc je to hate-love romantika, kterou naprosto zbožňuju. Líbila se mi propracovanost magie - více "druhů" nebo jak to nazvat, magie typu "něco za něco". No prostě mě to ohromilo. Lou byla skvělá, ihned jsem si ji oblíbila a její sakasmus byl boží. Reid mě moc ze začátku nezaujal, přišel mi nudný a nezajímavý, ale ke konci už byl v pohodě. Už mám půjčený další díl, tak doufám, že bude stejně tak dobrý.

Fallenyard
24.11.2021 3 z 5

Nebylo to zlé. Když se mi po sto padesáti stranách konečně podařilo začíst se do příběhu (je psaný tak čtivě, že stránky ubíhají samy) a trochu si zvyknout na prostředí, magii a postavy, začalo mě to bavit. Hlavní hrdinka mi ovšem intenzivne lezla na nervy - je zbytečně hlučná, vulgární a rtuťovitá, asi jako Pipi Dlouhá punčocha na steroidech. Mnoho událostí a jednání postav vypadá nelogicky a i když na závěr vyplynou najevo skutečné důvody, proč tomu tak bylo, zůstává otázkou, zda jsou to důvody dost dobré. Přímočará lovestory je jedna věc a nemám s ní tady problém, ale vysvětlení jednání postav působilo dost uměle a účelově, aby se děj ubíral směrem, který autorka předurčila. Pokud se nad to dokážete povznést, je to určitě jedna z kvalitnějších odpočinkových knih.

v.michlickova
10.11.2021 5 z 5

Nikdy jsem asi nečetla knihu, kde by byla hate/love linka tak zřetelná jako u této knihy, ale řeknu vám, moc se mi to líbilo. Sarkastická Lou a její Prsatá Lidka mě opravdu vtáhly do děje hned na první straně. Kdežto chasseur Reid Diggory mě zprvu nechával docela chladnou. Ba naopak mě štval. Ale ze začátku upjatý a protivný hlavní hrdina mi nakonec přirostl k srdci a zamilovala jsem si ho. To jak oddaně, i přes skutečnost že Lou je čarodějnice, se do jejich vztahu ponořil mě zahřálo u srdce. Moc se těším na pokračování, které bude doufám brzy. Knihu jsem koupila sestřenici k narozeninám, tak až ji přečte, dám vědět jak se jí líbila.
Pokud tedy toužíte po fantasy příběhu s love/hate dějovou linkou, Holubice a Had je jasná volba.

eva.haf
23.10.2021 3 z 5

Ten příběh dvojice, která vstoupila nuceně do manželství a přitom patřila vlastně k nesmiřitelným nepřátelům mi něco připomínal. Bohužel jsem nepřišla na to co. Francouzské výrazy bez slovníčku mi také hodně vadily, zrovna jako to, že jsem se za celou knihu nedozvěděla jak ta magie vlastně funguje. Přesto jsem to nevzdala a knihu dočetla. Ovšem ten konec uprostřed děje mě dorazil. Nevím, jestli se pouštět do dalšího dílu, když se dá předpokládat, že opět nebude mít žádné ukončení.

Dean_Sami
13.10.2021 5 z 5

Takže.. Knihu jsem přečetla jedním douškem, milovala každou chvíli kdy Lou a Reid měli kočkomyší války, je tam rozhodně hodně nečekaných zvratů, které vám nedají spát. Knížka se zařadila mezi jedny z nejoblíbenějších vůbec, ale konec až moc zrychlený, něco na co čekáme celou knihu je za 20 stránek konec? Docela mě mrzelo, že nám autorka nedala lepší popis tajemného a obávaného čarodějnického místa.

Petra-1
10.10.2021 5 z 5

Pokud bych měla knihu porovnat s mými nejoblíbenějšími knihami ze žánru (Angelfall, divergence..), tak bych se rozmýšlela, jestli dát 5 nebo 4 hvězdy. Ale protože jsem se nemohla od knihy odtrhnout a četla jsem až do 4 do rána,tak dávám 5 hvězd. Super charaktery, svižný děj a hned od prvních stran mě bavila. Rozhodně si připravte hodně času, protože se nebudete chtít od knihy odtrhnout.

Hels-is-unicorn
05.10.2021 5 z 5

Tahle kniha je prostě originální. Magie v ní funguje způsobem, se kterým jsem se ještě nesetkala. Manželství hlavních hrdinů v youngadultovách taky zrovna obvyklé není, většinou jsou rádi, když se vůbec dokopají do prvního sexu :-) A u příběhu se člověk rozhodně nenudí. Spolu s překrásnou obálkou si rozhodně zaslouží 5*.

1271
03.10.2021 2 z 5

Asi tady půjdu proti proudu, ale mne se tahle kniha nelíbila. Hlavní hrdinka mi už po pár stránkách lezla na nervy, milostná zápletka byla ukázkovým klišém - které samozřejmě jde napsat dobře, ale tady se to nepovedlo - no nakonec, magie tady nedává smysl, protože autorka není schopna dodržovat ani svoje vlastní zákony (respektive jsou nesmyslné a nefungují).

lenka7679
02.10.2021 4 z 5

Jak já se na tuhle knížku těšila. A málem jsem jí ani nedočetla, pro mě to bylo ze začátku utrpení. Nebavil mě příběh, nemohla jsem se začíst. Naštěstí jsem vydržela a pak už knížka fungovala dobře. Místy velmi vtipné, tady tomu nic nechybělo. Jsem spokojená a doporučuji, jen se prokousejte tím začátkem.

DreamerX9
29.09.2021 4 z 5

Z počátku mi to připadalo dost klišé ale pak mě dej chytnul a bavil. Humor a hlášky Lou i když vulgární tak skvěle zapadli, vývoj postav plul krásně jako řeka a i když čarodějnice jsou v každé druhé fantasy líbí se mi když někdo vymyslí něco navíc a originalniho k magickym a celkově známým bytostem. :) Co se děje týče vyhovovalo mi, že se střídal z pohledu Lou a Reida což příběh ještě obohatilo a měla jsem možnost poznat obě strany a chápat tak uvažování společnosti. A samozřejmě musím i ocenit krásnou obálku knihy.

Co se závěru týče do dalšího dílu se pouštět nebudu a konec mi bohatě stačil a ačkoliv nebylo vše dořešeno jsem spokojená :)

Anannas
28.09.2021 4 z 5

Téma celé té knihy mi připadá skvělé. Vztah mezi čarodějnicí a lovcem čarodějnic, kteří jsou nuceni spolu vstoupit do manželství. Bomba. Bohužel to samotné zpracování už trochu pokulhává. Bylo tam hodně věcí, které mě při čtení rušily.
Zaprvé – hojně používané francouzské výrazy. Ano, je pěkné knihu takto ozvláštnit, ale jelikož já nemám z francouzštinou vůbec žádné zkušenosti, hodně mi tam chyběly nějaké vysvětlivky (případně výslovnost). Nikde není napsané, že chasseur = lovec, Chateau = zámek, Dames Blanches = Bílé dámy atd. Mrzí mě to, protože stačilo přidat dozadu nějaký malý slovníček. Takhle mě rušilo to, že jsem si to sama překládala ve slovníku.
Zadruhé – často jsem se ztrácela ve smyslu vět. Nevím, jestli to je tím překladem, ale přišlo mi, že některé věty vůbec nedávaly smysl.
Zatřetí – až moc náhod. Většina událostí, které se staly, byly až moc velké náhody. Jako kdyby chaseuři byli úplní nýmandi. Lou vždycky úplně všechno prošlo.
Ale abych jen nekritizovala, musím pochválit zpracování postav (hlavně hlavních). Lou musí sednout skoro každému čtenáři. Svým charakterem, chováním, mluvou prostě posouvá knihu na vyšší level.

tessiesulcova
06.09.2021 5 z 5

Z knihy jsem měla ze začátku smíšené pocity a bála jsem se, že kniha se mi nebude líbit. Hlavně kvůli špatným recenzím, a přesto mě kniha velmi bavila a překvapila.
Děj se po pár kapitolách začne rozjíždět a já nemohla přestat číst. Holubici a hada vřele doporučuji! Byla opravdu skvělá nad má očekávání!
Postavu Lou jsem si oblíbila hned. Její sarkasmus mě neskutečně bavil a často rozesmíval. Reid jako hlavní mužská postava se mě též líbila a dialogy s Lou byly k nezaplacení.

Teď právě čtu druhý díl Krev a med, který už teď nesahá Holubici ani po kotníky, ale i tak jsem na ní zvědavá a vůbec jí neodsuzuji. Určitě též doporučuji, kvůli pokračování cesty Lou a Reida, kteří stojí za to!

anndrra
03.09.2021 5 z 5

Dlouho jsem se téhle knize vyhýbala ze strachu z kladných recenzí. Bála jsem se, že budu mít vysoká očekávání a budu zklamaná. No můžu říct, že naprosto zbytečně. Byla to jízda a bylo to skvělý. A to jsem se nejdřív nemohla začíst a pak najednou byla jedna hodina v noci a mě chybělo do konce 40 stran. Prosím víc takových skvělých knih

ElaMi
31.08.2021 4 z 5

Chápem prečo bola táto kniha tak veľmi medializovaná. Príbeh ma bavil, že neviem ani ako som skončila na poslednej stránke a ľutovala, že nemám pri sebe pokračovanie. Námet je dobre využitý, zápletka, ktorú som vôbec nečakala a postavy som si tiež obľúbila a forma písania je skvelá. Takže ja sa už neviem dočkať kedy sa dostanem k pokračovanie aby som sa dozvedela čo sa deje ďalej.

pro dívky fantasy pro děti romantika

Shelby Mahurin
americká, 1992