Nevlastní sestra

kniha od:

Nevlastní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416962/bmid_nevlastni-sestra-zLd-416962.jpg 4.1 370

Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Stepsister , 2019


více info...

Komentáře (103)

Komentáře 103 Recenze 8

Brambora_Šeby
Brambora_Šeby
29.11.2023 4 z 5

Tuto knihu určitě doporučuji přečíst. Jedná se o zajímavě uchopenou pohádku o Popelce, kde rozhodně zlé setry nejsou až tak zlé a Popelka zná i závist. Velice se mi líbilo, jak si hlavní postava hledá svou cestu, i když nebyla hezká, což se v té době nehodilo. Konec se dal přibližně očekávat, ale i tak mě některé věci mile překvapily.

Thalin
Thalin
29.05.2023 4 z 5

Po knize jsem sáhla náhodou v knihovně, ale rozhodně mě překvapila. Vyprávět příběh z pohledu jedné ze sester je rozhodně zajímavé a dá se tam toho vymyslet dost a kniha je toho důkazem. Isabelle mi byla docela sympatická, byla chytrá a vynalézavá. Tak trošku hádává a bojovná.
A to mi možná trošku u ní i její sestry nesedělo. Přeci jen jsou napříč snad všemi verzemi popisované jako nehezké, zákeřné a hloupé sestry. Ale tady jsou popisované jako mimořádně schopné a inteligentní, Tavy je v podstatě vědec a génius. (Možná až to sekání prstů a pat. Tahle hloupá ctižádost je těm postavám asi až moc vlastní) Že by takové zůstaly na ocet jen proto že to nebyly oslnivé krásky? Nějak mi to nesedělo. Ale asi mám prostě tu vidinu dvou hlupaček a zlé macechy moc zažitou.
Taky mi chvilku trvalo se zorientovat nad časovou osou. Je to protkané fantasy záležitostmi, ale zároveň se to tváří jako nějaká alternativa Francie v osmnáctém století. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi to líbilo. Možná by bylo lepší, kdyby se to prostě odehrávalo v nějakém neznámém fantasy světě. Zhruba v půlce mi taky přišlo, že se děj lehce vleče a moje nadšení ze začátku opadlo. Ale pak to zase nabralo nějaké tempo. Vcelku vzato je to originálně pojato, dobře napsáno a hezky se to četlo. Líbila se mi tam ta myšlenka sudiček a map života. A hlavně mi tady vyhovuje uzavřená linka a že nemusím číst další čtyři díly, abych se dozvěděla, jak vše dopadne.


broskev28
broskev28
08.05.2023

Po dlouhé době jsem četla YA knihu, která nadchla i mě, sečtělého čtenáře.
Jednak stylem psaní - je zvláštní, netypický, místy jakoby útočný, vyzývavý. Krátké, věcné kapitolky, uhrančivý překlad. A chyb poskrovnu, i když ta v první větě na s.152 vydá za několik!
Dále předkládanými informacemi - pro mě třeba objasněním významu původně arabského slova algebra (s.74).
Především ale domýšlením, vysuzováním - tedy tím, co se mimo jiné snažíme děti naučit v dílnách čtení. Co ještě z jsi z textu vyčetl, i když to tam není napsáno? Co ti z toho vychází v kontextu tvých vlastních zkušeností, názorů? Jak by příběh mohl pokračovat, případně co mu předcházelo?
Naším pedagogem je v této chvíli autorka, která notoricky známou pohádku O Popelce uchopila po svém, jinak. Hledala v ní naopak to, o čem se v ní nepíše, domýšlela si minulost, a poté i budoucnost všech postav. A podle mého názoru se jí to povedlo skvěle.
A to nejdůležitější nakonec: v určitém věku (ale zdaleka nejen v něm) nedokážeme ignorovat názory okolí, a to především tehdy, jsme-li objektem kritických, často spíše posměvačných řečí my sami. Mnohým z nás tohle zacloumá sebevědomím, pokud vůbec nějaké v onom problematickém věku máme. A tady najdete úžasný recept na to, jak si své sebevědomí vybudovat a udržet si ho, a to ve velmi sympatické a čtivé podobě!
Takže já určitě tuze doporučuju!

"Většina lidí je ochotná bojovat, když mají nějakou naději na vítězství, jakkoli je malá. Říká se, že jsou odvážní. Jen málo jich ale bojuje dál, i když už žádná naděje nezbývá. To jsou bojovníci. Isabelle kdysi byla bojovnice, i když už to zapomněla.
Vzpomene si? Nevypadá to s ní dobře. Ale tak to uprostřed noci bývá se spoustou věcí. Ty temné hodiny jsou mnohým zkázou. Světlo svící vrhá stíny na stěny našich duší, stíny, které z myši udělají nestvůru, z nesnází neštěstí.
Pokud se někdy v těch temných hodinkách rozhodnete oběsit, budiž, je to vaše rozhodnutí.
Ale nehledejte lano, dokud se nerozední.
Tou dobou už pro něj budete mít lepší využití."

Deia
Deia
09.02.2023 3 z 5

Isabelle je celkom fajn hlavná postava, je cieľavedomá, odvážna, ale to všetko dobré v nej v podstate zničila jej matka, ktorá túžila iba po tom, aby sa jej dcéry dobre vydali - teda za niekoho bohatého. Od začiatku mi vadili neustále reči o kráse - Ella je krásna, Isabelle a Tavi nie, oni sú predsa tie škaredé sestry. Ale boli tam náznaky, že škaredé neboli a aj keď sa príbeh odohráva v dosť dávnej minulosti, tak si nemyslím, že spoločnosť bola vtedy až tak povrchná. Páčila sa mi ale realičnosť pozadia, vojna, ktorá prebiehala, aj keď dosť vecí mi prišlo nedotiahnutých. Občas sa mi to zdalo rozťahané, takisto kapitoly v ktorých sa vyskytovala (zlá) sudička a markýz Chance ma spočiatku až tak nebavili, ale časom som si na nich zvykla. Ako kniha sa čítala dobre, príbeh bol celkom zaujímavý, boli tam milé rozprávkové prvky a život dievčat a ich matky nebol po Ellinom odchode jednoduchý, ale na mňa to proste nejak nezapôsobilo, kniha vo mne, bohužiaľ, nezanechala žiadny hlbší dojem. Som ale zvedavá na akú YA knihu sa nechám nalákať nabudúce :D.

Ellis03
Ellis03
03.08.2022 5 z 5

Tohle bylo skvěle. Asi bych to nenazvala úplně reteilingem, ani bych to úplně nezaradila do čtení pro děti a mládež. Má to tolik hlubokých myšlenek… o sile lidství, jak je člověk utvářeny tím, co ho obklopuje a lidmi, kolem sebe. Jak ho ovlivňuje, co o něm říkají. O hledání sebe sama a změně úhlu pohledu na vše kolem… bylo to moc zajimave a dalo to hodně podnětu k zamyšlení. A přišel i očekávaný pohádkový závěr. Já jsem naprosto spokojena.

MarNe
MarNe
26.07.2022 5 z 5

Moje první setkání s retellingem a rozhodně nelituji, naopak. Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem.
Originální námět i zpracování, emoce, dějové zvraty, krásný jazyk. Nemám co vytknout. Vřele doporučuji.

Nais
Nais
21.07.2022 5 z 5

Krása. Úžas. Kniha ke které se stále s láskou vracím. Mohu stránky číst stále znovu a s pocitem jako poprvé.
Děj ubíhá příjemným tempem, postavy jsou sympatické (kdo by to do "ošklivých nevlastních sester" řekl, že?) a příběh má zvláštní neskrývanou pravdivost. Nevyhýbá se zmrzačení, které si sestry způsobily a ani krutosti ostatních. Přesto nepůsobí křečovitě nebo nepatřiště. Prostě padne jako střevíček.

claudiavas89
claudiavas89
11.07.2022 5 z 5

Užasne jsem si pri ni odechla a nechcela jsem prestat čist

Kaila146
Kaila146
08.05.2022 5 z 5

Tahle kniha byla absolutně nádherná... čtivá a cítím se díky ní lépe. Postavy byly úžasné, nejradši jsem měla Tavi a hl. hrdinku (!). Ella byla taky zajímavá, ale trochu nevýrazná. To mi vůbec nevadilo, naopak - Isabelle tak měla daleko víc prostoru pro sebe.

Radějka
Radějka
04.05.2022 5 z 5

Tak toto bylo naprosto geniální :o Originální myšlenka, feminismus, nádherné metafory. Romantická linka nijak výrazná, tak akorát :) Já si knihu tak užila a i po delší době z ní mám neskutečný pocit. Rozhodně doporučuji.

sebemi
sebemi
28.04.2022 4 z 5

Krásné pohádkové a odpočinkové čtení, které je skvěle promyšleno, psychologie a vývoj především Isabelle je úžasný a ty metafory ach, mé češtinářské srdce plesá. Kniha mě mile překvapila a mám v duši tak nějak hezky po přečtení. A jak říká autorka,lesy jsou temné a plné vlků, ale my sami máme vše co potřebujeme, abychom našli cestu domů. ️

veronika4289
veronika4289
15.04.2022 4 z 5

Čtivá od první chvíle, těžko se mi před spaním odkládala. Překvapilo mě, jak moc mě to zaujalo a že díky ní budu chtít rozšířit sbírku o jiný žánr.

midone
midone
11.04.2022 5 z 5

Já jsem si tak přála aby to bylo drsný, aby hlavní hrdinka nebyla ufňukaná koza, která si na všechno jen stěžuje a aby tam byl děj. A víte co? Já dostala ještě víc! Já dostala akci, skvělé myšlenky do hlavy, zvraty, uvěřitelné postavy...... a i přesto, že tu jsou nějaké prvky magie, REALISTIČNOST! A ještě ke všemu krátké kapitoly, které se četly rychle!

PeťkaW.
PeťkaW.
16.03.2022 4 z 5

Přemýšleli jste někdy nad tím, co by se asi dělo, kdyby nezazněla ta známá věta: "... a žili šťastně, až do smrti!" Co se mezí tím pohádkovým happy endem a onou smrtí dělo? Nebo co postihlo vedlejší postavy z příběhu? Donnelly nám dává možnost tomuhle všemu přijít na kloub. Nejenom, že můžeme vidět všeobecně známý příběh o Popelce nově očima její nevlastní sestry, ale dozvídáme se taky, co bylo s její rodinou potom, co si princ Popelku odvezl na zámek. Musím říct, že jsem byla na autorčino pojetí příběhu hodně zvědavá. Spisovatelka pohádku uchopila trochu jinak - dala jí o hodně temnější a pochmurnější ráz, ale zároveň zachovala jistou poetičnost a lyričnost. Surové popisy uříznutých prstů střídá melancholická vsuvka Isabelliných myšlenek nebo etický odstavec o lidském srdci. Zůstal taky základní cíl všech pohádek - ponaučení a snaha o to, aby se čtenář zamyslel nejenom nad chováním postav, ale i svými vlastním. Jenže někdy bohužel tohle poselství bylo servírováno až moc okatě a zbytečně to rušilo u čtení, protože hlavní myšlenka byla jasná dost i sama o sobě. Konec mě osobně nijak zvlášť neurážel. Tak nějak se dal čekat, i když ano, autorka si s ním mohla poradit trochu líp a ne tak... růžově. Ale co si budeme povídat? Kniha je určena hlavně pro dospívající holky. A ty, zvlášť, pokud třeba trpí nějakými komplexy nebo nízkým sebevědomím, budou nadšené. Já byla spokojená... víceméně. Nevlastní sestra splnila má očekávání i představy a až na pár výjimek a úseků jsem si čtení užila.

EvelynChatte
EvelynChatte
20.02.2022 4 z 5

Přečetla jsem opět skoro jedním dechem. Kniha se mi líbila, byla čtivá. Smekám pomyslný klobouk před promyšleností příběhu, všechna kolečka zapadají a fungují, jako hodinky od Švýcara.
Oproti Otrávené, je tento příběh mnohem víc dospělý, méně pohádkový, více praktický, metafory a přesah zůstává.
Krása jako definice ženy, je úžasným motivem. Kor když se podíváme očima, které žijí v současném světě.
Isabelle je zlomená žena, která naprosto podlehla tlaku veřejného mínění. I když nechce, zohyzdi se, i když to nepotřebuje, chce být krásná. Protože jen krásné ženy, mají krásný život. A nebo ne?
S Isabelle tak nějak soucítíte, i když víte, že to není taková ta pravá top postava. Její vývoj je krkolomný, protože je ponořená víc do představ, jaká by měla být, než aby poslouchala své srdce. Ale jsme přece jen v pohádkovém příběhu, vše dopadne dobře.
Postava Sudičky a Šance. Do jaké míry nás ovládají definované věci a do jaké míry si utváříme životní cestu sami? Tyto metafory byly skvělé.
Čím víc nad knihou přemýšlím, tím víc vidím pravdy a přesahů do naší společnosti. Tleskám autorce, neboť uměla dát život příběhu, který nikdy nikoho nezajímal a dokázala mu dát křídla plná pravdy.

Každý z nás může být "nevlastní sestra", která buď žije v souladu se svým osudem a nebo se chytí šance a něco změní.

Co nás vlastně definuje? To co si o sobě myslíme my? Nebo to, co o nás říkají druzí a my jim to věříme?

Povedená kniha. Doporučuji.

Dym
Dym
10.02.2022 5 z 5

Námět knihy mě na první pohled zaujal, ale ani omylem jsem nečekala, že na stránkách najdu takový příběh. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se stala jednou z mých oblíbených knih. Určitě stojí za to

Angie.D
Angie.D
03.02.2022 3 z 5

Zaujímavá zápletka, páčilo sa mi čítať príbeh o "tej zlej sestre". Isabelle bola prekvapivo postava, ktorú si ľahko obľúbite. Knižka nesie v sebe naozaj pekné posolstvo.
Ale, nevtiahla ma do deja tak, ako by som čakala. Boli pasáže kedy som sa musela nútiť čítať lebo ma nebavili (hlavne časti s markýzom a sudičkou). Preto 3 hviezdičky. Ak by sa dalo, dala by som asi 3,5

TerryDee
TerryDee
26.12.2021 4 z 5

Už bylo napsáno celkem dost převyprávěných pohádek. Nicméně tato kniha vás mile překvapí a vyvede z omylu. Protože takové příběhy by se měly psát. Což, rettelingy mě nikdy neomrzí. Jsem ráda, že se po dlouhé době sáhlo na jiný příběh, než je Kráska a zvíře. Zpracování známé Popelky ale trochu jinak.
Kniha totiž začíná tam, kde Popelčin příběh svým způsobem končí a začíná příběh nevlastních sester. Celá kniha je postavena na vývoji a proměně Isabelle - jedné z nevlastní sester. Ta nejen že bojuje sama se sebou (zejména se svými pocity), ale i s ostatním lidmi. Snaží se najít své místo ve světě, ve kterém o ni i její rodinu nikdo nestojí. Nicméně Isabelle se nenechá zlomit a pokouší se změnit svůj osud.

Knihomolka506
Knihomolka506
22.12.2021 5 z 5

Popelka nekončí, nemyslete si! je zde další pokračování- reteling na slavnou pohádku, ale také knižní vydání. Co bylo mezi začátkem a slavnou větou, která se vždy používá v závěru každé pohádky: A žili šťastně až do smrti? Dozvíte se v napínavém fantasy příběhu. Nevlastní sestru mohu doporučit všem nadšencům převyprávěných příběhů

Kniho_holka
Kniho_holka
19.12.2021 4 z 5

Co by to bylo za Vánoce bez Popelky? Nejen proto, jsem se pustila do čtení tohoto rettelingu, který mě už dlouho lákal svým námětem. Předpokládala jsem, že Isabelle bude typická nevlastní sestra jakou ji známe z pohádek (a dost jsem se na to těšila) - nafoukaná, hloupá, zlomyslná, krutá a děsně nesympatická, ale opak byl pravdou a z hlavní hrdinky se vyklubala sympatická holka, které jsem fandila od začátku do konce. Isabelle si zkrátka získala mé srdce, stejně jako její sestra Octavia a společně s kouzelnou atmosférou a stylem vyprávění mi vykouzlily úsměv na tváři a chvílemi jsem měla pocit, že jsem se opravdu ocitla v nějaké Disneyovce.
Našlo se samozřejmě pár momentů, kdy jsem si se zdviženým obočím říkala: "To jako vážně?" Ale připomínala jsem si, že je to přece pohádka a těm se odpustí (téměř) všechno

SknihouVrukách
SknihouVrukách
14.12.2021 3 z 5

Začiatok tejto knižky bol veľmi zaujímavý aj, keď pre mňa zvláštny a zo začiatku sa mi knižka celkom páčila. Avšak, od začiatku tu bolo niečo, čo mi nesedelo. Za prvé to bol štýl písania autorky, ktorý sa mi zdal na jednu stranu rýchly a na druhú zas pomalý. A tá druhá vec je rozloženie kapitol tak, že kniha je takmer celistvý text a kvôli tomuto sa mi to nehorázne pomaly čítalo. Ale teraz niečo k príbehu. Zo začiatku bol príbeh riadne krvavý a drsný, čo sa mi veľmi páčilo, keďže milujem krvavé retellingy, ale potom mám pocit, že sa to nejako zmiernilo a bolo to menej drsné. Ďalšia vec, ktorá ma zamrzela bola záverečná bitka, ktorá sa reálne odohrala na piatich stranách a pre mňa nebola vôbec napínavá. Na to, že táto knižka bola fakt krátka tak mi prišlo, že bola pomalá (asi kvôli tomu štýlu písania, ako som spomínala) a väčšinu príbehu som mala pocit, že je dlhšia ako v skutočnosti.

Musím však pochváliť hlavnú postavu Isabelle. Veľmi sa mi páčilo, že aká bola odvážna a išla si za tým svojim a nedala sa zhodiť, keď ju nazývali len škaredou nevlastnou sestrou. Viac takýchto hrdiniek prosím. Ostatné postavy boli tiež prepracované. Niektoré mi však trošku vadili ako napríklad taký Hugo. Ten mi prišiel celkom otravný. Škoda, že sa tu nerozvinula trošku viac romantická linka, tej by som dala určite viac priestoru a pre mňa bola trošku odfláknutá. Veľmi oceňujem, že tu svoju úlohu mali aj kone. Akurát, čo mi ešte trošku nesedelo bolo to, že sa to odohrávalo v našom svete.

Nemyslím si, že táto kniha je zlá. Bohužiaľ nechápem jej hype, keďže za mňa to bol priemer. Avšak, čo sa týka knihy ako retellingu, ten bol podarený. Bolo fajn vedieť, čo sa stalo s nevlastnými sestrami. 3/5

l_Riky_l
l_Riky_l
03.12.2021 5 z 5

No, co k tomu říct…je to prostě skvělý.

Příběh je postavený okolo jedné z ošklivých nevlastních sester Popelky. A upřímně bych tam ani nepotřebovala ten podtext z jiné pohádky, podle mě by to mělo i na vytvoření nového samostatného světa.

Vážně jsem si tuhle knížku užila. Postavy, skvělé zvraty a prostě všechno mi přijde přirozené a dobře napsané.

Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla a určitě doporučuji.

ela2710
ela2710
29.11.2021 4 z 5

Knižka Nevlastná sestra sa mi páčila. Bolo zaujímavé pozrieť sa aj na ďalší život Popoluškiných nevlastných sestier. Obe, aj Isabelle, aj Tavi mi boli sympatické. Keď sa čitateľ pozrie na ich príbehy, zistí, že ich zloba vlastne pramení z ich nešťastia. Že keby k nim neboli zlí ostatní, možno by sa nesprávali tak, ako sa správali.

Začiatok bol dosť drastický, predsa len začína sa rovno povestným skúšaním črievičky a nevlastné sestry neváhajú spraviť čokoľvek, aby do nej nohu zmestili. Zaujímavé boli aj repliky ich mamy, kde človek krúti hlavou, pri jej správaní sa k svojim dcéram.
Ich mama si zaumienila zabezpečiť im ten ,,správny" osud dobrým vydajom, no Isabella má svoj osud už dávno zaznačený na mape. Ak naberie dosť odvahy, môže ho zmeniť, stačí nájsť stratené kúsky svojho srdca. No aby to nebolo také jednoduché, do cesty jej bude klásť prekážky sudička, ktorá nakreslila jej mapu osudu a chce, aby sa jej vyznačený osud spečatil. Je tu ale postava markíza Chance, ktorý chce Isabelle pomôcť zmeniť jej osud v pozitívnom zmysle. Prekáranie sudičky a Chance-ho ma tiež bavilo.
Isabellu čaká dlhá cesta, kým spozná samu seba.
Tavi bola fakt super. Jej záľuba v knihách, matike, fyzike a chémii bola úžasná :) pri spotenom mŕtvom psovi som sa nahlas zasmiala, ktoby to bol tušil, že raz budú tieto jej pokusy naozaj užitočné :D
V príbehu sa dozvieme aj to, že ani Popoluška nebola úplne dokonalá a za svoje chyby má tiež výčitky svedomia.
Príbeh sa pekne vyvýjal, všetkým 3 sestrám som držala palce. V závere to bolo napínavé a skončilo to tak pekne rozprávkovo.

V tomto príbehu platí to isté, čo v skutočnom živote, nič nie je čierno-biele a svoj osud máme vo svojich rukách, riadime ho svojimi rozhodnutiami. Dôležité je spoznať samých seba.

Kniha Nevlastná sestra bola príjemnou oddychovkou a určite siahnem aj po ďalších knihách od autorky.

Morgaine07
Morgaine07
20.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak tohle se nepovedlo....
Kniha má sice nádhernou obálku a příběh. Pojetí příběhu o Popelce z pohledu nevlastní sestry je originální a mělo velký potenciál. Bohužel mi tento čtivý a nádherný příběh kazila každá část s osudem. To mě opravdu nebavilo a příběhu to ubralo spoustu bodů. Naopak druhá kniha autorky Otrávená mě uspokojila o 100% více. Bohužel nevlastní sestru nedoporučuji

anelise
anelise
24.10.2021 4 z 5

Tak tahle knížka se mi moc líbila. Byl to moc zajímavý a originální námět, vyprávět příběh z perspektivy Popelčiny nevlastní sestry. V tomhle příběhu jsem si překvapivě více oblíbila Isabellu a Octavii. Bylo to moc hezké takhle vidět, že ne vždycky jsou věci tak růžové, jak se na první pohled zdá a že člověk se většinou nestane zlým sám od sebe. Ubírám jednu hvězdičku, protože se mi moc nelíbilo psaní pohledů na věc ostatních postav. Jinak ale moc doporučuji a kniha se řadí mezi mé oblíbené retellings.

aquaver
aquaver
07.10.2021 4 z 5

Tak tohle bylo skvělý. Popelka vždy patřila mezi moje nejoblíbenější pohádky. A abych byla upřímná, nikdy mě nenapadlo, co se dělo potom s ostatními postavy, jakmile popelka získala svůj šťastný konec. Líbilo se mi, že nám autorka ukázala jednu z možností, jak to vypadalo z jiného pohledu. Co bych taky ráda zmínila, je vývoj hlavní postavy. Isabella byla moc fajn, stejně tak její sestra Tavi. A další co se mi líbilo, bylo to zakomponovaní sudiček a Šance. O to víc se stal příběh zajímavější. Opravdu zajímavá kniha, která stojí za to si ji přečíst. A jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila. Určitě mám v plánu si přečíst další knihu od autorky.

lucakuca
lucakuca
27.09.2021 5 z 5

Tak to byla jízda!!! Drsné od začátku! No a, že je to pro mládež, absolutně nerelevantní! UAAA jak si Isabelle řezala ..... ty jo, smekám! A Tavi ty její nápady :-)
".... Vypustit zpoceného mrvého psa." ".... Byl to hotový masakr!"
Musím se vyjadřovat heslovitě a nesrozumitelně, abych všechno úžasný neproflákla!!! Až přečtete, pochopíte!
Jednoduché je opakem těžkého.
Snadné je taky opakem těžkého.
Ale jednoduché není totéž co snadné.

orangerose
orangerose
16.09.2021 5 z 5

příběh o popelce, kde končí a začíná příběh jejích nevlastních sester - byl hodně a barvitě sepsán, akční už od začátku do konce, za top z pohádek :)

Nikkey
Nikkey
26.07.2021 4 z 5

Je to jedna z mála knih, kde se začátek netáhl. Tady se něco děje už od první strany. Isabelle jsem si okamžitě oblíbila, stejně tak Popelčinu druhou nevlastní sestru Tavi a její smysl pro humor. Posledních 50 stran bylo plných překvapivých zvratů. Autorka skvěle popisovala děj a příběh se pěkně vyvíjel.

Alena_S
Alena_S
26.05.2021 3 z 5

Námět lákavý: Popelka odešla do západu slunce. Za sebou nechala své malé, marné a kruté okolí. Co ti se sebou udělají dál? Poučí se ze svých omylů, napraví svůj přístup, nebo se už nikdy nepozvednou z lánu zelí??
Fungovalo to ve Shrekovi, a nakonec i tady. Většinu knihy.
Než se autorka přejedla nějaké záhadné super-emancipační houby. Jinak si neumím vysvětlit ten šílený závěr. Který by v hrdinské fantasy mohl být brán za epický, ale tady mi přišel jenom naprosto neuvěřitelný.