Nevlastní sestra

Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416962/big_nevlastni-sestra-zLd-416962.jpg 4.2291
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Stepsister, 2019

Kniha Nevlastní sestra

TerryDee
26.12.2021

Už bylo napsáno celkem dost převyprávěných pohádek. Nicméně tato kniha vás mile překvapí a vyvede z omylu. Protože takové příběhy by se měly psát. Což, rettelingy mě nikdy neomrzí. Jsem ráda, že se po dlouhé době sáhlo na jiný příběh, než je Kráska a zvíře. Zpracování známé Popelky ale trochu jinak.
Kniha totiž začíná tam, kde Popelčin příběh svým způsobem končí a začíná příběh nevlastních sester. Celá kniha je postavena na vývoji a proměně Isabelle - jedné z nevlastní sester. Ta nejen že bojuje sama se sebou (zejména se svými pocity), ale i s ostatním lidmi. Snaží se najít své místo ve světě, ve kterém o ni i její rodinu nikdo nestojí. Nicméně Isabelle se nenechá zlomit a pokouší se změnit svůj osud.

Knihomolka506
22.12.2021

Popelka nekončí, nemyslete si! je zde další pokračování- reteling na slavnou pohádku, ale také knižní vydání. Co bylo mezi začátkem a slavnou větou, která se vždy používá v závěru každé pohádky: A žili šťastně až do smrti? Dozvíte se v napínavém fantasy příběhu. Nevlastní sestru mohu doporučit všem nadšencům převyprávěných příběhů

Kniho_holka
19.12.2021

Co by to bylo za Vánoce bez Popelky? Nejen proto, jsem se pustila do čtení tohoto rettelingu, který mě už dlouho lákal svým námětem. Předpokládala jsem, že Isabelle bude typická nevlastní sestra jakou ji známe z pohádek (a dost jsem se na to těšila) - nafoukaná, hloupá, zlomyslná, krutá a děsně nesympatická, ale opak byl pravdou a z hlavní hrdinky se vyklubala sympatická holka, které jsem fandila od začátku do konce. Isabelle si zkrátka získala mé srdce, stejně jako její sestra Octavia a společně s kouzelnou atmosférou a stylem vyprávění mi vykouzlily úsměv na tváři a chvílemi jsem měla pocit, že jsem se opravdu ocitla v nějaké Disneyovce.
Našlo se samozřejmě pár momentů, kdy jsem si se zdviženým obočím říkala: "To jako vážně?" Ale připomínala jsem si, že je to přece pohádka a těm se odpustí (téměř) všechno

SknihouVrukách
14.12.2021

Začiatok tejto knižky bol veľmi zaujímavý aj, keď pre mňa zvláštny a zo začiatku sa mi knižka celkom páčila. Avšak, od začiatku tu bolo niečo, čo mi nesedelo. Za prvé to bol štýl písania autorky, ktorý sa mi zdal na jednu stranu rýchly a na druhú zas pomalý. A tá druhá vec je rozloženie kapitol tak, že kniha je takmer celistvý text a kvôli tomuto sa mi to nehorázne pomaly čítalo. Ale teraz niečo k príbehu. Zo začiatku bol príbeh riadne krvavý a drsný, čo sa mi veľmi páčilo, keďže milujem krvavé retellingy, ale potom mám pocit, že sa to nejako zmiernilo a bolo to menej drsné. Ďalšia vec, ktorá ma zamrzela bola záverečná bitka, ktorá sa reálne odohrala na piatich stranách a pre mňa nebola vôbec napínavá. Na to, že táto knižka bola fakt krátka tak mi prišlo, že bola pomalá (asi kvôli tomu štýlu písania, ako som spomínala) a väčšinu príbehu som mala pocit, že je dlhšia ako v skutočnosti.

Musím však pochváliť hlavnú postavu Isabelle. Veľmi sa mi páčilo, že aká bola odvážna a išla si za tým svojim a nedala sa zhodiť, keď ju nazývali len škaredou nevlastnou sestrou. Viac takýchto hrdiniek prosím. Ostatné postavy boli tiež prepracované. Niektoré mi však trošku vadili ako napríklad taký Hugo. Ten mi prišiel celkom otravný. Škoda, že sa tu nerozvinula trošku viac romantická linka, tej by som dala určite viac priestoru a pre mňa bola trošku odfláknutá. Veľmi oceňujem, že tu svoju úlohu mali aj kone. Akurát, čo mi ešte trošku nesedelo bolo to, že sa to odohrávalo v našom svete.

Nemyslím si, že táto kniha je zlá. Bohužiaľ nechápem jej hype, keďže za mňa to bol priemer. Avšak, čo sa týka knihy ako retellingu, ten bol podarený. Bolo fajn vedieť, čo sa stalo s nevlastnými sestrami. 3/5

l_Riky_l
03.12.2021

No, co k tomu říct…je to prostě skvělý.

Příběh je postavený okolo jedné z ošklivých nevlastních sester Popelky. A upřímně bych tam ani nepotřebovala ten podtext z jiné pohádky, podle mě by to mělo i na vytvoření nového samostatného světa.

Vážně jsem si tuhle knížku užila. Postavy, skvělé zvraty a prostě všechno mi přijde přirozené a dobře napsané.

Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla a určitě doporučuji.

ela2710
29.11.2021

Knižka Nevlastná sestra sa mi páčila. Bolo zaujímavé pozrieť sa aj na ďalší život Popoluškiných nevlastných sestier. Obe, aj Isabelle, aj Tavi mi boli sympatické. Keď sa čitateľ pozrie na ich príbehy, zistí, že ich zloba vlastne pramení z ich nešťastia. Že keby k nim neboli zlí ostatní, možno by sa nesprávali tak, ako sa správali.

Začiatok bol dosť drastický, predsa len začína sa rovno povestným skúšaním črievičky a nevlastné sestry neváhajú spraviť čokoľvek, aby do nej nohu zmestili. Zaujímavé boli aj repliky ich mamy, kde človek krúti hlavou, pri jej správaní sa k svojim dcéram.
Ich mama si zaumienila zabezpečiť im ten ,,správny" osud dobrým vydajom, no Isabella má svoj osud už dávno zaznačený na mape. Ak naberie dosť odvahy, môže ho zmeniť, stačí nájsť stratené kúsky svojho srdca. No aby to nebolo také jednoduché, do cesty jej bude klásť prekážky sudička, ktorá nakreslila jej mapu osudu a chce, aby sa jej vyznačený osud spečatil. Je tu ale postava markíza Chance, ktorý chce Isabelle pomôcť zmeniť jej osud v pozitívnom zmysle. Prekáranie sudičky a Chance-ho ma tiež bavilo.
Isabellu čaká dlhá cesta, kým spozná samu seba.
Tavi bola fakt super. Jej záľuba v knihách, matike, fyzike a chémii bola úžasná :) pri spotenom mŕtvom psovi som sa nahlas zasmiala, ktoby to bol tušil, že raz budú tieto jej pokusy naozaj užitočné :D
V príbehu sa dozvieme aj to, že ani Popoluška nebola úplne dokonalá a za svoje chyby má tiež výčitky svedomia.
Príbeh sa pekne vyvýjal, všetkým 3 sestrám som držala palce. V závere to bolo napínavé a skončilo to tak pekne rozprávkovo.

V tomto príbehu platí to isté, čo v skutočnom živote, nič nie je čierno-biele a svoj osud máme vo svojich rukách, riadime ho svojimi rozhodnutiami. Dôležité je spoznať samých seba.

Kniha Nevlastná sestra bola príjemnou oddychovkou a určite siahnem aj po ďalších knihách od autorky.

Morgaine07
20.11.2021

(+ SPOILER) Tak tohle se nepovedlo....
Kniha má sice nádhernou obálku a příběh. Pojetí příběhu o Popelce z pohledu nevlastní sestry je originální a mělo velký potenciál. Bohužel mi tento čtivý a nádherný příběh kazila každá část s osudem. To mě opravdu nebavilo a příběhu to ubralo spoustu bodů. Naopak druhá kniha autorky Otrávená mě uspokojila o 100% více. Bohužel nevlastní sestru nedoporučuji

anelise
24.10.2021

Tak tahle knížka se mi moc líbila. Byl to moc zajímavý a originální námět, vyprávět příběh z perspektivy Popelčiny nevlastní sestry. V tomhle příběhu jsem si překvapivě více oblíbila Isabellu a Octavii. Bylo to moc hezké takhle vidět, že ne vždycky jsou věci tak růžové, jak se na první pohled zdá a že člověk se většinou nestane zlým sám od sebe. Ubírám jednu hvězdičku, protože se mi moc nelíbilo psaní pohledů na věc ostatních postav. Jinak ale moc doporučuji a kniha se řadí mezi mé oblíbené retellings.