Nevlastní sestra

Isabelle by měla být navždy šťastná – princovu lásku má na dosah ruky. Až na to, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček. Je tuctovou nevlastní sestrou, která si usekla prsty na noze, aby se do botky vešla. Když princ odhalí její podvod, s hanbou ji vyžene. Isabelle se ale nevzdá a neskloní hlavu před světem vážícím si pouze krásy. Naopak. Rozhodne se všem ukázat, že je v ní mnohem víc, než si všichni myslí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416962/nevlastni-sestra-zLd-416962.jpg 4.2205
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

Stepsister, 2019

Kniha Nevlastní sestra

Damonka12

První půlka knihy se mi líbila, ale poté už se z toho stala až moc pohádka a zkazilo mi to dojem z celé knihy.

wotana

Ani jsem to nedočetla, prostě mě to vůbec nebavilo. 1* za obálku.

odpadlice

Po dlouhé době kniha, která má originální námět, jiný pohled na klasickou pohádku, která většinou popisuje jen to, jak se někdo krásný a utlačovaný ke štěstí dojde...ale už žádná příběh nevypráví o těch, kteří to štestí neměli, nejsou ani hodní, ani krásní...opravdu se tato kniha autorce povedla, četla jsem jedním dechem a byla jsem nadšená, vřele doporučuju a kdyby bylo více hvězdiček, má je :)

janca6129

Tak nějak nevím, co si o Nevlastní sestře myslet. Ústřední myšlenka a poslání příběhu je super. Nápad představit nám příběh "ošklivých" nevlastních sester té krásné a milé Popelky je originální, dokonce i v žánru retellingů. Isabelle jsem fandila, i když jsem si ji nedokázala nějak zvlášť "zamilovat". Druhá sestra, která milovala vědu, ačkoliv si ji kvůli tomu nejeden člověk dobíral, mi byla sympatičtější. Přesto jsem se s Isabelle dokázala nějakým způsobem sžít a rozumět jí. To vše mě zaujalo, dotklo se mě to a byla jsem z toho nadšená.

Ovšem nadšení opadává u samotného děje. Přišlo mi, že se notnou chvíli nic nedělo, dokonce jsem se první polovinu, ne-li víc, nudila. Dávám tak 3,5 z 5. Za originalitu, nápad, pojetí vnější x vnitřní krásy a ošklivosti, vnitřním boji dospívající ženy, vnějším boji s okolím a hlavně boji za své vlastní "já".

Adele02

Chytlo hned na začátku a už nepustilo. Jasně, drží si to pohádkové vyprávění, ale i tak tam je pár překvapivých zvratů. A celková obraznost? Geniální. Víc takových retellingů, prosím!

blackoutzuzi

Ač má příběh po celou dobu nádech pohádky, místy byl plný zákeřnosti, zla a nespravedlnosti. Vedle toho ale sledujeme krásný příběh životní cesty k uvědomění si vlastní hodnoty a svých snů. Moc cením obě hlavní dívčí postavy, které mohou být mladším čtenářkám velikou inspirací! :) Celé je to neuvěřitelně originální, plné krásných myšlenek a ta nejvíc, kterou si z příběhu čtenář odnese, je jasná - KRÁSA NENÍ VŠECHNO!

Sixtinka144

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst hned, když jsem zjistila, že má vyjít. Miluju tenhle styl knížek, které se zaměřují na "záporáky", které já totálně žeru. Nějak jsem se k ní nedostala a zapomněla jsem na ní. Pak mi byla ale nabídnuta jako knižní štafeta a já nemohla odmítnout. Příběh začíná koncem Popelky, což jsem si užívala, protože jsem chtěla vědět, jak to bylo dál, chtěla jsem vědět, co se stalo se setrami a matkou. Isabelle každý už od malička uráží a tak má hrozně malé sebevědomí. Všichni říkají, že je ošklivá, a tak tomu i sama nakonec uvěří. A já jsem jaksi zklamaná. Sakra! Tenhle příběh má takový potenciál, který nebyl využitý. Sudičky, Šance a víla ( nadpřirozené bytosti, které se míchají do děje a vlastně ho udávají) jsem uvítala s otevřenou náručí. Ale bohužel, v knize se toho moc nedělo, sposta věcí se tam hodně opakovala a ten přeslazený skoro konec bych úplně vynechala. Je zde ale taky spoustu super věcí, jako myšlenky knížky, které jsou podle mého sakra dobré, humor ( párkrát jsem se zasmála i nahlas, což se mi normálně nestává) a čtivost. Knihu doporučit mohu, za mě lehký nadprůměr 3,5/5.

Ajda300

Strašná kniha.
Autorčin styl mi teda vůbec nesedl a skoro jsem to nedočetla.

Historie nás dvou
Historie nás dvou