Prohnilé město

od:

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378924/mid_prohnile-mesto-0DM-378924.jpg 4.6 1981
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni? https://www.alza.cz/media/prohnile-mesto-d5312825.htm... celý text

Série:

Šest vran / Vrania šestka 2.


Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha) , Fragment (ČR)
Originální název:

Crooked Kingdom , 2016


více info...

Komentáře (411)

Komentáře 411 Recenze 13

Audrina
Audrina
20.09.2023 4 z 5

Je bez debat, že Bardugo umí psát čtivé příběhy a v rámci svého žánru rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co lze najít. První díl Šesti vran mě nadchnul, příběh měl spád a byl originální, u druhého jsem ovšem měla občas pocit, že se vše zbytečně táhne a nedokázala jsem se do něj nějak začíst. Pořád to bylo čtivé a zajímavé, ale hlavní zápletka mě zkrátka nenadchla tolik jako u prvního dílu.

cziss
cziss
04.09.2023 2 z 5

Druhý díl navazuje na ten první bez přerušení. Bohužel se mi tento díl zdá ještě slabší. Knížka je plná rozporů, zejména jde o mládí hrdinů a jejich schopnosti a úspěchy vůči jejich starším a zkušenějším protivníkům. Také autorka čtenáře často ujišťuje o tom, že postavy jsou zločinci přitom jsou postavy charakterově napsány jako velcí klaďasové (řekl bych). Prostě se tomu všemu dá těžko věřit. Celkově mohla být knížka výrazně kratší, kdyby se šetřilo na nadbytečných romantických pasážích, ale to asi patří k Young Adult. Každopádně nutno dodat, že pokud už jste četli první díl, tak bez druhého dílu bude příběh neuzavřen.


kindlova42
kindlova42
23.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl navazuje tam, kde první skončí. Našich šest vran úsilně pracuje na tom vylízat se ze zapeklité situace ve které jsou. Kazův mozek jede na plné obrátky a společně s ostatními potí krev. Děj je nabitý akcí.
Ovšem občas bych spíše ocenila pomalejší tempo, kdy by postavy dostali více prostoru na to trávit spolu čas, tak abychom dostali více rozhovorů. Hlavně mezi našimi třemi páry, které byli dost rozlítané po celém Ketterdamu.
Musím říct, že osud jednoho páru mi vehnal slzy do očí a asi to autorce neodpustím.
Prohnilé město považuji za povedené dobrodružství, klidně bych si přečetla i třetí díl kdyby byl, abych se dozvěděla co bylo dál s vránami, protože tohle rozhodně nebyl konec jejich klikaté cesty :)

lassse
lassse
23.08.2023 2 z 5

Uf, tak to bylo veliké trápení. Bardugo holt není můj šálek kávy, ale měl mě varovat již první díl. Hodně nudná knížka.

Joli_M122
Joli_M122
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) "I would come for you. And if I couldn't walk, I'd crawl to you, and no matter how broken we were, we'd fight our way out together- knives drawn, pistols blazing. Because that's what we do. We never stop fighting."

Tahle duologie je naprosto skvělá. Nádherně promyšlený svět a příběh. Postavy jsou stejně boží jako v prvním díle.
Objevili se tam dokonce Genya, Zoya a Nikolai (jako Sturmhond) a to jenom dokazuje, jak je celý Grishaverse dokonale propojený a vymyšlený. A Kaz a Inej jsou taky boží. Abych jenom nechválila, tak druhý díl se mi líbil o kousíček méně, než ten první. Mohlo to být kratší. Ale zrovna v tomhle případě, mi to tolik nevadí. Matthiasova smrt mě celkem dostala a to jak Kaz koupil Inej loď a našel její rodiče......

Thalin
Thalin
23.07.2023 4 z 5

Na druhý díl jsem se těšila, protože jednička se mi vážně líbila. Dvojka pro mě ale měla o něco pomalejší tempo. Hlavně střední část se mi vcelku táhla. A celkově jsem knihu četla mnohem déle než první díl. Ale to pořád nic nemění na kvalitách, humoru i čtivém stylu psaní. Jen jsem čekala podobně svižné tempo, jako v prvním díle. Po trošku nudném středu to pro mě nabralo tempo zhruba v posledních sto stranách a ty jsem si zase docela užila, hlavně souboj Inej, kde jsem zase cítila tu mrazivou akci. Tahle parta mě baví, ale jednička mě prostě bavila víc.

Laféeverte
Laféeverte
21.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tenhle díl jsem si moc užila... Už tam nebyla ta nejistota z nových zdánlivě podivných a nepříliš sympatických postav, která mě trochu brzdila na začátku prvního dílu. Jo teď jsem dostala od všeho trochu... Hlubší pohled do psychologie postav (tak neobvykle narušených), legrační momenty, napětí,nečekané zvraty... A do posledního ždibíčku jsem si vychutnala Kazovu pomstu, jako by to byla má vlastní.

april4
april4
20.07.2023 5 z 5

Původně jsem chtěla dát jen 4*, ale nakonec dám plný počet - za tu promyšlenost, propracovanost, zvraty v ději a styl psaní. Problém byl trochu v tom, že těch zvratů bylo až moc. Dovolím si půjčit slova z jiné recenze... "První díl byla cesta, skvělá jízda s jasným cílem....", což mě bavilo o něco více.

rozaaalie_
rozaaalie_
08.07.2023 5 z 5

("Přečteno" jako audiokniha)

Prohnilé město v podání známých osobností jako Veroniky Kubařové, Viktora Dvořáka či Matouše Rumla (a dalších) dodalo příběhu tak neskutečně silnou atmosféru, až jsem po doposlechnutí chvíli nevěřila, že opravdu nejsem v prašivém Ketterdamu, ale u sebe doma na posteli, s pusou překvapením dokořán.

Sice jsem kvůli seriálu (a celkově spoilerům ze sociálních sítí) o pár důležitých zvratech věděla, ale i přesto mě nějakým záhadným způsobem dokázaly šokovat. V tomhle příběhu najdete všechno. Smutek, hněv, utrpení, ale i radost, lásku a veselí. Emocionální horská dráha jak vyšitá.

Autorčin styl psaní je o tisíc procent lepší, než v Griše, a za tím si prostě stojím. Série Šest vran je mnohem vyspělejší, surovější a i přes fakt, že se jedná o fantasy, reálnější. Drsný svět ve kterém se s vámi nikdo nemazlí, ve spojením s nedokonalými, morálně šedými postavami si prostě nejde nezamilovat. A hlasová kulisa? Ta dokázala už tak skvělý čtenářský zážitek dotáhnout k naprosté dokonalosti.

(bookstagram: @rozaaalie_)

Eli1990
Eli1990
07.07.2023 5 z 5

Od Leigh jsem četla Devátý spolek (nic moc), Šest vran (celkem to šlo), tak jsem si řekla, že bych měla přečíst i Prohnilé město - a ještě že tak!
První díl mě docela bavil, ale z kecek mě to tenkrát nevystřelilo, zato dvojku jsem zhltla za dva dny. Možná díky tomu, že už jsem chápala magický systém, možná díky vícero menším akcím oproti jedné velkolepé výpravě na Ledový palác, anebo, zahanbeně přiznávám, díky natěšenému očekávání, kdy si Kaz konečně sundá rukavice (love interest linky jsou mi v knihách většinou na obtíž, ale budování vztahu mezi Kazem a Inej je opravdu výjimečně dobře napsané).
Úplný závěr, kde Mora vykonává svoji pomstu ve stylu Lisbeth Salander, byla třešeň na dortu.
U téhle knížky se můžete smát a jestli jste jako já, budete u ní i brečet. Plnej počet, byla skvělá.

Martule44
Martule44
28.06.2023 3 z 5

Omlouvám se autorce i cílovým čtenářům, ale asi to není úplně moje krevní skupina. Nicméně oběma dílům jsem dala šanci a dočetla je do konce ... V závěru to bylo trochu svižnější a proložené emocemi, ale asi bych se k tomu už vracet nemusela.

Karolin77
Karolin77
22.06.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil více než ten první.

knizninadsenec
knizninadsenec
08.06.2023 4 z 5

Mám ráda ten svět série Šest vran a Griša, ale musím se přiznat, že tento díl se mi četl o něco hůře, než ten první. Děj mě ze začátku moc nedokázal upoutat, abych vydržela číst déle. Možná i proto, že je to dlouho, co jsem četla první díl.
Chvilkami mě prostě zmátl tím, co se tam dělo a také postavy.

Každopádně mě později upoutal a byl zajímavý. Je hezké, že se o postavách v příběhu dozvídá čtenář více a více (i o jejich minulosti).
Dělo se tam toho mnoho, někdy mě příběh mátl, bála jsem se výsledku. Bylo to jako na houpačce. Jednou jsem si i pobrečla...

Celkově byl příběh zajímavý, tedy až na ten začátek. Dělo se tam toho mnoho, ať už šlo o boj, intriky, pomstu, manipulace, blafy, zachraňování, zraňování, překvapení... Jednou bylo šest vran dole a pak se to změnilo, dokola. Kaz je génius, co se týče vymýšlení plánů a intrik. Všechny jeho vrány jsou hodně dobré. Vývoj událostí zajímavý.

Je to zajímavý příběh, za sebe doporučuji a asi je lepší číst díly brzy po sobě. Myslím, že jsem si mezi nimi dala moc velkou pauzu. Seriál mě trochu popletl , ale miluji ho a líbí se mi. Celkově série Grishaverse jsou skvělé.

jjanca
jjanca
06.06.2023 4 z 5

Prohnilé město som začala čítať rok po tom, čo som prečítala prvý diel, čo sa, bohužiaľ, odrazilo v mojom hodnotení. Prvých 100-200 strán som mala problém sa do príbehu dostať, pretože som skoro všetko medzitým zabudla. Našťastie autorka nešetrila retrospektívami, čo mi pomohlo spomenúť si na predchádzajúcu časť. Potom som sa od príbehu nevedela odtrhnúť.
Tento diel hodnotím lepšie, než ten prvý, prišiel mi viac uveriteľný, bolo v ňom viac napätia a nenútené romantické linky. Charaktery postáv boli skvelo vykreslené, každá bola iná a výnimočná. Zamilovala som si snáď všetky a to, čo sa s tou jednou stalo, ma nesmierne mrzelo. Koniec nebol vyslovene happyend, ale len náznak, že snáď už bude lepšie, čo oceňujem.

JessicaCorny
JessicaCorny
03.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem audiobook v originále a poslechla jsem si ho tak rychle, že jsem si z toho skoro vůbec nepamatovala. Tím chci říct, že to bylo strhující a nemohla jsem přestat. xD Za měsíc jsem si to tedy poslechla znovu, pomaleji a snažila se užít si všechny detaily.

Prohnilé město byla strhující jízda, stejně jako Šest vran. Ale přiznám, že o něco slabší. Nevím přesně v čem to je. Možná, že některé scény bitev mi připadaly nepřehledné a také že se dělo tolik věcí naráz, že bylo občas složité se zorientovat. Bylo tam opravdu hodně převratů. Dokonce tolik že ani Kaz Brekker mnohé nedokázal předpovědět. xD Ale to je na téhhle duologii asi to úžasné - nikdy nevíte, co se může stát v další kapitole.

Moc se mi líbilo, jak se rozvinuly všechny osobní příběhy hlavních postav. V téhle knize se dostalo opravdu na všechny a jen to podtrhlo charaktery postav. Naprosto mistrné bylo zapracování Jesperova otce do knihy - jediný použitelný dospělý, vedle kterého vypadali (aspoň na moment), jako děti. To byl opravdu super moment.

A strašně jsem si užila všechny momenty mezi Inej a Kazem - opravdu mistrně napsané. Hlavně jejich poslední kapitola.

Tuhle duologi si zařadím mezi své oblíbené. Opravdu mi tyhle postavy budou moc chybět.

Awča
Awča
26.05.2023 4 z 5

První díl byla cesta, skvělá jízda s jasným cílem.
Druhý díl je o pomstě, není to hladká cesta, trochu klopýtá a někdy se ztácí v kombinacích, které jsou brilantní, jen je jich možná až moc.
Početla jsem si, ale bavila jsem se o hvězdičku méně.
Opět krásná obálka.
Svět grišů mi učaroval, zkusím autorčiny další knihy.

LuckaDea
LuckaDea
22.05.2023 4 z 5

Druhý díl Šesti vran je opět skvěle napsaný. Tentokrát se nejedná o dobrodružnou výpravu, ale příběh se odehrává přímo v "temném" městě. Tato kniha se o trochu víc zabývá vztahy mezi jednotlivými postavami, přesto ale opět nechybí překvapivé zvraty a napětí. I když musím říct, že v prvním díle mně nečekané situace a jejich následné řešení přišly uvěřitelnější, logičtější a promyšlenější. Tady mi někdy přišly tak nějak z ničeho nic. Další drobné mínus je za věk postav, což už jsem zmiňovala u prvního dílu. Tady se ale věk nezmiňuje tak často, takže se dá lépe představovat, že jsou postavy o něco starší. I tento díl mě ale moc bavil. Dávám teda opět 4 hvězdičky, jako u prvního dílu (i když jsou možná o malinko slabší než u toho předchozího dílu, ale pořád 4).

Derishi
Derishi
16.05.2023 3 z 5

Autorka v tomto díle dělá vše na silu, všechno se sere na sílu a na konci, všechno ok bez nejmenšího zaškobrtnutí. Postavy na silu tlačí kam potřebuje, aniž by to plynulo, jako knihu bych to vzdala velice rychle.
Slyšela sem jako audio.

iskovsky
iskovsky
14.05.2023 3 z 5

Myslím, že ak by autorka ukončila tento príbeh už po prvej časti, tak by sa z toho stala kultová kniha tohto žánru... druhý diel totiž celú sériu dosť sťahuje kvalitatívne dole...
zdá sa mi že jednotku nosila autorka dlho v hlave a preto to tam všetko perfektne šlape, zatiaľ čo dvojka je napísaná z nutnosti...
zbytočne rozťahané dialógy , priveľa retrospektívnych odbočiek, udička na LGBT...
celkovo to bola jazda v super aute, ale príliš často mi niekto dupal na brzdu...

munka
munka
08.05.2023 5 z 5

Dobrodružstvo mladej šestky pokračuje. Prvý diel bol super, ale ani tento za ním nezaostáva. Doporučujem.

MíšaS.
MíšaS.
03.05.2023 1 z 5

Jak jsem psala už u prvního dílu, kdybych neměla oba půjčené naráz, do druhého bych nešla. A po jeho přečtení, musím říct, že bych ani o nic nepřišla. Ukecané, neuvěřitelné, překombinované. A ten konec, to byla sr...a.
By mě zajímalo, kde byly ty napínavé akce, jak všichni píšou...

Ditye
Ditye
02.05.2023 5 z 5

Stejně jako první díl mě tato kniha naprosto uchvátila. Příběh byl sice trochu nejasný, ale vynahradili to skvělé vztahy mezi postavami. Konec byl hrozně dojemný. Celý svět Grishaverse je naprosto úžasný.

Foxie89
Foxie89
01.05.2023 4 z 5

Tohle bylo taky moc bezva! Zběsilá jízda plná zvratů, napětí a i humoru. První díl se mi líbil asi o něco více, tady mi to občas přišlo překombinované, ale i tak skvělý. Konec byl taky hezký!

VA_Krtek
VA_Krtek
29.04.2023 5 z 5

Celou grišovskou sérii hodnotím maximálním počtem. Opravdu od prvních tří Griš, přes knihy o Kazovi až po závěr o Nikolajovi z paměti už nikdy nevymažu. Excelentní

MilanKop
MilanKop
18.04.2023 5 z 5

Parádní zakončení příběhu :) kniha má vše co jsem očekával a teď hurá na zjizveného krále

Monisek.B
Monisek.B
15.04.2023 5 z 5

Na střídačku poslechnuto v Audiotéce a přečteno ve čtečce :-)
Šest vran, všechno velice barvitě popsané postavy, jsem si opravdu oblíbila a budou mi chybět... Třeba se jednou dočkáme dalších příběhů, určitě bych si je takě přečetla. Rozhodně doporučuji ;-)

Hanncha
Hanncha
13.04.2023

Tohle mě mrzí moc.Zkoušela jsem to přečíst třikrát. První díl mě trochu ke konci nudil. Hrozně se děj táhnul a tady jsem se do toho nemohla začít ač jsem moc chtěla. Částečně to kladu za vinu sobě, že když jsem se o čtení pokusila napotřetí, už uplynula delší doba od toho, co jsem přečetla první díl. A protože na sebe knihy přímo navazují, nebyla jsem mnohdy schopná si vzpomenout na některé věci z prvního dílu a to mě hrozně rušilo. Byla bych moc ráda, kdyby se u knih (ne jen této), které mají více dílů dávala na začátek shrnutí nebo nějaké orientační pomůcky abychom se v tom my chudáci s děravou pamětí neztráceli.
nechám tomu ještě čas a hodnocení dám později. Sna po přečtení knihy a ne po jejím dalším odložení...

Erinien
Erinien
10.04.2023 4 z 5

Autorce se povedlo podle mě napsat kultovní dílo. Kdybych to četla v šestnácti, tak si pořídím knihy a budu je číst ještě minimálně dvakrát a budu chodit v tričku s vránou a nápisem I love you Kaz. To byla jízda. Hlavní hrdinové pokračují v sérií odvážných plánu, náhod a nečekaných překvapení, které jim tyhle plány hatí. Ještě že je Kaz (autorka) tak geniální aby ten spletenec rozšmodrchal/a. Charaktery se prohlubují a všem hrozně fandíte. Závěr za mě spokojenost. Teď asi půjdu číst Grišu.

Predator3313
Predator3313
29.03.2023 5 z 5

Velmi dobré pokračování, které přímo navazuje na první knihu.
Musím říct, že jsem byl zvědavý, jestli autorka dokáže udržet úroveň...a udržela!
První díl se mi líbil víc, ale je to spíš tím dějem, který je mi blíž. Městské intriky mě moc nelákaly, ale nakonec to bylo dobré a hodně zábavné.
Celou knihu jsem čekal, co zase Kaz vymyslel a ten konec, to byla lahůdka.

nonameperson04
nonameperson04
24.03.2023 5 z 5

(SPOILER) To se tak dobře četlo! Jenom halooooo, proč Matthias?! Proč?!

knihomolka2022
knihomolka2022
20.03.2023 5 z 5

,,Vždycky udeř tam, kam se kavka nedívá."
Pokračování duologie Šest vran mě úplně pohltilo a nezklamalo. Nechyběla akce, napětí, intriky, touha po pomstě, odhalená tajemství, nové rány a i kapka té lásky a něžné romantiky. Po dočtení prvního dílu jsem se nemohlo dočkat, až se opět vrátím do Ketterdamu a budu sledovat další dobrodružství celé party pod vedením Kaze Brekkera - ten nám dovolil nahlédnout do jeho minulosti a "zdůvodnit", proč se doposud choval a chová právě takhle. I přes to, že se na scéně objevuje další "padouch" z Barelu, Kaz má vždycky nějaký plán, kterým dokáže ochránit sebe, Inej a všechny své Vrány. Kniha se liší od prvního dílu tím, že nemá zmatený začátek a už rovnou vplouváme do jádra dění. Autorka dokáže skvěle popsat místa, kde se právě děj nebo nějaká napínavá situace odehrává a myslím si, že právě díky tomu se dokážeme tak dobře vcítit nejen do postav, ale také máme pocit, že procházíme ulicemi Ketterdamu a vše, co se odehrává, z povzdáli sledujeme. Autorka píše hodně čtivě, takže počítejte s tím, že Prohnilé město nepustíte z ruky :) Oba dva díly prostě miluju a budu si je někdy muset přečíst znovu! Nedokážu se s Kazem a jeho Vránami rozloučit, a proto se vrhám na seriál Shadow and Bone, abych jim ještě chvíli zůstala nablízku...

Nasko
Nasko
18.03.2023 5 z 5

Nechce se mi opakovat donekonečna chválu, kterou tady do komentářů přidali všichni přede mnou, takže spíš zkusím vypíchnout nějaké svoje myšlenky, které jsem tady v diskuzi nezahlédla.

Prohnilé město důstojně zakončuje dvojdílný příběh ze světa Griši, do kterého jsem teď nahlédla poprvé. Oceňuji, že i bez znalosti předchozích sérií jsem všechno byla schopná rychle pochopit. :) Určitě si musím přečíst i zbytek.

Občas už mi ale lezlo na nervy, jak jsou všechny postavy dokonalé, nepřekonatelné, úžasné, nejlepší ve svém oboru a naprosto skvělé. Opravdu se šest nejtalentovanějších lidí na světě sešlo zrovna v ketterdamských kanálech? Občas bych ocenila postavu, která není mistr světa v pěti disciplínách naráz.

Velmi zbytečná mi přišla dějová linka s Dunjašou, která byla celá taková neladící se zbytkem a obecně mi přijde, že byla celá tahle postava uměle vytvořena, aby měla Inej s kým bojovat na střechách a bylo to "akčnější". Bohužel to ale ve výsledku spíš vypadalo neautenticky a taky to budilo dojem, že je v Grishaverse průměrně deset provazochodců na sto lidí. Kdyby tam nebyla, asi by se mi kniha líbila víc.

Po dlouhé době jsem si taky pořídila knihu, která je graficky vzato ozdobou celé knihovny a ta barevná ořízka je boží. Snažně prosím všechna nakladatelství - zkuste vyrobit víc takovýchhle pokladů. :) Některé aktuální novinky jsou obálkově fakt děs, že by to člověk nejradši zabalil do novin. Vraní série je vkusná a hezká, chválím grafika.

Všechno, co se mi nelíbilo, jsou ve své podstatě drobnosti. Rozhodně doporučuju dál.

stojinek
stojinek
14.03.2023 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení plne zvratů a nečekaných nápadů hlavního hrdiny Kaze. Zajímavá fantasy dějová linka s citem pro spravedlnost.

Šárka_D
Šárka_D
28.02.2023 4 z 5

Dobré, čtivé, rychle odsýpající, se vším, co od fantasy chci. A lepší než první díl.

uzivatel1313
uzivatel1313
26.02.2023 5 z 5

(SPOILER) První díl naprosto zbožňuju, a bála jsem se že druhý díl už prostě nebude ono… no mýlila jsem se. Druhý díl byl minimálně tak dobrý jako ten první. Nejvíc ze všeho jsem měla ráda vtípky mezi Ninou a Matthiasem, o to víc jsem byla smutná že Matthias zemřel. Druhá knížka byla stejně jako první plná akce a napětí. Určitě doporučuju

jes09
jes09
23.02.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih v tomto žánru co jsem četla..

Barabora
Barabora
29.01.2023 5 z 5

Tak to byla jízda!! Je mi opravdu líto že to už skončilo. Skvělé postavy, napětí, akce,... Prostě bomba! Autorka teď patří už určitě mezi moje nejoblíbenější vůbec. :))

petrulka
petrulka
25.01.2023 4 z 5

Na rozdíl od prvního dílu, zde jsem okamžitě naskočila do příběhu a prostě se jen bavila. Některé plány i jejich provedení bylo chvílemi až moc, ale je to žánr, jaký je a netřeba jejich logičnost i naději na úspěch nějak podrobněji rozpitvávat. Závěr knihy zabolí i potěší, z některých postav jsem měla vyloženě škodolibou radost, z některých opravdovou a upřímnou, z některých zabolelo u srdce. Dle mého skromného názoru se jedná o velmi zdařile napsanou sérii, každá z postav je originální a každou si svým způsobem čtenář zamiluje.

M.C.SMITH
M.C.SMITH
18.01.2023 4 z 5

Do knihy jsem se opět delší dobu nemohla začíst, což není problém knihy, nýbrž můj, moc mi nesedí styl psaní. Příběh sám o sobě byl ale perfektní. Miluju Kaze. Kniha mne bavila, celý svět je vymyšlen dokonale a čtenář musí obdivovat všechna jeho tajemná zákoutí.
Bylo to fajnové čtení a já jsem se v půlce knihy začetla a nemohla jsem knihu odložit.
Skvělá záležitost.

Hanathor
Hanathor
10.01.2023 5 z 5

Skvělé pokračování, za mě druhý díl ještě lepší než první :)

Štítky knihy

napětí intriky tajemství

Autorovy další knížky

Leigh Bardugo
americká, 1975
2017  90%Šest vran
2017  80%Světlo a stíny
2018  92%Prohnilé město
2019  84%Zjizvený král
2017  78%Bouře a vzdor

Kniha Prohnilé město je v

Právě čtených75x
Přečtených2 638x
Čtenářské výzvě398x
Doporučených328x
Knihotéce937x
Chystám se číst658x
Chci si koupit256x
dalších seznamech18x