Prohnilé město ekniha

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni? https://www.alza.cz/media/prohnile-mesto-d5312825.htm...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378924/big_prohnile-mesto-0DM-378924.jpg 4.71590

Šest vran / Vrania šestka 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)

Crooked Kingdom, 2016

Kniha Prohnilé město

teriberi424

Brečela jsem, smála jsem se, místy se i červenala. Po prvním díle jsem byla malinko skeptická a bála se, že druhý díl nebude tak dobrý. Byl ještě lepší! Se vším všudy 5/5 zaslouženě. Kaz je úžasný, Inej neskutečně silná a Jesperův vývoj charakteru se mi hrozně líbil. Ostatní postavy chválím taky, byla to bomba. Autorka neskutečně geniální!

Jonny

Dobrej čtivej průměr.

Lavina

Jednoznačně super... Nechápu jak může někdo vymyslet tolik triků, zapletek, překvapení-klobouk dolů před touto spisovatelkou...kazdou stránku jsem hltala, neboť nic se nedalo předvídat... Úžasné napětí až do konce...

theMarty

(+ SPOILER) Noo, hvězda dolů za smrt vy-víte-koho.

Jako by se Bardugo rozhodla, že ona přece nepíše feelgood YA fantasy, ale drsnou dospěláckou četbu, která prostě nemůže mít uplný hepyend. A proto jen tak, bez varování, následků a vysvětlení, na konci odkrouhne jednu postavu. Ale slzavé údolí nečekat, protože ostatní postavy se přes to přenesou hned. Možná bude takhle oběť důležitá pro další série, ale tady to působí náhodně, neodůvodněně.

Teclaireddy

Druhý díl mi přišel o trochu méně kvalitní než první, konec byl na mě lehce překombinovaný, ale pořád zábavné a poutavé čtení.

Maraiser

Stejně jako díl předešlý, tak i tento jsem přečetl jedním dechem.
Ale upřímně doznávám - Kaze bych tedy fakt potkat nechtěl!! A asi bych ho ani nechtěk znát.

MinervaB

Když jsem dočetla první díl, měla jsem strach, že druhý díl nebude tak skvělý. ALE pokračování naprosto předčilo mé očekávání.

Jako u prvního dílu jsem se do dvojky začítala o něco pomaleji, ale jakmile jsem se do toho světa zase dostala, už jsem nechtěla pryč. Opět jsem podlehla všem těm neskutečně charismatickým postavám.

Celý druhý díl by se dal shrnout do jednoho slova: AKCE. Tenhle díl byl ještě nabitější než předchozí a já si užívala každou stránku, každý zvrat a každý problém, který museli řešit. Ale jako co ten konec? Nevím jestli jsem s koncem spokojená nebo ne. Každopádně bych to zhodnotila jako konec, u kterého bych klidně byla za nějaké volné pokračování. Nutně potřebuju více!

Podtrženo, sečteno .. ten svět je prostě neskutečný. Autorka má úžasný styl psaní, dar pro reálnost příběhu a napsání úžasných a rozmanitých postav. Stránky téhle duologie ubíhají rychle, ale vy ani nebudete chtít, aby ten příběh skončil.

Skvělé zakončení příběhu Kaze a jeho party. Obsahově se Prohnilé město značně liší od předchozího dílu, kde byla ústředním tématem dobrodružná výprava a něco jako "útěk z vězení" vibe. Ve dvojce se posouváme od standalone dobrodružství ke komplexnějším intrikám, spekulacím na trhu (v YA dost neobvyklé téma, nicméně potěšilo), vydírání, zákonům, industriální špionáži a vůbec dostaneme ochutnat toho, co to znamená být grázlem v zemi řízené obchodem a penězi. Je to zase úplně jiný příběh a svým způsobem poskytuje mnohem více zvratů, wtf momentů a rozmanitosti, než čeho jsme se dočkali v prvním díle.
Ráda bych na závěr vyzdvihla jednu velkou přednost této knihy. V YA žánru se dost často autor na závěr uchyluje ke klasickému "odcváláme spolu do Slunce západu" klišé, které, ač může být příjemné, je zcela jistě těžce nereálné a bolí z něj zuby. Bardugo dokázala napsat zakončení, kterému jsem dokázala uvěřit. Její svět a předvším Ketterdam samotný, jsou ohromně dark places a každý, kdo tam vyrůstá, musí být notně poškozeným jedincem. A vzhledem k tomu, že na konci knihy je svět a Ketterdam stejně dark jako na začátku, pro "šťastně aý do smrti" tu logicky není místo - každá postava musí bojovat nejen se světem kolem sebe, ale hlavně s démony, co si nosí uvnitř. A tak, i když to vlastně dobře dopadlo, víte, že to nikdy nebude stoprocentně OK, a to je v pořádku.