Anet2106 Anet2106 komentáře u knih

Sestry Sestry Bernard Minier

Kniha se mi líbila z celé série nejvíc. Mělo to spád, dobře se to četlo. Čtenář se dobře orientuje, co bylo v minulosti a co je teď. Doufám, že bude ještě pokračování...

08.10.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherný příběh, který popisuje holokaust jak z pohledu oběti, tak z pohledu vykonavatele. Zároveň polemika nad spravedlností a odpuštěním. Dobře se mi to četlo a během pár dní jsem to přečetla celé :)

22.09.2019 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Knižka se mi líbila ještě více než první díl. Až do poslední chvíle mě nenapadlo, že tahle osoba je vrah. Líbí se mi, že se tam drží hlavní nepřítel Sarveze...moc ráda si v nejbližších dnech přečtu další díl :)

18.09.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na knížce se mi líbil děj, i když věřím, že pro lidi, kteří nevěří v žádné nadpřirozené věci, to bude nuda. Já jsem otevřenější různým názorům, takže děj se mi líbil. Hlavní postava Igora mi přišla občas trochu podivná...takový věčný adolescent bych to shrnula.
Každopádně se to četlo, za pár dní jsem knihu dočetla. Jediné, co se mi opravdu nelíbilo byl až moc uspěchaný konec.
I přesto kniha stojí za přečtení :)

11.09.2019 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha mě od začátku uchvátila natolik, že jsem ji musela během několika dní dočíst. Je super, že je v ní příběh založený na pravdivém jádru. Strašně mě to láká jet se podívat, jak to tam ve skutečnosti vypadá!

04.09.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherně napsaný smutný příběh. Strašně dobře se mi kniha četla.

22.08.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Žena v okně byla dobrá kniha. Netipla bych si, že zrovna tenhle je záporák. Rozuzlení mě překvapilo. Bylo také zajímavé seznámit se alespoň trochu s pocity lidí, kteří nemohou vyjít z domu. Člověk si pak říká, ještě že já tenhle problém nemám...

14.08.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Velmi čtivý a napínavý příběh. Vzhledem k tomu, že jsem četla Za zavřenými dveřmi, trochu jsem čekala, že v tom bude zapletený Matthew, ale i tak mě to bavilo. Dobrá oddychovka na léto :)

18.07.2019 3 z 5

První díl staříka se mi moc líbil. Kdy,ž jsem slyšela, že vychází druhý díl, měla jsem pochyby. Moc jsem nevěřila, že i druhý díl bude stejně dobrý. Přece jen vtip není nikdy stejně vtipný, když se opakuje. Přesto jsem si knihu přečetla. A za mě opravdu zklamání. Motiv starého pána, který se opět shodou náhod potká s několika čelními představiteli politické mezinárodní scény, zabije cestou pár lidí a vytvoří si další skupinku nových přátel, se opakuje z prvního dílu. S ničím převratně novým v tomto díle autor nepřišel. Za mě by bylo v tomto případě lepší zůstat jen u prvního dílu, který je super.

16.07.2019 2 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Kniha byla čtivá, příběh zajímavý a jedinečný. Přečetla jsem za pár dní

03.07.2019 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Průměrná detektivka. Místy hodně zmatené a příliš zdlouhavé.

25.06.2019 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Kniha mi přijde stejně dobrá, jako Šelma. Velmi čtivé a napínavé. Nově se tam objevil prvek zkorumpovaných policejních a vládních činitelů. Snad bude následovat další díl.

31.05.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha nezklamala. Dojemný, humorný příběh. Skvěle napsané, takže čtenář pochopil, proč je Ove takový. Silný příběh :)

23.05.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knížka měla zajímavý příběh. Do hloubky popisuje psychiku hlavních postav, které jsou si navzájem velmi odlišné, a nedokážou se pochopit navzájem, i když by o to velmi stáli.

20.03.2019 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se mi líbila. Severské detektivky mám nejradši. Nicméně konec se mi zdál odfláknutý. Zkusím další díl :)

01.03.2019 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velmi čtivé, během pár dní jsem to přečetla. Od jiných detektivek se liší tím, že příběh vypráví "obyčejný" člověk, nikoli detektiv. Zároveň mě překvapil...nahlodalo to ve mě další otázky.

03.02.2019

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Silný příběh. Nejde tam ani tak o hlavní hrdiny, jako popsání celé společnosti a doby. Zajímavá, ale zároveň celkem náročná knížka. Každopádně to nebyla ztráta času

01.02.2019 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh, který stojí si přečíst. Líbilo se mi, že je to založené na autentickém vyprávění, a zároveň víme, jaké byly životní osudy hlavních hrdinů i po válce.

26.11.2018 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Skvělá, jako každý díl celé série :)

26.11.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Velmi ctiva kniha s prekvapivym koncem. Dobre se mi cela kniha precetla, byla napinava. Rozhodne stoji za precteni.

27.10.2018 4 z 5