Žena v okně

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/zena-v-okne-YnZ-352613.jpg 3.81183
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Motto

The Woman in the Window, 2017

Kniha Žena v okně

Ver1982
16. listopadu

Dlouho jsem tuto knihu odkládala, vůbec se mi do ni nechtělo a prvních 30% knihy mě utvrzovalo v tom, že jsem ji měla nechat odloženou... Pak ale nastal nečekaný zvrat :) Není to kniha na 5*, ale pak už se mi dobře četla. Přidávám hvězdu za konec, který jsem nečekala a za krátké kapitoly.

Herča76
13. listopadu

Překvapením je pro mě poměrně nízké hodnocení. Musím vyzdvihnout pozvolné odhalování příčin psychické nemoci hlavní hrdinky, to dělalo knihu vkusným způsobem napínavou, že se nedala odložit. I závěr nebyl příliš předvídavý, alespoň mně to hned "nekoplo" :-) Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda si knihu vyberete, rozhodně za přečtení stojí.

Faila
09. listopadu

Thriller plný nudných a zdlouhavých pasáží, zdánlivě bezvýznamných momentů, (ne)čekaných zvratů a trochu plochých postav. Čte se dobře a místy je velmi napínavý. Čtenář spolu s hlavní hrdinkou odhaluje, co je skutečné a co jen "skutečné".

dom.ini

Mi se kniha opravdu libila. Je pravda ze je takova pomalejsi a necekejte tedy dramaty nabity, desivy a napinavy thriller, ale kniha se mi cetla opravdu dobre, byla jsem zvedava, jak to cele je a kde je pravda a tema i rozuzleni bylo originalni. Za sebe tedy muzu rozhodne doporucit.

mag097

Thrillerů, kde má hlavní postava problémy s alkoholem spojené i s těmi psychickými už bylo napsáno víc než dost a proto je těžké přijít s něčím novým. Autor tedy nepřichází s s žádnou originální zápletkou a hlavního záporáka uhádnete celkem snadno.
Co se ale musí nechat je, že knížka je napsaná čtivě, má krátké kapitoly deníkového formátu. Super je taky, že vám autor neservíruje všechny informace z minulosti hned a musíte se k nim pročíst, což vás nutí číst dál.
Průměrný, příjemný, oddechový thriller :)

janina66

(audio) Kniha se velmi hezky poslouchala. Hlas Kateřiny Veselé moc příjemný a krásně srozumitelný. A k ději: 1/2knihy celkem o ničem. Kolik prášků si Anna zobla a kolik Merlotu vypila. Ovšem pak začne děj gradovat. Několik zvratů, z kterých jsem byla paf. No a konec úžasně napínavý a zcela nečekaný. Napětí ještě zvyšuje čtyřpatrový dům Anny, noc a bouřka.

Radush_s_knihou

Kniha byla napínavá, četla se mi velmi dobře. Ty zvraty stály za to.

ladyxx

Příběh se rozjíždí pomalu, takže čtenář má dost času seznámit se s psychicky nemocnou Annou, která si krátí chvíle mimo jiné pozorováním sousedů. Jednoho dne se stane svědkem něčeho strašného, čemuž však nikdo nevěří. Aby odhalila, zda se událost skutečně stala, nebo si s ní pouze pohrává její zdrogovaná mysl, pouští se do vlastního pátrání. Finále je velkolepé, a ponurý několikapatrový dům, ve kterém hlavní postava žije, je na ně jako dělané.
Pokud se přenesete přes to, že vystudovaná doktorka psychologie zobe antipsychotika jako lentilky a vydatně je zapíjí alkoholem, obdržíte velice obstojnou prvotinu s prvky psychothrilleru a skvěle zpracovaným tématem agorafobie.

Noc v Central Parku
Noc v Central Parku