Žena v okně

Žena v okně

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352613/zena-v-okne-YnZ-352613.jpg 4135

The Woman in the Window (2017)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Motto

Gibis
včera

Dost předvídatelné a první polovina téměř uspávající. Druhá půlka to trochu zachránila, ale čekala jsem prostě víc.

berila
předevčírem

První polovina hrůza a nuda, věčně namazaná hlavní hrdinka (víno Merlot se objevuje snad na každé straně) a k tomu jím ještě zapíjí prášky. Druhá část trochu lepší, ovšem hrdinka nadále zůstává u pití a prakticky v ničem si není jistá. Závěr nebyl až tak nepředvídatelný, ale alespoň se něco dělo. Kdybych tušila do čeho jdu na začátku, tak bych s lehkým srdcem knihu odložila. Za mě max. 2*.

michaela7087
předevčírem

Dokonalá , dechberoucí!

SimonaP
10. prosince

Knížka byla jednoduše napsaná, oba zvraty jsem odhadla poměrně brzy a nic mě nepřekvapilo. Ale číst se to dalo, nudná nebyla.

LucinQa77
09. prosince

Fajn knížka :)

Urbana
08. prosince

Začátek byl pomalejší, pak se to rozjelo, určitě nemohu říct, že bych se u knihy nudila, byla jsem napnutá a závěr,... . tak ten byl překvapivý, mně se kniha líbila.
Jedno je jisté.: nikdo a nic není takové, jak se zdá.

sipit
07. prosince

První třetina knížky byla vyloženě utrpení, naprosto nic se tam neděje, první zvrat přichází až zhruba v polovině. Mockrát jsem chtěl knížku odložit. Nakonec jsem vydržel až do konce, který byl do značné míry předpokládatelný. Ve výsledku velké zklamání. Tři hvězdy jsou ještě milosrdné.

LadyAnn
07. prosince

Nebylo to špatné, líbil se mi i (mnohými zde kritizovaný) pomalejší začátek. Pěkně, čtivě napsáno a přeloženo. Závěr a rozuzlení nebyly předvídatelné, ale za závěrečnou "hru na schovávanou" ubírám hodnocení - kniha má pomalejší, komornější tempo a proto mi samotný konec nesedl.
Doporučuji číst se sklenkou vína...

Hanulka91
06. prosince

Zhruba od poloviny knížky jsem ji nemohla dát z ruky. Čtivá, zajímavá a napínavá. ALE ... ten konec na mě trochu moc přehnaný jak z nějakého amerického filmu. Proto ty 4*.

mariva
06. prosince

První polovina knihy byla zvláštní - pomatená žena pod vlivem prášků a alkoholu (dost mi to připomínalo Dívku ve vlaku) pozorující z okna sousedy. Teprve v druhé polovině dostal děj trochu spád a čtení mě konečně začalo bavit. I když závěr byl docela nečekaný, celkově mě kniha nijak zvlášť neoslovila. Jedna z těch, které, kdybych je nepřečetla, o nic bych nepřišla.

Kirtans
06. prosince

Mnohem lépe se mi četla než Dívka ve vlaku, mnohem svižněji a uvěřitelněji a více bych jí srovnala k Zmizelé. Jen málokdo se asi dostane do závěrečné třetiny kde se něco děje.

Acinore
04. prosince

Teprve dočítám, ale tak strašně mě to nebavíííí! Nevím, Dívka ve vlaku je jen jedna, tohle je prostě něco, do čeho se nedá začíst... Už ať to mám za sebou.

rodak
03. prosince

Výborné,výborné a ještě jednou výborné.Ta hutná atmosféra domu a hlavní hrdinky mě bavila.Perfektně vystavěný děj s nečekaným a překvapivým koncem.Jdu si dát už třetí sklenici...

PetK
03. prosince

Příběh pro mě jistým způsobem vybočoval ze záplavy dalších podobných thrillerů. Minimálně dva zajímavé a překvapivé dějové zvraty, docela mě bavil i způsob vyprávění a hlavní hrdinka, která se nebála mluvit místy sprostě, a nebyla to hrdinka v pravém slova smyslu. Četlo se to velmi dobře.

Zoy
28. listopadu

Kniha se mi velmi líbila a dobře se četla. Pravda, prvních pár stránek jsem nevěděla, co od knihy čekat, ale docela rychle se to rozjelo a konec byl překvapivý

Majulda8
28. listopadu

V třetině jsem knihu málem odložila a již nedočetla. Začátek se totiž neskutečně vleče a nikam moc nevede. Až téměř od poloviny začíná děj nabírat obrátky. Pak už je kniha čtivá a zajímavá. Konec byl až trochu "americký". Nechci více prozrazovat, ale přesto mě kniha něčím zasáhla.

koki.veru
27. listopadu

Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, kniha se poněkud vlekla a některé pasáže jsou úplně zbytečné. Ale od poloviny se děj obrátí a kniha je velice napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Závěr knihy byl velice překvapivý. Jinak je to ale velice podobné Dívce ve vlaku.

hanulie
23. listopadu

Dlouhou se člověk nudí a má nutkání knihu odložit. Přemílání hlášek a názvů filmů se mi zdá plýtváním řádků. Od půlky začíná být kniha čtivá a nabírá rychlý spát.

saez
23. listopadu

Ale jo, dalo se. Byly tam asi dva světlejší momenty, ale nic výrazně nového, neotřelého a zajímavého v tom nebylo.

vnimat_Krasu
18. listopadu

Som chlastal.
Ale vážně. Ženská, co má bludy, páč je permanentně v lihu, je prostě trend, na kterej se nějak nechytám. Kvalitativně je na tom ale Ženská v okně líp než ta ve vlaku. Autorovi i přesto chybí lehčí pero nebo černohumornost Flynnový, aby dokázal vyskočit ze škatulky spotřebního thrilleru, kterej má na českým obalu zlatým fontem vyryto bestseller.
Dobrý.
Pro mámu k Vánocům.

petra5585
15. listopadu

Kniha se mi líbila, nevěděla jsem celou dobu co si mám o Anně myslet, ale vlastně jsem jí celou dobu věřila. Velmi zajímavé téma, konec překvapivý.

Ajinka126
14. listopadu

Pro mě je to malinké zklamání. Balancuji stále nad hodnocení 3 / 4 hvězdy. Rozhodně to není thriller v tom smyslu napětí a akce. Je to spíš hodně psychologické a trochu filozofické podání. Občas mi bylo nepříjemné, jak se měnil čas a doba děje. Místy mě rušila ta přehnaná detajlnost v podání aktuálního děje, myšlenek, rozboru filmů, replik.. Chápu, že je to autorův projev a rukopis. Na jednu stranu se mi to i líbí, že bylo jeho procítění místy tak hluboké. A nezaharnovalo pouze salvu dialogů a prostého popisu. Stále nevím, jak ho celé ohodnotit.

Kamienkova33
14. listopadu

Za mňa jednoznačne áno :-) Je cítiť podobu s Dievčaťom vo vlaku, ale tá atmosféra bola iná. Hlavná hrdinka alkoholička, ktorá to mixuje s liekmi a ťažko povedať, čo sa jej len zdá a čo sa naozaj stalo... Pre mňa to bolo zaujímavé z pohľadu psychickej poruchy, ktorou trpí a toho, čo všetko tomu predchádzalo.

hellp
13. listopadu

V této knize není nic, co už byste nečetli někde jinde. Nicméně se mi kniha dobře četla, jen některé věci v příběhu mi přišly nereálné, což vynahradil překvapivý konec. Opravdu jsem 2 zásadní zvraty v ději nepředvídala:) Doporučuji k přečtení, ale knihy podobného rázu jako Za zavřenými dveřmi, Manželé odvedle...jsou přeci jen o chlup lepší.

AAndulka
12. listopadu

Musím říct, že jsem se od začítku knihy nudila. Kniha mě vůbec nebavila, nevtáhla do svého děje ba naopak! Hlavní hrdinka mě velmi otravovala a knihu jsem otevírala jen s velkou nechutí a touhou, aby to již bylo za mnou. Nakonec jsem přidala hvězdičku za alespoň trošku strhující závěr, ovšem ten je celkem nereálný a také velmi vykonstruovaný. Škoda, naletěla jsem reklamě..

Astonius
10. listopadu

Knihy tohohle typu se vždycky slibně rozjedou, jenže to neudrží a brzy ztrácí dech. Už při čtení jsem si říkala, že čím víc se nás autor snaží navnadit děsnou záhadou a tajuplnými situacemi, o to víc budu určitě při vysvětlení zklamaná. A bohužel se to potvrdilo. Finále příběhu je nadmíru nereálné a z toho důvodu pro mne nebylo vůbec šokující, i když to zřejmě byl autorův záměr. Spíš jsem z toho byla otrávená, že to nedokázal vymyslet líp :-) Ani do mysli hlavní hrdinky jsem se nedokázala moc vcítit - nebylo to ani tím, že byla "na prášky" a alkoholička, ale zřejmě bude problémem spíš to, že to napsal muž se svou představou ženské mysli. Asi SPOILER: Kniha není nijak oslnivá a závěrečné drama ve mně nevyvolávalo moc emocí, tak nějak jsem předem tušila, jak to asi musí dopadnout.... :-)

Nixa
10. listopadu

Kniha se mi líbila, ale úplně nadšená z ní také nejsem. Hlavní hrdinka Anna mi byla sympatická a i když jsem byla už od začátku na pochybách, jestli jí věřit nebo ne, tak jsem si ji hned oblíbila. Začátek byl pomalejší, ale po té jedné třetině už kniha byla velmi čtivá a já jí nedokázala odložit. Hlavního ,,záporáka" jsem ale odhadla. I tak můžu knihu doporučit.

stavinohova
10. listopadu

Za me taky tak, jak pisou hodnotitele prede mnou. Ze zacatku pomaly rozjezd.... ale pak supr spad, i kdyz uplny konec mi prijde trosku zidealizovany.... videla bych ji pro lecebnu se stastnym koncem ;)

koolsavage
05. listopadu

Anna jako hrdinka je zvláštní, nevíte, zda je chudák a oběť, nebo jen psychotický opilec. Dost dlouho nevíte, zda ji vůbec můžete věřit. Poslední třetina nám nabídne adrenalinový závěr. A s čistým svědomím můžu doporučit.

lenka666
04. listopadu

Ze začátku jsem se nemohla začít a chtěla knihu odložit. Jsem ráda, že jsem to neudělala, protože kniha začínala mít spád a nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě pět hvězdiček.