Hračkář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, se nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402603/big_hrackar-aXc-402603.jpg 41109
Série:

Naturalista 2.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Looking Glass, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (341)

Kniha Hračkář

pch1976
11.12.2021

Napínavá knížka, dobře napsaná, pěkně se četla. Závěr byl bohužel velké zklamání. Po celkem napínavém čtení bych očekávala od autora víc.... Některé zbytečně rozpitvávané vědecké úseky jsem přeskakovala to byl fakt opruz.

Tereza0107
09.12.2021

Druhý díl Šelmy se mi líbil o trošku méně než ten první. Ze začátku mi trvalo, než jsem se prokousala všemi těmi protiteroristickými řečmi. Poté příběh nabral na obrátkách, zápletka byla zajímavá a profesorovo vyšetřování mě bavilo. Musím říct, že jsem byla celá napnutá a očekávala jsem nějaký grandiózní konec. Ten však bohužel nepřišel. Byla to extrémní rychlovka, až jsem si říkala, že je to škoda, protože potenciál tam byl. A když jsem mohla takovou dobu pročítat všechny Theovi chytré a odborné monology, tak si autor mohl dát s koncem trochu více záležet. Prostor ve stránkách tam určitě byl, protože knížka je to relativně tenká. No tak uvidíme s čím přijde v příštím díle.


Kubajzz
29.11.2021

Moje druhá kniha od tohoto autora, která navazuje na Šelmu. Za mě povedený thriller. Doporučuji

Bustedka
25.11.2021

(+ SPOILER) Hodnotím Šelmu a Hračkáře dohromady.
Já mám detektivky ráda. Mám ráda vědu. A když se věda smíchá s vyšetřováním sériového vraha, tak hned zpozorním. Tady to ale prostě nebylo ono.
Spoilerově mi vadí, když je vrahem někdo, kdo za celou dobu v knize ani jednou nevystupuje a vy tak nemůžete tipovat. Jednička byla taková podivná. Hračkář byl o poznání lepší, ale pořád to není knížka, ze které si sednete na zadek.

lendinka.k
22.11.2021

Spojení vědy a thrilleru mě ohromně bavilo. Příběh byl napínavý a četl se velmi lehce, pochopit některé informace však bylo těžší. Přesto jsem si čtení užila a sérii si míním přečíst celou. Hlavní hrdina mi byl sympatický a jeho názory mi byly blízké. Není to klasický hrdina, má svoje problémy a dokonce možná nestojí úplně na straně zákona. Protože konec je velmi kontroverzní. Ale jak říká můj oblíbený autor Sýkora: není to legitimní, ale je to legální :-). Svědomí mu ale říká možná něco jiného... Podle mě prostě nic není zadarmo. Mám taky špatné geny, když jsem mu fandila v tom, co udělal?...

ddkk
08.11.2021

Mám ráda toho geniálního Thea, mám ráda jeho způsob myšlení a mám ráda jeho příběhy. I když by se leckomu mohly zdát nudné a příliš "vědecké". A to mě právě baví. Na leccos, co se v knize děje, jsem se musela kouknout i do jiných zdrojů (jasně že do googlu...), a tak vím, že i to, co se zdá neuvěřitelné, je prostě pravda...

Hračkář je možná místy nudný a - pro někoho možná - příliš teoretický. Mně se však úplně jiné pátrání po odporném vrahovi malých dětí zdálo napínavé a neotřelé.

Lovana
06.10.2021

Hračkáře jsem stejně jako Šelmu četla již dříve a teď jsem si dala opáčko - napůl audiokniha a napůl papírová (podle času). A názor ohledně tohoto dílu jsem nezměnila, i po druhém přečtení se mi více líbila Šelma než tento díl.
Co je ale na Hračkáři skvělé, tak to je nepochybně Theo, on je prostě skvělý.
Jinak místy mi u této knihy nebylo úplně dobře a pokud vám dělají problém knihy, kdy se zločiny týkají dětí, tak Hračkáře asi radši vynechte...
Já v sérii budu určitě pokračovat, protože Theo je prostě Theo.

Hodnocení 3,25*/5*

Majuš333
01.10.2021

Asi pôjdem proti prúdu, ale Hračkář ma bavil oveľa viac ako Šelma... Bolo to reálne... A dokonca mi nevadili ani tie Theove uspavajúce bláboly z biológie o baktériách, ktoré sa dajú použiť ako zbraň na vyhubenie ľudstva... Theo mi skrátka prirástol k srdcu :)


Sáhnu po malé baterce, ale Robert mi ji málem vyrazí z ruky.
„Neříkal jsem žádné baterky? Takhle si vás ďábel najde. Musíme zůstat v Božím světle,“ prohlásí a ukáže na měsíc.
Takže když nastane nový měsíc – nebo spíš žádný měsíc – Bůh se nedívá…
Zajímavé.

1 ...