Hračkář

Profesor Theo Cray se kvůli podezřením, která ho obklopila po smrti jeho někdejší studentky, a skandálním spekulacím poté, co byl zabit její vrah, se nemůže vrátit ke svému univerzitnímu výzkumu. Pokouší se tedy začít nový život v jiné oblasti, ale téměř proti své vůli je vtažen do dalšího nevyřešeného případu. Zoufalý otec pohřešovaného dítěte, jehož úřady odmítají vyslechnout a odnikud se mu nedostává podpory, se obrátí o pomoc na Thea. Jediné stopy představují dětské kresby a městská legenda z chudinské čtvrti o bytosti přezdívané Hračkář. Aby Theo odhalil, co se za Hračkářem skrývá, musí odsunout stranou všechno, co mu říká věda, a vydat se do světa, v němž mají sny a noční můry stejnou váhu jako skutečnost. A čím hlouběji se do případu noří, tím zjevnější je, že za tím může být dalekosáhlé spiknutí – a nejspíš má i další oběti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402603/hrackar-aXc-402603.jpg 4.334

Naturalista (2.)

Looking Glass (2018)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kalibr

Kniha Hračkář

Ajuszka
dnes

Ne a ne a ne.. Chvílemi jsem měla pocit,že listuju v nějaké encyklopedii,některé pasáže jsem přeskakovala..Samotný hon ma Hračkáře ušel,ale žádná sláva to taky nebyla. Já už si další knihu od tohoto autora nekoupím.

Lavender756
dnes

Mnohem lepší,než Šelma, hlavně uvěřitelnější! Čte se sama,je to napínavé. Konce má Mayne slabší,ale i tak dobré čtení, dobra detektivka,opět jiná,než klasiky.

Tereziee

Hračkáře bych rozdělila na 3 části. Nejdřív docela pomalý start, pak se knížka rozjede a získá si moji stoprocentní pozornost a nakonec velmi odflaknutý konec, kde mi chybí hlavně vysvětlení. Proč to tak bylo, proč si Hračkář počínal, tak jak počínal. Přišlo mi to strašně odflaknuté a se zbytečnou omáčkou okolo, která vůbec nemusela být. Protože jsem Šelmě dala 4* musím tady ubrat. Nechytlo mě to tolik jak první díl..ale ráda si přečtu pokračování. Theo je opravdu ojedinělá hlavní postava.

kneslova

Šelma mě nijak zvlášť nezaujala , tak jsem k Hračkářovi přistupovala bez očekávání a ejhle velmi dobrá detektivka, Theo je mi sympatický, více než v první knize a jak zde bylo už napsáno,příběh je více uvěřitelný

Styblice

Kniha s nádhednou obálku, krátké kapitoly se čtou sami, zajímavé a poutavé metody vyšetřování. Kniha určitě po Šelmě nezklamala. Hvězdičku ubírám za velice rychlý konec, čekala jsem nějaké “drama”. Těším na další díly :)

klaraj093

Dokolaný! Stejně jako Šelma nezklamalo! Kniha vás vtáhne do děje a prostě musíte vědět jak Theo přišel na vraha!

biki

Opět exkluzivní obálka a opět mírně znehodnocená nálepkou Bestseller. To je, aspoň v mém případě, to jediné, co bych knize mohla vytknout. Pokud jsem Šelmu hodnotila jako jeden z nejlepších thrillerů loňského roku, tak přestože máme za sebou jen tři měsíce roku nového, domnívám se, že totéž bude platit i pro Hračkáře. Theo nyní pracuje mimo akademickou půdu, proto není divu, že se dostává do konfliktu se ctižádostivými byrokraty, což jej nepřímo přivádí k dalšímu případu. Ten rozjezd se mi zas tak pomalý nezdá - co taky čekat po devíti letech, kdy je nutno sesbírat aspoň pár faktů z neustále se měnících podmínek problematických městských čtvrtí. Aspoň že policie je tu o něco méně rigidní než v předchozí knize. Theo také od minulého případu nezahálel a provedl pár opatření - "co kdyby náhodou" - která se mu teď setsakra hodí. I nyní je v knize uvedena a použita řada faktů z různých vědeckých oborů a jejich aplikace ve forenzní praxi, v kontrastu s tím pak setkání se stoupenci magie, respektive lidmi, kteří pověr využívají a zneužívají. Skryté pozadí celého případu je však skutečně šokující, díky tomu pak považuji Theovo jednání ve finále jako naprosto pochopitelné. Doufám, že na další knihu s tímto okouzlujícím (aspoň pro mě) hrdinou nebudeme čekat moc dlouho.

Lenny.Wolf

Vůbec nevím co říct, mám ještě plno otázek, ale už je konec knihy :D Do toho mi obrovsky kručí v břiše, protože jsem jen četla a četla a nemohla se odtrhnout. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale s první nalezenou kostí to nabralo ty správné otáčky. Díky krátkým kapitolám se to opět skvěle četlo a tentokrát to bylo uvěřitelnější než Šelma, těším se na další knihy s Theo Crayem.

Andrew Mayne

Andrew Mayne