Šelma

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/big_selma-MG2-383300.jpg 3.91929

Naturalista 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Naturalist, 2017

Kniha Šelma

E_Lan
dnes

No, je to podivné dílo. Tak nějak divná detektivka, která chvilku baví, chvilku člověk kroutí hlavou na nesmyslným dějem, sem tam se i něco nového dozví z oblasti vědy (tedy aspoň doufám). Konec dává tomuto nevyrovnaném dílu korunu, ale nemůžu říct, že bych se nebavil. Takže “dobré”.

Bustedka
25. listopadu

(+ SPOILER) Hodnotím Šelmu a Hračkáře dohromady.
Já mám detektivky ráda. Mám ráda vědu. A když se věda smíchá s vyšetřováním sériového vraha, tak hned zpozorním. Tady to ale prostě nebylo ono.
Spoilerově mi vadí, když je vrahem někdo, kdo za celou dobu v knize ani jednou nevystupuje a vy tak nemůžete tipovat. Jednička byla taková podivná. Hračkář byl o poznání lepší, ale pořád to není knížka, ze které si sednete na zadek.

Johanka1956
14. listopadu

Áááá BESTSELLER, název Šelma.... tak na to jsem se klepala a nemohla se dočkat až budu mít volno abych ke knize zasedla. A hned se snad nabízí napínavý příběh. Ale pak jsem zjistila, že se těžko dostávám přes vědecké stati, které mne nebavily , pro mne zdlouhavé. Jindy bych zase čekala barvitější líčení děje, ale tam byla strohost a jaksi okrajové líčení. Ale jelikož rozečtenou knihu neodkládám, dočetla jsem a nakonec opravdu překvapivé rozuzlení. Pravda je, že jsem očekávala mnohem víc.

Horselen
08. listopadu

Thrillery skoro nečtu. Šelmu jsem se rozhodla přečíst kvůli doporučení, že obsahuje mnoho zajímavých vědeckých faktů. A skutečně, v tomhle ohledu mě vůbec nezklamala. Zároveň se tak odlišuje od jiných knih v žánru. Nicméně se při čtení častokrát zdá, že hlavní hrdina musí mít mozek dvakrát větší než tělo, pokud ví všechny zmíněné informace.

Šelma je psaná strohým a jednoduchým stylem, žádné vytáčky a dlouhé odbočky. Krátké kapitoly vás nutí číst pořád dál. Konec mi přišel těžce nereálný a poněkud otevřenější než bych chtěla.

Stejně jako je jedinečná svým obsahem, vyčnívá i nádhernou obálkou, asi jedna z nejhezčích, co jsem kdy viděla.

Pokud se zajímáte zároveň o biologii či genetiku a nevadí vám napětí, bude se vám líbit.

konicekbily
01. listopadu

Nevím do této chvíle, co je to bioinformatika, a ejhle - hlavní postava je profesor zabývající se touto pro mne neznámou vědou. Vzniká tu další série s novým hlavním hrdinou. Příběh není možné brát vážně - je to pohádka pro dospělé - neplatí zde axiomy logiky a reálnosti děje. Pokud toto přimete, dostanete do rukou zábavné čtení, pokud ne: nemusí vás kniha pobavit ta neustálá nereálnost . to se nemohlo stát! Přijímám pohádku pro dospělé a budu pokračovat ve čtení autora!

Magie233

Průměrné krimi, do kategorie thrillerů bych ho nezařadila. I když je kniha psána čtivě, příběh se mi vlekl, spád dostal až ke konci. Pojetí profesora bioinformatiky jako vyšetřovatele, který všechno ví, dokonce i kde najít těla po mnoha letech a dokáže propojit všechny souvislosti, mi nesedlo. Jeho počínání bylo pro mě těžko uvěřitelné.

Eistee

Kniha byla příjemná, čtivá, psaná jednoduchým stylem. Příběh byl napínavý a měl spád. Možná by neuškodilo jít u hlavní postavy trošku víc do hloubky, prostor pro ,,psychologičtější" pasáže by tu byl. Doporučuji.

kusma

Po dlouhé době jsem si přečetla thriller, a vybrala jsem si dobře. Příběh byl napínavý, hlavní hrdina mi seděl a ten závěr...no, za mne dobrá kniha, která dodá, co slíbila.