Šelma

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/selma-MG2-383300.jpg 3.91634

Naturalista 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kalibr

The Naturalist, 2017

Kniha Šelma

Lu89
předevčírem

Skvěle napsaná kniha, přečteno na jeden zatáh. Jdu hned na další :-)

MirkaProk
předevčírem

Celkem dobrá kriminálka, která se dobře četla.

Monolit0713

Líbila se mi - čtivá, děsivá.

Sudin

Tohle mne příjemně překvapilo, nic moc jsem od knihy nečekal, ale dostal jsem napínavý originální příběh. Finále trochu přehnané, ale jako oddychovka super.

Klesňa

Tento detektivní thriller byl dlouho propagován snad všude, kam jsem se podíval. Já si na něj našel čas až teď a musím říct, že už chápu, proč ho všichni tak doporučují. I mě si získal a rozhodně se podívám i po dalších dílech této série. Osvěžující bylo, že autor nahradil detektiva panem doktorem, který má úplně jiný pohled a způsob vyšetřování. Ten mě na tom právě bavil nejvíc, i když by mě opravdu zajímalo, kolik profesorových informací o různých zvířatech a biosystémech je pravdivých a které jeho technické postupy a různé výpočty jsou reálně možné. Kapitoly jsou krátké, takže Vás to nutí číst dál a dál (za dva dny jsem měl hotovo). Děj je hned od začátku napínavý a postupně napětí roste. Prostě když už knihu jednou otevřete, není cesty zpět. Jediné co se mi moc nezdálo, byl závěr knihy. Profesor je tak trochu nesmrtelný a podle mého by tohle normální člověk nepřežil. Ale co já vím. Nejsem vědec:) Rozhodně se ale už teď těším na další drama s tímto vědcem!

surikata246

Knížka se četla i přes drsný obsah celkem hladce.

Rihatama

Geniální profesor, studený čumák nebo pomatený šílenec lačnící po mrtvolách? Já měla v principu jasno, i když pár reakcí profesora bioinformatiky Thea mě iritovalo a nemohla jsem se rozhodnout, zdali chce být mučedníkem, je tak statečný či naopak zbabělý. Na druhou stranu o "puzení" něco podnikat/nějak konat, i když mi všechno říká opak, sama něco vím. Vědecké postupy, metody, analýzy, DNA, mikroby, tajuplné vražedné chlupaté monstrum a hromady čerstvých i rozložených mrtvol. Nic, co by provinční policajty stižené provozní slepotou ohromovalo nebo snad lákalo... Někdy ovšem působí jako úplní pitomci, a to tak zatvrzele, až to jednoho málem omrzí. Ale ano, nesporně nápaditá a čtivá detektivka.

Jsem moc spokojená, kniha ma rychlost. Plno vědeckých informací, které nevim zda jsou opravdové nebo jen literární.

Drasticky dojemný Dexter
Drasticky dojemný Dexter