Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2422 777

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

martinka07
10.10.2018 5 z 5

Kniha, která má spád. Téma, které tu snad ještě nebylo je bravurně zpracováno. Moc se mi líbilo sledovat, jak uvažuje vědec, jeho myšlenkové pochody a to jak celkem rychle najde klíč, který vede k nalezení vraha. Konec byl sice kapku přehnaný, ale co už... Na mém celkovém hodnocení to nic nemění a dávám plný počet.

pswat
09.10.2018 5 z 5

Cekal jsem podle anotace ze tato kniha bude dobra, ale zmylil jsem se. Tento thriller je naprosto skvelej a neni mu co vytknout. Kapitola stiha kapitolu a stale se neco deje a jste porad ve strehu. Za me 100 % a uz se tesim na dalsi pociny tohoto autora.
P.S.: Theo jako vysetrovatel je proste borec

vladka1695
09.10.2018 2 z 5

Tohle bylo poměrně fajn čtení. Dobře napsané ( bez hluchých míst ) a jako bonus se čtenář doví spoustu zajímavých věcí. Jen ten konec byl moc rychlý a pro mě nereálný. I přes veškerou reklamní kampaň je spousta lepších a zajímavějších knih. Plaketu světový bestseller bych jí určitě nedala.

Terez25
09.10.2018 5 z 5

Biolog pátrá na vlastní pěst po vrahovi? Ale jo, proč ne... Je to rozhodně originální a takové celé svěží. Theo je milá postava a jeho způsoby jsou svérázné.
Celý příběh se čte lehce a děj ubíhá rychle. Stojí za přečtení.

Mashiiro
08.10.2018 4 z 5

Velmi zajímavý námět. Je to neotřelé, velmi originální. S autistickým hrdinou se zžije snad každý. Velmi sympatická postava.
Kniha měla velmi rychlý spád. Osobně už se brouzdám thrillery už nějaký ten pátek, takže pro mě tam nebyla žádná extra "překvapivá" scéna, nebo "velké vrahovo odhalení". Vše má svoji logiku. A vsuvky z bilogie dodávají knize na věrohodnosti.

Dávám 4/5 kvůli konci. Na mě až moc "superhrdinské".

Szekynka
08.10.2018 4 z 5

YES !!!!
Originální pojetí hlavního hrdiny. Musím souhlasit s ostatními, že hlavní postava je suprová a řekla bych, že si získá hodně fandů. Theo je přesně takový, jak si představuju vědce → neuvěřitelně chytrý člověk s bryskními postřehy avšak chvílemi nepoužitelný pro běžný život.

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě baví číst o DNA a ostatních vědecké problematice. Autorovi se, ale podařilo popsat vědecké metody a postupy tak barvitě, že moje počáteční rozpaky vystřídalo nadšení. Theo je prostě borák (doufám, že se s ním ještě v nějakém příběhu ponořím do myšlení a duše psychopata)

Kniha si právem zaslouží nálepku Světový Bestseller, má spád a zbytečná omáčka čtenáře neobtěžuje. Autorovi se podařilo spojit děsivého vraha, „praštěného“ profesora bioinformatiky a originální náměr do příběhu, který čtenáře prostě vtáhne.
Luxusní obálka knihy je opravdu nádherná, když jsem ji držela v ruce poprvé, byla jsem z ní unešená. Jsem ráda, že taková fešanda je součást mojí knihovny. ♥ ♡

KleaM
08.10.2018 5 z 5

Jsem někde za půlkou. Ráno potmě na opuštěné zahradě jsem se bála jít do auta. Skvěle psané. Jsem neskutečně zvědavá, jak to dopadne.

encyklopedie
07.10.2018 5 z 5

Šelmu jsem ihned zařadil mezi moje GOLD knihy, které jsem přečetl.... fantastický "soukromý očko" v podání profesora bioinformatiky ....a to se hned tak v knize nevidí.
Doufám, že se v nedaleké době opět Theo přimotá k nějakému případu. Zvláštní vyšetřování krimi .....nic podobného - hlavně tak báječně napsaného - jsem dlouho nečetl....
Mých oblíbených 321%

kytarka
07.10.2018 5 z 5

Nálepka světový bestseller?! Ano, ano! Tahle kniha si ji právem zaslouží! Nádherná obálka, třpytivá pro straky a psycho obsah.
Když se najde Juniper mrtvá, jsou dva podezřelý. Mezi nimi Theo, její bývalý učitel, vědec bioinformatiky. Záhy se však zjistí, že Juniper zabil medvěd na výzkumu v lese. Theovi se dostanou do rukou vzorky její krve s chlupem. Theo jako vědec začne pátrat. To co objeví a jeho teorii nikdo jiný nesdílí a nevěří mu. Začne tedy pátrat na vlastní pěst. To co objevuje a zjišťuje je šílené...
Tahle kniha vás domutí číst, číst a číst... Přečetla jsem za jeden den. Četla jsem dlouho do noci a nedokázala jsem se od knihy odtrhnout. Tohle bylo bravůrně zpracované. Nechci se moc rozepisovat ať si to každý vychutná sám. Teď mě však mrzí, že už mám přečteno...

Baru2803
06.10.2018 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka! Biologa Thea jsem si zamilovala už na prvních stranách teto úžasné knihy! Musím říct, že tomuhle se opravdu dá říkat Bestseller. U knihy se mi občas zvedal žaludek, bála jsem se, ale i jsem se neskutecne nasmála. Kniha mě pohltila a nemohla jsem přestat cist. Paráda! Určitě chci číst i další tituly od Andrewa. Doporučuji!

Lethania
05.10.2018 5 z 5

Skvělá propracovaná detektivka, kterou jsem měla přečtenou za jediné odpoledne, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak celý příběh skončí. Napětí se co stránku stupňovalo, bavilo mě sledovat Theovi úvahy, jak postupně odkrývá, kdo je vlastně ta "Šelma". A závěr neskutečný, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Opravdu parádní kniha, kterou doporučuji.

Marluksa
05.10.2018 5 z 5

Skutečně si zaslouží nálepku Světový Bestseller! Začátek mě doslova pohltil a chvílemi jsem si připadala jako na přednášce. Kniha má všechno, co čtenáře zaujme. Napětí, emoce, permanentně vás udrží v bdělém stavu (i když už chce mozek spát). Velmi oceňuji posloupnost příběhu. Všechno hezky navazuje. Žádná hluchá místa ani zbytečná omáčka. Jednoduché a výstižné.
Nazvala bych ji "naučným thrillerem". Doufám, že tuhle lahůdku někdo zfilmuje, protože si to zaslouží. Rozhodně doporučuji.

Anna27
04.10.2018 5 z 5

Jsou knihy, které když dočtete, tak zjistíte, že za chvíli nevíte ani jména hlavních postav. S touhle knihou se vam to nestane. Theovi vědecké postupy, zajímavé postavy, napětí při řešení případů dělá z knihy opravdu výjimečný thriller. Poslední stránky jsem dočítala se zatajeným dechem. Za mě rozhodne doporučuji.

Ďumbierka
01.10.2018 4 z 5

Biológa Thea si zamilujete. Toto je naozaj netradičná kriminálka, resp. triler. Theo miluje prírodu, počítače a tak náhodou sa stane hlavným podozrivým z vraždy. Veľmi rýchlo sa však ukáže, že je v tom celkom nevinne, a že je síce tak trošku “iný”, no vlastne je len profesorom na škole a nadšeným vedcom.
Keď však on sám nie je spokojný s vyriešením prípadu a má pocit, že vrahom/ zabijakom je niekto úplne iný, začnú sa diať veci!
Tak nejak má Theo nos aj na ďalšich pár mŕtvol v okolí a málo ich nie je.....
Je to naozaj jedinečný príbeh a uvažovanie Thea je iné a vlastne dosť logické, to ma veľmi bavilo. Bude sa vám páčiť vidieť mu do hlavy.

Zrzavá_Tereza
27.09.2018 5 z 5

Mě Šelma nadchla! Já ji četla do noci a přiznám se, že chvílemi jsem byla trochu podělaná strachy, protože se autorovi podařilo vykreslit některé scény jak z hororu a stvořil vraha, který mi fakt naháněl (a vlastně nahání i teď po dočtení) hrůzu. A jsem nadšená z nápadu, že hlavní hrdina není rozvedený detektiv alkoholik trpící depresemi, ale takový neobyčejně obyčejný chlapík vědec. Takže mě Šelma dostala a doporučuju tuhle lahůdku na pošmourné podzimní večery!

Babouš
27.09.2018 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, jaké jsem letos četl. Začíná mrazivou scénou, jak cosi zaútočí na dva táborníky v lese. A pak to jde ráz na ráz: originální “autistický” hrdina, strašidelná atmosféra a omg, tak strašně napínavý závěr, že to budete chtít přečíst na jeden zátah. Dočítal jsem v jednu hodinu ráno a za ty kruhy pod očima následující den to stálo!

masielko27
26.09.2018 5 z 5

Skvelé! Hlavná postava je jedinečná a vo svojej genialite veľmi naivná. Prvú polovicu som sa na nej často z chuti zasmiala, v druhej polovici to začala hustnúť (nielen atmosférou ale aj počtom obetí) a nervy drásajúce posledné stránky mi nedovolili knihu odložiť! Rozhodne najlepšia beletria tohto roka, ktorú som čítala. Až bude ako audiokniha, zoženiem si ju. Toto autorom dobre podchytené dielo bude stáť aj za vypočutie :).