Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2427 2427

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

radka8970
08.12.2018 5 z 5

Nejdříve musím pochválit luxusní obálku knihy, která je opravdu nádherná. Šelma je výborný thriller s velmi sympatickým hlavním hrdinou. Kniha je napínavá, geniální a překvapivá. V knize se dozvíte i nějaká zajímavá fakta a skvělé jsou krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál. Knihu rozhodně doporučuji přečíst !!!

Anahk1
08.12.2018 4 z 5

Musím uznat, že chvilkama mi některé situace přišly dost nereálné a hrozně mě vytáčel postoj policie, ale zřejmě to byl záměr.. ve finále se mi kniha líbila a opravdu se lehce četla.. no a stejně jako pro ostatní - obálka je TOP..

Ivuska.09
08.12.2018 3 z 5

Šelma byla propagována stejně jako Kříďák. Kříďák mě zklamal. Proto jsem i z Šelmy měla docela obavy. Pokud mám porovnat přímo tyto dvě knihy, tak Šelma byla opravdu výrazně lepší. Velmi dobře se četla. Bavil mě hlavní hrdina, který (ačkoli nebyl detektiv) si s případem skvěle poradil a předčil všechny policisty. Jasně, některé momenty nebyly dvakrát reálné, ale vlastně mi to nevadilo. I téma bylo vcelku nápadité, děj napínavý.

JajaCZ
07.12.2018 3 z 5

Bohužiaľ bola toto pre mňa hrozná zlepenina. Nereálne konanie postav, nereálne situácie, neskutočné šťastie pri riešení prípadu a dostupné technológie a znalosti, ktoré mal práve vyšetrovateľ poruke a ktoré v tej chvíli naozaj potreboval. Mám dojem, že autor varil z vody. Nie je to napísané zle, ale ku koncu som len pretáčala očami.

sydneys
07.12.2018

Byla jsem hrozně na tuto knihu natěšená. Všichni říkali, jaká je to bomba. Takže jsem se rozhodla jí koupit kamarádce k Vánocům a tím zaplácat dvě věci najednou. Měla jsem strach, abych ji přečetla včas a mohla ještě zabalit. Ovšem to jsem vůbec nemusela. Stačil jeden volný den a byla přelouskaná.
Musím říct, že ze začátku mě ty genetické bláboly (už jen díky tomu, že se zabývám genetikou) dost nudily, ale pak se to pomalu začalo rozvíjet a příběh se začal zamotávat a rovněž i rozmotávat.
Bioinformatik Theo Cray má šťávu a rozhodně zápal pro věc.

Rozhodně stojí za to.

Dáma s hrnstjm
05.12.2018 3 z 5

Měla jsem určité předsudky vůči autorovi, ale kniha byla nečekaně dobrá. Hlavní postava je vyloženě zjevením v době, kdy frčí superschopní vyšetřovatelé unavení životem, kteří mají své "vnitřní démony." Naznačené metody práce mě bavily a přišly mi zajímavé. Chvílemi byla v knize místa, která působila příliš okatě a konec hodnotím také jako překombinovaný, ale jinak jsem spokojená. Je to svižné, napínavé čtení. Obzvlášť na mě zapůsobilo vyprávění o skupince maturantů v lese...

A obálka, ta je naživo opravdu nádherná!

Politre
04.12.2018 4 z 5

Perfektní žánrová záležitost ozvláštněná hlavní postavou "vyšetřovatele bioinformatika" a jeho metodami šetření. Téměř až mysteriozní ubírání děje mě velmi zaujalo a konání vraha opravdu nahánělo husí kůži. Konec jako vystřižený z devadesátkového thrilleru byl velmi strhující a napínavý do poslední strany. Pomyšlení, že takoví sérioví vrazi běhají po světě a my ani nemáme páru o jejich existenci, je opravdu mrazivě znepokojující.

a.k
03.12.2018 5 z 5

Profesor bioinformatiky Theo Cray je obviněn z vraždy bývalé studentky. Záhy policie zjistí, že žena zemřela po útoku medvědem. Theo má však vlastní hypotézy, které svědčí o opaku. Proto podniká nebezpečný hon na neznámého zabijáka na vlastní pěst.
Postava biologa v roli vyšetřovatele s jeho dedukčními metodami je originální a způsob, kterým dospěl k odhalení vraha, mě moc bavil. Kniha má spád a moc dobře se čte.

Magnovak
01.12.2018 4 z 5

Teď jsem to dočetla. Když počkám den, či dva, tak by hodnocení bylo možná jiné, ale chci zachytit prvotní dojmy.

Rozhodně osvěžení v záplavě jiných krimi a spol., díky tomu, že je kniha hodně postavená na aplikaci vědních teorií do praxe.

Nakonec je to taková příjemná spatlanina Sheldona, MacGyvera, Dona Quijota, Mirka Dušína, blbce a Supermana.

Příběh je svižný, čte se dobře, ale ten konec je příliš akční na někoho, kdo první polovinu knihy působí jako ňouma, co když si sype cukr do kafe, všude ho rozsype...

Chybělo mi také větší rozkresleni charakteru vraha, jeho podněty, důvody, pohnutky a více rozvedená minulost. Víme naprosto přesně, co dělal a jak, ale nevíme vlastně proč..

Jedna hvězda navíc za obálku a MAAT

Cabelkab
30.11.2018 4 z 5

No musím říct, ze Šelma byla hodně zajímavá. Začíná to napínavě, pak se to trošku uklidní a nakonec to graduje. Super. Je tam pár pasáží, ktere moc podrobně popisují rozbor DNA coz pro čtenáře je zbytečně složité.

Hannik
29.11.2018 4 z 5

Musím říct, že to byla opravdu povedená kniha. Stejně jako Kříďák se četla sama. Konec byl trošičku přehnaný, ale i tak dávám vysoké hodnocení a už se těším na další díl.

petula22
28.11.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, zajímavý námět, sympatická postava profesora, četla se rychle. Závěr trochu "přehnaný" ale celkově to sedlo.

Lokina
23.11.2018 4 z 5

Ze všech stran se na mě valila reklama na Šelmu. Už tomu nešlo odolat a půjčila jsem si ji z knihovny, přeci jenom kdyby se mi nelíbila, nemusí mě trápit utracené peníze.
Ale kniha se mi líbila a jsem spokojená. Velké plus mají krátké kapitoly, díky nimž příběh rychleji ubíhal. Styl psaní mi též vyhovoval, bylo to svižné, napínavé a znepokojující. Hlavní hrdina Theo byl pohodový, někdy neohrabaný, ale pohotový a vynalézavý hrdina. Moc mě bavilo Theovo vyšetřování, hledání pohřešovaných a vraha v odlehlých lesích, které příběhu dodávaly temnou atmosféru.
Co mě trochu zklamalo byl až moc uspěchaný konec a představení vraha. Nějaký nástin tam byl, ale chtěla jsem se o něm dozvědět víc, autor mohl více prokreslit jeho charakter a seznámit nás s jeho minulostí.
Kniha mě ale neodradila a těším se na další pokračování Naturalisty.

čef
23.11.2018 5 z 5

Vyzdvihl bych originalitu v osobě hlavního pátrače - jinde jsem dosud nezaznamenal v hlavní roli profesora počítačové biologie - popravdě jsem ani nevěděl, že nějaký takový obor existuje. Přitom to není ani neústrojná hříčka - profesor postupuje svými, pro mne nanejvýš zajímavými, metodami k odhalení pachatele. Děj je přitom hodně živý, krásné jsou scény s neschopnými až blbými policajty. Děsivé akce z boje se zločincem jsou už jen taková třešnička na dortu, který ovšem se svou statistikou vraždících psychopatů mezi námi, chutná hodně hořce.

markéta783
22.11.2018 3 z 5

Všude se o téhle knize mluví, ale zase taková pecka to není. Ještě klika, že jsem ji měla vypůjčenou z knihovny a neutrácela jsem za ní peníze. Obálka je ale opravdu povedená, hned člověka udeří do očí to se musí uznat. Za obálku přidávám jednu hvězdičku.

Kekik
19.11.2018 4 z 5

A mám to za sebou. Zpočátku jsem myslela, že hodnocení této knihy bude z mé strany spíše negativní, ale pak jsem Theovi a jeho způsobu bádání přeci jen přišla na chuť. Konec sice trochu neuvěřitelný, ovšem v životě je možné všechno. V sérii budu pokračovat. Jsem zvědavá, co bude příště a jaká bude obálka. S tou nasadili laťku opravdu hodně vysoko.

rodak
19.11.2018 2 z 5

Nejhezčí je obálka Málem jsem to ani nedočetl.Takovou nudu jsem letos s knihou nezažil. Až s touto.A ještě ke všemu bestselerová nálepka.

KleaM
19.11.2018 5 z 5

super, ale konec fakt trochu přitažený za vlasy, za to bych nejradši dala hvězdu dolů. Ale mělo to spád.

Renatecka
18.11.2018 3 z 5

Ale jo, dalo se to.

lupo
16.11.2018 3 z 5

Zase se mi jedna věc potvrdila, co se strašně moc propaguje je pak totální zklamání. A do thrilleru to má hodně daleko. 150 stran nudného děje, ke konci pár stran akce a tím to vše skončilo..