Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2429 2429

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

Mája777
28.12.2018 2 z 5

Tak z této knihy jsem docela rozpačitá. Asi jsem na základě všech možných recenzí očekávala víc. Není to úplně špatné dílo, ale za mě jen 3 hvězdičky.

RADOST
28.12.2018 5 z 5

Skvělé. Nejen napínavé, ale i obohacující o způsob uvažování a postupy vědce, který vyšetřuje na vlastní pěst.

martina2704
28.12.2018 2 z 5

Upřímně nerozumím tomu, proč je kolem této knihy takový humbuk. Theo mi přišel až moc dokonalý - a zrovna sympatické mi to nebylo. Navíc mi to přišlo i trochu přitažené za vlasy a až moc prvoplánové. Další díl, pokud bude, si asi tedy nechám ujít.

pavčape
27.12.2018 3 z 5

Právě dočteno... Jak již bylo zmíněno níže, první část mi přišla víceméně zdlouhavá až nudná. Druhá část zas pro změnu nabitá akčností. Nicméně hlavní hrdina - profesor bioinformatiky byl sympaťák, inteligentní, ale možná až moc a po všech stránkách. Trochu přitažené za vlasy, ale když už to nevzdáte a dopracujete se za půlku knihy, dočtete na jeden dva zátahy :-) Nicméně obálka knihy je fakt skvělá! Světový bestseller? Znám mnoho horších knih s touhle nálepkou.
Nedá mi to a musím připsat dovětek. Sleduji jak se mění % hodnocení dle udělených *. Když jsem s knížkou začínala, měla vysoko nad 80 % a pomalu se sune dolů. První nadšení čtenáři strhli dav, který je v hodnocení střízlivější. Velké očekávání a poté zklamání.

Hella
27.12.2018 3 z 5

Zcela jistě nesdílím ono víceméně všeobecné nadšení, na druhou stranu uznávám, že dobře odvedený marketing určitě prodá i mnohem horší díla. A teď vážně - první půlka trochu zdlouhavá a nevěrohodná, ale když se od toho oprostíte, tak si druhou půlku užijete až dost - tam je pro změnu přebytek akce. Ehm, nevěrohodné. Ale jako vymyšlená napínavá fikce - proč ne?

Ann1307
26.12.2018 4 z 5

Wow! Skvělý thriller!!!
Nejlepší na něm jsou ta vědecká fakta. Obvykle mám u thrilleru pocit, že mi nic kromě napětí nedal. Šelma má vše, co má správný thriller mít a ještě je tam přidaná hodnota nových informací ze světa biologie a informatiky. ***********************************************
Theo Cray je profesor bioinformatiky. A je hlavním podezřelým ve vraždě své bývalé studentky. Brzy ho ale policie jako pachatele vyloučí, protože dle důkazů smrt zavinila šelma - přesněji řečeno medvěd.????
Ale Theovi se to nezdá a tak začne na vlastní pěst pátrat a pěkně se do toho zamotá. Balancuje na hranici podezřelého a blázna. Policie mu nevěří. Dokáže jí, že má pravdu dřív, než ho "šelma" taky dostane?

Lukasitch
26.12.2018 3 z 5

Dost přitažené za vlasy, místy nepochopitelné chování některých postav a závěr nemastný neslaný, nicméně nechybí ani zábava, napětí a sympatický hlavní hrdina.

L.Helena
26.12.2018 4 z 5

Nádherná obálka, kterou patřičně oceníte, teprve až knihu opravdu držíte v ruce.
Děj fajn, ale jako bych byla pozorovatel zvenčí, úplně mě to nevtáhlo. Ocenila bych ještě aspoň jednu kapitolu navíc s bilancí závěrečného masakru (kdo ze zúčastněných přežil a s jakými následky) + nějaké dovysvětlení proč?, kdy?, jak? apod. se to všechno dělo.

peanut_reads
25.12.2018 5 z 5

Dechberoucí. Hrůzu nahánějící (nečtěte to sami!). Perfektní.
Jedná se o HIT s velkým H, velkým I a velkým T. Jestli po ní sáhnete, což převřele doporučuji, prostě a jednoduše se od ní neodtrhnete. Třebaže ji budete chtít ze samého strachu odložit. Nepůjde to. To garantuji.
Neskutečně čtivý thriller s neskutečně vynalézavým hlavním hrdinou, který se s neskutečným odhodláním rozhodne přijít na kloub záhadě, jež je... neskutečně tajuplná a děsivá.

eliska8902
25.12.2018 4 z 5

Napínavé, čte se opravdu jedním dechem. Akorát na konci jsem si představovala možná ještě větší vyvrcholení pečlivě budované mrazivé atmosféry.

sioux
25.12.2018 1 z 5

Dobrý marketing, výborný název, nádherný obal, dobré dvě první kapitoly a pak jedna velká nuda. Nedočteno.

Barry013
25.12.2018 2 z 5

Knihu jsem přečetl téměř na jeden zátah díky tomu, že děj opravdu rychle nabírá tempo a stává se více a více přímočarým až do samého finále, které mě zas až tak moc nenadchlo. Možná byl v některých pasážích přímočarý až příliš a příběh beznadějně volal: ,,zpomal"! Některé situace si přímo říkali o obsáhlejší rozvinutí (nacházení dalších těl nebo pasáže týkající se pěstounů a dětství vraha). Hlavní hrdina je sympaťák, ale nějaký extra vztah jsem si k němu ani nestihl vytvořit. Trochu mě i rozčilovalo velké množství postav z policejních sborů. K množství nereálných situací se vyjadřovat nebudu, je jich totiž tolik, že si na ně v průběhu čtení prostě zvyknete. Informace z biologie beru na rozdíl od jiných čtenářů, jako příjemné obohacení. Celkově to není špatná kniha, napětí je dostatek a děj vás bude opravdu nutit číst dál a dál... Větší dojem však na mě po přečtení neudělala.

Lenny33
23.12.2018 5 z 5

Thriller napínavý a zajímavý od začátku do konce, s velmi osobitým hlavním hrdinou. Za mě super čtení.

honza5083
23.12.2018 2 z 5

No já Vám nevím. Skvělé recenze, placka bestseller a tak jsem čekal asi moc. V průběhu jsem několikrát měl chuť knihu odložit. Konec je dobrý, ale celé mi to přišlo dost nereálné (hledání mrtvol podle počítačového vzorce) a konec byl dost přitažený za vlasy....

okeey
16.12.2018 5 z 5

Tak tohle byla hodně velká paráda. Osobně si tento thriller řadím na úroveň série Angely Marsons, protože to prostě mělo všechno. S každou další větou jsem byla napjatější a Theo je prostě formát! Dost se mi líbilo, že v této detektivce nebyl hlavní postavou příběhu inspektor, naopak ale profesor, kterej pátral na vlastní pěst. Dost dobrý!

edith79
13.12.2018 4 z 5

Musím přiznat, že jsem se nemohla začíst. Prvních několik kapitol mi připadalo, že čtu učebnici biologie. Ale potom to dostalo spád a kniha začala být vážně strašidelná a napínavá. V té chvíli mě bavila asi nejvíc. Hlavní hrdina byl sympatický tím, jak byl všem nesympatický. Chování policie bylo nepochopitelné. A závěr? No, chtěla bych mít fyzickou výdrž a hlavu plnou nápadů jako Theo Cray.

mmmisulka.r
12.12.2018 3 z 5

A je to tu zase, placka bestseller. A tak jsem četla a četla a čekala a čekala, až mě kniha uhrane. Nestalo se. Čtivosti kniha vděčí hlavně za krátké kapitoly, ale obsahově to není žádná sláva. Netvrdím přímo, že je to brak, ale tak nějak jsem si to představovala jinak. Plácání se v myšlenkových pochodech profesora bioinformatiky, který si dělá co chce a jak chce kolosálně zastínil potenciál samotné Šelmy. A co jsem si z toho odnesla? Leda to, že bych možná dokázala najít v lese mrtvolu.... Ale nečetlo se to špatně, to ne.

Ajuszka
10.12.2018 4 z 5

Možná by měli vyměnit osazenstvo,které ,,uděluje" nálepky bestseller..Nebylo to špatné čtení,to vůbec.Příběh odsejpal a konec ten jsem vyloženě zhltla. Dozvěděla jsem se i spoustu zajímavých věcí,nicméně dle mediální manie jsem čekala větší jizdu. Tahle kniha si své místo v mé knihovně bohužel nezaslouží.

Kattyna
09.12.2018 3 z 5

Ke koupi a přečtení knihy mě nalákaly pozitivní recenze knižních blogerů. Bohužel já jejich nadšení nesdílím. Autor se sice snažil zvýšit napětí psaním krátkých kapitol, nicméně za mě tomu prostě chyběla věrohodnost...

Pavlnka
08.12.2018 3 z 5

Byla to zajímavá kniha, ale přišlo mi to hodně nereálné.