Šelma

Šelma https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383300/bmid_selma-MG2-383300.jpg 4 2429 2429

Naturalista série

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Naturalist , 2017

myshmother
06.01.2019 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Super jízda od začátku do konce. Hodně se mi líbilo, že případ rozplétá vědec pomocí netradičních metod a ne detektiv. :-)

verca0794
06.01.2019 5 z 5

Na tuto knihu mě přilákaly reklamy a také její obálka, která je nádherná. A NEZKLAMALA!!!
Je to výborný thriller s velmi sympatickým hlavním hrdinou. Kniha je napínavá, geniální a překvapivá. Přečteno za dvě odpoledne, neodtrnete se. Skvělé jsou krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál. Knihu rozhodně doporučuji přečíst !!!

Jirik.fx
05.01.2019 3 z 5

Dobře a rychle se to četlo. Hotovo za odpoledne. Pokud se nepletu je to prvotina. Pokud autor bude pokračovat a trochu autorsky vyspěje tak se máme na co těšit. Mám rád knihy na vědeckém základě, jako třeba knihy od Crichtona (pokud na pseudovědeckém, základě tak to nic neubírá na čtivosti).

Vratik_87
05.01.2019 4 z 5

Pěkné, po dlouhé době žádný detektiv, univerzitní profesor, který využívá i moderní věci (google maps :-D). Rychle se to četlo.

Kitty
03.01.2019 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a s chutí jsem ji přečetla. Navíc silně upoutává svojí obálkou, takže hned zařadím do čtenářské výzvy.

Čte se dobře, nepostrádá napětí, svižný děj.
Za mínus pokládám neomylnost hlavního hrdiny. Dělá celý příběh silně nepravděpodobný.
Jako oddychovka dobrý :)

EDAADA11
03.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbila.

Kayla
02.01.2019 5 z 5

Páni. Tak to bylo něco. Nemám slov. Kniha předčila mé očekávání. Původně jsem si knihu vůbec nechtěla přečíst, protože jsem si hned myslela, že to nebude můj žánr a že se u knihy budu nudit. Jak jsem se zmýlila. Wau. Kniha je prostě skvělá. Hodně mě ovlivnil ten humbuk co kolem knihy vznikl a také se přiznám, že mě zaujala na první pohled obálka, která je taktéž bombastická. Hlavní hrdina je od začátku velmi sympatický a chytrý. Tak skvěle napsanou detektivku jsem nikdy nečetla. Obdivuji autora, že tohle napsal. Za mě doporučuji, kniha mi ukázala že i detektivky můžou být bombastický ačkoliv jsem je do dnešního dne je neměla ráda a vyhýbala jsem se jim.

luciasek86
02.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem děj hned od začátku byl plný napětí a postupně gradoval od prvních stránek až do poslední stránky. Nádherně napsaná kniha vřele doporučuji.

Erzetka
02.01.2019 3 z 5

Teda to byla jízda. Knihu začnete číst a zavřete ji až opravdu dočtete. Děj žene dopředu. Udrží vás v napětí. Některé situace, za mě, docela přehnané - ať už přístup policie, ke konci FBI, samotná „šelma". Ale co ten konec? Takhle ho osekat. Vždyť by si tahle kniha zasloužila ještě pár stránek...

astina
01.01.2019 5 z 5

Knížka je velmi čtivá, děj má spád...za mě plný počet hvězdiček, nezklamala.

zazvorka
01.01.2019 4 z 5

Dobré čtení, jsem ráda, že jsem ji v knihovně ukořistila před vánocemi. Super obálka, napínavý děj, sympatický hrdina. Jen konec byl spíchnutý horkou jehlou, trošku podrobnější zdůvodnění konání pachatele a spol. by se závěrem hodilo. Ale rychlý závěr je bolestí více knih, jak se mi dnes zdá. Jako by se spisovatel psal, psal - a najednou zajásal, že už bude mít dostatečný počet stránek - a rychle to nějak slátal dohromady. Nicméně - líbilo se mi to.

Jane2016
31.12.2018 4 z 5

Téhle knížky si nešlo nevšimnout. Její obálka mě už týdny bombardovala na všech sociálních sítích.
Krásná obálka, napínavý děj a sympatická hlavní postava.
Na mě ale až možná moc dramatický závěr, ale to je můj osobní problém. Určitě si zaslouží nálepku edice světový bestseller :)

HanWali
31.12.2018 4 z 5

těšila jsem se na ni a nezklamala,napínavý děj čte se sama

Peetullka
31.12.2018 3 z 5

Nádherný přebal knihy, poutavé reklamy na tento bestseller, ale ..
Z knihy nemám dobrý pocit i když je čtivě a svižně napsaná, profesor Theo je zajímavá postavička a ty jeho objevy? Podle mě nereálné, ale to mi ani tak nevadilo, jako že mu vše jde na ruku, ale uplně vše, nespletl se ani jednou a to je to co mě na tomto příběhu vadilo - proto ty tři hvězdy, kdyby šli tři a půl, tak dám tři a půl :-)

Kája_95
30.12.2018 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, která je napsaná poutavým vyprávěním. Bála jsem se knihu koupit, jelikož se o ní hodně mluvilo a proto jsem nečekala, tak velký úspěch. Nakonec jsem si knihu koupila a teď si za to gratuluju :D. Skvěle napsané, zápletka dobře vymyšlená. Nemůžu jinak, než doporučit. Konec knihy je ukončen pro domyšlení nebo se můžeme čekat na pokračování?

Jido
30.12.2018 5 z 5

Krásný dárek s krásnou obálkou. Knihu jsem zhltla za dva dny, jinak to zkrátka nešlo. Děj je napínavý, nenechá vás vydechnout. Sice nevím, nakolik jsou vyšetřovací a vědecké postupy hlavního hrdiny reálné, ale mě to moc bavilo.

veronika7536
30.12.2018 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a nevěděla jsem o ní ani ťuk. Obálka knihy velice líbivá, tak to bude průšvih. A ono vůbec ne, kniha mě natolik bavila, že jsem jí mezi svátky a návštěvami prostě ,,dala" za dva dny. Theo mě bavil, nepřišel mi nudný a jeho myšlenkové pochody jsou prostě bezva. Konec trochu moc hrrr, šlo to ještě natáhnou, ale za mě spokojenost.

roman9276
29.12.2018 5 z 5

Tohle je totální must read! Bral jsem do ruky jenom podle toho, že to čtou všichni, ani jsem nevěděl o čem to je, ale Šelma je nejlepší thriller, co jsem kdy četl. Theo je děsnej sympoš, sice prvních sto stránek je teda takovej rozjezd, ale potom?? Totální masakr, děj vás ani na chviličku nenechá vydechnout. Zbytek knížky na jeden zátah, totálně sevřenej žaludek celou dobu, neskutečný tempo, mega napínavý, neuvěřitelná atmoška celý knížky, ke konci jsem už byl podelanej až za ušima. Velmi slibnej začátek série.

alexis818
29.12.2018 4 z 5

Tohle není špatná kniha,ale asi jsem čekala o něco víc.Přesto je zajímavá,hlavní hrdina,vědec,se mi líbil,bylo tam hodně zajímavých informací a příběh gradoval.Jen tam chybělo trochu víc vysvětlujících věcí k pachateli.Za mě tři hvězdy a ta čtvrtá za překrásnou obálku.

JeTePak
28.12.2018 5 z 5

Dostal jsem Šelmu jako dárek k Vánocům. Shrnutí: Dostal jsem, otevřel... A v podstatě už nezavřel. Pohltila mne jako opravdová šelma svou kořist :-). Napsané, a pochopitelně i přeložené, s lehkostí, svěže, nestačil jsem se nikde začít nudit. Zpracování obálky je zajímavé, neotřelé. Určitě se to nebude líbit všem, ale to asi žádná kniha. Tato si ale své čtenáře určitě najde. Za sebe doporučuji.