Dívka pod hladinou

Nový dobrodružný thriller od autora bestselleru Šelma! Sloan McPhersonová je ve vodě jako doma. Její otec je lovec pokladů a ona sama se potápí od dětství. Jednoho dne se však ocitne nejen v roli svědkyně, ale zejména podezřelé. Zrovna když je ve vodě, někdo do kanálu hodí zavražděnou mladou dívku, kterou kdysi znala. Kolegové od policie teď sledují každý její krok – a vrah taky! Stopy vedou k drogovému kartelu, kterému právě zmizelo půl miliardy dolarů a dokumenty, usvědčující zkorumpované soudce a politiky. A tyhle peníze a důkazy chce každý: kartel, policie i federální bezpečnostní složky… Sloan má sice s potápěním spoustu zkušeností, ale pokud si nedá pozor, nepřátelé ji stáhnou pod hladinu už napořád…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458125/big_divka-pod-hladinou-M0C-458125.jpg 3.5345

Sloan McPhersonová 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Girl Beneath the Sea, 2020

Kniha Dívka pod hladinou

zelda7
včera

Tato kniha mě dostala, je to má druhá přečtená od Andrew Mayna, první jsem četla Vraha Andělů a i tato série se mi moc zalíbila. Oceňuji jak autor využívá v dílech nové technologie a také jak je celý příběh napínavý. Už se těším na autorovy další knihy.

Špekyn
včera

Slabší detektivka, za thriller bych to neoznačila. Prostředí vody a ,,vodního vyšetřování" je zajímavé a originální. Nicméně drogová podsvětí a politické intriky mne příliš neberou. Kniha se ale dobře čte díky krátkým kapitolám. Hlavní hrdinka je sympatická, její kolega víceméně též. Konec je málo dramatický. Ale další díly této dvojice si ráda přečtu.

Metla

Další čtvrt roku starý rest, který si ode mě zaslouží pár slov. Moji oblíbení čtenáři jsou v názoru na knihu poněkud rozpolcení mezi nadšením a zklamáním, mně navíc nepřirostl k aortě Theo Cray z autorovy série "Naturalista", tudíž jsem neměla přehnaná očekávání. A možná i to je důvod, proč se mi pod hladinou líbilo. Pravda - zápletka není z nejchytlavějších, příběhy z drogového podsvětí mě úplně neberou, ale bavil mě styl, jakým je tenhle napínavý mix detektivky, dobrodružství a thrilleru napsán. Policejní potápěčka Sloan má zajímavou práci v pro mě cizím a tedy fascinujícím prostředí, kromě toho je sympaticky sebeironická, její "úhlavní nepřítel" taky není vyloženě marný. Tahle dvojka má do budoucna slušný potenciál a pokud knihovna nedodá další díl, asi ze své keramické kadibudky vytřepu nějaké úspory (holt ta luxusní jachta, ve které hodlám brázdit místní odkalovací nádrž pod kravínem, bude muset počkat). 75%

Přečti_si
30.12.2022

Byla jsem trošičku smutná, že Theo už nám skončil a trochu jsem se nové hrdinky obávala, ale byla to pecka! Přečteno za necelé dva dny, úplně stejně čtivé jako další autorovy knížky a prostředí potápění bylo boží. Těším se na další díl ze série.

kalinkacz
27.12.2022

Šelma, Hračkář, Teorie vraždy i Temný vzorec byly skvělé thrillery! Díky nim se Andrew Mayne stal mým oblíbeným autorem. Dívka pod hladinou je jeho novinka a první díl nové serie. Hlavní hrdinkou je tu žena! Sloan je potápěčka a když je ve vodě, tak někdo do kanálu hodí mrtvolu...
Já musím říct, že kniha se četla sama, jenže... Kopec vyšetřování a nízké napětí zapříčinilo to, že mě kniha tolik nechytla. Je mi to líto, ale Šelma je jen jedna!

Kerberos
19.12.2022

Andrew Mayne přešel od profesora Thea Craye k policejní potapěčce Sloan. Pěkné popisy podmořského světa, setkání s nebezpečnými zvířaty a nebezpečnými lidmi. Dobrodružné,napínavé.

soukroma
14.12.2022

Když se dostanu ke knize, kde je voda, ideálně oceán a podmořský svět, lodě, potápěči a námořníci, pak jsem náramně spokojená. A to se mi zde splnilo na jedničku, včetně zajímavého místa děje - Florida nejen se svými stovkami kilometrů pobřeží, ale neméně vnitrozemských kanálů s veškerou nebezpečnou i neškodnou zvířenou. Námět drogové ponorky (a souvisejících drogových kartelů, nájemných zabijáků a podplacených soudců i policistů) byl vcelku taky zajímavý, ale nejlepší se dělo vždy na vodě a pod hladinou...
Pro autora už mám vážně slabost, nakousla jsem třetí z jeho sérií a líbí se mi jeho dílem popisný (čtenář se dozví první poslední o místě a podmínkách a souvisejících záležitostech) a dílem akční styl, i originální hlavní hrdinové.

Líbilo se mi zamyšlení nad tím, že podvodní svět je v mnohém pro nás pořád jako cizí vesmírný neprobádaný svět, do nějž se pouštějí - akvanauti.

Michelleta
15.11.2022

Andrew Mayne patří k mým nejoblíbenějším autorům, avšak tato kniha pro mě byla velikým zklamáním:( Nudný, táhlý děj, otřepané téma a ne příliš zajímavé postavy. McPhersonovic klan mě příliš nenadchl i přes autorův super osobitý styl. Bohužel tři hvězdy - nenadchne a neurazí.