Dívka pod hladinou

Dívka pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458125/bmid_divka-pod-hladinou-M0C-458125.jpg 4 466 135

Sloan McPhersonová série

Nový dobrodružný thriller od autora bestselleru Šelma! Sloan McPhersonová je ve vodě jako doma. Její otec je lovec pokladů a ona sama se potápí od dětství. Jednoho dne se však ocitne nejen v roli svědkyně, ale zejména podezřelé. Zrovna když je ve vodě, někdo do kanálu hodí zavražděnou mladou dívku, kterou kdysi znala. Kolegové od policie teď sledují každý její krok – a vrah taky! Stopy vedou k drogovému kartelu, kterému právě zmizelo půl miliardy dolarů a dokumenty, usvědčující zkorumpované soudce a politiky. A tyhle peníze a důkazy chce každý: kartel, policie i federální bezpečnostní složky… Sloan má sice s potápěním spoustu zkušeností, ale pokud si nedá pozor, nepřátelé ji stáhnou pod hladinu už napořád…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl Beneath the Sea , 2020

dom.ini
18.07.2021 3 z 5

Musím říct, že mně se knížka líbila. Téma pro mě bylo neobvyklé a zajímavé a příběh plynul opravdu svižně. Některé situace či vývoj určitých událostí se mi zdály sice značně nevěrohodné a nepravděpodobné, za což knížce strhávám trochu z hodnocení. Ale opravdu se mi líbilo neobvyklé téma a prostředí, takže ve výsledku bych knížku zhodnotila rozhodně kladně. :)

book_loverka_
17.07.2021 3 z 5

Vydání Dívky pod hladinou jsem vyhlížela už někdy od ledna, kdy jsem v podcastu Knižního klubu zaslechla, že má tento rok vyjít. Jakožto fanynky série Šelma jsem měla obrovská očekávání a byla jsem hodně natěšená. Bohužel knížka úplně nesplnila má očekávání, ale rozhodně má co nabídnout.
Je to originální thriller s hlavní hrdinkou, která pracuje u policie jako potápěčka. Hrozně mě bavily podvodní scény, různé poznámky o potápění atd. První polovina knížky se rozjížděla slibně, pak se to ale nějak zamotalo, řešily se drogy a vlastně jsem se v tom trochu ztrácela. Pak už mě čtení ani tolik nebavilo.
U mě tedy vítězí stoprocentně Šelma.

Šebestová3
16.07.2021 2 z 5

Dočteno bez zájmu pouze z toho důvodu, že knihy zásadně nedočtené neodkládám.

Didi15
13.07.2021 3 z 5

Po přečtení knížek , jako je třeba Šelma, které se četly jedna báseň , tak jsem byla zvědavá i na tuto knihu . Ale nastalo veliké zklamání . Tohle jsem vůbec nečekala . Možná by to byl i zajímavý příběh , ale zpracování nebylo dobré a já se celkem nudila . Po dlouhé době kniha, která mě nijak neoslovila .

Luccinda
11.07.2021 3 z 5

Andrew Mayne je můj nejoblíbenější autor thrillerů, to se nezmění ani po přečtení Dívky pod hladinou, ačkoliv ta pro mě byla spíše zklamáním. Po naprosto fenomenální sérii Šelma byla Dívka pod hladinou vcelku obyčejný thriller, který určitě má co nabídnout, ale nic výjimečného od knížky nečekejte.

Jedna věc se mi opravdu líbila, a tou bylo prostředí. Hlavní hrdinka Sloan pracuje jako policejní potápěčka a pod vodou se odehrává značná část příběhu, což bylo za mě úplně super! První polovina knížky byla velmi akční, zalíbila se mi i hlavní hrdinka. Od poloviny se ale tempo kamsi vytratilo, příběh se začal točit kolem obchodu s drogami a přiznám se, že ke konci už jsem měla problém knížku dočíst.

Přesto si ale myslím, že Dívka pod hladinou má velký potenciál najít si více nadšených čtenářů než Šelma. Pokud vás v Šelmě rozčilovaly vědecké popisy či příliš akční a překombinované zápletky, Dívka pod hladinou by vám naopak mohla sednout. Je to v podstatě klasický thriller zasazený do netradičního prostředí, takže pokud takové knihy vyhledáváte, Dívku pod hladinou určitě doporučuju vyzkoušet.

markej
07.07.2021 4 z 5

Andrew Mayne je Knižním klubem hojně propagovaným autorem, četla jsem jeho Šelmu, nebyla špatná, ale v sérii už jsem pak nepokračovala. S Dívkou pod hladinou jsem se znovu nechala nachytat na reklamu, zklamaná jsem nebyla, ovšem ani ne vyloženě nadšená a u vytržení. Tahle knížka je prostě dobrá detektivka ze zajímavého prostředí potápění a má sympatické dva hlavní hrdiny. Kapitoly jsou krátké, žádná dlouhá souvětí, děj se rychle valí kupředu, vlastně je to ideální čtení na léto... :-)

bookbypatrik
04.07.2021 3 z 5

3.5/5

Jak jsem byl nadšený z Šelmy, tak z Dívky pod hladinou mám i po dočtení stále smíšené pocity. Bylo to prostě jak na houpačce, v jednu chvíli jsem byl do čtení ponořený a neskutečně mě bavilo, v druhé se příběh zase táhl.
Musím ale ocenit originální prostředí a vyšetřovatele, to bylo super!

vnimat_Krasu
03.07.2021 1 z 5

Nechápu, jak ze sebe vypsanej autor může bez vnitřní cenzury dostat slátaninu takovýho kalibru. A ani tak přitom nejde o příběh jako takovej. Spíš o děsně ledabylou, banální, přesto uondanou formu, a naprostou absenci atmosféry, na kterou jsem se, vzhledem k potápěčskýmu zasazení, regulérně těšil.

85098211
01.07.2021 2 z 5

(audiokniha)
U této knihy docela váhám, jak ji mám objektivně hodnotit. Ze začátku mě zaujala, ale to se hodně rychle změnilo. Od autora už mám přečtených víc knih, proto bych řekla, že tato byla dokonce ještě o celou třídu slabší než Šelma, která mne před časem, kdy se mi dostala do rukou, poměrně zklamala. Každopádně na tento případ se Sloan hodně rychle zapomenu - dokonce už nyní, během psaní tohoto komentáře se musím namáhat, abych si vzpomněla, o čem kniha vůbec byla :-(. Thriller to je snad jen podle žánrového zařazení, na můj vkus tam bylo málo napětí a i celkově se to celé dost táhlo. Příběh je sice originální, ale zpracování mi nesedlo a kniha mne doslova nudila. Mezi všemi těmi dobrými thrillery, které se mi kdy dostaly do rukou, tato kniha zapadne a časem už po ní ani nevzdechnu. Je to ale škoda, protože jsem se na ni těšila a doufala, že mne autor příjemně překvapí. Bohužel se tak nestalo, proto hodnotím jen dvěma hvězdičkami a knihu tentokrát nedoporučuji.

onyx84
29.06.2021 3 z 5

Po opravdu hrozném Temném vzorci jsem dlouho zvažoval budu-li číst Dívku pod hladinou...nakonec jsem podlehl,ale aby to byl ňáký super zážitek, tak to říct nemůžu...skvělé napínavé pasáže se prolínají s opravdu nudnýma kapitolama...za mě obyčejnej průměrnej thriller...a musím teda říct, že i obálka knihy mi přijde taková odfláknutá,alespoň co se týče jeho 4 předešlých knih...

petkasable
24.06.2021 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od autora, takže nemohu porovnat s předchozími knihami. Je to skvělé! Četla jsem už dost detektivek, ale nikdy z tohoto podvodního prostředí. Těším se na další díl a díky spoileru na konci knihy jsem na něj moc zvědavá. Velice mě to bavilo. Na začátku jsem se ztrácela v postavách, protože jich bylo vyjmenováno opravdu mnoho, ale naučila jsem se nějaké potápěčské pojmy a dozvěděla se i něco nového. Četlo se to moc dobře, doporučuji!

kachnat
22.06.2021 5 z 5

Naprosto dokonale napsané, přečteno za jeden den, musela jsem dočíst, než jsme šla spát. Další skvost do knihovny.

Pípasek
22.06.2021 5 z 5

Naprosto zasloužené označení "Světový bestseller". V napětí jste po celou dobu, chvílemi až mrazí z výkonu policejní potápěčky- dívky pod hladinou. Její práce - horor.

biki
19.06.2021 5 z 5

Tak dlouho čtenáři naříkali a stěžovali si, že je v autorových knihách příliš mnoho odborných popisů, termínů a motivů z různých vědeckých oborů, a že je to proto nebaví, nudí se, ztrácejí pozornost, atd., atd., až jim Mayne vyhověl a napsal tento, jak jinak než výborný, příběh. Příběh z diametrálně odlišného prostředí oproti jeho předchozím knihám, který se odehrává převážně v atraktivním prostředí potápěčů a hledačů pokladů. Zbrusu nová hrdinka s nezvyklým povoláním a s pozoruhodně barvitým rodinným zázemím, které sekunduje detektiv v.v., k němuž má Sloan a její rodina velmi, ale velmi kontroverzní vztah. Ale co na tom, když to funguje. No, a jak je uvedeno v anotaci, jedná se o velmi zamotaný a do mnoha směrů rozvětvený případ zasahující až do těch nevyšších kruhů, takže naši hrdinové mají opravdu co dělat, aby z té šlamastyky vyvázli živí.
Knihu tedy hodnotím jako sice vcelku standartní, ale velmi dobrý thriller, v němž se čtenáři nemusejí obávat žádných vědeckých termínů či náročnějších odborných odboček (i když - párkrát jsem měla pochybnosti ohledně dekomprese při hlubších ponorech, ale což, je to jen fikce).

PS. Pevně doufám, že se Mayne časem k Theovi zase vrátí.

Babouš
10.06.2021 4 z 5

Kdyby tuhle knihu napsal kdokoliv jiný než Andrew Mayne, dal bych pět hvězdiček, ale kvůli autorově geniální Šelmě a dalším knihám s profesorem Theo Crayem na něj mám vyšší nároky. Dívka pod hladinou má všechno, co má správná letní oddechovka mít - moře, pláž, sluníčko i mrtvolu ve vodě. Hlavní hrdinka je potapěčka, což mám dojem, že jsem ještě v žádné jiné knize neviděl, ale chyběly mi tady vědecké bizárky a zajímavosti, které na autorových předchozích knihách tak miluju.

thrillery potápění, potápěči dobrodružství Florida

Andrew Mayne