Dívka pod hladinou

Dívka pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458125/bmid_divka-pod-hladinou-M0C-458125.jpg 4 466 135

Sloan McPhersonová série

Nový dobrodružný thriller od autora bestselleru Šelma! Sloan McPhersonová je ve vodě jako doma. Její otec je lovec pokladů a ona sama se potápí od dětství. Jednoho dne se však ocitne nejen v roli svědkyně, ale zejména podezřelé. Zrovna když je ve vodě, někdo do kanálu hodí zavražděnou mladou dívku, kterou kdysi znala. Kolegové od policie teď sledují každý její krok – a vrah taky! Stopy vedou k drogovému kartelu, kterému právě zmizelo půl miliardy dolarů a dokumenty, usvědčující zkorumpované soudce a politiky. A tyhle peníze a důkazy chce každý: kartel, policie i federální bezpečnostní složky… Sloan má sice s potápěním spoustu zkušeností, ale pokud si nedá pozor, nepřátelé ji stáhnou pod hladinu už napořád…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl Beneath the Sea , 2020

FejKýý
30.09.2021 4 z 5

Tahle knížka mě parádně sedla. Trošku jsem se bála že pro mě bude průměrná a zároveň i úplně nudná.. Série Naturalista mi totiž sedí tak nějak průměrně. Bavil mě nejvíc Temný vzorec pak ještě trochu Šelma. Ale Hračkář ani Teorie vraždy nebyly nic pro mě. Tady jsem se bála, že to bude podobné a že už timpadem asi dál číst nebudu. Opak je ale pravdou, bylo to parádní, kapitoly často končili tak, že jste museli číst dál a dál. Konec to za mě mělo, takový klidný. Určitě si přečtu i další díl této série. George, Sloan i její "rodinka" jsou super. Těším se na další "dobrodružství" s nimi. Jen co mi tu trošku chybělo, byla hlavní hrdinky minulost. Doufám že se jí dočkáme v dalších dílech! 3,5*

Hakate
29.09.2021 4 z 5

Sloan není Theo a to je v první řadě si uvědomit. Nelze tyto dva srovnávat.
Takže na Thea na chvíli zapomeneme. Theo je Theo a Sloan ?? ...

Sloan je sympatická, bystrá a inteligentní, mladá mamima, pro kterou je rodina, především dcera na prvním místě., Občas drzá, s osobitým smyslem pro humor, jde si za svým. Není jen potápěčka, ale především policistka.

když jednoho dne najde při potápění tělo mladé ženy, život se jí změní a nastává boj na život a smrt. Tajemství spojená s mrtvou ženou, jsou postupně odkrytá a nastává hon za pokladem.

Příběh je plný napětí, dobrodružství, děj rychle plyne a dobře se čte. Vše podtrhuje prostředí oceánu, které je příjemným zpestřením.
Za mě super, pokud se Andrew rozhodně psát jako novou sérii, ráda si přečtu i další díly.

janina66
28.09.2021 5 z 5

Dobrodružné, napínavé a velice čtivé, díky krátkým kapitolám. Bavilo mě číst o tajemném potápění. Určitě lepší kniha, než trilogie "Šelma".

clarkens
27.09.2021 2 z 5

Za mě bohužel ne, téma mě vůbec nechytlo, příběh mě nebavil a do scén pod vodou jsem se nedokázala vůbec vžít. Těším se na další pokračování Thea, ale toto za mě ztráta času..

derminator
19.09.2021 5 z 5

Sloan se mi líbí popravdě více než Theo. Kniha je více uvěřitelna protože drogy se takto určitě pašuji. Kniha mě bavila těším se na další pokračování. 85%.

Polieta
07.09.2021 5 z 5

Autor opět nezklamal,knihu jsem přečetla za 2 dny a nedokázala se od ní odlepit.Sloan se mi líbí, děj ve vodě také. Těším se na další pokračování.

knihomolkaL
06.09.2021 4 z 5

Dívka pod hladinou aneb detektivka odehrávající se většinu času těsně nad vodou nebo pod vodou. Líbilo se mi to. Bylo to trochu odlehčené suchým černým humorem hlavní hrdinky Sloan, která mi byla hned od počátku sympatická. S Georgem tvořili super dvojku. Líbil se mi milující a ochranářský Run a jejich prostořeká dceruška. Vůbec celá rodinka byla skvěle popsaná, charaktery se fakt povedly. Tempo knihy svižné, tak to mám ráda.
Akorát bych si trochu víc pohrála s koncem, přišel mi hodně uspěchaný.

LuciLu
30.08.2021 4 z 5

Kniha oproti ostatním vybočuje z řady hlavní postavou - policejní potápěčkou a tím, že hodně akce se odehrává ve vodě. Člověk tak má možnost nahlédnout do světa pod hladinou. Kniha ma krátké svižné kapitoly, díky kterým se četla velmi dobře. Sice se mi některé situace a obzvláště pak jejich řešení nezdají příliš reálná, ale dobrý dojem si z této knihy odnáším. Těším se na další případy Sloan a George.

Barbora.M
29.08.2021 3 z 5

Někdy je lepší nesnažit se porovnávat nové hrdiny z nových sérií se starými. Když se člověk odprostí od Thea, je z toho čtivá detektivka. Jsem zvědavá na další spolupráci Sloan a Solara.

Basta1912
07.08.2021 3 z 5

Nebýt Šelmy, tak bych nemusela absolvovat tohle martyrium. Šelma mě hodně rozmlsala a tak jsem čekala něco podobného. Ale tohle bych shrnula jako absolutně nudný a utahaný děj, pro mě nezajímavé drogové téma. Hvězdičky za živé dialogy, které byly chvílemi i vtipné a byly asi jedinou světlou stránkou knihy. Spíš bych to viděla jako scénář k televizní detektivce.

kytarka
06.08.2021 3 z 5

Za mě rozhodně patří k nejslabším knihám od autora. Těšila jsem se na hlavní hrdinku Slovan, která je jiná než jinde v knihách s podobnou tématikou.

L.Helena
06.08.2021 3 z 5

Theo už mě v posledním díle docela štval, tak jsem se těšila na novou ústřední postavu. S policejní potápěčkou jsem se snad ještě v žádné detektivce nesetkala, od knížky jsem si tedy slibovala nevšední zážitky. Jsem však docela zklamaná, řešený případ mě vůbec nebavil a i ty scény z potápění mně přišly takové bez napětí. Konečné shrnutí – průměrná detektivka.

jjanca
04.08.2021 3 z 5

Sériou s Theom Crayom som sa asi trošku rozmaznala a nastavil latku veľmi vysoko. Hlavná postava mi nejak extra sympatická nebola, Solara som si docela obľúbila. V knihe mi chýbalo viac napätia. Boli tam len asi 2-3 pasáže, pri ktorých som knihu hltala a stránky rýchlo otáčala. Inač nuda, ani drogová tematika ma nejak nedostala.

BaPe895
02.08.2021 3 z 5

Nechal jsem se zlákat obálkou a recenzemi na knihu Šelma. Romàn byl ale pro mě zklamáním.

Gindolfin
29.07.2021 5 z 5

Hodně, hodně dobrý. Poslední díl o Theovi byl příšerný. Autor ho pro mne v podstatě zabil. Takže jsem k této knize byl hodně skeptický. Ale zbytečně. Není to tak geniální jako Šelma, ale pořád je to zcela určitě špičková detektivka.

TerezaaBaarova
29.07.2021 3 z 5

Rozhodně to není Šelma, rozhodně to není Theo… nějakou svou naivní částí jsem po přečtení anotace stále doufala, že se Theo objeví. Neobjevil.

Nijak extrémně mě Sloan a Solar neoslovili, čtení sice ubývalo, nějaké napětí tam taky bylo, ale žádný wauefekt se u mne nekonal.
Sečteno a podtrženo: dočetla jsem, rozjíždí se nová série, akorát je zatím prostě slabší…

Katania
25.07.2021 4 z 5

Tohle vypadá na začátek pěkné série! Hlavní postavy sympatické a vtipné. I když mi zápletka nepřišla nějak originální, líbilo se mi to.

georginaa
22.07.2021 5 z 5

Od tohoto autora jsem přečetla všechny u nás vydané knihy a všechny se mi líbily, i tato. Mělo to rychlý spád, krátké kapitoly a i když téma bylo úplně jiné a odlišné od knih předešlých, vůbec mi to nevadilo a bavilo mě to. Klidně bych snesla pokračování Sloan a Solara, jak pokračují s dalšími případy.

Hany.Honey
21.07.2021 1 z 5

Nedočteno. Vyprávění nijak poutavé, hlavní hrdinka bez emocí, ani dobrá, ani zlá. Překlad děsnej. Jazyk se zastavil někde v 70 letech. Výrazy jako lump a za lubem neustále se opakující mě úplně odrovnávaly. Přitom autorova Šelma byla oproti tomuto absolutně top!

Ticiana
19.07.2021 4 z 5

Hodně zajímavé tema. Kniha plna akce, zvratu tam tolik nebylo, krasne to odsypalo. Za mne výraznější postava Solar než Sloan. Tesim se na další dil. Změna proti Theovi, který mi uz lezl na nervy jeho aroganci.

thrillery potápění, potápěči dobrodružství Florida

Andrew Mayne