Dívka pod hladinou

Dívka pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458125/bmid_divka-pod-hladinou-M0C-458125.jpg 4 466 135

Sloan McPhersonová série

Nový dobrodružný thriller od autora bestselleru Šelma! Sloan McPhersonová je ve vodě jako doma. Její otec je lovec pokladů a ona sama se potápí od dětství. Jednoho dne se však ocitne nejen v roli svědkyně, ale zejména podezřelé. Zrovna když je ve vodě, někdo do kanálu hodí zavražděnou mladou dívku, kterou kdysi znala. Kolegové od policie teď sledují každý její krok – a vrah taky! Stopy vedou k drogovému kartelu, kterému právě zmizelo půl miliardy dolarů a dokumenty, usvědčující zkorumpované soudce a politiky. A tyhle peníze a důkazy chce každý: kartel, policie i federální bezpečnostní složky… Sloan má sice s potápěním spoustu zkušeností, ale pokud si nedá pozor, nepřátelé ji stáhnou pod hladinu už napořád…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl Beneath the Sea , 2020

karaliene
12.10.2022 4 z 5

Neotřelé a příjemně osvěžující mezi všemi těmi bestsellery, které člověku po pár dnech začnou splývat v jeden.

Gracinka
03.10.2022 2 z 5

Kniha napsaná čtivě, ale děj absolutně nudný. Téměř nic se nedělo. Dej by šel shrnout ve dvaceti stránkách.

Fleur213
13.09.2022 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Přilákalo mě nevšední prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Jisté je jedno - autor psát rozhodně umí. Stroze, ale poutavě, umí vygradovat napětí, cítíme, že ví, kam s dějem směřuje, žádné zbytečné odbočky, skvělé cliff-hangery na konci kapitol. Obdivovala jsem houževnatost hlavní hrdinky. Flashbacky do jejího dětství skvěle dokreslovaly její osobnost. Jediné co mě zklamalo - když jsem zjistila, vo co go - důvod pátrání mě prostě jako ženu nezaujal. Asi už jsem na tohle téma viděla/četla až moc amerických titulů. Pak už jsem četla spíše ze zvědavosti, jak to celé dopadne, kam až je Sloan ochotná zajít. Jestli s ní budou další knihy, určitě jim dám šanci.

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Nejprve jsem byla trochu zklamaná, když jsem zjistila, že nás tentokrát nečeká Theo Crane v hlavní roli. Ale je pravda, že už se autor na tomto poli začal trochu vyčerpávat a uchyloval se k trochu absurdním zápletkám. Teď využil příležitost k čistému startu. A myslím, že se mu to moc povedlo. Hlavní hrdinka je opravdu sympatická. Je to zajímavá osobnost se zajímavým příběhem. Knize nechybí humor ani napětí. Na tuto sérii se moc těším.

VasnivaCtenarka
04.09.2022 3 z 5

V této sérii nám Andrew přiblíží svět potápění. Velká část knihy se odehrává pod hladinou, takže o napětí a u někoho možná i klaustrofobních pocitů nebude nouze. Osobně bych řekla, že i tato knižní série se nese ve stejném duchu jako série Naturalista – mám na mysli co se odborných detailů týče. Ale já mám tohle ráda, protože mi to přijde jako příjemné oživení.

Tempo tohoto příběhu bylo velmi příjemné. Občas jsem cítila i jemné napětí, když jsem doufala, že unikne vrahům… nebo aby vyplavala na hladinu dříve, než ztratí vědomí. Odhalit tak velký drogový kartel, do kterého jsou postaveni i opravdu velmi vysocí pohlaváři – to není jen tak! Je tolik lidí, kterých se to týká a kteří ji jdou po krku…. opatrnosti není nikdy dosti! A Sloan by se tím měla opravdu řídit!

Při poslechu této audioknihy, kterou vydal Témbr, nám dělala společnost Barbora Kodetová. Její hlas má moc hezké zabarvení, ale musím přiznat, že jakmile svůj hlas propůjčila mužské postavě, tak mi to občas trhlo ušima. Ale i tak oceňuji její vypravěčský um.

Budete-li mít tedy někdy chuť si poslechnout zajímavý a snad i nevšední podvodní thriller, Dívka pod hladinou může být tou správnou volbou.

ArwenAragorn
04.09.2022 4 z 5

80%
Sedmadvacet metrů. Bolí mě celý člověk.
Potápěč krytý stínem je přímo pode mnou.
Má na sobě ochrannou výstroj a k tomu nůž a pistoli.
Na mé straně je pouze rychlost a moment překvapení.
Někdy i tak málo stačí.
_______________________________________________________________________________________________________

Autor mě příjemně překvapil. Velice pěkně vyprávěný thriller s atraktivním podvodním světem. Příběh je stránku od stránky napínavější, ke konci i hodně akční. A policejní potápěčka Sloan je mimořádná ženská!
Plný počet * nedám, protože to bylo hodně o politice, což nemusím a dost jsem se ztrácela v odborných termínech. Ale knížku určitě doporučím a těším se na další díl.

hana1039
31.08.2022 4 z 5

( AUDIOKNIHA )
Dala jsem šanci A.Mayne , jelikož předešlé knihy s Theem mi moc nešly... interpretace Báry Kodetové je pro mé uši,, lahodná,, autor nás hodně seznamuje s různými navigačními přístroji a dalšími věcmi,co má společného s loděmi a mořem...a samozřejmě se Sloan, velmi odvážnou profesionální potápěčkou...jdu na další díl v audio Černý korál, doufám, že bude o hvězdičku lepší..

SilvieSisinka
23.08.2022 4 z 5

Mě tedy kniha docela bavila,zatím jsem nečetla příběh co se děl hlavně pod vodou.Prace hlavní hrdinky mě zaujala,hledat důkazy či mrtvoly ve vodě.

pavlusci
19.08.2022 3 z 5

Začátek na mě byl moc zdlouhavý a přijde mi že se od vyšetřování vraždy S. dost upustilo... Vlastně se všechno odehrálo na konci a nebyla jsem tak napjatá jako v průběhu Šelmy (u vyšetřování). Za mě o odst slabší než předchozí série.

TeaPeter
09.08.2022 4 z 5

Na rozdíl od série Naturalista, která prozatím skončila zatím nevyřčeným šílenstvím hlavního hrdiny, tady dostáváme do ruky nefalšovanou pohádku pro dospělé prozářenou floridským sluncem a provoněnou nekonečným oceánem. A jak to u pohádek bývá, nemůžeme tady věřit všemu. Děj je poklidný, kouzla jsou technická, bystrozrací jsou potápěči, zloduchové jsou z různých agentur na tři písmenka a čarodějové jsou námořní konstruktéři. I poklad se najde na dně mořském. A na samotném konci ti hodní jedou na dovolenou a zloduchové do vězení. Prostě ideální letní čtení. Někomu může chybět rychlá akce a zběsilý spád - ale kdo by chtěl spěchat v horkém letním dnu?

ddkk
25.07.2022 3 z 5

Tentokrát autor trochu promarnil příležitost. Příběh, který se odehrává v atraktivním prostředí Floridy a má výjimečnou hrdinku, bohužel není příliš napínavý a moc mě nebavil. Je to škoda, protože hlavní postava knihy Sloan McPhersonová, policejní potápěčka, je sympatická, odvážná a schopná, a příběh sám má celkem slušný potenciál. Jenže je rozvláčný, nepřehledný a chybí mu drajv...Prostě - Naturalista byl jiná liga.

Pro mne bylo největším přínosem prostředí jižní Floridy. Dověděla jsem se leccos o obrovské soustavě zdejších kanálů a hlavně o vodní dopravní cestě Intracoastal Waterway, která vede podél východního a jižního pobřeží USA. Až dosud jsem o ní vůbec nic nevěděla...

Dávám za tři a ještě zvážím, jestli dám Sloan další šanci.

Mišutamyš
18.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Překvapuje mě vlažné hodnocení.
Mě knížka naopak nadchla, vůbec jsem ji nemohla odložit. Děj má spád, zápletka je neotřelá a zajímavá. Pátrání po ztracené ponorce je tak napínavé, že se mi děj přímo odehrával před očima.
Hned jsem si objednala druhý díl a Dívka pod hladinou mi stále nejde z hlavy.
Moc dobré. Pro mě to byl zážitek a další knížka, ke které se budu ráda vracet.

Kaja1
15.07.2022 4 z 5

Zajímavý pohled na práci policejní potápěčky. Jo je v tom ta Amerika, kdy bojují proti všem tajným silám celé země, ale čte se to, díky krátkým kapitolám, dobře. Jsou zajímavé komentáře k této knize, všichni píšou jak je to špatné, ale všichni to dočetli, no nevím, já bych knihu, která mě nebaví, nedočetla.

Maki21
06.06.2022 2 z 5

Ačkoliv Andrew Mayne patří mezi mé oblíbené autory, nová hrdinka mě moc nebaví. Příběh je relativně předvídatelný a nepřináší žádné velké překvapení. Za mě celkem zklamání a budu velice přemýšlet zda budu pokračovat v další sérii.

Čmeláček
03.06.2022 2 z 5

Zkusil jsem ještě tuhle Mayneovu knihu, ale vůbec se mi nelíbila. Dočetl jsem ji s velkým sebezapřením a pokračování si určitě odpustím.

Janík511
30.05.2022 5 z 5

Akční a napínavá kniha, která Vás nenechá oddechnout. Příběh je sice dost pritazeny za vlasy, ale mě sedl jako Šelma nebo Hrackar. Ráda si přečtu časem další díl. Autor mě s novou hrdinkou určitě nezklamal.

INCOGNITOREADER
27.05.2022 2 z 5

Zkusil jsem dát autorovi ještě poslední šanci s jeho další sérií. Moje výtky co platí na sérii s Theem neplatí tady. Sloan je docela sympatická postava. A i její profese je zajímavá, ale tím to tak jako celé asi končí. Děj je poměrně zdlouhavý, nezajímavý. Napětí nulové. Druhá série i přes mé veškeré výtky má jednu výhodu a tou je čtivost. To zde úplně chybí. Musel jsem se do poslechu nutit. A to je kniha bravurně načtená Bárou Kodetovou, ale ani to ji nezachrání.

Leona333
21.05.2022 3 z 5

Kdo od této knihy očekává něco podobného jako u Hračkáře, nebo Šelmy..., tak tomu tuhle knihu z nové série od Andrewa Mayneho moc nedoporučuji. Je zkrátka jiná. Autor čtenáře zavede do úplně jiných ,,míst - vod."
I přes trochu vlažný úvod..., se mi nové postavy z této série zamlouvají. Kniha určité napětí a potenciál k dalším dílům rozhodně má.
Za sebe hodnotím 3,5. Jistě mi příště Sloan McPhersonová o sobě a své práci..., poodhalí víc. ; )

Sumatrae
27.04.2022 2 z 5

Dala jsem autorovi druhou sanci...ale do cteni jsem se musela opet nutit I kdyz se mi to libilo o neco vic jak Temny vzorec, tak mi prijde, ze oproti jinym autorum neumi navodit atmosferu, napeti, gradaci.... Potencial by pribeh mel, Sloan, jeji otec, George i Run jsou sympaticke postavy, ale nejako to nema stavu, pusobi to oplostele....

Mandlevest
26.04.2022 3 z 5

No, zkusila jsem, ale musím říct, že jsem po přečtení tohoto detektivního příběhu rozpačitá a 100% souhlasím s komentářem od Hella, lépe bych to nenapsala. Problém nebyl v hlavních hrdinech, ale ten nepřehledný příběh mě tedy moc nebavil a navíc jsem se v něm občas ztrácela :-). Nevím, jestli dám, v pekelné konkurenci jiných detektivek, šanci pokračování, které dle anotace slibuje snad čtivější zápletku. Uvidíme :-). Za tento příběh slabé 3*.

thrillery potápění, potápěči dobrodružství Florida

Andrew Mayne