Dívka pod hladinou

Dívka pod hladinou https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458125/bmid_divka-pod-hladinou-M0C-458125.jpg 4 466 135

Sloan McPhersonová série

Nový dobrodružný thriller od autora bestselleru Šelma! Sloan McPhersonová je ve vodě jako doma. Její otec je lovec pokladů a ona sama se potápí od dětství. Jednoho dne se však ocitne nejen v roli svědkyně, ale zejména podezřelé. Zrovna když je ve vodě, někdo do kanálu hodí zavražděnou mladou dívku, kterou kdysi znala. Kolegové od policie teď sledují každý její krok – a vrah taky! Stopy vedou k drogovému kartelu, kterému právě zmizelo půl miliardy dolarů a dokumenty, usvědčující zkorumpované soudce a politiky. A tyhle peníze a důkazy chce každý: kartel, policie i federální bezpečnostní složky… Sloan má sice s potápěním spoustu zkušeností, ale pokud si nedá pozor, nepřátelé ji stáhnou pod hladinu už napořád…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Girl Beneath the Sea , 2020

Iva095
31.05.2023 4 z 5

Pěkný, čtivý a napínaví příběh. Jen bych knihu neoznačila jako thriller, ale spíš jako krimi.

Ráďa505
30.05.2023 4 z 5

První půlka knihy se četla skvěle. Sympatická Sloan, zajímavé prostředí a příběh, který od první stránky jel. Ta druhá půlka najednou přeskočila do něčeho, co už mě nadchlo trochu méně. Ano - halda nepřátel, téměř neřešitelná situace, která je rázem vyřešena a bez úhony kohokoliv.

GYROTOURBILLON
25.05.2023 4 z 5

Já jsem spokojen, asi jako TeaPeter. Občas je třeba trochu zvolnit.
Florida, moře , podmořský svět, drogy, prachy, luxusní lodě...
A jedna odvážná dívka. Téma dnešní doby.

Adrastea
17.05.2023 1 z 5

Já nevím. Od toho autora to byla moje první kniha a upřímně mě nijak extra nenadchla. Zápletka zajímavá, prostředí zajímavé, ale ten závěr... čím víc ke konci, tím je to větší a větší americká slátanina. Já prostě nemám ráda tyhle příběhy, kdy hlavní hrdina/hrdinové, sami proti hordě lumpů, zvítězí a vše je rázem zalito sluncem.

knihomolka78
13.05.2023 3 z 5

Oceňuji neobvyklé téma detektivky. Drogový kartel je sice častý, ale děj zasazený do prostředí vody a vyšetřování policejními potápěči je originální. Začátek mě hodně bavil, bylo to něco nového a napětí se rychle stupňovalo, kapitoly byly krátké, takže se to četlo dobře. Zhruba od poloviny to ale začalo být moc komplikované, hodně techniky, navíc se tam motalo strašně moc skupin (FBI, SEALs, DIA, DEA, CIA, skupina K), takže to pro mě bylo takové nepřehledné a konec mi přišel už spíš jako sci-fi.

chuck1
26.04.2023 3 z 5

Detektivky nečtu, toto byla v podstatě moje první. Po přečtení předpokládám, že nebyla poslední. Kniha samotná je velice čtivá a má zajímavou zápletku. Nechci prozrazovat obsah, ale ke konci se to maličko zvrhává do sci-fi - viz samotný tajemný Kraken. Trochu zmatený mi přijde popis hledání a souboj o Krakena na moři. Od těchto chvil mi přišlo, že autor se závěrem trochu spěchal. Jinak dobrá kniha!

Rade
26.04.2023 3 z 5

Nejvíc mě bavilo prostředí. Florida, moře, kanály vroubené mangrovníky a podřimujícími aligátory.
A ten potápěčský svět.
Vlastní detektivní příběh mě moc neoslnil, motají se tam lidé z FBI, SEALs, DIA, DEA, CIA, skupiny K, takže pro mě i takové nepřehledné, včetně konce. A na mě moc konverzace; když máme prostý dialog na celou stránku bez uvozovacích vět, během chvilky ztrácím přehled, kdo co zrovna říká.
Tak snad jedině palec nahoru za ty podvodní klaustrofobní scény, kdy se s hlavní hrdinkou dusíme v podvodním tunelu, bojujeme s nepřátelskými potápěči na širém moři v blížící se bouři, nebo unikáme s nožem v ruce kroužícím zvědavým žralokům.

Jenny46
28.02.2023 4 z 5

Ani nevím koho si vybrat jako oblíbence Theo , Jessica nebo Sloan každý je svým způsobem zajímavý...
Nová sérii od autora takový dobrodružný thriller, prostředí je velké plus policejní potápěči, Florida zase něco nového co jsem ještě nečetla. Zápletka není neobvyklá obchodování s drogami za to dávám hvězdičku dolů ( téma už nemusím...) Ale jinak určitě dobrý začátek nové série, těším se na pokračování

klaraj093
27.02.2023 3 z 5

Abych pravdu řekla, tak jsem se strašně těšila na další knihu od Mayna.. A musím říct že jsem trošku zklamaná.. Zpočátku kniha byla velice čtivá a napínavá asi do půlky a potom mě to přišlo strašně zdlouhavé a bez napětí oproti první sérii knih.. A konec mi přišel nijaký.. Prostředí je zajímavé.. Určitě se pustím do další knihy z této série, doufám že bude lepší..

zelda7
29.01.2023 5 z 5

Tato kniha mě dostala, je to má druhá přečtená od Andrew Mayna, první jsem četla Vraha Andělů a i tato série se mi moc zalíbila. Oceňuji jak autor využívá v dílech nové technologie a také jak je celý příběh napínavý. Už se těším na autorovy další knihy.

Špekyn
29.01.2023 3 z 5

Slabší detektivka, za thriller bych to neoznačila. Prostředí vody a ,,vodního vyšetřování" je zajímavé a originální. Nicméně drogová podsvětí a politické intriky mne příliš neberou. Kniha se ale dobře čte díky krátkým kapitolám. Hlavní hrdinka je sympatická, její kolega víceméně též. Konec je málo dramatický. Ale další díly této dvojice si ráda přečtu.

Metla
17.01.2023 4 z 5

Další čtvrt roku starý rest, který si ode mě zaslouží pár slov. Moji oblíbení čtenáři jsou v názoru na knihu poněkud rozpolcení mezi nadšením a zklamáním, mně navíc nepřirostl k aortě Theo Cray z autorovy série "Naturalista", tudíž jsem neměla přehnaná očekávání. A možná i to je důvod, proč se mi pod hladinou líbilo. Pravda - zápletka není z nejchytlavějších, příběhy z drogového podsvětí mě úplně neberou, ale bavil mě styl, jakým je tenhle napínavý mix detektivky, dobrodružství a thrilleru napsán. Policejní potápěčka Sloan má zajímavou práci v pro mě cizím a tedy fascinujícím prostředí, kromě toho je sympaticky sebeironická, její "úhlavní nepřítel" taky není vyloženě marný. Tahle dvojka má do budoucna slušný potenciál a pokud knihovna nedodá další díl, asi ze své keramické kadibudky vytřepu nějaké úspory (holt ta luxusní jachta, ve které hodlám brázdit místní odkalovací nádrž pod kravínem, bude muset počkat). 75%

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Byla jsem trošičku smutná, že Theo už nám skončil a trochu jsem se nové hrdinky obávala, ale byla to pecka! Přečteno za necelé dva dny, úplně stejně čtivé jako další autorovy knížky a prostředí potápění bylo boží. Těším se na další díl ze série.

kalinkacz
27.12.2022 3 z 5

Šelma, Hračkář, Teorie vraždy i Temný vzorec byly skvělé thrillery! Díky nim se Andrew Mayne stal mým oblíbeným autorem. Dívka pod hladinou je jeho novinka a první díl nové serie. Hlavní hrdinkou je tu žena! Sloan je potápěčka a když je ve vodě, tak někdo do kanálu hodí mrtvolu...
Já musím říct, že kniha se četla sama, jenže... Kopec vyšetřování a nízké napětí zapříčinilo to, že mě kniha tolik nechytla. Je mi to líto, ale Šelma je jen jedna!

Kerberos
19.12.2022 5 z 5

Andrew Mayne přešel od profesora Thea Craye k policejní potapěčce Sloan. Pěkné popisy podmořského světa, setkání s nebezpečnými zvířaty a nebezpečnými lidmi. Dobrodružné,napínavé.

soukroma
14.12.2022 5 z 5

Když se dostanu ke knize, kde je voda, ideálně oceán a podmořský svět, lodě, potápěči a námořníci, pak jsem náramně spokojená. A to se mi zde splnilo na jedničku, včetně zajímavého místa děje - Florida nejen se svými stovkami kilometrů pobřeží, ale neméně vnitrozemských kanálů s veškerou nebezpečnou i neškodnou zvířenou. Námět drogové ponorky (a souvisejících drogových kartelů, nájemných zabijáků a podplacených soudců i policistů) byl vcelku taky zajímavý, ale nejlepší se dělo vždy na vodě a pod hladinou...
Pro autora už mám vážně slabost, nakousla jsem třetí z jeho sérií a líbí se mi jeho dílem popisný (čtenář se dozví první poslední o místě a podmínkách a souvisejících záležitostech) a dílem akční styl, i originální hlavní hrdinové.

Líbilo se mi zamyšlení nad tím, že podvodní svět je v mnohém pro nás pořád jako cizí vesmírný neprobádaný svět, do nějž se pouštějí - akvanauti.

Michelleta
15.11.2022 3 z 5

Andrew Mayne patří k mým nejoblíbenějším autorům, avšak tato kniha pro mě byla velikým zklamáním:( Nudný, táhlý děj, otřepané téma a ne příliš zajímavé postavy. McPhersonovic klan mě příliš nenadchl i přes autorův super osobitý styl. Bohužel tři hvězdy - nenadchne a neurazí.

Atak
12.11.2022 5 z 5

Úžasně čtivé napětí tak akorát

BlaV.
05.11.2022 5 z 5

měla jsem problém ji číst, po mužském hlavním hrdinovi píše v ženském rodě, odložila jsem a vrátila se po delší době, pak už jsem ji přečetla a docela se mi líbila

Allla9
14.10.2022 4 z 5

Tak jsem zase zavítala do krimi žánru. Z knihy na vás dýchne láska k potápění. Celkem pohodové čtení. Čekala jsem více napětí.

thrillery potápění, potápěči dobrodružství Florida

Andrew Mayne