Anet2106 Anet2106 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se nevyrovna mym oblibenym severskym detektivkam. Presto se mi to velmi dobre precetlo. Vetsinu knihy mi to prislo velmi jednostranne. Konec me prece jen prekvapil.

08.10.2018 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha, která se velmi liší od jiných románů. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale teď jsem ráda, že jsem ji dočetla. Jsem moc zvědavá na další díly.

30.09.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Celkem prijemna, oddechova knizka, ktera ke klasicke detektivce ma velmi daleko. Nicmene zapletka zajimava. Jedinenegativum je otevreny konec, ktery se dle meho nazoru k tomuto pribehu nehodi...

20.07.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hrozne ctiva knizka, kterou jsem za den prelouskala. Obcas az mrazive, zajimava kniha a ctiva.

16.07.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silny a ctivy pribeh...

15.07.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další díl, který nezklamal :)

13.07.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Po předchozím díle, který se mi moc nelíbil, tenhle díl opět spokojenost. Takové rozuzlení jsem opravdu nečekala a předčilo mé očekávání.
Rozhodně doporučuji a dále budu pokračovat v této sérii :)

25.06.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Z knihy mam rozpoluplne pocity. Je to takove pohodove cteni, ale nejaky uzasny dej necekane. Ani zaver me prilis neuchvatil.

16.03.2018 3 z 5

Formování moderního národa Formování moderního národa Miloš Řezník

Velmi čtivě a srozumitelně napsané. Super jsou i konkrétní příklady z historie.

15.03.2018 3 z 5

Mezi demokracií a totalitarismem Mezi demokracií a totalitarismem Miroslav Novák

Některé pasáže byly těžko pochopitelné, jiné naopak čtivé; obecně jsem se z knihy nedozvěděla nic moc nového

11.03.2018 2 z 5

Strany a stranické systémy: Schéma pro analýzu Strany a stranické systémy: Schéma pro analýzu Giovanni Sartori

Některé kapitoly jsou dobře a srozumitelně napsané. U jiných naopak. Každopádně pro lidi z oboru je to povinnost

08.11.2017 3 z 5

Pohledy na národ a nacionalismus Pohledy na národ a nacionalismus * antologie

Některé články velmi čtivé a pochopitelné. U některých se i při největší snaze nepochopila pointu.

29.10.2017 1 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zatím nejlepší díl, který jsem četla. Velmi napínavé, zajímavé, čtivé. Na dovolené jsem to přečetla za 3 dny. Až ke konci jsem uhodla pachatele. Rozhodně doporučuji.

09.09.2017 5 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

"Klasický" příběh muslimky, která se po řadě peripetií dokázala dostat svou snahou a prací z chudé dívky k političce v Holandsku.
Autorka celkem dobře ukazuje svou cestu od muslimky k ateistce. Méně znalému čtenáři islámu popisuje, co jí na islámu vadí, jaké jsou jeho nedostatky atd.
Celkem ucházející odpočinkové čtení, ale žádný zázrak.

24.07.2017 2 z 5

Evropa snů a skutečností Evropa snů a skutečností Benjamin Kuras

Neznalého čtenáře kniha může zaujmout. Ale všímavý čtenář si všimne obrovského množství nepřesností a nepodložených argumentů, které autor používá a prokládá je rádoby vtipnými historkami a příběhy. Knihu nemohu považovat za relevantní.

07.05.2017

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi dobře napsaná kniha. Sice se odehrává ve dvou časových liniích, ale je dobře pochopitelné, co jsou vzpomínky a co je přítomnost. Detektivní zápletka zajímavá, napínavá. I když je pravda, že ten konec moc napínavý nebyl, protože už bylo jasné, kdo je "zločincem" a hlavní hrdinové se za ním pouze vydali. Byla jen otázka, zda kniha bude mít pohádkový (šťastný) konec či nikoliv.
Obecně hodnotím dobře a budu pokračovat s dalšími díly.

14.04.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Velmi vtipná kniha :)

23.02.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Zajímavý příběh, napínavé, velmi dobře se mi to četlo. Doufám, že série bude pokračovat :)

14.02.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi vtipna kniha. Super na odreagovani. Rozhodne planuji i dalsi dily.

30.01.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi poutavý příběh, od kterého se dá jen těžko odtrhnout. Hlavně druhá polovina knihy byla velmi napínavá s velmi překvapivým koncem.

02.12.2016 5 z 5