Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/big_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4.15269

Detektiv Joona Linna / Joona Linna 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Host

Hypnotisören, 2009

Kniha Hypnotizér

_Blackie_

Moje první (a značně rozpačité) setkání s autory. Několikrát jsem s knihou začala a zase ji odložila. Vůbec se nedokážu začíst, vadí mi přeskakování v ději a především je mi strašně nepříjemný styl psaní v přítomném (respektive budoucím) čase. Hrozně nerada knihy nedočítám, ale u téhle nevím, jestli se dokážu kousnout...

Betulabii

Pro mě celkem zklamání, strašně jsem se na knihu těšila, ale ke konci už jsem přeskakovala odstavce a chtěla jsem to mít za sebou. Čekala jsem dobrou detektivku, dostala jsem sondu do vědomí mnoha pomatených osob. Ty vzpomínkové pasáže, kdy vzpomíná na terapeutickou skupinu by se měli zkrátit. Popravdě nemám teď vůbec chuť se pouštět do dalšího dílu, snad časem.

Lexie321

Výborný začiatok tejto série. Akurát trocha pomalejší rozbeh. Dala by som aj plný počet ale ako prvú knihu som čítala Zrkadlový muž a tá bola jednoznačne lepšia než tato. Aj tak skvelý a napínavý krimi príbeh.

Ovecka_Saki

Výborná detektivka! Hned se pouštím do další knihy téhle série. Čtenář tak nějak během té části 'před deseti lety' přijde na to, kdo by mohl být únoscem, ale i tak je to parádní napínavá jízda.

Pítrs85

Chápu, že pro spoustu krimi harcovníků je Hypnotizér slabá limonáda, ze které nestoupají bublinky, ale klišé, nelogičnost a taková ta hollywoodská omáčka (ten konec! Gosh). Ale pokud jste toho všeho fanoušci, netrpělivě očekáváte dalšího Nesba (nebo Nesboho, nebo jak se ten chlapík skloňuje :-), Olsena už máte komplet a každého 9. listopadu zapalujete svíčku za Larssona, bude se vám Hypnotizér od manželů 'Keplerovic' líbit. Páč je to tam všechno, včetně skvěle popsané čarokrásné švédské krajiny. Mi se na tom asi nejvíc líbilo ono prolínání více dějů, navíc dobře napsaných, páč se v tom člověk neztrácí. Mám jen dvě výhrady- té červené knihovny mohlo být méně a šťávy v baterkách mobilů více :-) A jak už to tak u Skandinávců bývá, i tady je hlavní hrdina, v tomto případě detektiv Joona Linna (to jméno!), velkej sympoš. Jen ta Simona, Ódine na nebesích, nebo kde to lítáš, takové ženské bych nejradši... a o tom, milí a drazí čtenáři, zase někdy příště ;-)

Petras_ka

Ako milovník severského krimi som od knihy mala vysoké očakávania. Ale takmer po celý čas som sa nevedela začítať. Výnimkou bolo posledných 100 strán.
Čakala som viac napätia, svižnejší spád a viac priestoru pre Joonu Linnu, jeho vyšetrovanie a charakter. Mám pocit, že jeho najvýraznejšia "črta" bola veta: Čo som hovoril? Ale možno je to tým, že je to moja prvá kniha od Keplera.
Téma hypnózy bola pre mňa zaujímavá. Škoda toho zdĺhavého spôsobu spracovania.

Garfi

Příjemná čtivá kniha, která má spád. Zapojení lékaře, hypnotizéra zajímavý nápad. Vadil mi odklon od prvních vražd, které se udály, k únosu dítěte a také zdlouhavé retro hypno seance.

Ulala

Knihu jsem četla po druhé, hodnocení však neměním. Zajímavé téma, děj trochu rozvláčný, závěr spíše strhující a překombinovaný. Ale autorův styl je zajímavý a proto v případech Joona Linna pokračuji.