To prší moře

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245561/to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4.1425
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Motto

AlenaZelova

Zvláštní kniha, zvláštní příběh, poměrně smutné, ale velmi čtivé :)

JezinkaJ

Život prostě spravedlivý není a my se k němu musíme umět postavit čelem ať se nám to líbí a nebo ne. Zhroutit se, je to nejjednodušší a nejblbější řešení a trvale rozmazlovat děti také.
A nejhorší je, vyčítat si něco, co už nikdy nemůžeme vzít zpátky a narovnat. Tak na tohle jsem myslela, když jsem si četla.
Užívejme si tedy života s těmi, které máme rádi, dokud to jde.

Alča I.

Moc hezký příběh ze života. U této spisovatelky musí čtenář bedlivě sledovat každou kapitolu neboť spisovatelka zavádí čtenáře vždy k jinému tématu či osobě.

Mermaid

R. T. má zvláštní talent vyždímat časem ze čtenáře pořádnou hladinku empatie i pro postavy zpočátku zcela nesympatické. Protože tak, jak ve skutečném životě nic není černobílé, tak i tady platí, že odsoudit něčí jednání je neskutečně jednoduché, ale když si dáme tu práci zjišťovat i jeho příčiny, s překvapením můžeme zjistit, že bychom se zachovali stejně. Nebo aspoň pochopit. A i to se počítá.
Takže příkladně hlavní hrdinka začíná jako nevděčný drzý spratek, co odmítá dospět a snad do šedesáti se bude představovat jako Hanka. Ne Hana... Hanka. Pak se ale postupně celé klubko rozplétá a vy v jedné chvíli nesnášíte, pak zase skoro mateřsky vzdycháte a na konci si snad ani nebudete jistí, jestli to dopadlo dobře, spravedlivě. Asi ne, ale i to je život.
Napsáno lépe (a přehledněji) než Bábovky (ty se mi líbily, ale toto je víc) , dojemné, že skoro prší moře a oddechové. Na prázdniny ideální.

faraonka

Krásná kniha u které jsem si i zabulela.No život je takový co dodat.Tesim se na další knihu o této spisovatelky.

Lil30

Co k této knize napsat? Snad to, že byla strašně smutná, depresivní a všichni v ní měli pohnutý osud, jako v Bábovkách. Nedá mi to, ale musím tyto dvě knihy srovnat a přiznám, že do Bábovek jsem se dokázala lépe začíst. Na druhou stranu se mi líbilo, že každá postava dostala příležitost ukázat svou verzi příběhu, když se jednalo o tu samou situaci a také to, jak jsem se postupně dozvídala celý příběh. Že ježibaba není ježibaba, bratr není bratr atd...A ten konec! Zírala jsem s otevřenou pusou, ale nejspíše by se z toho jinak nevymanila...

Barča073

Knihy od Radky se mi moc líbí. Tato kniha byla zajímavá. Čekala jsem od ní ale víc. Je smutná ale byla mi blízká tím, že jsem nedávno také ztratila mamku. Takže kolikrát jsem se s Hankou ztotožnovala. Podle mne byla kniha příliš zbytečně zdlouhavá a téměř o ničem a to mě mrzí.

etrnka

Čtivé, to zas jo..ale místy jsem si přišla jako ve dvanacti, kdyz jsem hltala Lenku Lanczovou..druha kniha od teto autorky a porad me jeste nepřesvědčila, tak uvidime, co jeji novinka ;-)

nikola2817

To prší moře byla první kniha, kterou jsem od autorky četla a byla jsem z ní nadšená. Pro mě byla tak depresivní, až mě bavila :) Dobře se četla, příběh byl pomalu a srozumitelně poodkrýván. Pro mě nejlepší kniha autorky!

Susan94

Ze začátku utopie, která mě deprimovala, až tak, že mě to bavilo. K této autorce, jsem si dlouho neuměla vytvořit cestu, ale v této knize jsem se našla. A to celkem doslova. Lehkost psaní i u témat, která jsem vážná, to je opravdu umění. Postupné rozkrývání celého příběhu Hanky bylo rafinované a velmi dobře promyšlené. Byla jsem naprosto nadšená!

bajinecka

Depresivni to bylo pouze ze zacatku,kdy kazdy umiral nebo pachal sebevrazdu-a chudak holka byla sama,nez si pro ni prisla "Jezibaba". Byly tam i dalsi ujetiny (jako Hubert,laska k "bratrovi" nebo kocky). Tema tomu moc nenasvedcovalo,ale u knizky jsem se obcas hodne zasmala a cetla se velice dobre-i prestoze zde nebylo moc prime reci,kt. ja fakt mam rada :-) A konec? Ten me opravdu mile prekvapil:-) Rozhodne doporucuji a v knihovne si pujcim dalsi dilo autorky.

Torey

Ale jo. Příjemné čtení na léto.
Ale ani náhodou psychologická kniha! Spíš odlehčený příběh o životních strastech několika lidí. A aby působila depresivně (jak tu někteří píšou), to musí mít člověk asi velkou představivost a sám si vydedukovat, jak asi musí být někomu, kdo prožívá tak těžký osud. Protože vnitřním světem hrdinů se autorka absolutně nezabývá.

orson

První třetina knihy trochu depresivní a trochu zmatek v postavách, ale pak se to ustálilo a já jen čekal, jak to všechno dopadne. Přišlo mi to hodně dobře napsané, proskoky do minulosti byly výborné a závěr překvapil.

kalinka99

Výborně napsaná kniha, která nutí zamyslet se nad životem. Jen škoda, že jsem se nedověděla víc informací jak to dopadlo s ostatními aktéry příběhu, ale co vím, že si určitě od téhle autorky přečtu další výtisky.

aduska1991

Bála jsem se, že bude kniha depresivní po přečtení zdejších komentářů. Mě tak nepřišla. Líbila se mi moc

petunkav

Velice smutná kniha - ale skvěle napsaná.
Není to klasické plynutí děje - časté přeskakování z minulosti do současnosti mi přišlo zajímavé.

lucy.sankova

I tahle kniha ve mě zanechá stopy.. stejně jako kniha Bábovky. Paní Třeštíková přesně ví, jak čtenáře nenechat v klidu..
Jedním slovem - nezapomenutelné.

LuciaZachova

Zatím nejkrásnější kniha od Radky Třeštíkové. Líbila se mi víc než Bábovky. Je trošku depresivní, ale i tak jí doporučuji.

Verunka289

Nejlepší kniha od současného českého autora, jakou jsem kdy četla, a to i přesto, že hlavní postavy mi byly neskutečně protivné :)

Pajulma

Kniha je velmi depresivní a nebylo pro mě snadné jí ani dočíst. Do půlky knihy se nic moc nedělo. Všechny postavy jsou nesympatické. Zakončení bylo dost divné. Nedozvíme se jak dopadnou důležité postavy - Zora, Mikuláš, Aleš. Pro mě byla tato kniha ztráta času.
Od spisovatelky jsem četla také knihu Bábovky a vím,že se k jejim knihám určitě nevrátím.

SNEZENA

Na to že je autorka mladší,tak výstižně popisuje vztahy mezi lidmi,opravdově a smutně tak jak jsou.

amanek

Přecreno za 3 dny. Ano, sice depresivní, ale i takový je život. Moc se mi líbilo, že vim, proč se postavy chovaly, tak jak se chovaly, co si prožijem v dětství, táhne se s námi celý život.

Vlajdula

Přečteno jedním dechem. Super!

Milikxy

Pekna knizka. Smutna, tak nejak to v zivote chodi.

Naďulka

Dobrá četba, "oddychovka".

swayno

Pro mě je tato kniha takovým průměrem. Chvílemi mi vadil autorčin styl psaní a v podstatě žádný velký zvrat ani děj tam nebyl.

Jana2424

Kniha se zpočátku dost táhla, nějak jsem se do ní nemohla začíst. Navíc mi postavy přišly hodně nesympatické. Zhruba v půlce se to všechno nějak zlomilo a kniha se mi naopak četla velice dobře. Dost depresivní čtení, ale holt to tak někdy je...

Evišťátko

Zpočátku té bolesti a smutku jakoby bylo i na mě příliš, ale řekla jsem si,že to nevzdám a dobře jsem udělala. Po nástupu další postavy na scénu jsem knížku doslova hltala a na prvotní pocit z ní po jejím přečtení jsem si už ani nevzpomněl a. Vynikající!!

sporran

Kniha se mi nějak táhla. Nemohla jsem ji dočíst... Příběh mi nepřipadá moc hluboký. Spíš takový marný život rozmazlené Hanky. Postav je několik, ale jsou nedotažené. A samotný příběh tak nějak vyplyne. Co vztah s Alešem? Nevíme. Co Mikuláš? Co Zora, vyrovná se se svou tragédií. Několik otevřených osudů...

m.valova

Kniha byla každopádně zajímavá,byla smutná a místy opravdu depresivní,ale četla se opravdu dobře.Určitě se mi líbila víc než Bábovky a její konec přinesl naději na lepší časy.Těším se na další knihy od téhle autorky.

rozvod

Radka Třeštíková