To prší moře

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245561/to-prsi-more-E3G-245561.jpg 3.8939
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha To prší moře

Šura
předevčírem

Třeštíková mě baví. V knize pro mě jednoznačně převažovaly klady nad zápory. Je tam rozhodně několik věcí přitažených za vlasy, ale bavil a dojímal mě exkurz do niter členů jedné rodiny. Postava Huberta byla trochu psycho, ale ostatní postavy, situace byly velmi uvěřitelné, ba dokonce mi něco silně připomínaly. Motiv ježibaby mi trochu připomínal babičku z knihy od Soukupové, Nejlepší pro všechny. Divná, ale zásadová babka, která pozitivně působí na své vnouče.

Kačaba79

Do této knihy jsem se nemohla hodně dlouho začíst. Byla to první knížka od autorky a vím, že další nevyhledám. Jak přeskakoval děj do minulosti a z pohledu jiných osob mi dělal problémy. Kdyby to bylo ohraničené kapitolami, bylo by to lepší. Bylo mi líto Zory a Huberta, Hanka mi byla nesympatická a až ke konci knížky jsem ji dokázala pochopit a líbil se mi její návrat do života. Dobré k zamyšlení a určité postřehy jsem si z toho odnesla a doufám, že vztah mých dcer se mnou bude jiný.

janka3232
02. srpnaodpad!

Za mě nejslabší kniha autorky. Pro mě nečtivá až nudná, plná blábolivých metafor o ničem.

sahunka

Komentovat tuto knihu je pro mě dost těžké. Co můžu jednoznačně říci, že knihy Bábovky a Osm mě bavily více. Tuhle knihu jsem sice přečetla během 4 večerů, mnohdy jsem se nemohla odtrhnout, ale jsem z ní trochu zklamaná. Hlavní postavy mi byly nesympatické. Líbilo se mi objasnění Hubertovy minulosti, kdy se člověk přistihne, že je mu toho "psychopata" vlastně líto. Také mi trochu vadilo až moc přehnané přeskakování dějových linek, jindy to knihu zpestří, jenže tady bylo někdy těžké rozpoznat o kom se vlastně mluví a z jaké doby.

Aaloha

Ze začátku jsem se nemohla začíst, kniha mi připadala nudná. Pak se příběh rozeběhl, ale jinak hlavní postava nesympatická, vše kolem jen samé tragédie a negativa. Shrnu to, že se mi kniha nelíbila.

allyce

Jsem unešena a již dnes vím, že si knihu jistě jednou přečtu znovu. Tak nádherně popsané pocity, projevy, chování, myšlení, žití, nežití, závislost, láska, zmar, naděje všech hlavních postav, až dech přechází. Paní Třeštíková píše srdcem, její věty jsou dokonalé, uvěřila jsem jí každé slovo. Vynikající psychologický román.

Ivka_77

Knížka se mi četla dobře. Příběh mi přišel trochu depresivní a hlavní hrdinka krajně nesympatická, ale i tak byla kniha čtivá. Pro mě lepší než Osm.

Pet13

Kniha se mi velmi líbila. Je to třetí kniha od autorky (Bábovky a Osm) a musím říct, že byla zatím nejlepší. Hance jsem fandila, i když občas byla na facku. Líto mi bylo Zory. A Hubert? ...No comment.

S hlavou v oblacích (pejru)
S hlavou v oblacích (pejru)
Srdceboly
Srdceboly