Sběratel motýlů

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349278/sberatel-motylu-21H-349278.jpg 4665

Sběratel / Záhrada motýľov 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, XYZ (ČR)

The Butterfly Garden, 2016

Kniha Sběratel motýlů

jana14
11. listopadu

Zpočátku mě zaujal velmi originální námět i prostředí. Značnou nereálnost bych odpustila, to už tak u thrillerů bývá, čím nás mají autoři pořád ohromovat? Ale postupem času, jak zde píšou i jiní komentátoři, jsem byla rozčarovaná. Najednou to začalo vypadat jako ženský milostno-emancipační románek, trochu moc patetické. I když se tam děly hrozné věci, tak autorka nedokázala vykreslit hrdiny a děj tak, abych se skutečně bála.
V této souvislosti bych vzpomněla a doporučila psycho thriller J. Fowlese "Sběratel". Při čtení mě mrazilo a když se podíváte do černé kroniky, tak podobné věci se bohužel skutečně stávají. A k tomu je Fowles pan spisovatel. Jeho knížky si pamatuji po letech, na ty nešťastné "motýly" brzy zapomenu.

moudivlacek
10. listopadu

UF!!!! Tomu říkám thriller. Přečetla jsem jich spousty a myslela, že už mě jen tak něco nepřekvapí. A přesto se to téhle autorce povedlo. Kdo z vás zná knihy Sběratel kůží či Sběratel polibků, určitě sáhněte po této knize. Dříve zmíněné jsou proti této jen slabým odvarem. Přečetla jsem ji za 1 den, nemohla jsem ji odložit, dokud jsem nezjistila, jak vše dopadlo. Bylo to děsné, ani ne tak scénkami, jako to, co bylo psáno mezi řádky. Psychicky dostává čtenář pořádně zabrat. A já jen doufám, že nikdy, nikdy, opravdu nikdy nikdo z mé rodiny neprožije nic podobného. Každopádně milovníkům thrillerů i psychologických románů knihu doporučuji. Stojí za to!!!

PavkaHu
08. listopadu

Hodně dobré. Do poslední chvilky jsem byla napjatá.

Nestorkea
05. listopadu

Velmi zajímavá kniha s neobvyklým námětem.

Faila
02. listopadu

Ze Sběratele motýlů jsem nesmírně rozpačitá. Prvotní nadšení nad originálním, dechberoucím námětem a velmi temným zpracováním totiž vystřídalo skoro až zhnusení. Zpočátku je kniha spíše popisná, což mi vůbec nevadilo, protože občasné dialogy mi přišly velmi slabé. Těch ale bohužel postupem času přibývalo. A místo napínavé detektivky se z tohohle díla vyklubala podivná slátanina zvrlého, romantického, akčního a komického. Z hlavní hrdinky se najednou stala pomalu akční hvězda, vše se točilo kolem ní a její románek tomu nasadil korunu. Místy jsem nevěděla, jestli čtu drsný thriller, nebo červenou knihovnu. Čím dál víc to na mě působilo pateticky a připitoměle. Strach a nepříjemný pocit ustoupily touze po konci. To, jak se kniha vyvíjela, mě velmi mrzí, protože nebýt těchto záporů, vnímala bych ji jako dílo až geniální, nabízející pohled do světa a vztahů sériového vraha a jeho obětí.

fincik
02. listopadu

Ano, možná by se tu našlo pár nelogičností a možná je to trochu nereálné, ale hrozně mě pohltilo to prostředí a atmosféra. Velmi čtivé. Každopádně nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, jelikož ukončené mi to přišlo uspokojivě a nechci si kazit dojem, což by se možná stalo, když na koukám na nepříliš pozitivní reakce následujícího pokračování.

Pavlička

Čtivé, mrazivé a velmi dobře napsané :)

Nikkaa

Výborná kniha, hltala jsem ji plnými doušky, hezké vyprávění ze strany oběti, každopádně se vzdávám pokračování jelikož takový konec si nenechám zkazit dalším zbytečným pokračováním

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká