Sběratel motýlů

Krása ještě nikdy nebyla tak děsivá… První díl oceňované trilogie Sběratel. Izolovaná zahrada, kvetoucí rostliny a… sbírka nádherných motýlů – mladých žen, které byly uneseny. O to vše pečuje Zahradník, zvrhlý muž posedlý uchováváním krásných dívek. Jediná přeživší Maya postupně odkrývá podrobnosti o tomto děsivém místě i o svém vězniteli. Jak se jí ale podařilo utéct? Přežily i další dívky? Agenti FBI Victor Hanoverian a Brandon Eddison musí vyřešit rozhodně nejotřesnější případ své kariéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349278/sberatel-motylu-alO-349278.jpg 4457

Sběratel (1.)

The Butterfly Garden (2016)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, XYZ

Opatov

Zajimavy namet, pribeh zahradnika - sberatele krasnych zen, ktere umistuje do sve zahrady. Jedna z nich se vsak zavedenemu radu vzepre. Desiva vize sebestredneho fanatika.

romanka26

Námět a začátek dobrý.. Ale pak se to stale opakovalo a postrádalo to napětí. Obálka ovšem moc pěkná :)

Mashiiro

Kniha byla velmi čtivá, nikoliv však napínavá jak jsem očekávala. Děj byl dle mého poměrně strohý, nevykreslilo se příliš do hloubky. Profilace postav byla skvělá ale ,.. celé je to až nadpozemky neuvěřitelné. Zelý námět obrovského skleníku se mi hodně nelíbil, všemožné chodby, jídelna, skaliska, vodopád, jeskyně.. To vše je tak neuvěřitelné, že musím knize ubrat na hodnocení. Osobně v tomto žánru čekám nějaké napětí, děsivé scény, po kterých lapete po dechu, ale jakmila Vám tam nacpou toto prostředí tak je to prostě.. nereálné, nedokážete jakkoliv soucítit s danými postavami a .. za mě poměrně zklamání.

MíšaS.

Nebylo to špatné čtení, ale zase to nebyla ani žádná parádní jízda. Hlavní hrdinka mi přišla trochu nereálná.

LittleK

Velmi zajímavé téma a kniha se čte opravdu sama. Jediné, co mne mrzí, že bylo vyprávěno retrospekcí, takže člověk věděl od počátku, jak příběh dopadne. Ke konci se sice snažila autorka o trochu napětí menším zvratem, ale dle mého tím celý příběh pouze srazila. Nicméně knihu hodnotím kladně a další díl jistě zvážím.

hellena1523

Neskutečně děsivé právě tím, že nepůsobí zas až tak děsivě. Jasně, příběh je chvílemi dost těžko uvěřitelný a možná i drobet překombinovaný, ale na druhou stranu velmi čtivý a tou plíživou atmosférou je docela rafinovaný.
Mám pocit, že jsem zatím nenarazila na žádný thriller, který by se alespoň částečně vyrovnal mému milovanému Carterovi, ale tenhle nebyl zas až tak špatný. To už mi rukama prošla řada mnohem slabších. Do druhého dílu se možná pustím...

Ms.Floyd

Pro mě těžko uvěřitelný příběh, značně depresivní, bez nějaké dynamiky ve vyprávění. Konec nemastný, neslaný a nehodící se ke zbytku knihy. Za mě zklamání, druhému dílu se vyhnu a dál se budu těšit na nepřekonatelnou S. J. Bolton, protože po přečtení jejích knih už se mi asi žádná jiná kniha - thriller, detektivka, líbit nebude.

amanek

Tak nějak nevim, četla se hezky, ale ten konec se mi zdál divnej. Jakože to Sofie všechno věděla a nic s tim nedělala? Včem tedy byla lepší než Desmond?

Terka1975

Mám ráda motýly, trochu jsem se bála, co mě čeká. Myšlenka sběratele motýlů byla naprosto jedinečná, příběh děsivý a přesto tak barevný a zajímavý. Sem tam ukápla i slza dojetí a smutku. Čekala jsem asi dramatický konec ve stylu nic není jak na první pohled vypadá. Ten se ale bohužel nekonal.

markyticka

Těším se na další knihu od této autorky, protože příběh je velmi čtivý, i když je děsivý. Když jsem v tramvaji knihu dočetla a vzhlédla, byla tam slečna s velkým motýlem na triku - že by znamení? Každopádně mne trochu zamrazilo...

LucyBooks

Nevím, co si mám o knížce myslet. Strašně jsem se na ni těšila, poté se s chutí do ní začetla...A uprostřed mě začala nějak nudit, přešlo to určitého 'stereotypu' až mě to nudilo. Na chvilku jsem ji odložila a když jsem se k ní vrátila, tak se to zlepšilo. Třetí část byla dost překvapující, ale něco mi tam chybělo, což se mi většinou u thrillerů moc nestává, nějaký ten velký zvrat...
Jinak se mi moc líbilo pojetí 'motýlů' a postava Desmonda.
Nedokážu si představit o čem může být druhý díl.

jjitka

Čte se to výborně. Ale je to opravdu děsivý příběh...

Hana46

Jedna z nejkrásnějších a nejděsivějších detektivek co jsem za poslední dobu četla.Opravdu je to kniha od které se špatně odchází a stále na ní musíte myslet.Děkuji autorce za krásně a strašidelně prožitý jeden den (déle se ta kniha nedá ani číst, prostě jak začnete nemůžete přestat).

Space.Junkienka

Nemůžu si pomoct, ale když jsem knihu kupovala, tak v akci mezi krimi....Už po pár stránkách jsem ale zjistila, že to je vlastně thriller, což mi ale vůbec nevadilo. Možná právě naopak. Knihu jsem hltala, a proto taky skončila relativně rychle zpátky v knihovně. Teda ne proto, že by se mi nelíbila....ale jelikož byla přečtená v podstatě na jeden záběr. Asi se vydám zase do obchodů a pohledám druhý díl :).

Vercatko91

PANEBOŽE! Tahle kniha?! Neuvěřitelná, skvělá, nemám slov! Od první stránky mě k sobě připoutala natolik, že nebylo možné se odtrhnout. A zanechala dojem. Jedna z mála knížek, které jsem ochotná přečíst si znova, a to klidně i vícekrát! Tohle je přesně ono, takhle by měly knihy vypadat!

Zlatinka.Emilly

Tenhle příběh byl sice nereálný, ale byl čtivý a rozhodně hodný k zamyšlení kam až psychopat může zajít. Jen jsem neporozuměla konci, jak to bylo se Sofií? Že by dělala "mrtvýho brouka", i když věděla, co se děje? Copak její záda by nebyla pro policii dostatečným důkazem? Líbilo se mi, jak se Maya sžila se svým osudem, dokud jsem se nedostala ke konci. Jak to tedy bylo? Věděla co se děje? Šla prozkoumat terén a nedomyslila, že může uvíznout v pasti? Ale asi není třeba nad tím tolik přemýšlet, protože tahle kniha je spíš jen na odreagování, nemá žádnou hlubokou myšlenku. Ale za mě pěkné počteníčko a doporučuji.

jarin58

Nereálné a místy hloupé.

adaba

Knihou jsem se protrápila, nezaujalo mě to, bylo to příliš mimo realitu.

degenerator1

Temná a fascinujíci, pro zajímavé sny a inspirací mnoha mých obrazu, psychologie na každé stránce, hlavní hrdinka Maya má v knize detailně popsaný charakter, kniha kterou jen tak neodložíte dokud neznáte celý příběh...

Blondebookdevil

Celý koncept pojetí tohoto "thrilleru" vedeného pouze jako výslech formou retrospektiv a vyprávění mě trošku zklamal. Trošku víc. Osobně mi na tom nepřišlo nic děsivé, dost času jsem vlastně fandila Zahradníkovi, protože holky se u něj měly jako v bavlnce. (Už mám za sebou dost horších únosců...) Co já vím, možná bude další kniha jinak pojatá a zkusím ji.

rybizka

Téma neuvěřitelné, ale zato dosti originální. Knihu jsem poslouchala jako audio, kdy mi jeden z motýlů vykládal zvrácený příběh. (Škoda jen, že kniha nebyla načtena ženou, více by se to hodilo). Snažila jsem se nad dějem moc nepřemýšlet, brát to tak, jak to je a o to víc si knihu užít. Působilo to na mě rozporuplně, napsáno jednoduše, ale dobře. Po celou dobu poslechu jsem byla napnutá a zvědavost mě neopouštěla. Hodnotila bych ji spíše lehce nad průměrem. Dalšímu dílu dám šanci a jsem zvědavá čím mě překvapí.

Monika145

Po nadšených recenzích jsem od knihy čekala napětí a strhující příběh. Kniha byla zvlaštní,dobře čtivá,příběh spíše úchylný až patologický,ale o zanechání hlubšího dojmu se mluvit rozhodně nedá. Námět originální, zpracování mohlo být hlubší. Osobně mě kniha bohužel nijak neoslnila a nenadchla.

Roubas

Kniha, která se lehounce čte a ční originalitou zápletky, která je sice krapet přitažená za vlasy, na druhou stranu musí k písmu přikovat každého, kdo má smysl pro zvrácené a potenciálně děsivé věci. Čekal jsem asi hororovější a zvrácenější pojetí, které mě přiměje rozsvítit světlo před spaním a prozkoumat tu mezeru pod postelí. Také bych šel možná hlouběji s psychologií postav. Jinak spokojenost.

čef

Přestože odmítám, že by něco tak monstrózního bylo možné, musím ocenit autorčinu představivost. Rovněž zpracování je na úrovni, chování postav v této extrémní situaci se dá rovněž pochopit a stavba příběhu, s vyprávěním hlavní hrdinky při výslechu, je asi to nejlepší a nejvíce nové, co lze v této knize najít. Myslím, že čtenáři thrillerů mohou být spokojeni.

hruskovalucie93

Naprostá bomba! I po tolika knihách, které už jsem měla v ruce bylo tohle pro mě nové, děsivé, brutální a řekla bych až úchylné. Doporučuji!

Sofós

Psychopat a jeho záliba ve velmi mladé dívky a motýly. To je téma prvního dílu série. Kniha je psána čtivým stylem, děj postupně nabírá na obrátkách, chytí čtenáře a nepustí. Nedočkavě čekám na druhý díl :)

Pedruska01

Pustila jsem se naprosto do neznáma a dlouho jsem si nebyla jistá, kde to jsem a zda mám vůbec pevnou zem pod nohama.
Tahle kniha mě zaujala svou anotací, měla jsem ji již dlouho vybranou za oběť k přečtení, navíc získala i doporučení mé kamarádky, a tak jsem se moc dlouho nerozhodovala, po jaké knize sáhnout. Dobře se četla, opravdu neskutečně rychle a takovým zvláštním stylem, že ji člověk nemohl jen tak odložit.
Každopádně... trochu mi vadilo rozložení, respektive žádné kapitoly, pouze označení obrázkem, které to aspoň trochu rozdělovalo. Dostávala jsem útržky vyprávění, které mě pořádně nedokázaly zasvětit, jelikož čtenář neměl ani páru o co tam jde, kdo za tím je, proč a především se také hodně přeskakovalo. Bylo to jako losování, nikdy nevíš, jaké číslo padne, ale víš, že to nepůjde popořadě. Bylo tam až moc jmen, některé příběhem profrčely, jiná se zdržely - přesto nebylo to dobré. I přes takový lehký celkový zmatek byla jasná byť malá vévodící linka, kam se vyprávění stáčelo - do cíle. Byla jsem z toho trochu rozpačitá, ale poměrně jsem si dokázala zvyknout a především vážně jsem knihu nechtěla odkládat, i když ze začátku jsem s ní chtěla praštit. :D
Když bych to shrnula, absolutně nevím, kde na tohle autorka přišla. Bylo to šílené, zvrácené, nepochopitelné i trochu falešné. Bizár jak vyšitej! Cítila jsem v tom i nespravedlnost, což mě místy zvedalo ze židle. Hlavní hrdinka mi nijak nepřirostla k srdci, možná proto, že se postavila do role skály, která se nehroutí - začalo to v dětství a pokračovalo v Zahradě. Jen stojí a nechá, aby ji opracovali případně, aby se o ni opřeli. Někdo pode mnou zmiňoval, že trpí stockholmským syndromem. Rozhodně ne. Nebyla schopná citů, navíc takových a o kapce "romantiky" která se tam objevila... To byla spíš parodie. Averyho bych nejraději vykuchala. Se Zahradníkem to bylo horší. Měl být nenáviděn, každopádně dokázal se chovat tak, že mu byly chvílemi snad i zavázány. Trochu mě rozčilovalo, že tam nebyl odpor, revolta - cokoliv. Vím, bylo by to zbytečně a postihl by je trest, což v té situaci nikdo nechtěl riskovat, ale sakra, ženský! Jak ovládané ovce... pomalu vedené na porážku. Štvalo mě to.
Příběh to byl zajímavý, hodně zvláštní, možná až přitažený za vlasy, ale co... sociopati mají různé záliby. Každopádně už jenom ze zvědavosti si počkám na další pokračování. Vážně jsem zvědavá, kam se tohle může ještě dostat.

Twinny

To bylo... nevím, jak to popsat. Děsivě napínavý příběh, místy jsem skoro nedýchala.
Ale musím strhnout jednu hvězdu za konec.

Yustina

Kniha zajímavá.. byla jsem zvědavá, jak to skončí - celkem rychle jsem ji tedy přečetla. Nevím zda bych napsala, že se mi líbí, byla taková zvláštní. Ale možná si přečtu i další díl. N.

Lllvicek

Přečteno za jeden den :), to asi mluví za vše. Z počátku jsem se toho dost bála, ale kniha mile překvapila a nakonec jsem ji nemohla vůbec odložit. Takže za mě fakt super čtení a tím že to bylo vyprávěno z pohledu oběti a formou jakéhosi rozhovoru s vyšetřovateli, to byla příjemná změna oproti klasickým knihám, které čtu.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison

Dot Hutchison